Tylko nas dwoje

avatar użytkownika pionek

Powiem wam szczerze, dosłownie płakałem oglądając sobotni odcinek programu „Tylko nas dwoje” z radości ale i zarazem z rozpaczy. Bo czy patriotyzm i miłość do Ojczyzny, narodu ma już tylko pozostać w starych pieśniach które przypomnieli nam uczestnicy tego, tak pięknego sobotniego odcinka tegoż konkursu?


Serce mi waliło i wali nadal, bo słowa tytułu tego konkursu „Tylko nas dwoje” nagle skojarzyło mi się ze mną i moją ukochaną ojczyzną. Chciałbym aby każdy Polak myślał właśnie jak ja i utożsamiał się z miłością do Ojczyzny i narodu.
         

Ale czy jest to możliwe, czy dzisiejsze społeczeństwo dorasta przynajmniej do podstaw patriotyzmu, podstaw którymi dla mnie są: podniesienie papierka na ulicy i wrzucenia go do kosza, szacunku do ludzi z najbliższego otoczenia niezależnie od wiary, poglądów, koloru skóry, narodowości … No i oczywiście miłości do ziemi która dała nam życie i po której co dnia stąpamy…?

Czy jest to możliwe, zapytam jeszcze raz w dobie skłócania naszego polskiego społeczeństwa po to tylko by nim z łatwością zawłaszczyć i ogłupiać, a dzięki temu „kręcić olbrzymie lody” rozkładając naszą polską gospodarkę na łopatki służąc wszystkim wokół tylko nie Polsce i narodowi co wyraźnie widać w działaniach większości naszych „polityków” którzy do polityki poszli głównie dla koryta nie po to by służyć Polsce i Polakom.

Zobaczcie i przyjrzyjcie się dokładnie działaniom obecnego rządu, zauważcie że ten rząd co rusz stwarza różne zadymy aby przykryć, zasłonić nimi prawdę, czyli to że tak naprawdę nic nie robi dla kraju i narodu jedynie dla swoich „mocodawców” i dla siebie!

Nie możemy pozwalać dłużej na to, Polska to nasza Ojczyzna a oni chcą ostatecznie by Polska stała się skansenem a naród siła najemną, taki otrzymali prikaz i go realizują, to przykre.

Inna sprawa, a właściwie sposób na ogłupianie społeczeństwa to alkohol, ja mieszkam w Poznaniu, a wyobraźcie sobie że w Kanadzie w miastach liczebnością ludzi zbliżoną do Poznania jest średnio cztery do pięciu sklepów z alkoholem, u nas  obecnie co kawałek sklep a gdy się do niego wejdzie na pierwszym planie wóda i piwo. Czy tak jest dobrze? Prawdopodobnie wielu ludzi obecnie odpowiedziało by mi że jest dobrze bo nie muszą daleko chodzić czy jeździć za jakimkolwiek procentowym napojem, może to i racja, ale czy alkohole wpływają pozytywnie na rozwój osobowości?

Ja myślę że to zaplanowane działania, Polska jest rozsprzedawanana, innym, prawo gospodarcze napisane jest głównie pod zagraniczne firmy, a nasze rodzime, polskie firmy padają, ludzie tracą pracę, mieszkania i to jest to, bo najłatwiej ze zmartwienia uciec w alkohol.

I nie jest to wina tych ludzi z problemami a tych którym zależy na otumanieniu Polaków.

Nie możemy dłużej na to pozwalać, musimy zakasać rękawy i wziąć się solidnie do roboty po to żeby Polska była Polską a nie poletkiem kręcenia lodów dla wszystkich z zewnątrz. Musimy to zrobić by polski naród żył godnie i dostatnio a nie tak jak to się teraz dzieje stał się tzw. Szumowiną do czego starają się doprowadzić nasi „politycy” – zacznijmy wiec działać!!!

Podstawową sprawą powinno być to aby zmienić ustawę o partiach politycznych, partie powinny być finansowane jedynie z własnych składek, a górną granica tej składki powinno być raptem 100 złoty miesięcznie. Wówczas partie polityczne, aby zdobyć poparcie społeczeństwa musiałyby zacząć działać wśród ludzi i dla ludzi!

Przyjrzyjcie się co dzisiaj mamy. Zbliżają się wybory prezydenckie i zaczyna się „promowanie” kandydatów, a co w związku z tym widzimy?

Nic nadzwyczajnego, bo kandydaci występując w mediach zamiast pochwalić się co dotychczas zrobili dla Polski i narodu i co zamierzają w przyszłości zrobić nie myślą o tym, ale z łatwością, z zadziwiająca łatwością przychodzi im plucie na konkurencję – czy to jest normalne? Czy tak powinno się robić chcą zostać Prezydentem naszej Ojczyzny?

Na pewno nie!

Zjednoczmy się więc, zakaszmy rękawy i do działania! Ratujmy naszą Ojczyznę za którą przelewali krew i ginęli nasi przodkowie. Dajmy ludziom i narodowi radość z bycia Polakiem i obywatelem Polski. To nie jest trudne ale musimy przełamać w sobie pewne bariery które zaszczepiły w wielu Polakach „czysto polskie media” działające tak naprawdę dla tych którzy żerują na Polsce garnąc ku sobie a nas mając w …

A wracając do początku tego artykułu, zauważcie z jaką łatwością kiedyś pisano w różnych regionach naszego kraju proste i jak piękne patriotyczne pieśni, przypomnijcie sobie to że z olbrzymia przyjemnością śpiewali je wszyscy, a co dzisiaj mamy?

Dzisiaj to co zobaczyłem w konkursie „Tylko nas dwoje” to rzadkość, patriotyzm jest wypaczany i wyśmiewany, a dlaczego tak się dzieje?

Ano dlatego że pewnym środowiskom na tym bardzo zależy, zależy im na tym żeby zeszmacić Polskę i Polaków, mają w tym swój własny cel a tym celem jest garnąć ku sobie ile się da nie bacząc na naród. Mało tego, aby naród tego nie zauważył że się go niszczy – ogłupiają i skłócają polskie społeczeństwo, rozbijają przyjaźnie międzyludzkie i starają się zeszmacić naród po to by brać i brać ile się da!

Nie pozwólmy na to, zjednoczmy się i walczmy o Polskę, polskość i prawdziwe godne życie Polaków i ich rodzin! Niech znów, gdzie tylko się wybierzemy płyną słowa polskich pieśni i piosenek śpiewanych z autentyczną radością przez wszystkich członków narodu polskiego!

Przemysław T. Kudliński
Tusk pijany
Tusk pijany4 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. społeczeństwo jest juz ogłupione i sprowadzone

do pozycji konsumenta "tytułów" poprzez polskojęzyczne media. Jak to odwrócić? Jeden z najpoczytniejszych portali "informacyjnych" ONET - własność ITI daje na SG konsumentom : * Sensacyjne odkrycie ws. Katynia. "To byłaby wielka sprawa" * Skandal pedofilski opóźni beatyfikację Jana Pawła II * "Kościół w Polsce traci na znaczeniu" * "To szokująca katastrofa naszej planety" * Bojownicy zaatakowali konsulat USA * Cud. Po tygodniu wyciągnięto 100 górników * Niepokojące dane ws. gazu rozweselającego * Gigantyczne korki powoduje jeden kierowca * Tajemnicze samobójstwa w Disneylandzie * Dolny Śląsk: konkubent upił i pobił niemowlę? ------------------------------------------------------------------------------------- Tym są "karmieni" konsumenci , którzy nie ogladają w tv filmów. Strach zajrzeć do komentów - dzisiaj nie zaglądam, wczoraj nieopatrznie weszłam w jeden temat świateczny . Praca u podstaw . Oranie ugoru. Zmusić do myslenia, do szukania czegos więcej, niż tytuły i główne wydania serwisów polskojęzycznych mediów. Pozdrawiam świątecznie

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Pelargonia

2. Przemo,

Podpisuję się pod tym tekstem obiema rękoma. Do tego, o czym Pan pisze należy jeszcze dołożyć to, co się dzieje w szkolnictwie, jak depolonizowana jest szkoła i co zrobiła pani Hall wycofując najbardziej polskie i patriotyczne lektury oraz redukując historię. Jak wielkie zadanie stoi teraz przed nauczycielami, żeby nie pozwolić POLSKIEMU szkolnictwu umrzeć śmiercią naturalną i ratować młode pokolenia od degrengolady, jaką szerzy obecny rząd. Uważam, że Polsce bardzo potrzebne są takie organizacje, jak Młodzież Wszechpolska. Póki Polska żyje w Nas, póty nie zginie! Pozdrawiam serdecznie

"Ogół nie umie powiedzieć, czego chce, ale wie, czego nie chce" Henryk Sienkiewicz

avatar użytkownika Robert Helski

3. Panie Przemku, jak Pelargonia

Panie Przemku, jak Pelargonia - obydwie ręce i serce. Cały czas myślę jednak nad metodami działania i ogarnięcia tych naszych marzeń w formy dające efekt. Patrząc z zewnątrz wyglądamy na desperatów, z którymi nikt się nie liczy i traktuje jak wentyl spuszczający ciśnienie z balonika. "Nie oczekuj niczego od człowieka, jeśli pracuje tylko na swoje życie, a nie dla wieczności." Pozdrawiam Robert Helski

Są rachunki krzywd, których żadna dłoń nie przekreśli

avatar użytkownika Krzysztofjaw

4. @Autor

Witam Niestety, mimo mojego pełnego poparcia dla Pana tekstu, mam coraz większe obawy o Naszą, Polski przyszłość. Młodzi ludzie są w zdecydowanej większości amyślący, łykajacy "papkę", która swoim kolorytem ich otumania. Wartości podstawowe są dla nich abstrakcją... A rząd? Przecież nie jest polski a nam obcy i realizujący obce interesy. Tusk jest kukłą w rękach innych.... niestety mam coraz większe wrażenie, że również bracia Kaczyńscy (smutne, ale chyba prawdziwe). W Polsce nie ma narodowej, polskiej partii, która byłaby zdolna podźwignąć Naród do pracy u podstaw. Jest szansa dla Nas w wyborach samorządowych, ale czy ją wykorzystamy? Pozdrawiam

Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)