Udział osób drugich + kwas 4-hydroksybutanowy

avatar użytkownika AdamDee

Prokurator powiedział, że wstępna hipoteza zakłada, że powodem samobójstwa Leppera były kłopoty finansowe, co ustalono na podstawie przesłuchań świadków.

Poinformował, że oględziny z udziałem biegłych medycyny sądowej nie wykazały na ciele zmarłego żadnych obrażeń, poza bruzdą wisielczą. Zdaniem prokuratora wskazuje to na fakt, że do śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie, choć ostateczne ustalenia zależą od sekcji zwłok, która będzie zarządzona w poniedziałek.

W czasach informacji ogólnie dostępnej, dokonuje się jakichś wygibasów rodem z czasów sprzed elektryfikacji.
Chodzi mi o pojawiające się i przy okazji Leppera i wcześniejszych zgonów przez powieszenie, ewidentnych bzdur.

Nie trzeba być biegłym patomorfologiem czy śledczym z wydziału zabójstw żeby wiedzieć (lub choćby domyślać się), że argument o braku śladów walki, uszkodzeń ciała etc. nie MUSI świadczyć o braku udziału "osób trzecich".

Farmakologia już dawno osiągnęła taki poziom, że da się otumanić człowieka do takiego stopnia, że można zrobić z nim co się tylko chce. Przy czym w jego krwi post mortem, w przypadku ew. ofiar zabójstw lub "na żywo", w przypadku ofiar gwałtu, NIE DA SIĘ WYKRYĆ ŻADNYCH ŚLADÓW zaaplikowania specyfiku który potrafi zwalić dosłownie z nóg.

Dość przypomnieć o istnieniu takiej dowcipnej substancji jak kwas 4-hydroksybutanowy, znany powszechnie jako pigułka gwałtu GHB. Świństwo da się wykryć np. w napoju, ale w organizmie ofiary już niekoniecznie, ponieważ błyskawicznie metabolizuje się do CO2 i H2O.

Tymczasem co słyszymy non-stop ?

Poinformował, że oględziny z udziałem biegłych medycyny sądowej nie wykazały na ciele zmarłego żadnych obrażeń, poza bruzdą wisielczą.

Taaaa...

10 komentarzy

avatar użytkownika Sierota

1. Warte przypomnienia.

avatar użytkownika Unicorn

2. Przecież nikt nie będzie

Przecież nikt nie będzie sobie zawracał głowy i kasy badaniami toksykologicznymi, a tym bardziej badaniami celowymi, nakierowanymi na określoną toksynę. Jest samobójstwo? No to ma być samobójstwo.

:::Najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku::: 'ANGELE Dei, qui custos es mei, Me tibi commissum pietate superna'

avatar użytkownika Maryla

3. ponieważ błyskawicznie metabolizuje się do CO2 i H2O.

dlatego sekcja zwłok, na wsiaki pożarny słuszaj została zapowiedziana, ale NA PONIEDZIAŁEK. Zeby juz była pewnoścć że jakby ewentualnie coś miało zostać wykryte, to na pewno juz nie zostanie.

Nie trzeba być detektywem, w końcu oglądamy seriale kryminalne z USA :) żeby miec jakies pojęcie w tych kwestiach.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Goethe

4. Właśnie sekcja jest pierwszym poważnym znakiem zapytania...

... co do autentyczności samobójstwa. Nie wiem jak regulują to przepisy wew. w policji . Ale o ile mi wiadomo w przypadku znalezienia "zwłok", jeśli nie ma objawów fizycznych typu rany kłute postrzałowe ,połamane kończyny jak w przypadku wypadków komunikacyjnych, a istnieje podejrzenie przestepstwa to sekcja wykonywana jest natychmiast w celu ustalenia przyczyny zgonu. I nie potrzeba nawet zgody z zewnątrz typu rodzina, czy sąd... wystarczy decyzja prokuratora nadzorującego czynności. Co w przypadku osób publicznych jest normą na świecie nawet jeśli osobnika znaleziono w łóżku po nocy z żoną to i tak przeprowadza sie natychmiast sekcję by wykluczyć i potwierdzić przyczyny naturalne.
Oczywiście pod warunkiem że prokurator nie był wyznaczony parę dni wcześniej... i tylko czekał na zgłoszenie... po co kroić i badać jak wszystko jest wiadome... trzeba wykonać zadanie zagmatwania i uwiarygodnienia wersji oficjalnej...

Goethe..."Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest...",JVG

avatar użytkownika Sierota

5. @Goethe

Pierwszym poważnym znakiem zapytania jest termin "śmierci samobójczej" - piątek.

Czynniki ryzyka: wiosna i jesień, oraz poniedziałek i wtorek - tyle statystyka.

avatar użytkownika Goethe

6. @Sierota

Co do danych statystycznych w w/w kwestii, to nie mam bladego pojęcia jak też kwalifikowani są samobójcy w tych "rankingach"...wiadomo nie od dziś - przerabiamy to co roku że, depresja związana z jesienią i powrotem do pracy czy obowiązków, lub zerwaniem kontaktów tych letnich ... skutkuje zwiększoną liczbą targnięć samobójczych.
jednak statystyka nie ma się nić do PO-lityki. W dodatku powoli narasta ogólna panika ekonomiczna i to nie na żarty... Jak sypnie sie domino to bez "wojny" sie nie obejdzie.
A co wtedy taki jeden z drugim Lepper czy inny?
Ścierają się dwa fronty. Jeden za wszelką cenę chce wywołać "panikę" drugi sytuację "uspokoić".

Goethe..."Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest...",JVG

avatar użytkownika Sierota

7. Piątek

w świadomości ludu pracującego piątek jest ostatnim dniem roboczym a więc nie wzburzy informacja, że sekcja wykonana zostanie dopiero w poniedziałek - no bo wiadomo, że w weekend wszystko zamknięte i wszyscy grilują - taki sobie nieistotny drobiazg ale skutecznie pacyfikujący umysł ludu na zasadzie skojarzeń.  

To fachowcy, tu nie ma nic przypadkowego a do piątku do poniedziałku w ciele denata zachodzą miany pośmiertne (autoliza) i można będzie stwierdzić nawet upojenie alkoholowe w chwili zgonu.
Już po około 2 godzinach  hemolizie ulega krew a po 24 godzinach praktycznie nie ma  już możliwości bezpośredniego oznaczenia grupy krwi, a co dopiero wydrębnić inne substancje. Dlatego piątek.  

avatar użytkownika Kisiel

8. i co ciekawe

podjęto decyzję, że sekcja zostanie przeprowadzona dopiero po dwóch dniach od zdarzenia.

avatar użytkownika Kisiel

9. dopiero teraz zauważyłem,

już ktoś wspomniał o poniedziałku jako o terminie sekcji. Tak czy owak od jutra dużo się wydarzy w Polsce i na świecie. Ciekawe, czy tuskowcy już spakowani?

avatar użytkownika Maryla

10. udział osób drugich

"Ślepokura powiedział, że w przypadku samobójstw prokuratura z reguły wszczyna śledztwo na podstawie art. 151 Kodeksu karnego, który stanowi: "Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5". Dodał, że możliwe jest też sięgnięcie po art. 155, który brzmi: "Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

- W poniedziałek wpłyną materiały z policji i szef prokuratury zdecyduje o przyjęciu kwalifikacji prawnej - dodał Ślepokura.

Wyjaśnił, że nie było potrzeby wszczynania śledztwa w weekend, bo zgodnie z prawem niezbędne czynności procesowe mogą być wykonywane przez pięć dni bez formalnej decyzji o rozpoczęciu śledztwa. Prokurator nie chciał przesądzać, czy w śledztwie zajdzie potrzeba sięgnięcia po billingi telefonu Leppera, by ustalić jego kontakty z ostatniego okresu życia.

W sobotę Ślepokura informował, że według wstępnej hipotezy kłopoty finansowe mogły być przyczyną samobójstwa Leppera, co ustalono na podstawie przesłuchań świadków."

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl