Jarosław Kaczyński przedstawił propozycje PiS

avatar użytkownika Maryla

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało pakiet ustaw, które są odpowiedzią na oczekiwania i problemy z jakimi na co dzień spotykają się Polacy. 

Nasze propozycje to nie puste hasła, ale konkretne rozwiązania legislacyjne. Jesteśmy gotowi do rządzenia. Prawo i Sprawiedliwość jest realną alternatywą wobec złych rządów PO.

Uproszczenie systemu podatkowego, w tym przywrócenie ulg na dzieci, bon na opłatę żłobka czy przedszkola, cofnięcie szkodliwej ustawy emerytalnej i zmiany w systemie emerytalnym. Naprawa systemu ochrony zdrowia m.in. poprzez likwidację Narodowego Funduszu Zdrowia, to tylko niektóre z propozycji Prawa i Sprawiedliwości.  

Ostatnie lata to czas ogromnych możliwości Polski - nigdy wcześniej w historii nie mieliśmy tak szerokiej perspektywy na rozwój i modernizację naszego kraju. Niestety pięć lat rządów koalicji PO-PSL to czas stagnacji, błędnych decyzji i zmarnowanych szans. Prawie wszystkie dziedziny aktywności państwa wymagają naprawy. Rząd Donalda Tuska doprowadził do zapaści w służbie zdrowia. Sytuacja finansów publicznych jest opłakana. Dług publiczny rośnie w zastraszającym tempie. Najnowsze dane GUS wskazują na zbliżającą się recesję. Następuje metodyczne ograniczanie odpowiedzialności państwa, likwidowane są szkoły, komisariaty czy urzędy pocztowe.  Rząd zaprzepaścił szansę na infrastrukturalny rozwój kraju, nie stworzono zapowiadanych sieci autostrad i dróg szybkiego ruchu. Te drogi, które wybudowano, oddawane są w pośpiechu, a niejasne procedury doprowadzają polskie firmy do bankructwa. Zmiany forsowane przez rząd w oświacie degradują polską edukację, ogranicza się nauczanie historii, próbuje się usunąć religię ze szkół. 

Prawo i Sprawiedliwość jest przeciwne szkodliwej polityce rządu PO. Nie zgadzamy się na zaprzepaszczenie szans na rozwój Polski.  Polacy zasługują na państwo, które troszczy się o ich potrzeby i rozwiązuje ich problemy. Polacy zasługują na więcej.

PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ ALTERNATYWA 

Pakiet ustaw

SPRAWIEDLIWE PODATKI

Gruntowna reforma PIT i CIT, ujednolicenie bazy podatkowej, proste zasady naliczania podatków. Jasne definicje co i jak ma być opodatkowane;

Wprowadzenie podatku bankowego i od hipermarketów;

Powołanie Rzecznika Praw Podatnika;

Zmniejszenie obciążeń podatkowych paliw;

Ulgi podatkowe dla rodzin;

Ulgi dla przedsiębiorców i pracodawców;

Wprowadzamy jedną powszechną deklarację VAT.

SZCZĘŚLIWA RODZINA 

Realna ulga podatkowa na dzieci dla rodzin, które mogą z niej skorzystać.

Ulga przysługuje rodzinie od momentu poczęcia dziecka;

Dopłaty do edukacji dzieci - ulga podręcznikowa;

Wydłużenie urlopu macierzyńskiego;

Opłacenie przez państwo składek ubezpieczenia społecznego dla rodziców przebywających na urlopie wychowawczym;

Bon rodzinny - dofinansowanie z budżetu państwa kosztów żłobka 

i przedszkola. Rodzice realizują bon w placówce, do której uczęszcza dziecko, niezależnie czy jest to podmiot publiczny czy niepubliczny. Zakłada się wartość bonu na 300 złotych miesięcznie na dziecko;

Karta rodziny wielodzietnej - może być realizowana w placówkach kultury, sportu, przewozach, itp. Zniżki liczone od dwójki dzieci.

ZDROWI POLACY

Likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia;

Włączenie finansowania służby zdrowia do budżetu. Przekazanie nadzoru 

i kontroli nad wydatkowaniem środków publicznych ministrowi zdrowia;

Stworzenie sieci szpitali publicznych tzw. Krajowa Sieć Szpitali. Akcje lub udziały publiczne w polskich szpitalach nie mogą być niższe niż 51 %;

Refundacja leków.

GODNA EMERYTURY

Uchylenie ustawy podwyższającej wiek emerytalny do 67 lat;

Powrót do wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, przy możliwości dobrowolnego wydłużenia przez osoby uprawnione;

Wprowadzenie wyboru w systemie emerytalnym (ZUS / OFE); 

Wprowadzenie zwrotu podatku dla emerytów, którzy otrzymują 1000 zł. i mniej. 

SZKOŁA – DOBRA NAUKA, DOBRE WZORCE

Szkoła podstawowa od 7 roku życia;

Likwidacja gimnazjum, przywracamy 8 letnią szkołę podstawową i 4 letnią szkołę średnią;

Rozwój szkolnictwa zawodowego;

Tańsze przedszkola - subwencja oświatowa na przedszkola;

Ustawowe zagwarantowanie nauczania historii, religii i języka polskiego; 

Gabinety lekarskie w szkołach;

Odejście od maturalnych egzaminów testowych, przywrócenie egzaminów sprawdzających rzeczywistą wiedzę ucznia

Nauczyciel otrzymuje status urzędnika państwowego

Koniec z szaleństwem podręcznikowym – minister będzie dopuszczał do użytku maksymalnie 3 z danego przedmiotu dla danego rocznika, a szkoła będzie miała obowiązek wybrać 1 tak, aby młodsze roczniki mogły z nich korzystać .

WIĘCEJ PRACY

Narodowy Program Zatrudnienia

Praca dla młodych - Fundusz Wspierania Przedsiębiorczości Ludzi Młodych; Obniżenie o 50% przez okres 2 lat składek na ZUS dla absolwentów szkół, stypendia edukacyjne na okres nauki+1 rok na poszukiwanie pracy;

Obniżenie składki rentowej dla pracodawców o 2 pkt. procentowe;

Zwiększenie środków na aktywizację dla bezrobotnych;

Ograniczenia stosowania umów śmieciowych;

Programy dla gmin, na terenie których występuje wysokie bezrobocie;

Firma rodzinna – proponujemy wliczenie do okresu składkowego urlopu macierzyńskiego kobiety prowadzącej działalność gospodarczą.

RÓWNE SZANSE DLA POLSKIEJ WSI 

Kompleksowa reforma izb i spółdzielni rolniczych;

Ubezpieczenie wszystkich gospodarstw;

Zwiększenie wysokości kwot stawek zwrotu podatku akcyzowego zawartego 

w cenie oleju napędowego wykorzystywanego dla produkcji rolnej.

 

WŁASNE MIESZKANIE

Pomoc finansowa dla młodych rodzin ubiegających się o mieszkania (kontynuowanie programów, których celem jest ułatwienie młodym rodzinom pozyskanie własnego mieszkania);

Wdrożenie Narodowego Programu Budownictwa Mieszkaniowego;

Ustawa o kasach mieszkaniowych;

Ustawa o polityce mieszkaniowej;

Zmiana zasad najmu lokali mieszkaniowych.

BEZPIECZNA POLSKA

Połączenie ministerstwa sprawiedliwości i prokuratury;

Zaostrzenie kar za przestępstwa pospolite oraz te przeciwko  życiu i zdrowiu;

Konfiskata majątków przestępców;

Zwiększenie ochrony ofiar przestępstw.

KULTURA I TOZSAMOŚĆ

Ustawa o nauczaniu historii;

Ustawa o prowadzeniu działalności kulturalnej;

Ustawa o ochronie zabytków;

Wsparcie finansowe dla mediów publicznych.

http://www.pis.org.pl/article.php?id=20839

Etykietowanie:

15 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. piłkarzyk spieszył się, żeby haratnąć w gałę

Jarosław Kaczyński przedstawił dzisiaj na konferencji prasowej pomysły PiS na rozwiązanie najważniejszych problemów Polaków. Prezes mówił m.in. o konieczności zmian w systemie podatkowym, 10-letnim planie walki w bezrobociem. Szybko skomentował te zapowiedzi premier Donald Tusk, który podkreślił, że zabrakło "osadzenia tego pakietu (propozycji - red.) w kontekście kryzysu". - Żadna recepta nie może abstrahować od tego wydarzenia - tłumaczył.

Tusk zaznaczył, że "z dwojga złego" woli Jarosława Kaczyńskiego z kalkulatorem niż z zapałkami, lecz jednocześnie dodał, że w programie prezesa PiS "kilka liczb zaskakuje", ale to ciągle jest raczej "zabawa opozycji niż poważne propozycje".

Zapowiedział, że do środy zostaną podane precyzyjne wyliczenia pomysłów w sferze socjalnej, jakie przedstawił Kaczyński. - Mówimy o dziesiątkach miliardów złotych - zaznaczył Tusk.

Zdaniem premiera, wystąpienie Kaczyńskiego było "trochę archaiczne", "przypominało wystąpienia socjaldemokratów europejskich sprzed mniej więcej 30 lat".

Tusk wyjaśnił, że chodzi o pobrzmiewającą w nim "bardzo dużą wiarę w możliwości państwa".

Jakie propozycje przedstawił Jarosław Kaczyński?

Zmiany w systemie podatkowym, 10-letni plan walki w bezrobociem, zaostrzenie kar za korupcję - to niektóre pomysły zaproponowane w niedzielę przez Jarosława Kaczyńskiego. Rząd nie rozwiązuje obecnych problemów Polski, rozpoczynamy ofensywę - mówił szef PiS.

Kaczyński przedstawił na dzisiejszych konferencji prasowej plany legislacyjne PiS na najbliższy sezon polityczny.

Szef PiS mówił o najważniejszych problemach Polski, m.in. o demografii i polityce prorodzinnej, bezrobociu, złych perspektywach jeśli chodzi o emerytury, fatalnym stanie służby zdrowia, oświaty, "zadziwiającej" polityce kulturalnej, braku dobrej polityki wobec wsi, obniżeniu poziomu bezpieczeństwa Polaków, oraz lekceważeniu nadużyć i korupcji - czego, jego zdaniem, najlepszym przykładem jest sprawa Amber Gold.

Według Kaczyńskiego rząd nie rozwiązuje obecnych problemów Polski. Podkreślił, że PiS przechodzi do ofensywy, której głównym celem jest "zbudowanie pełnej alternatywy, innego sposobu rządzenia naszym krajem".

Według niego, "żeby w ogóle w Polsce cokolwiek zrobić" trzeba przede wszystkim on nowa zorganizować finanse publiczne i zmienić system podatkowy. "Proponujemy nową ustawę, która połączy PIT i CIT w jednej ustawie, i nową ustawę o VAT" - powiedział. Podkreślił, że jeśli chodzi o ustawę dot. podatku od dochodów, to przede wszystkim ma być zmniejszone zasadniczo ryzyko interpretacyjne, deklaracje podatkowe mają być bardzo uproszczone, mają być precyzyjnie określone te koszty pracy, które można odliczyć od dochodu.

- Wreszcie to, co najważniejsze - to ma być ustawa proinwestycyjna, czyli, krótko mówiąc, to, co przedsiębiorstwo inwestuje, nie jest opodatkowane - zaznaczył.

"Zatrzymać wzrost VAT"

Jeśli chodzi o VAT - mówił Kaczyński - to PiS chce zatrzymać jego wzrost, który "dziś jest planowany nawet do 25 proc.". - Ale jednocześnie rejestracji podatkowej mają podlegać wszystkie podmioty, prowadzące w Polsce działalność gospodarczą - powiedział.

Kolejnym punktem planu ma być przejściowe wprowadzenie podatku obrotowego dla banków i wielkich sieci handlowych, które - jego zdaniem - różnymi metodami nie wykazują dochodów i w związku z tym nie płacą podatku dochodowego.

Kaczyński zaproponował też 10-letni plan walki z bezrobociem; podkreślił, że to propozycja neutralna dla budżetu. Szef PiS mówił, że dzięki elementom planu - od fundowania stypendiów po zwolnienia podatkowe i dopłaty dla przedsiębiorstw, działających na wskazanych obszarach - powinno powstać 1,2 mln nowych miejsc pracy. Plan objąłby przede wszystkim miasta poniżej 50 tys. mieszkańców, tereny wiejskie i gminy "zdegradowane ekonomicznie". Podkreślił, że lista takich obszarów powinna być corocznie weryfikowana przez rząd.

Według Kaczyńskiego, pieniądze na plan walki z bezrobociem można zdobyć, rezygnując z "bezsensownych szkoleń, które są marnowaniem pieniędzy i nabijaniem kabzy firmom je organizującym" oraz dzięki likwidacji niektórych zwolnień podatkowych.

Kaczyński przedstawił też pomysł na wspieranie budownictwa mieszkaniowego. Zaproponował powołanie specjalnych kas mieszkaniowych, gdzie można by odkładać przez dłuższy okres niewielkie sumy, by w końcu zyskać państwową premię. Te środki, zdaniem prezesa PiS, zostałyby uzupełnione przez możliwość zaciągania kredytów na cele mieszkaniowe w specjalnym funduszu z udziałem państwa.

"Nauka od 7. roku życia"

Jeśli chodzi o oświatę PiS proponuje, by dzieci rozpoczynały naukę o 7 roku życia; chce też powrotu do 8-letniej szkoły podstawowej oraz 4-letniego liceum, a także odbudowy szkolnictwa zawodowego i rezygnacji z systemu testowego przy maturach. Kolejne propozycje partii, to: przywrócenie gabinetów lekarskich w szkołach, status nauczyciela jako pracownika państwowego, ustawowe zapewnienie, że język polski, religia i historia będą wykładane w pełnym wymiarze godzin we wszystkich szkołach, trzy podręczniki do wyboru, przy czym szkoła ma wyznaczyć jeden podręcznik, a także umocnienie pozycji kuratoriów.

W zakresie służby zdrowia PiS proponuje - jak mówił Kaczyński - likwidację NFZ i "przejście na finansowanie budżetowe".

Jeśli chodzi o kulturę, partia postuluje m.in. powrót do polityki kulturalnej, która "będzie zachowywała dotychczasowy dorobek instytucjonalny" oraz takiej, która będzie promowała dziedzictwo narodowe "w najlepszym tego słowa znaczeniu"

Prezes PiS zapowiedział też, że w zakresie rolnictwa jego partia będzie walczyła o równe dopłaty dla polskich rolników; opowiada się także za budową spółdzielni rolniczych.

"Tu muszą być kary rzeczywiście ciężkie"

Kaczyński postuluje również zaostrzenie kar m.in. za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz korupcję i różnego rodzaju nadużycia, "choćby jak te w Amber Gold". - Tu muszą być kary rzeczywiście ciężkie, one są stosowane na świecie - przekonywał.

Formacja chce także wprowadzenia konfiskaty mienia przestępców. - To w gruncie rzeczy niezwykle skuteczna kara, jeśli chodzi o walkę z przestępstwami gospodarczymi, a te przestępstwa gospodarcze - nie bez udziału wsparcia także ludzi w rządzącej partii, to wszyscy widzieliśmy ten samolot ciągnięty na sznurze. Sądzę, że to zdjęcie przejdzie do historii Polski, będzie w jakiejś mierze symbolem tych rządów, które mamy dziś - otóż te nadużycia naprawdę straszliwie obciążają polską gospodarkę - ocenił.

Chodzi o zdjęcie zaprezentowane w Sejmie przez Antoniego Macierewicza (PiS) w dniu debaty nad informacją rządu ws. Amber Gold. Poseł PiS, mówiąc o systemie mafijnym, jako dowód pokazał zdjęcie, na którym - jak mówił - kierownictwo PO, z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem, ciągnie po płycie lotniska samolot OLT Express.

Kaczyński podkreślił, że - aby wprowadzić przepisy o konfiskacie mienia - potrzebne są zmiany w konstytucji i PiS je zaproponuje

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tusk-zabraklo-osadzenia-tego-pakietu-w-ko...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. komenty polityków i PR-ców - zapisuję ale nie wartyo czytać

- Jeżeli prezes Kaczyński mówi, że występuje w imieniu jedynej partii opozycyjnej, to daje wyraz swojego oderwania od rzeczywistości. Miałem wrażenie, że reprezentuje emigracyjny rząd smoleński, a program tego rządu to jest IV Rzeczpospolita minus Zbigniew Ziobro – tak niedzielne wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który przedstawił plany legislacyjne PiS na najbliższy sezon polityczny, skomentował Leszek Miller. Zdaniem przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej diagnoza nakreślona przez byłego premiera jest w miarę trafna, ale już wnioski – nie.

Kaczyński: Polska się zwija, czas na naszą ofensywę

Miller wytknął Kaczyńskiemu chęć wprowadzenia powszechnego VAT-u, gdyż oznaczałoby to, że wszyscy, nawet babcia sprzedająca pudełka zapałek, musieliby mieć kasę fiskalną. Lewicowy polityk skrytykował również prezesa PiS za chęć postawienia lekcji religii na równi z innymi szkolnymi zajęciami. – To jest niedopuszczalne, dlatego że religia jest wiarę a nie wiedzą, a w szkole powinno się przede wszystkim zdobywać wiedzę – stwierdził.

Odnosząc się do chęci zaostrzenia kar Miller powiedział, że "jest to stary konik Kaczyńskiego". – To było przecież realizowane w okresie IV Rzeczpospolitej, wtedy ta koncepcja państwa łomoczącego o szóstej rano do drzwi była powszechna – stwierdził szef SLD. - A jeśli chodzi o taką ogólną refleksję, nie trzeba zapominać, że premier Kaczyński był już szefem rządu, miał większość parlamentarną, miał prezydenta rodzonego brata i te śmiałe, rozmaite propozycje, o których mówi, mógł wtedy realizować. Nie zrealizował ich, to stawia pod znakiem zapytania jego wiarygodność – zaznaczył Leszek Miller.

"To powrót do państwa scentralizowanego"

Krytycznie do słów Kaczyńskiego odniosła się również posłanka PO Małgorzata Kidawa-Błońska. Jej zdaniem, "wizja państwa, przedstawiona przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, to kolejny powrót do państwa scentralizowanego". Jak podkreśliła, część propozycji ekonomicznych byłego premiera jest całkowicie nierealna, gdyż nie wiadomo byłoby skąd wziąć na nie pieniądze.

"Ostatnie lata pokazały, że PiS jest bardzo słabą alternatywą"

Ofensywę Jarosława Kaczyńskiego skrytykował również poseł Solidarnej Polski Andrzej Dera. – Prezes PiS przedstawia projekty w siedzibie partii, mówi, że jest alternatywą, natomiast ostatnie lata pokazały, że jest bardzo słabą alternatywą i nie przyciąga do siebie ludzi – stwierdził. Jak zaznaczył, "to jest takie mówienie dla mówienia, że się ma program, natomiast bardzo mało realnie jest szansa, że kiedykolwiek dojdzie do władzy PiS, bo stosuje taką politykę, która nie przyciąga, a odpycha".

"Zapowiadało się dobrze, wyszło jak zwykle"

- Z punktu widzenia marketingowego zapowiadało się dobrze, wyszło jak zwykle – tak niedzielną konferencję prasową Jarosława Kaczyńskiego ocenił politolog dr Wojciech Jabłoński. Według niego prezes PiS "próbował podejmować zbyt wiele wątków jednocześnie, nie wspierając tych wątków, krótkich i łatwych do zapamiętania". Jak zaznaczył, wystąpienie byłego premiera było nowym otwarciem "zbyt wielu drzwi przy założeniu, że ten, który je otwiera, dysponuje tylko dwoma rękami".

(TR)

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/komentarze-po-wystapieniu-kaczynskiego-za...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

3. Ofensywa PiS. Gilowska

Ofensywa PiS. Gilowska kandydatką na nowego premiera?

-
Może Jarosław Kaczyński w nagłym przebłysku wymyśli kogoś, kto będzie choć trochę lepszy - komentują posłowie.
Zgodnie z konstytucją, Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności
większością ustawowej liczby posłów na wniosek zgłoszony przez co
najmniej 46 posłów i wskazujący imiennie kandydata na prezesa Rady
Ministrów. Ruch Palikota ma 43 posłów, a więc pod wnioskiem musiałoby
się podpisać 3 parlamentarzystów z SLD, PiS-u lub Solidarnej Polski.
Wniosku z pewnością nie poprze Platforma Obywatelska, która z PSL-em
dysponuje 234 głosami.


Leszek Miller chwali Kaczyńskiego. Za diagnozę

Tak lider SLD komentuje obietnice prezesa PiS-u.
Share

Diagnoza w wielu miejscach słuszna, propozycje rozwiązań niekoniecznie - tak dzisiejsze wystąpienie Jarosław Kaczyńskiego komentuje Leszek Miller.


Ratuje Polskę czy walczy o przetrwanie? Już po expose Kaczyńskiego


- Polska się zwija - grzmiał dzisiaj prezes PiS. I przedstawił własne propozycje zmian. nagranie

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

4. Wystąpienie Jarosława

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego miało przekonać Polaków, że PiS ma podobne poglądy na problemy w kraju, jak większość obywateli - mówił politolog doktor Rafał Chwedoruk w TVP Info.

- Miało służyć temu, by przeciętny wyborca miał zadać sobie pytanie: w czym tak straszny jest Jarosław Kaczyński, jak jego oponenci go przedstawiają? - pytał Rafał Chwedoruk.

Lider Prawa i Sprawiedliwości przedstawił projekty ustaw dotyczące najważniejszych problemów Polski. Zdaniem Rafała Chwedoruka, wystąpienie miało przełamać negatywny wizerunek Jarosława Kaczyńskiego, przedstawiany w większości mediów.

Politolog doktor Robert Sobiech, który gościł w TVPInfo, skrytykował zaproponowany przez Jarosława Kaczyńskiego pomysł likwidacji NFZ. Jego zdaniem, wywoła to jeszcze większy chaos, niż obecnie.

- Wszyscy wiemy, że służba zdrowia działa niezbyt efektywnie. Ale teraz pomysł kompletnie bez uzasadnienia, dlaczego ma być likwidacja NFZ-u i powrót do sytuacji sprzed reform Jerzego Buzka? (...) Ja już widzę ten bałagan organizacyjny trwający przez lata, bo trzeba będzie zmienić wszystkie instytucje i cały sposób funkcjonowania państwa - powiedział Rafał Sobiech.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ofensywa;polityczna;pi...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

5. piłkarzyk jeszcze nie policzył, ale żurnalisty cytują


Obietnice Kaczyńskiego. Premier mówi: Sprawdzam


Socjalne propozycje Jarosława Kaczyńskiego wiążą się z wydatkami idącymi w dziesiąki miliardów złotych, uważa Donald Tusk.nagranie

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

6. Kaczyński: rząd nie

Kaczyński: rząd nie rozwiązuje problemów

Zmiany w systemie podatkowym, 10-letni plan walki w bezrobociem,
zaostrzenie kar za korupcję - to niektóre pomysły zaproponowane w
niedzielę przez Jarosława Kaczyńskiego. Rząd nie rozwiązuje obecnych
problemów Polski, rozpoczynamy ofensywę - mówił szef PiS.
Szef PiS mówił o najważniejszych problemach Polski, m.in. o demografii i
polityce prorodzinnej, bezrobociu, złych perspektywach jeśli chodzi o
emerytury, fatalnym stanie służby zdrowia,
oświaty, "zadziwiającej" polityce kulturalnej, braku dobrej polityki
wobec wsi, obniżeniu poziomu bezpieczeństwa Polaków, oraz lekceważeniu
nadużyć i korupcji - czego, jego zdaniem,
najlepszym przykładem jest sprawa Amber Gold.




Według Kaczyńskiego rząd nie rozwiązuje obecnych problemów Polski.
Podkreślił, że PiS przechodzi do ofensywy, której głównym celem jest
"zbudowanie pełnej alternatywy, innego sposobu
rządzenia naszym krajem".




Według niego, "żeby w ogóle w Polsce cokolwiek zrobić" trzeba przede
wszystkim on nowa zorganizować finanse publiczne i zmienić system
podatkowy. "Proponujemy nową ustawę, która połączy
PIT i CIT w jednej ustawie, i nową ustawę o VAT" - powiedział.
Podkreślił, że jeśli chodzi o ustawę dot. podatku od dochodów, to przede
wszystkim ma być zmniejszone zasadniczo ryzyko
interpretacyjne, deklaracje podatkowe mają być bardzo uproszczone, mają
być precyzyjnie określone te koszty pracy, które można odliczyć od
dochodu.




"Wreszcie to, co najważniejsze - to ma być ustawa proinwestycyjna,
czyli, krótko mówiąc, to, co przedsiębiorstwo inwestuje, nie jest
opodatkowane" - zaznaczył.




Jeśli chodzi o VAT - mówił Kaczyński - to PiS chce zatrzymać jego
wzrost, który "dziś jest planowany nawet do 25 proc.". "Ale jednocześnie
rejestracji podatkowej mają podlegać wszystkie
podmioty, prowadzące w Polsce działalność gospodarczą" - powiedział.




Kolejnym punktem planu ma być przejściowe wprowadzenie podatku
obrotowego dla banków i wielkich sieci handlowych, które - jego zdaniem -
różnymi metodami nie wykazują dochodów i w związku z
tym nie płacą podatku dochodowego.




Kaczyński zaproponował też 10-letni plan walki z bezrobociem;
podkreślił, że to propozycja neutralna dla budżetu. Szef PiS mówił, że
dzięki elementom planu - od fundowania stypendiów po
zwolnienia podatkowe i dopłaty dla przedsiębiorstw, działających na
wskazanych obszarach - powinno powstać 1,2 mln nowych miejsc pracy. Plan
objąłby przede wszystkim miasta poniżej 50 tys.
mieszkańców, tereny wiejskie i gminy "zdegradowane ekonomicznie".
Podkreślił, że lista takich obszarów powinna być corocznie weryfikowana
przez rząd.

Według Kaczyńskiego, pieniądze na plan walki z bezrobociem można zdobyć,
rezygnując z "bezsensownych szkoleń, które są marnowaniem pieniędzy i
nabijaniem kabzy firmom je organizującym"
oraz dzięki likwidacji niektórych zwolnień podatkowych.




Kaczyński przedstawił też pomysł na wspieranie budownictwa
mieszkaniowego. Zaproponował powołanie specjalnych kas mieszkaniowych,
gdzie można by odkładać przez dłuższy okres niewielkie
sumy, by w końcu zyskać państwową premię. Te środki, zdaniem prezesa
PiS, zostałyby uzupełnione przez możliwość zaciągania kredytów na cele
mieszkaniowe w specjalnym funduszu z udziałem
państwa.




Jeśli chodzi o oświatę PiS proponuje, by dzieci rozpoczynały naukę o 7
roku życia; chce też powrotu do 8-letniej szkoły podstawowej oraz
4-letniego liceum, a także odbudowy szkolnictwa
zawodowego i rezygnacji z systemu testowego przy maturach. Kolejne
propozycje partii, to: przywrócenie gabinetów lekarskich w szkołach,
status nauczyciela jako pracownika państwowego, ustawowe
zapewnienie, że język polski, religia i historia będą wykładane w pełnym
wymiarze godzin we wszystkich szkołach, trzy podręczniki do wyboru,
przy czym szkoła ma wyznaczyć jeden podręcznik,
a także umocnienie pozycji kuratoriów.




W zakresie służby zdrowia PiS proponuje - jak mówił Kaczyński - likwidację NFZ i "przejście na finansowanie budżetowe".




Jeśli chodzi o kulturę, partia postuluje m.in. powrót do polityki
kulturalnej, która "będzie zachowywała dotychczasowy dorobek
instytucjonalny" oraz takiej, która będzie promowała
dziedzictwo narodowe "w najlepszym tego słowa znaczeniu"




Prezes PiS zapowiedział też, że w zakresie rolnictwa jego partia będzie
walczyła o równe dopłaty dla polskich rolników; opowiada się także za
budową spółdzielni rolniczych.




Kaczyński postuluje również zaostrzenie kar m.in. za przestępstwa
przeciwko życiu i zdrowiu oraz korupcję i różnego rodzaju nadużycia,
"choćby jak te w Amber Gold". "Tu muszą być kary
rzeczywiście ciężkie, one są stosowane na świecie" - przekonywał.

Formacja chce także wprowadzenia konfiskaty mienia przestępców. "To w
gruncie rzeczy niezwykle skuteczna kara, jeśli chodzi o walkę z
przestępstwami gospodarczymi, a te przestępstwa
gospodarcze - nie bez udziału wsparcia także ludzi w rządzącej partii,
to wszyscy widzieliśmy ten samolot ciągnięty na sznurze. Sądzę, że to
zdjęcie przejdzie do historii Polski, będzie w
jakiejś mierze symbolem tych rządów, które mamy dziś - otóż te nadużycia
naprawdę straszliwie obciążają polską gospodarkę" - ocenił.




Chodzi o zdjęcie zaprezentowane w Sejmie przez Antoniego Macierewicza
(PiS) w dniu debaty nad informacją rządu ws. Amber Gold. Poseł PiS,
mówiąc o systemie mafijnym, jako dowód pokazał
zdjęcie, na którym - jak mówił - kierownictwo PO, z prezydentem Gdańska
Pawłem Adamowiczem, ciągnie po płycie lotniska samolot OLT Express.




Kaczyński podkreślił w niedzielę, że - aby wprowadzić przepisy o
konfiskacie mienia - potrzebne są zmiany w konstytucji i PiS je
zaproponuje.



Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Michał St. de Zieleśkiewicz

7. Do Pani Maryli,

Szanowna Pani Marylo,

Jedynie słuszny program naprawy III Rzeczypospolitej przedstawił Pan Prezes PiS.
Media natychmiast wszystko skrytykowały w czambuł.
Dołączyli politycy

Leszek Miller, komunista, agent NKWD, ten od pożyczki moskiewskiej
Palikot, który od zawsze chce patroszyć Kaczyńskich z byłą Pierwszą Damą, Damą , która do polityki się nie włączała.

no i
Zbigniew Ziobro z Pati Koti na wakacjach

Uklony

Michał Stanisław de Zieleśkiewicz

avatar użytkownika Maryla

8. ta parka jest bardzo niebezpieczna

Gwiazdy TVN pokonały polityków 2:1. Tusk zdobył gola... ale ze spalonego [ZDJĘCIA]

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

9. portal ONET sondaż z dzisiaj

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, na którą partię oddałabyś/oddałbyś swój głos?
Ogółem oddano głosów: 12404
 
PO 2328 19%
 
PiS 5540 44%
 
Ruch Palikota 782 7%
 
PSL 71 0%
 
SLD 819 7%
 
SP 228 2%
 
na żadną 2636 21%

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

10. PiS chce złożyć w listopadzie

PiS chce złożyć w listopadzie konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska, któremu ma towarzyszyć program zmian legislacyjnych zaproponowany w niedzielę. Partia chce w ten sposób uprzedzić programowe wystąpienie Donalda Tuska.

Premier Donald Tusk ocenił, że zaprezentowanemu przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego pakietowi propozycji legislacyjnych zabrakło osadzenia "w kontekście kryzysu".
System podatkowy

Kaczyński twierdzi, że należy przeprowadzić reformę finansów publicznych i zmienić system podatkowy. Proponuje nową ustawę, która połączy PIT i CIT w jednej ustawie, i nową ustawę o VAT.

Jeśli chodzi o zmiany w podatkach dochodowych główne postulaty prezesa PiS to zmniejszenie ryzyka interpretacyjnego, uproszczenie deklaracji podatkowych, precyzyjna definicja kosztów pracy, które można odliczyć od dochodu. "Wreszcie to, co najważniejsze - to ma być ustawa proinwestycyjna, czyli, krótko mówiąc, to, co przedsiębiorstwo inwestuje, nie jest opodatkowane" - zaznaczył.

Jeśli chodzi o VAT, to PiS chce zatrzymać jego wzrost, który "dziś jest planowany nawet do 25 proc.", jak powiedział Kaczyński. "Ale jednocześnie rejestracji podatkowej mają podlegać wszystkie podmioty, prowadzące w Polsce działalność gospodarczą" - powiedział.

Kolejnym punktem planu ma być przejściowe wprowadzenie podatku obrotowego dla banków i wielkich sieci handlowych, które - jego zdaniem - różnymi metodami nie wykazują dochodów i w związku z tym nie płacą podatku dochodowego.
Bezrobocie

Kaczyński zaproponował też 10-letni plan walki z bezrobociem, który stworzy 1,2 mln nowych miejsc pracy. Podkreślił, że to propozycja neutralna dla budżetu - według niego pieniądze można zdobyć rezygnując z "bezsensownych szkoleń, które są marnowaniem pieniędzy i nabijaniem kabzy firmom je organizującym" oraz dzięki likwidacji niektórych zwolnień podatkowych.

Plan zakłada fundowanie stypendiów, zwolnienia podatkowe, dopłaty dla przedsiębiorstw, działających na wskazanych obszarach – to elementy, które, według prezesa PiS, pozwolą stworzyć dodatkowe miejsca pracy. Plan objąłby przede wszystkim miasta poniżej 50 tys. mieszkańców, tereny wiejskie i gminy "zdegradowane ekonomicznie". Podkreślił, że lista takich obszarów powinna być corocznie weryfikowana przez rząd.
Edukacja i polityka prorodzinna

Kaczyński przedstawił też pomysł na wspieranie budownictwa mieszkaniowego. Zaproponował powołanie specjalnych kas mieszkaniowych, gdzie można by odkładać przez dłuższy okres niewielkie sumy, by w końcu zyskać państwową premię. Te środki, zdaniem prezesa PiS, zostałyby uzupełnione przez możliwość zaciągania kredytów na cele mieszkaniowe w specjalnym funduszu z udziałem państwa.

Jeśli chodzi o edukację PiS proponuje, by dzieci rozpoczynały naukę o 7 roku życia oraz likwidację gimnazjów. Chce też powrotu do 8-letniej szkoły podstawowej oraz 4-letniego liceum, odbudowy szkolnictwa zawodowego i rezygnacji z systemu testowego przy maturach. Kolejne propozycje partii, to: przywrócenie gabinetów lekarskich w szkołach, status nauczyciela jako pracownika państwowego, ustawowe zapewnienie, że język polski, religia i historia będą wykładane w pełnym wymiarze godzin we wszystkich szkołach, trzy podręczniki do wyboru, przy czym szkoła ma wyznaczyć jeden podręcznik, a także umocnienie pozycji kuratoriów.

PiS proponuje też wspieranie rodzin poprzez zwiększanie stawki, którą można odliczyć od podatku o 50 proc. za każde, kolejne urodzone dziecko. Odliczeń można by dokonywać już od momentu poczęcia. Kaczyński mówił też o wprowadzeniu ulgi na zakup podręczników, bonu 300 zł (nie wiadomo, czy miesięcznie, czy rocznie) dla biedniejszych rodzin na przedszkola, czy żłobki. Powtórzył też postulat ustanowienia karty rodziny wielodzietnej uprawniającej do wielu zniżek.
Emerytury

PiS chce znieść reformę PO, w wyniku której wiek emerytalny został podwyższony do 67 roku życia dla kobiet i mężczyzn oraz przywrócić możliwość przechodzenia na emeryturę w wieku 60 i 65 lat. Przy tym każdy mógłby zdecydować, czy chce pracować dłużej.

Kaczyński zaproponował też referendum ws. odejścia od kapitałowego systemu emerytalnego i powrót do systemu solidarnościowego, a także wprowadzenie wyboru między ZUS i OFE.

Chciałby też rezygnacji z opodatkowania rent i emerytur do 1 tys. zł.
Służba zdrowia, kultura, rolnictwo

W zakresie służby zdrowia PiS proponuje - jak mówił Kaczyński - likwidację NFZ i "przejście na finansowanie budżetowe".
Jeśli chodzi o kulturę, partia postuluje m.in. powrót do polityki kulturalnej, która "będzie zachowywała dotychczasowy dorobek instytucjonalny" oraz takiej, która będzie promowała dziedzictwo narodowe "w najlepszym tego słowa znaczeniu"
Prezes PiS zapowiedział też, że w zakresie rolnictwa jego partia będzie walczyła o równe dopłaty dla polskich rolników; opowiada się także za budową spółdzielni rolniczych.
Prawo

Kaczyński postuluje również zaostrzenie kar m.in. za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz korupcję i różnego rodzaju nadużycia, "choćby jak te w Amber Gold". "Tu muszą być kary rzeczywiście ciężkie, one są stosowane na świecie" - przekonywał.

Formacja chce także wprowadzenia konfiskaty mienia przestępców. "To w gruncie rzeczy niezwykle skuteczna kara, jeśli chodzi o walkę z przestępstwami gospodarczymi", powiedział prezes PiS. Podkreśli jednak, że wymagałoby to zmian w konstytucji.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika natenczas

11. Prawo i Sprawiedliwość – Alternatywa

http://www.kppis.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1069:pr...

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało pakiet ustaw, które są odpowiedzią na oczekiwania i problemy z jakimi na co dzień spotykają się Polacy. Nasze propozycje to nie puste hasła, ale konkretne rozwiązania legislacyjne. Jesteśmy gotowi do rządzenia. Prawo i Sprawiedliwość jest realną alternatywą wobec złych rządów PO.

Uproszczenie systemu podatkowego, w tym przywrócenie ulg na dzieci, bon na opłatę żłobka czy przedszkola, cofnięcie szkodliwej ustawy emerytalnej i zmiany w systemie emerytalnym. Naprawa systemu ochrony zdrowia m.in. poprzez likwidację Narodowego Funduszu Zdrowia, to tylko niektóre z propozycji Prawa i Sprawiedliwości.

Ostatnie lata to czas ogromnych możliwości Polski - nigdy wcześniej w historii nie mieliśmy tak szerokiej perspektywy na rozwój i modernizację naszego kraju. Niestety pięć lat rządów koalicji PO-PSL to czas stagnacji, błędnych decyzji i zmarnowanych szans. Prawie wszystkie dziedziny aktywności państwa wymagają naprawy. Rząd Donalda Tuska doprowadził do zapaści w służbie zdrowia. Sytuacja finansów publicznych jest opłakana. Dług publiczny rośnie w zastraszającym tempie. Najnowsze dane GUS wskazują na zbliżającą się recesję. Następuje metodyczne ograniczanie odpowiedzialności państwa, likwidowane są szkoły, komisariaty czy urzędy pocztowe. Rząd zaprzepaścił szansę na infrastrukturalny rozwój kraju, nie stworzono zapowiadanych sieci autostrad i dróg szybkiego ruchu. Te drogi, które wybudowano, oddawane są w pośpiechu, a niejasne procedury doprowadzają polskie firmy do bankructwa. Zmiany forsowane przez rząd w oświacie degradują polską edukację, ogranicza się nauczanie historii, próbuje się usunąć religię ze szkół.

Prawo i Sprawiedliwość jest przeciwne szkodliwej polityce rządu PO. Nie zgadzamy się na zaprzepaszczenie szans na rozwój Polski. Polacy zasługują na państwo, które troszczy się o ich potrzeby i rozwiązuje ich problemy. Polacy zasługują na więcej.

PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ ALTERNATYWA
Pakiet ustaw

SPRAWIEDLIWE PODATKI
• Gruntowna reforma PIT i CIT, ujednolicenie bazy podatkowej, proste zasady naliczania podatków. Jasne definicje co i jak ma być opodatkowane;
• Wprowadzenie podatku bankowego i od hipermarketów;
• Powołanie Rzecznika Praw Podatnika;
• Zmniejszenie obciążeń podatkowych paliw;
• Ulgi podatkowe dla rodzin;
• Ulgi dla przedsiębiorców i pracodawców;
• Wprowadzamy jedną powszechną deklarację VAT.

SZCZĘŚLIWA RODZINA
• Realna ulga podatkowa na dzieci dla rodzin, które mogą z niej skorzystać.
Ulga przysługuje rodzinie od momentu poczęcia dziecka;
• Dopłaty do edukacji dzieci - ulga podręcznikowa;
• Wydłużenie urlopu macierzyńskiego;
• Opłacenie przez państwo składek ubezpieczenia społecznego dla rodziców przebywających na urlopie wychowawczym;
• Bon rodzinny - dofinansowanie z budżetu państwa kosztów żłobka i przedszkola. Rodzice realizują bon w placówce, do której uczęszcza dziecko, niezależnie czy jest to podmiot publiczny czy niepubliczny. Zakłada się wartość bonu na 300 złotych miesięcznie na dziecko;
• Karta rodziny wielodzietnej - może być realizowana w placówkach kultury, sportu, przewozach, itp. Zniżki liczone od dwójki dzieci.

ZDROWI POLACY
• Likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia;
• Włączenie finansowania służby zdrowia do budżetu. Przekazanie nadzoru
i kontroli nad wydatkowaniem środków publicznych ministrowi zdrowia;
• Stworzenie sieci szpitali publicznych tzw. Krajowa Sieć Szpitali. Akcje lub udziały publiczne w polskich szpitalach nie mogą być niższe niż 51 %;
• Refundacja leków.

GODNA EMERYTURY
• Uchylenie ustawy podwyższającej wiek emerytalny do 67 lat;
• Powrót do wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, przy możliwości dobrowolnego wydłużenia przez osoby uprawnione;
• Wprowadzenie wyboru w systemie emerytalnym (ZUS / OFE);
• Wprowadzenie zwrotu podatku dla emerytów, którzy otrzymują 1000 zł. i mniej.

