Polska została zmarginalizowana. Europa dwóch prędkości faktem. Orban - Węgry muszą zająć się swoimi, pilnymi sprawami.
Berlin i Paryż przeforsowały ścisłą współpracę gospodarczą tylko w krajach wspólnej waluty. Pierwszy szczyt w gronie 17 państw może się odbyć już nawet za miesiąc. Premier Donald Tusk nie boi się jednak marginalizacji Polski
Europa dwóch prędkości staje się faktem, a Polska ryzykuje wypadnięciem z głównego nurtu. Unijny szczyt zdecydował wczoraj o szybszej integracji strefy euro. Autorami pomysłu są Angela Merkel i Nicolas Sarkozy. – Chcemy zawrzeć „pakt konkurencyjności” i pokazać jasno, że nasza współpraca polityczna staje się coraz bliższa – powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel.
Chodzi o zbliżenie 17 państw strefy euro w polityce gospodarczej, które przyczyni się do większej konkurencyjności. Niemcy w ten sposób zmuszą innych do reform na swój wzór, dzięki czemu Angeli Merkel łatwiej będzie wytłumaczyć podatnikom, że powinni płacić na bankrutów. – Jest to do pewnego stopnia rewolucyjne – przyznał przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. A Jose Barroso, szef Komisji Europejskiej, wyraźnie stwierdził, że współpraca między krajami strefy euro obejmie dziedziny do tej pory zarezerwowane dla kompetencji narodowych i doprowadzi do daleko idącej integracji.
24,4 proc. to różnica w podatku płaconym przez firmy we Francji i na Cyprze
Polska została zmarginalizowana; Europa dwóch prędkości faktem
"To niewyobrażalne"; na pewno nie przyjmą euro przed 2020 r.
Wejście Węgier do strefy euro przed rokiem 2020 jest "niewyobrażalne" - powiedział w sobotę premier tego kraju Viktor Orban.
Orban dodał, że cieszy się, iż kraje strefy euro uratują i wzmocnią wspólną walutę, przed którą jest "wielka przyszłość". Jednak obecnie Węgry muszą zająć się swoimi, pilnymi sprawami.
Zdaniem węgierskiego premiera, w przyszłości warunki przyłączenia się do eurolandu zmienią się radykalnie w kierunku ujednolicenia polityki fiskalnej krajów członkowskich i kandydujących.
- Zaloguj się, by odpowiadać
4 komentarze
1. Jose Barroso, szef Komisji
Jose Barroso, szef Komisji Europejskiej, wyraźnie stwierdził, że współpraca między krajami strefy euro obejmie dziedziny do tej pory zarezerwowane dla kompetencji narodowych i doprowadzi do daleko idącej integracji.
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
2. i bardzo...
... dobrze!
Im wcześniej przestaniemy być w tej kurewskiej unii, tym lepiej.
Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów
3. nie może być mowy
o przestaniu bycia w UE. Najpierw trzeba wprowadzić wschodnich przyjaciół nad czym pracuje
sie od dawna. Dziś też. Nasza rola jest b.ważna. Taki for laufer. Albo koń. Mieliśmy być koniem
USA ale się pokićkało i jest - jak jest. A jak się powiedzie, to wtedy będzie mega kurewski
eurokołchoz
basket
4. @basket
dzisiaj Sarkozy na zywo wymieniał dwa państwa do "współpracy", w żadnym komunikacie PAP nie widzę, a chodziło o Białoruś i Ukrainę.
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl