Bić czerwonego

avatar użytkownika MarkD

Obejrzałem film Piotra Zarębskiego, z nogami na stole i piwem w ręku. Ja o tym marzyłem, bahater filmu to robił. Walić w Sowietów w każdej dostępnej sytuacji. Szukać miejsca i czasu. On znalazł Kongo i Jemen. Wstaję więc i oddaję salut!


W blogosferze wszystko już jest, można by właściwie ograniczyć się do stawiania plusa lub minusa. Są ludzie, którzy katastrofę smoleńską rozebrali do każdego elementu. Rozszyfrowali osobę prezydenta i jego ulubieńców z WSI i partię PO. Nic więc nie pozostaje, tylko zbierać i upowszechniać. (Robimy to, prawda?)

Tak, ale czasem jednak brakuje mi tej kropki nad i. Taka potrzeba wynika z faktu, iż pomiędzy Gan Ganowiczem a blogerami prawicy widzę jakąś szparę. Jakieś miejsce puste, które niewypełnione staje się naszym wyrzutem sumienia. Stajemy w obronie najbliższej, w naszym mniemaniu, a jedynej realnej opozycji. Nie mam nic przeciwko. Ale stajemy z pozycji „realistycznych”. Nie obraźcie się. Z pozycji zbliżonych do krytyki JK pana europosła Marka Migalskiego.

Napiszemy więc dziesiątki postów dotyczących tej krytyki Kaczyńskiego , naiwnie myśląc, że coś zmieni istniejącą rzeczywistość. A może by tak po prostu nazwać rzeczy po imieniu?

Czy ciągle czujemy się tak słabi by nie stać nas było na jasne postawienie sprawy? Że zdrajców Ojczyzny należy wieszać, że PRL był systemem okupacji naszego narodu przez Sowietów, że aparatczycy i konfidenci tamtego systemu to są po prostu zdrajcy Rzeczypospolitej Polskiej? Że pomnik pod Ossowem to dowód intencji obecnego prezydenta i że on przez takie działania wydaje na siebie wyrok? Tak, wyrok! Nie jak nas nauczyła przez 50 lat okupacji nowomowa: potępienie-wybaczenie. Ktoś, kto zabójcom, mordercom, niszczycielom Rzeczypospolitej stawia pomnik, jest zdrajcą.Czytam dziesiątki postów o Kaczyńskim. Z tego połowa to nasi tłumacze (albo tłumacze naszych). Kochani. Jeśli Wasze nicki są w blogosferze znane, napiszcie jedno zdanie: „bić w czerwonego” i po dwu zdaniowym tłumaczeniu dlaczego, nie trzeba zajmować się „apelem MM do JK”. Zajmijcie się komuną! Pan Migalski obrał drogę różną od Gana. On idzie na układ. C'est la vie.

A komuna w dwóch podstawowych (fakt że zwalczających się postaciach) nadal rządzi. Ich wrogiem jest jednak wolna RP. Zainteresowanych odsyłam do postów Ściosa czy krzysztofjaw i kilku innych blogerów. Samo czytanie jednak nic nie zmieni. Może jedynie uzmysłowić „podział władzy”!

Nowa komuna robi z katastrofą smoleńską co chce. Na szczęście jest kilku polityków plus tysiące blogerów śledczych, którzy nie pozwalają umrzeć sprawie! A ta sprawa to drugi Katyń. Dowód zasadniczy kolejnej sowieckiej zbrodni, to te wszystkie niejasności i sposób ukręcenia sprawy. Reszta pozostanie nam w spadku do wyjaśnienia przez kolejną RP.

Nogi ze stołu mi spadły. Dzięki Piotrze za ten film.

23 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. bić czerwonego !


Marku, dla tych, co nie widzieli , więcej o bohaterze i film do pobrania :


Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika MarkD

2. Dzieki.

A o filmie i jego wyrazie wystarczy powiedzieć : Bolszewika goń!

avatar użytkownika husarz11

3. @

Kilku a moze i wiecej bylo takich co po wojnie walczyli w AFRYCE z komuna , np. POLSCY PILOCI .

avatar użytkownika MarkD

4. Pragnę zwrócić uwagę

na ostatnie zdania Gan Gana z filmu, dot. Radia Wolna Europa. Wygląda na to że ostatnie lata nie odpowiadały już idei "czerwonego bij".

avatar użytkownika czarny anioł

5. MarkD

Blogi służą do bicia piany.Oczywiście tym sposobem nic nie zmienimy w realu, i zapewne o to chodzi.To takie sterowane wentyle bezpieczeństwa.Pozdrawiam

Czarnyanioł

avatar użytkownika MarkD

6. husarz11

Warto ich przypomnieć.

avatar użytkownika MarkD

7. czarny anioł

Nie zgodzę się z tobą. Bijemy pianę, ale jest nas wielu. Integrujemy się i od czasu do czasu coś nam wychodzi. Najważniejsze by się policzyć. A przyjdzie czas na wielkiego kopa w którym będziemy mieć swój udział!

Gdybyśmy byli wętylem to cytowano by nas na onecie, gw, wp itp.! A tak na razie nie jest!

avatar użytkownika czarny anioł

8. MarkD obys miał rację.

Za komuny też była gazeta Polityka, czy Tygodnik Powszechny. Im było wolno więcej pisać i nikt nie cytował tych pism w Trybunach Ludu, czy Sztandarach Ludu. A kto im zezwalał na więcej , oczywiście PZPR owcy. To niby były pisma dla "inteligencji". Tak jest z portalami. Zacznij pisać codziennie prawdę tą bolącą, to zobaczysz jak to wygląda. Pozdrawiam

Czarnyanioł

avatar użytkownika husarz11

9. @MarekD

Przypominam , Jan Zumbach z dywizionu 303 . Franciszek Gabreski Polak z pochodzenia w armi USA byl jednym z najlepszych pilotow drugiej wojny swiatowej walczyl tez w dywizionie polskim chyba 315. walczyl w Korei stracil 6 Migow .

avatar użytkownika MarkD

10. Czarny Anioł

Chłopie, wiem o czym piszesz. Ja nie unikam pisania i mówienia prawdy. Wywalono mnie już z kilku portali i nie zawsze ja miałem rację. Dlatego jestem tu, tam i u siebie! Ale w tym poście, który jak widzisz nie wzbudza nadmiernych kontrowersji, wyrażam co myślę.
Co do prawdy, tej bolącej, nie dość że staram się ją głosić to jeszcze publikuję ją w radiu.
Pozdrawiam

avatar użytkownika MarkD

11. husarz11

Dzięki. Myślę że warto temat poszerzyć. Nie warto marnować wiedzy tu, w moim poście. Daj to w obszerniejszej wersji u siebie. To moja prośba.
pozdrawiam

avatar użytkownika nielubiegazety2

12. A może przed

powstaniem tak przyziemniej.
Koliber i inni - Protest przeciwko podwyżce podatku VAT. W czwartek ( 26 sierpnia ) o godzinie 18:00 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.
http://www.facebook.com/event.php?eid=108002162589774

nielubiegazety2
avatar użytkownika czarny anioł

13. MarkD - powodzenia Ci życzę.

I jeszcze raz , obyś Ty miał rację.Oby POLSKA POLSKĄ była. Pozdrawiam

Czarnyanioł

avatar użytkownika MarkD

14. nielubięgazety2

A czemu "lub" a nie "i"
Już poście MM zauważyłem niekonsekwencję : czemu mamy robić to zamiast a nie obok ?

avatar użytkownika nielubiegazety2

15. Pewnie, że nie zamiast

To powinien być ostrzał ze wszystkich kierunków. Chętnie bym napisał salwa, za salwą ale armat to ja nie widzę. Amunicja się marnuje, armat brak, zawodowi działonowi ... zmilczę przez grzeczność. To nie może być improwizacja, nie te czasy.

Na starym blogu Kataryny i chyba tu proponowałem (jeszcze przed powstaniem Zespołu Parlamentarnego) płatne ogłoszenia z treściami interpelacji poselskich w sprawie katastrofy. Przypomniałem dlatego, że chyba czas sprawdzić za co posłowie opozycji biorą pieniądze i przejrzeć złożone interpelacje. Mam złe przeczucia i prawie pewność, że BM24 robi więcej.

nielubiegazety2
avatar użytkownika husarz11

16. @MarekD

Panie Marku pańska proźba będzie zrealizowana. Z tym jednak wyjątkiem, że ja też interesuje się bardzo historią tylko może bardziej odleglejszą "Husaria". Mam kolegę, który interesuje się Polskim Lotnictwem od początku powstania, a w szczególości II wojna światowa. Sam za własne pieniądze wydaje bezpłatną gazetkę poświęconą Lotnikom Polski. W kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi w salce udostępnionej przez Proboszcza stworzył sale poświeconą Lotnikom Polskim. Ma dużą wiedzę o lotnictwie Poskim. Izba pamięci lotników Polskich jest udostępniona każdemu kto chce zapoznać się z historią. Serdecznie Pana i wszystkich chętnych do odwiedzenia zapraszamy. Chętnie Panu udostępnie prywatny kontakt do właściciela tejże izby pamięci, bo na prawdę warto. Pozdrawiam.
PS. Napisze większą notatkę niebawem.

avatar użytkownika MarkD

17. husarz11

Będąc w Łodzi, odwiedzę.
Może warto byłoby skłonić kolegę do nagrania cyklu opowieści. Niepoprawne Radio chętnie wyemituje. Proszę spróbować go namówić.

avatar użytkownika MarkD

18. nielubięgazety2

Mówisz o płatnych ogłoszeniach w prasie i mediach?

avatar użytkownika husarz11

19. @ MrekD

Nie nie mowie o zadnych ogloszeniach , to jest tylko informacja . Jest namowiony , bardzo chetnie nawiaze wspolprace . Posiada duza wiedze i chetnie sia z nia podzieli jest patryiota i pasionata lotnictwa Prosze wyslac kontakt do siebie ja wysle jego namiary.

avatar użytkownika nielubiegazety2

20. Tak i o bliboardach

W jakiś sposób trzeba się przebić. W ogłoszeniu powinno być nawiązanie do nierzetelności przekazu "niezależnych" mediów.

Przejrzałem dziś GWno. To jest dokładna kopia Trybuna Ludu. Tłumaczą rząd ze wszystkiego: z obcięcia zasiłków pogrzebowych, z podwyżek VAT, pozwalają wiceministrowi finansów ustalać jadłospis emerytom, pieprzą o radosnych perspektywach czekającego nas wzrostu gospodarczego. To się w pale nie mieści. Ten przekaz zaraz poleci w mediach wizualnych.

nielubiegazety2
avatar użytkownika husarz11

21. @nielubiegazety

Szkoda cennego czasu na GWno

avatar użytkownika nielubiegazety2

22. Szkoda?

Poznawanie poglądów i argumentów wroga to podstawa. Trzeba przeciwdziałać praniu mózgów, nawet nie tych wypranych co czekających na wypranie. Żeby to robić trzeba znać broń przeciwnika, inaczej młóci się powietrze.

nielubiegazety2
avatar użytkownika husarz11

23. @

ten przeciwnik chyba niczym juz nie zaskoczy .