SZKOŁA – DOBRA NAUKA, DOBRE WZORCE
• Szkoła podstawowa od 7 roku życia;
• Likwidacja gimnazjum, przywracamy 8 letnią szkołę podstawową i 4 letnią szkołę średnią;
• Rozwój szkolnictwa zawodowego;
• Tańsze przedszkola - subwencja oświatowa na przedszkola;
• Ustawowe zagwarantowanie nauczania historii, religii i języka polskiego;
• Gabinety lekarskie w szkołach;
• Odejście od maturalnych egzaminów testowych, przywrócenie egzaminów sprawdzających rzeczywistą wiedzę ucznia
• Nauczyciel otrzymuje status urzędnika państwowego
• Koniec z szaleństwem podręcznikowym – minister będzie dopuszczał do użytku maksymalnie 3 z danego przedmiotu dla danego rocznika, a szkoła będzie miała obowiązek wybrać 1 tak, aby młodsze roczniki mogły z nich korzystać .

WIĘCEJ PRACY
• Narodowy Program Zatrudnienia
• Praca dla młodych - Fundusz Wspierania Przedsiębiorczości Ludzi Młodych; Obniżenie o 50% przez okres 2 lat składek na ZUS dla absolwentów szkół, stypendia edukacyjne na okres nauki+1 rok na poszukiwanie pracy;
• Obniżenie składki rentowej dla pracodawców o 2 pkt. procentowe;
• Zwiększenie środków na aktywizację dla bezrobotnych;
• Ograniczenia stosowania umów śmieciowych;
• Programy dla gmin, na terenie których występuje wysokie bezrobocie;
• Firma rodzinna – proponujemy wliczenie do okresu składkowego urlopu macierzyńskiego kobiety prowadzącej działalność gospodarczą.

RÓWNE SZANSE DLA POLSKIEJ WSI
• Kompleksowa reforma izb i spółdzielni rolniczych;
• Ubezpieczenie wszystkich gospodarstw;
• Zwiększenie wysokości kwot stawek zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego dla produkcji rolnej.

WŁASNE MIESZKANIE
• Pomoc finansowa dla młodych rodzin ubiegających się o mieszkania (kontynuowanie programów, których celem jest ułatwienie młodym rodzinom pozyskanie własnego mieszkania);
• Wdrożenie Narodowego Programu Budownictwa Mieszkaniowego;
• Ustawa o kasach mieszkaniowych;
• Ustawa o polityce mieszkaniowej;
• Zmiana zasad najmu lokali mieszkaniowych.

BEZPIECZNA POLSKA
• Połączenie ministerstwa sprawiedliwości i prokuratury;
• Zaostrzenie kar za przestępstwa pospolite oraz te przeciwko życiu i zdrowiu;
• Konfiskata majątków przestępców;
• Zwiększenie ochrony ofiar przestępstw.

KULTURA I TOZSAMOŚĆ
• Ustawa o nauczaniu historii;
• Ustawa o prowadzeniu działalności kulturalnej;
• Ustawa o ochronie zabytków;
• Wsparcie finansowe dla mediów publicznych.

avatar użytkownika Maryla

12. Prezes PiS Jarosław Kaczyński

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił wyliczenia dotyczące propozycji legislacyjnych, które zaprezentował w ubiegłą niedzielę. Jak powiedział, program ten jest zupełnie realistyczny, w przeciwieństwie do rządowego projektu budżetu na 2013 rok.

- Ten program trzeba rozłożyć w czasie. Tu dobrym wzorem jest Szwecja z początku lat 90. Tam taki program się znakomicie udał - powiedział Kaczyński w Polityce przy kawie w TVP1, pytany o koszty realizacji postulatów PiS.

- W pierwszym roku będziemy mieli 9 mld z powodu tych dwóch proc. obniżenia stawki, jeżeli chodzi o składki. Będziemy mieli 3 mld na początek tego programu pracy, 1 mld na politykę rodzinną i 400 mln z powodu zniesienia tego podatku dla ludzi, którzy mają emeryturę poniżej 1 tys. zł, czyli krótko mówiąc razem to będzie 12-13,5 mld. Natomiast wzrost dochodów z powodu zmian podatkowych i tego podatku odnoszącego się do banków i sieci powinien dać około 11 mld, przy czym jest jeszcze możliwość cięć w administracji - bo tutaj rzeczywiście nastąpił za obecnych rządów ogromny wzrost - i jest pewna nadzieja na to, że tego rodzaju program zostanie dobrze przyjęty przez rynki, czyli jest szansa, że w ogóle wyjdzie to na zero, a w każdym razie na pewno to będzie bardzo niewiele - wyliczał w TVP1 Kaczyński.

Jak prognozował, w drugim roku pojawiłyby się skutki wprowadzenia możliwości wyboru między ZUS a OFE. - Te skutki będą naprawdę daleko idące. Bardzo ostrożnie to obliczając, to około 20 mld plus skutki podatkowe i wtedy naprawdę tych pieniędzy będzie dużo więcej i będzie można już realizować także pozostałe części tego programu. Krótko mówiąc, to jest zupełnie realne - przekonywał Kaczyński.

Odnosząc się do wypowiedzi niektórych ekonomistów, którzy nie wierzą, że realizacja postulatów PiS miałaby przynieść wielomiliardowe dochody, np. poprzez połączenie CIT i PIT, powiedział: - Przede wszystkim mówimy o tym, że VAT zostanie dzięki temu powiększony, a poza tym jest nowy podatek. Pomijam złożone już w Sejmie propozycje dotyczące obłożenia składką także dochodów powyżej 2,5 przeciętnej pensji, czyli krótko mówiąc to też jest pewien dodatkowy zasób i to znaczący zasób pieniędzy, jeżeli chodzi o finanse publiczne, bo to akurat nie idzie do budżetu - powiedział.

Kaczyński podkreślił, że program jego partii jest zupełnie realistyczny, ale narusza interesy tych, którzy znakomicie w tym gigantycznym bałaganie, który w tej chwili funkcjonuje, prosperują. Z całą pewnością będziemy mieli tutaj do czynienia z różnego rodzaju kontratakami. Ja mówię to naprawdę z bólem, ale wydaje się, że rząd jest głównie reprezentantem właśnie tych, którzy na tym systemie obecnym korzystają - ocenił.

Prezes PiS ocenił także projekt budżetu na 2013 r. przedstawiony przez premiera Donalda Tuska i ministra finansów Jacka Rostowskiego. To jest budżet przede wszystkim właśnie nierealistyczny, bo choćby skąd ma być wzrost PKB? Konsumpcja w oczywisty sposób ma spadać, bezrobocie ma rosnąć, wydatki publiczne są wysoce niepewne i wszystko wskazuje na to, że są także przeszacowane, bo są przeszacowane dochody. Jest takie pytanie mianowicie: jaki ma być ten mechanizm wzrostu? - pytał Kaczyński. Wydaje nam się, że naprawdę nie ma podstaw do tego, żeby sądzić, że ten budżet ma realistyczne założenia - powiedział szef PiS.

- Naprawdę 5 lat doświadczeń tego rządu pokazuje, że on w żadnym razie nie jest zdolny uporać się z kryzysem. To jest po prostu tak fatalny rząd, jak sobie można tylko wyobrazić - powiedział.

Kaczyński przypomniał, że PiS złoży wkrótce wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. Jak ocenił, ma on sens. Jego zdaniem, jest możliwe, że posłowie przeciwni tej inicjatywie PiS, mogą zweryfikować swoje stanowiska. - Być może nawet szefowie partii zweryfikują - powiedział. Na pytanie, czy spotkałby się w tej sprawie z Januszem Palikotem, odpowiedział, że są pewne granice moralne, których nie należy przekraczać. Zapewnił, że PiS ma kandydata na premiera. Nazwiska nie chciał zdradzić.

- To jest przede wszystkim zwrócenie się do wszystkich posłów, także tych z Platformy Obywatelskiej, z pewną propozycją, sądzę, że to będzie propozycja bardzo poważna i jednocześnie postawienie ich wobec pewnego dylematu, bo jeżeli będą w dalszym ciągu ten rząd popierali, to będą musieli być później z tego rozliczeni - powiedział szef PiS..

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

13. Kaczyński: wzorem powinna być

Kaczyński: wzorem powinna być Szwecja. Tam taki program się udał

Prezes
PiS Jarosław Kaczyński przedstawił w czwartek wyliczenia dotyczące
propozycji legislacyjnych, które zaprezentował w niedzielę.»

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

14. Rostowski mówi o złomie i sprzątaniu a Money daje tytuł


Rostowski punktuje Kaczyńskiego. "Liczby robią wrażenie"


- Koszty wynikające z propozycji prezesa PiS są dwa razy wyższe od deficytu budżetowego - zaznaczył minister finansów. 

W 2013 roku globalny koszt wszystkich propozycji 62,6 miliardów złotych. - Koszty wynikające z propozycji są dwa razy wyższe od deficytu budżetowego - zaznaczył minister finansów.

Ulga dla dzieci kosztowałaby 10,9 mld złotych, koszt ulgi
inwestycyjnej wyniósłby 13,2 mld złotych, koszty uzyskania przychodów w
podatku dochodowym 1,1 mld złotych. W propozycja zmiany podatku VAT
mogłaby kosztować 0,5 miliarda złotych. Zmniejszenie składki rentowej
pochłonęłoby 7,7 miliarda złotych. Aż 13,9 mld zł będzie kosztował zwrot
podatku dla emerytów, z kolei wszystkie pozostałe propozycje 15,8
miliarda złotych.

Propozycja kosztu uzyskania przychodu przez pracownika, wydatki na
prywatne zabiegi medyczne, remont mieszkania itp. Jeśli taką ulgą
zostanie objęta 30 procent dochodu. Z tego tytułu uzyska około 700
złotych dochodu.

Do 2016 roku koszty propozycji Kaczyńskiego wzrosłyby do 92 miliardów
złotych. W ocenie Rostowskiego to gigantyczny wzrost wydatków i spadek
dochodów. Skutkiem tego będzie wzrost długu publicznego, który w 2014
wzrósłby o 7,1 proc., do ponad 57 proc. w stosunku do PKB. Tym samym
Polska przekroczyłaby próg ostrożnościowym. Zdaniem Rostowskiego w 2015
roku przekroczylibyśmy próg konstytucyjny, który wynosi 60 procent.

W 2040 roku, ze względu na cofnięcie reformy emerytalnej, wyniosłaby
aż 49,1 procent PKB. Biorąc po uwagę wszystkie propozycje Kaczyńskiego
koszt wyniósłby ponad 100 procent PKB. Łącznie dług publiczny wyniósłby
ponad 200 proc. PKB, czyli o 1/3 większy niż jest obecnie w Grecji.

Według Jacka Rostowskiego, Kaczyński nie bierze pod uwagę skutków
kryzysu w strefie euro i wystawia Polaków na wielkie ryzyko. Tak duże
wydatki, w stosunku do dochodów Rostowski nazwał piramidą PiS.

Kaczyński mówił w niedzielę, że PiS przechodzi do ofensywy, której celem jest zbudowanie pełnej alternatywy, innego sposobu rządzenia naszym krajem. Według niego, żeby w Polsce cokolwiek zrobić, trzeba przede wszystkim od nowa zorganizować finanse publiczne i zmienić system podatkowy.

Prezes PiS zaproponował 10-letni plan walki z bezrobociem i
podkreślił, że to propozycja neutralna dla budżetu. PiS chce też
wspierać rodziny poprzez zwiększanie stawki, którą można odliczyć od
podatku o 50 proc. za każde dziecko, a samego odliczenia można by
dokonywać już od momentu poczęcia dziecka.

Lider opozycji mówił też o wprowadzeniu ulgi na zakup podręczników.
Powtórzył postulat ustanowienia karty rodziny wielodzietnej
uprawniającej do wielu zniżek. PiS chce też przywrócić możliwość
przechodzenia na emeryturę w wieku 60 i 65 lat (ale z pozostawieniem
wyboru, czy ktoś chce pracować dłużej).

Kaczyński zaproponował też referendum ws. odejścia od kapitałowego
systemu emerytalnego i powrót do systemu solidarnościowego, a także
wprowadzenie wyboru między ZUS i OFE. Chciałby też rezygnacji z
opodatkowania rent i emerytur w wysokości do 1 tys. złotych.

Wczoraj premier Donald Tusk przyznał, że przeprowadzona analiza pomysłów PiS jest krytyczna. - Te pomysły w konsekwencji byłyby bardzo groźne
- ocenił szef rządu. Tusk dodał jednocześnie, że jest w każdej chwili
gotowy do debaty - również z Kaczyńskim - o finansach publicznych czy o
naprawie w wielu dziedzinach. Jak dodał, liczy, że czwartkowa ocena postulatów PiS będzie pozbawiona ironii.

- Nie należy zniechęcać polityków do zabierania głosu w tak ważnej
sprawie, nawet jeśli błądzą. Będę raczej namawiał prezesa Kaczyńskiego i
innych liderów partyjnych, żeby starali się doskonalić tego typu
projekty. Będę w każdej chwili do dyspozycji, żeby dyskutować o tego
typu sprawach
- zadeklarował premier.


Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

15. Kaczyński: Polska zasługuje

Kaczyński: Polska zasługuje na poważną debatę ekonomiczną

Prezes PiS zaproponował konferencje o stanie polskiej gospodarki z
udziałem ekonomistów. Spotkanie miałoby odbyć się 24 wrzesnia
Wśród zaproszonych gości wymienił m.in.: Leszka Balcerowicza, Marka
Belkę, Ryszarda Bugaja, Stanisława Gomułkę, Grzegorza Kołodkę, Jerzego
Osiatyńskiego, Ryszarda Petru, Krzysztofa Rybińskiego oraz Zytę
Gilowską. Wśród zaproszonych nie ma obecnego ministra finansów.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl