Lotnisko Bandery we Lwowie - kiedy Hitlera w Berlinie i Stalina w Moskwie?

avatar użytkownika Sejsmograf Antypolonizmu

 

 

Niedawno dowiedzieliśmy się, że we Lwowie planuje się nazwanie lotniska imieniem Stefana Bandery, jednego z architektów ludobójstwa na Polakach na Kresach Poludniowo-Wschodnich. Jak podają Kresy.pl (28.10.2011):

Janukowycz nie sprzeciwia się nazwaniu lotniska we Lwowie imieniem Bandery Kwestia nazwy dla lwowskiego lotniska zostanie rozstrzygnięta przez Lwowską Radę Miejską - Powiedział prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz podczas briefingu na stadionie „Arena Lwów” 28 października 2011 r.


W ten sposób prezydent odpowiedział na pytanie o jego stosunek do możliwości nazwania lotniska imieniem Stepana Bandery. "Decyzję będzie podejmować miejscowa rada. Jakakolwiek ta decyzja będzie, zgodnie z prawem ukraińskim tak będzie" - powiedział prezydent.

Przypomnijmy, że radni Lwowskiej Rady Miejskiej na jednej z sesji przegłosowali apel do premiera Ukrainy Mykoły Azarowa z prośbą, aby nadać nowo wybudowanemu miejskiemu lotnisku imię przywódcy ukraińskich nacjonalistów - Stepana Bandery. „Za” głosowało 62 radnych. Natomiast burmistrz Lwowa Andrij Sadowy proponuje nazwać lotnisko imieniem króla Daniela.

Przypominamy także, że dzisiaj głowa państwa przebywa we Lwowie, by sprawdzić gotowość stadionu „Arena Lwów” i lotniska do mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

Wiesław Tokarczuk/Zaxid.net/Kresy.pl

Po nazwaniu lotniska we Lwowie imieniem Bandery, do kompletu brakuje nam jeszcze lotnisko Hitlera w Berlinie i Stalina w Moskwie. Będzie "piękny" trójkąt ludobójców Polaków.  Nikt też chyba nie będzie miał wtedy wątpliwości, że plany z września 39 być może nie uległy zmianie, lecz jedynie kosmetyce.

Poważnie rzecz biorąc, nie wiemy czemu wlaściwie ma służyć Euro2012, skoro prezentuje obydwa kraje bezjakościowo, a na dodatek w utraconym historycznie przez nas mieście ma być promowany faszystowski działacz (i w tym wypadku słowo faszysta nie jest epitetem, jest rzeczywistym opisem postawy człowieka współodpowiedzialnego za ludobójstwo Kresowian).

Czytaj:


Głosowanie w sprawie lotniska we Lwowie

W okrucieństwie przewyższali Niemców...


Wykopmy antypolonizm ze stadionów!

Wg fałszywego UEFA Polski już nie ma a działacze i urzędnicy w Polsce nie oponują

Drogie "maskotki", dziwne imiona - kolejna zmarnowana okazja Polski

Rysunek za: ivrozbiorpolski.pl

Całość: Sejsmograf Antypolonizmu

2 komentarze

avatar użytkownika Michał St. de Zieleśkiewicz

1. Pan Sejsmograf Anty...,

Szanowny Panie,

W Rosji jest wiele pomników towarzysza Stalina, ulic, nazw własnych, szkół

Pomnik Stalina w parku kultury imienia B .Chmielnickiego we Lwowie

Pozdrawiam

Michał Stanisław de Zieleśkiewicz

avatar użytkownika Sejsmograf Antypolonizmu

2. No, niestety

ale nie możemy milczeć.

Nieufność jest wadą, czujność jest zaletą!