Posel K.Szczerski ma racje
Posel PiS K.Szczerski pytajac o wiecej informacji na temat okolicznosci, warunkow i konsekwencji ostatnich decyzji wladz Unii Europejskiej ratujacych walute euro i Grecje. Stwierdzil, ze "za takimi pozyczkami pojda decyzje geopolityczne i polityczne". Wladze Chin i Rosji zaryzykuja straty finansowe w imie celow politycznych.
Wczoraj w Sun TV pokazano wywiad przeprowadzony z amerykanskim profesorem ekonomii z uniwersytetu w Maryland. Dwa dni wczesniej wystepowal on przed komisja obrony Izby Reprezentatntow. Profesor twierdzi, ze jedna z konsekwencji pomocy finansowej udzielonej Europie przez Chiny bedzie opowiedzenie sie UE po stronie Chin w nadciagajacej chinsko-amerykanskiej wojnie handlowej. To na poczatek. Pozniej pojda nastepne kroki.
Profesor z Maryland sadzi, ze niezbyt odlegly jest czas, gdy Chiny stana sie pierwsza potega gospodarcza swiata. Co wiecej, zbroja sie na potege. Juz w koncu obecnej dekady zagroza interesom amerykanskim w strefie Pacyfiku. Zle na tym wyjda sojusznicy USA, na przyklad Japonia.
W wywiadzie nie wspominano o Rosji. Mozna jednak sadzic, ze podobnie jak Chiny, tez ma ona jakies interesy w Europie i zechca sytacje wykorzystac.
Wywiad konczy sie porownaniem radosci kanclerz Merkel z radoscia Chamberlaina po Monachium. Ten ostatni powiedzial po powrocie do Londynu, ze przywozi pokoj.
- Tymczasowy - blog
- Zaloguj się, by odpowiadać
5 komentarzy
1. Tymczasowy
radość kanclerz Merkel jest zrozumiała bardziej po dodaniu tych informacji :
http://www.polskatimes.pl/opinie/komentarze/466688,niemcy-ratuja-euro-ze...
z tym, że Niemcy wcale nie boja sie wojny, wręcz przeciwnie, ostro współpracują z Rosją nad dozbrojeniem i wzmocnieniem swoich pozycji.
Zacieśniająca się niemiecko-rosyjska współpraca wojskowa powinna
wybudzić z błogostanu polityków i ekspertów odpowiedzialnych za polską
politykę bezpieczeństwa
Militarne partnerstwo Moskwy i Berlina
Tomasz Szatkowski ekspert ds. bezpieczeństwa i obronności
Niemiecki
kontrakt na budowę gigantycznego centrum szkolenia taktycznego w Mulino
pod Niżnym Nowogrodem może być świetnym argumentem dla tych, którzy
wierzą, że historia się powtarza, a jedną z przyczyn tej powtarzalności
jest geopolityczna trwałość rozumianych w egoistyczny sposób narodowych
interesów. Niezależnie od tego, czy zgadzamy się z tym twierdzeniem,
musi to być dla nas sygnał alarmowy.
> Więcej <
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
2. Pan Tymczasowy,
Szanowny Panie,
Słyszał Pan, by ktoś bez własnego interesu pożyczał innym pieniądze, bo ja nie.
Obyśmy nie piastowali zółtych wnuków.
Ukłony
Michał Stanisław de Zieleśkiewicz
3. Stare tradycje
Wspolpraca wojskowa tych partnerow rozkwitala juz w latach 20-ych ubieglego stulecia. Na terenie bazy lotniczej w Lipiecku wyksztalcilo sie 120 niemieckich pilotow mysliwcow oraz 450 innych fachowcow lotniczych. W tamta strone przybywali jako turysci, klienci Inturistu. Jak, ktory spadl, to wracal do ojczyzny w skrzynce oznakowanej: "czesci maszyn". A w Szczecinie ich ropakowywano.
Czolgisci niemieccy szkolili sie w bazie w Kazaniu, a zolnierze wojsk chemicznych - w Saratowie. Niemcy wybudowali trzy fabryki amunicji w Leningradzie, Tule i Zlatouscie. Na tomiast nie wyszla budowa gazu bojowego w Trocku. Sprawa eksportu amunicji do Niemiec produkowanej w fabrykach wybudowanych przez nich w Rosji, sypnela sie w grudniu 1926 r., gdy na swiatlo dzienne wyszla zawartosc transporu zawierajacego 300 ooo granatow.
Z kolei rosjanie mieli szanse szkolenia w Niemczech swoich oficerow sztabowych. Szkolenie takie otrzymali Zukow i Tuchaczewski. Niemcy udzielaly Rosji takze pozyczki siegajace setek milionow marek.
4. Proces postepuje
Wczoraj znalazlem w gazecie taka oto informacje:
"Chiny skupuja europejskie dlugi, przedsiebiorstwa i wykorzystuja otwarty rynek zamowien publicznych, tymczasem kraje UE,poprzez brak wspolpracy, ograniczaja szanse na wynegocjowanie dostepu do chinskiego rynku - alarmowali uczestnicy debaty "Jak Chiny rozgrywaja Unie?" Podczas debaty zaprezentowano opracowanie "Wyscig po Europe", ktorego autorzy pisza, ze zapotrzebowanie na gotowke w dotknietej kryzysem Unii umozliwia Chinom kupowanie spolek czy europejskich dlugow publicznych po zanizonych cenach".
5. Tymczasowy
UE utrudniła Chinom handel na swoim rynku, czego sie spodziewają? Szukają głupich? Chiny bez ułatwień w dostepie dla swoich towarów na rynki europejskie palcem nie kiwną.
Handel jest handel - jest okazja - kupuje sie tanio.
Już się zresztą wypowiedzieli dzisiaj w prasie centralnej Chin - pod serwisem 67 znajdziesz linki.
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl