Potrzeba nam współcześnie elit, które by pomogły przy budowie IV Rzeczypospolitej
Brak zarówno polskich, patriotycznych elit, jak i mass mediów, jest wyraźnie widoczny w PRL-bis utworzonym przez sowieckich agentów krwawej Informacji Wojskowej — tow. Jaruzelskiego oraz tow. Kiszczaka — dla swojej antypolskiej agentury ze służb specjalnym w PRL..[i]
Brak jest autentycznych polskich elit — reprezentujących zagrożone interesy Narodu Polskiego. Zamiast tego jest PO — czyli postsowiecka partia założona przez agentów sowieckich służb specjalnych z PRL — i reprezentująca przede wszystkim interesy postsowieckiej mafii w PRL-bis. W swojej antypolskiej działalności PO jest wspierana przez antypolską michnikowszczyznę, której zbolszewizowani przedstawiciele zwołują na ulice komunistycznych i lewackich bandytów — mających masakrować polskich patriotów.
Dlatego, warto zapoznać się z wywiadem[ii] z prof. Jerzym Robertem Nowakiem, historykiem i publicystą, wykładowcą w WSKSiM. Wywiad ten jest zatytułowany"Wykłady z patriotyzmu".
Poniżej przedstawiam kilka cytatów z tego ciekawego wywiadu…
"Niestety, należy powiedzieć, że polskie elity patriotyczne zostały zmasakrowane zarówno przez Niemców, jak i Sowietów, a potem, w dobie reżimu gen. Wojciecha Jaruzelskiego, opuściły Polskę na fali potężnej emigracji. Jakże potrzeba nam współcześnie elit, które by pomogły przy budowie IV Rzeczypospolitej. Dzisiaj niestety obserwuję, że w dużej części mamy do czynienia z lumpenelitami, które nie wiedzą, czym jest wiara, patriotyzm. Niejednokrotnie obce są im jakiekolwiek wartości duchowe, gdyż liczy się dla nich wyłącznie pieniądz. Trudno oczekiwać zatem, by tacy ludzie, którzy, o zgrozo, dostali się do parlamentu czy sprawują dziś nawet najważniejsze funkcje w państwie, zadbali o dobro wspólne, jakim jest Ojczyzna."
"Wielu z tych [polskich — Andy] bohaterów jest dla nas niezastąpionymi wzorcami wytrwałej, kompetentnej działalności na rzecz Ojczyzny, i to w sytuacji bardzo często grożącej poważnymi konsekwencjami. Iluż to bowiem Polaków musiało położyć na szali własną karierę zawodową, a nawet życie. Jednym z moich ulubionych bohaterów jest Romuald Traugutt. Jego postawę patriotyczną wzmacniała wiara, która pozwoliła mu bez strachu objąć dowództwo nad Powstaniem Styczniowym. Staram się też zarówno na wykładach, jak i w moich książkach ukazywać cichych bohaterów naszej historii, jak chociażby Stanisława Krzemińskiego, który odegrał niebagatelną rolę podczas Powstania Styczniowego. A potem wiele lat bez rozgłosu pracował na rzecz niepodległości. Na szczęście współcześnie żyjący nie są narażeni na tak poważne zagrożenia jak bohaterowie czasu zaborów, I oraz II wojny światowej czy mrocznych czasów komunizmu. A jednak wydaje się, że brak nam wielu cech, które oni mieli. Gdzie bowiem nasza wytrwałość i poświęcenie, którymi oni się charakteryzowali?"
"Muszę powiedzieć, że widzę wielki potencjał w studentach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Jestem bardzo zbudowany postawą młodzieży, która tutaj studiuje. Dostrzegam bowiem w nich nie tylko chęć zdobycia wiedzy, ale i zacięcie patriotyczne w dyskusjach, które inicjują ze mną. Wiem, że los Polski bardzo leży im na sercu, gdyż pytają o konkretne rozwiązania, które mają pomóc naszej Ojczyźnie w pokonaniu trudności. Bardzo się cieszę, że są dociekliwi, że krytycznie oceniają publikacje w mediach, wychwytując sprawy, na które czasem nie zwróciłem uwagi, a przecież ze względu na moje zainteresowania naukowe staram się uważnie śledzić przekazy dziennikarskie. Przyznaję zatem, że i ja czasem uczę się od moich studentów."
Całość w wywiadzie "Wykłady z patriotyzmu"…
[i] Stalinowska Informacja Wojskowa (IW) w LWP była komunistyczną policją polityczną, której podstawowym zadaniem były mordy polityczne polskich patriotów. Mordujący Polaków sowieccy zbrodniarze z IW — podlegali bezpośrednio sowieckim masowym mordercom z NKWD i Smierszu.
[ii] "Wykłady z patriotyzmu", z prof. Jerzym Robertem Nowakiem rozmawia Paweł Pasionek, "Nasz Dziennik", 12-13 listopada 2011, nr 263 (4194), http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20111112&typ=my&id=my05.txt.
napisz pierwszy komentarz