Suwerenna Polska + Ruch Społeczny K. Ardanowskiego + Ruch Społeczny W. Gadowskiego

avatar użytkownika Krzysztofjaw
Bardzo mocno kibicuję oddolnym inicjatywom po prawej stronie polskiej polityki. Po wyborach parlamentarnych pora chyba na podsumowanie tego, co się dzieje i moja propozycja jak to wszystko zagospodarować dla dobra Polski. 
 
Zauważyłem dwa interesujące Ruchy Społeczne wykluwające się po naszej stronie, które ogólnie łączy sceptyczny stosunek do UE oraz patriotyczna praca dla Polski w celu jej uratowania i dalszego rozwoju Polski dla nas i dla przyszłych pokoleń: 
 
1) 
 
Oddolny Ruch Społeczny "Ruch Obrony Polaków" dziennikarzy: Witolda Gadowskiego i Wojciecha Sumlińskiego oraz prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piechy planujący rozbudowę partii Polska Jest Jedna.
 
Ogólnie ruch ten zjednuje swoich wyborców wśród odbiorców programów prowadzonych przez dziennikarzy na YouTube, szczególnie zaś program W. Gadowskiego "Komentarz Tygodnia", który zyskuje niemal zawsze oglądalność (klikalność) rzędu 150-300 tys. odbiorców. Tym samym W. Gadowski znajduje się chyba w ścisłej czołówce polskich tzw. vlogerów politycznych. 
 
"Ruch Obrony Polaków ma być czymś pomiędzy think-tankiem a radą programową partii Polska Jest Jedna. Stowarzyszenie jest w trakcie rejestracji i jak zapowiada Rafał Piech, ma stworzyć mocne struktury prawicowej partii PJJ, która połączy wszystkich prawdziwych patriotów. Miejsca w niej nie znajdą za to politycy związani z Okrągłym Stołem czy Magdalenką. 
 
(...) 
 
"To jest kontynuacja łączna budowania takiej szerokiej prawicy w Polsce. Działamy i oddolnie budujemy te struktury, ale widzimy, że muszą się mocni liderzy prawicowi połączyć razem, zacząć działać. To jest dopiero początek i wierzę w to bardzo mocno, są zresztą już też informacje, że kolejni liderzy opinii publicznej, tacy właśnie centroprawicowi, chcą dołączyć do tego ruchu - mówi Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich i lider partii Polska Jest Jedna"
 
(...)  
 
Prawicowa partia ma połączyć wszystkich prawdziwych patriotów. Miejsca w niej nie znajdą za to politycy związani z Okrągłym Stołem czy Magdalenką. - Wierzę bardzo mocno, że struktura będzie gotowa już za około dwa lata, bo prawdę mówiąc, kiedy obserwuję to, co się obecnie dzieje na scenie politycznej, to nie dowierzam, że te rządy przetrwają pełną kadencję - mówi Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich i lider partii Polska Jest Jedna. - Jeżeli mamy polityka prawicowego, który mówi, że dla niego wartości są ważne, Polska jest ważna, on jest patriotą, a jednocześnie podejmuje decyzje, które są destrukcyjne dla państwa polskiego, czyli niszczy polskich rolników, niszczy polską energetykę - to mi się to kłóci - tłumaczy nasz rozmówca" [1].
 
2)
 
Oddolny Ruch Społeczny (bez nazwy) Krzysztofa Ardanowskiego z Kancelarii Prezydenta, Marka Jakubiaka z Kukiz15', Pawła Kukiza z Kukiz15', Jarosława Sachajko z Kukiz15' i prawdopodobnie Paulinę Matysiak z Lewicy (tworząca z posłem Marcinem Horałą z PiS ruch "Tak dla rozwoju (Polski)" wspierający m.in. budowę CPK w pierwotnej wersji'). Ale w przypadku Pani poseł krążą też pogłoski o wstąpieniu do PiS-u.
 
O tej inicjatywie jak na razie za dużo powiedzieć nie można, bo ona ujrzała publiczne światło dopiero kilka dni temu, ale z pobieżnych deklaracji jest bardzo podobna do tej pierwszej inicjatywy, ale z większym naciskiem na rolnictwo.
 
To tyle...
 
Mam tylko jedną prośbę do twórców tych ruchów. Nie wylewajcie aż tak dużo pomyj na J. Kaczyńskiego i PiS, bo oni zrobili dla Polski najwięcej dobra od 1989 roku. Owszem błędy były, ale teraz jest czas na walkę o Polskę i odsunięcie Nowej Targowicy od władzy. Polska tonie i nie ma czasu na wewnętrzne kłótnie po prawej stronie naszej sceny politycznej. Stosując archaiczny podział to PiS można uznać za centroprawicę a oba ruchy to prawica sensu stricto (właściwa prawica).
 
Moja sympatia jest dzielona na oba ruchy w jednakowym wymiarze a, że mają takie same cele i reprezentują podobne wartości to nie ma sensu aby działały oddzielnie. Dlatego też proponuję połączenie sił w walce o Polskę. Nie ma sensu tworzyć wirtualnie dwóch ruchów dążących do tego samego. Oczywiście wymaga to rezygnacji z własnych ambicji na rzecz kompromisu.
 
Ale też trzeba być realistą. Do stworzenia struktur nowej partii potrzebne są pieniądze. A te może dostarczyć Suwerenna Polska, gdy - o co wnoszę od lat - oderwie się od piersi PiS. SP ogólnie ma tożsame cele i wartości jak oba omawiane ruchy więc naturalną rzeczą byłoby włączenie jej do budowy struktur nowej partii politycznej, bo że ma to być partia to nie mam żadnych wątpliwości. Ok., dobrze założona też oddolnie ale partia, która może w przyszłości otrzymać dobry wynik wyborczy i dotacje państwowe na funkcjonowanie. W takiej sytuacji mógłbym zostać - z racji zawodu - skarbnikiem takiej partii prawicowej ::;;;)))), bo może i ja bym się włączył w jej budowę*. 
 
Poza tym Suwerenna Polska musi się w końcu zadeklarować jak ma wyglądać i czy trwać przy PiS-e jako koalicjant.  
 
Tak ja wiem, że ta partia to dziecko Zbigniewa Ziobry, który walczy z rakiem. I ja się za niego modlę i będę niebawem zachęcał do takiej modlitwy Polaków sensu stricto (właściwych), polskich patriotów, bo Zbigniew Ziobro jest bardzo potrzebny Polsce, nam wszystkim. I cieszę się, że Z. Ziobro walczy z rakiem dzielnie i jest w stanie śledzić, co się dzieje w Ojczyźnie. On sam ostrzegał, co może dla Polski stać się gdyby D. Tusk znów objął funkcję premiera. I miał rację, niestety. Także wydaje mi się, że może też zachęcić swoich partyjnych kolegów do tzw. "burzę mózgów" na temat przyszłości SP a wynik takiej dyskusji musi być jeden: odłączenie się od PiS i budowa z w/w inicjatywami jednej partii. 
 
Bo przecież największym grzechem prawicy od 1989 roku była mnogość ugrupowań, co powodowało rozdrobnienie głosów wyborców i wewnętrzne kłótnie o "pierdoły".  
 
Pozostaje jeszcze Konfederacja, która też by mogła dołączyć do takiej partii, bo uważam, że oprócz centrowego PiS jest miejsce tylko dla jednej partii polskiej prawicy będącej tą prawicą bez określeń. Ale też uważam, że jest jeszcze miejsce na partię narodową (według anachronicznego już podziału) więc może Konfederacja pójść właśnie w tym kierunku endeckim, bo dziś jest zlepkiem różnych wartości i tym samym ideowo jest niespójna, przynajmniej dla mnie.  
 
Jedno jest pewne. Musimy w końcu zakończyć z kontynuacją Okrągłego Stołu. Ten smutny czas dla Polski należy wreszcie zakończyć. I śmieszne jest to, że ten okres zakończył... dzisiejszy D. Tusk. 
 
Zawsze mnie nurtowało dlaczego PiS po rządach PO-PSL nie przeprowadził programu CELA+ dla poprzedniego rządu. Przecież nawet taki serial jak "Reset" powinien powstać co najmniej w roku 2017 i wtedy należało postawić zarzuty zdrady stanu dla D. Tuska i części jego ferajny. A te przeszło 2 tysiące jego afer? Prawie  żadna nie została rozliczona. Po latach przyszło mi tylko stwierdzić fakt, że tak zwane porozumienie z Okrągłego Stołu i Magdalenki mówiące o tym, że: "My nie ruszamy Waszych" a "Wy nie ruszacie Naszych" obowiązywało jeszcze w roku 2015 czy 2019 i brutalnie zerwał je po 13 grudnia 2023 roku dopiero D. Tusk, który zaczął w prymitywny i nawet pozaprawny sposób "ruszać Naszych". 
 
I po co Panie Jarosławie Kaczyński był Szanowny Pan tak lojalny wobec tych deklaracji zawartych jeszcze w końcówce lat 80-tych XX wieku, czyli już kilkadziesiąt lat temu? 
 
Donald Tusk pokazał jak można rządzić brutalnie i bezprawnie. Wierzę w to, iż niedługo ten rząd upadnie i będą nowe wybory, bo ludzie nie wytrzymają. Już jest źle a dziś wchodzą w życie podwyżki cen energii elektrycznej i gazu, co przyniesie wzrost cen i zbiednienie ogromnej rzeszy naszych rodaków. Jest tam jakiś bon energetyczny i trzeba z niego skorzystać, ale on nie zrekompensuje tych podwyżek i wzrostu kosztów utrzymania. Do tego też nastąpi skokowy wzrost bezrobocia bo firmy masowo wycofują się z Polski i zwalniają ludzi. 
 
Być może PiS już niedługo znów zacznie rządzić, ale w koalicji z nowym ugrupowaniem prawicowym, o które w tym tekście apeluję. Oczywiście wtedy też będzie musiał rozliczyć obecne rządy D. Tuska, ale w sposób prawny a nie bezprawny. 
 
Sam jestem ciekaw jak będą wyglądały prawdziwe wyniki sondażowni po miesiącu wrześniu tego roku. Jestem pewien, że PO (KO) dużo straci. 
 
* Proszę mojej deklaracji na razie nie traktować zbyt poważnie, bo nigdy nie należałem do żadnej partii a ostatnią organizacją do jakiej aktywnie należałem było NZS - Niezależne Zrzeszenie Studentów. Natomiast bardzo szybko może się stać, że jednak zmienię zdanie i w końcu zaangażuję się w budowę prawicy w Polsce, bo łatwo w ciszy domowych pieleszy oceniać i krytykować a trudniej pracować realnie w obronie Polski i Polaków.
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 
 
Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog 
 
Ten sam tekst jest jednocześnie publikowany na forach: https://www.salon24.pl/u/krzystofjaw/ https://naszeblogi.pl/users/krzysztofjaw https://niepoprawni.pl/ludzie/krzysztofjaw; blogmedia24.pl
 
 
 

 

4 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Krzysztofie!

kolejna partia "jednej windy" bez szans na wejście do parlamentu bez PiS. Najlepsze to Polska Jest Jedna reaktywacja czyli 3 raz reanimacja trupa :)))) To se ne vrati! Tak jak próby JKM i Michalkiewicza.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. Suwerenna Polska jest bardzo

Suwerenna Polska jest bardzo dobrym środowiskiem ideowych ludzi. Mam nadzieję, że wkrótce wszyscy będą w jednej partii Prawo i Sprawiedliwość. W opozycji nie ma dziś innej skutecznej możliwości odzyskania władzy, jak jedność wszystkich środowisk prawicowych

— ocenia polityk, który jest przekonany o zbliżającym się podziale Konfederacji.

Ja nie ukrywam, że też jestem zwolennikiem tego, żeby część narodowców z Ruchu Narodowego przeszło do Zjednoczonej Prawicy, do PiS. Proszę zważyć, że części narodowców naprawdę zaczyna przeszkadzać polityka chociażby Krzysztofa Bosaka, który cały czas mruga do Donalda Tuska i koalicji 13 grudnia

— powiedział poseł klubu PiS i wskazał polityka, który szkodzi nie tylko narodowcom.

Nie, to nie jest narodowiec, Grzegorz Braun jest prorosyjskim politykiem. Zawsze byłem przeciwnikiem Grzegorza Brauna, który bardzo szkodzi Rzeczpospolitej na arenie międzynarodowej i w ogóle tu w Polsce szkodzi

— dodał były polityk Suwerennej Polski.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

3. wciąż te same gołodupki mówią "hop do kupki"!

Według Ardanowskiego nowe koło mógłby powstać na bazie Kukiz`15.

Ja jestem po słowie z kołem Pawła Kukiza i bardzo cenię zarówno Jakubiaka, który ma duże rozeznanie w sprawach przedsiębiorczości. Jarek Sachajko jest człowiekiem niesamowicie pracowitym, oddanym sprawom wsi. Również trzeba wrócić do pomysłów Pawła Kukiza, czyli demokracji bezpośredniej

— dodał.

Polityk przyznaje, że pierwszym etapem będzie stworzenie szerszego koła, a w drugim może powstać klub.

Mamy stworzyć szersze koło. Pewnie koło, chociaż zakładam, że na zasadzie efektu kuli śnieżnej wielu posłów się odważy. Oni się boją na początek. Będzie zmieniona nazwa, bo to już nie może się kojarzyć tylko z Kukizem. Pomysły są różne, jeden z pomysłów, który mi się podoba: Partia Polska

— stwierdził.

Jan Krzysztof Ardanowski, rozbijając obóz Zjednoczonej Prawicy, przysłuża się temu, by trwały rządy „koalicji 13 grudnia” - uważa szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem Ardanowski działa wbrew woli wyborców, bo został wybrany z listy PiS.

Pod koniec czerwca Ardanowski w rozmowie z Wawa.info ogłosił, że podjął się tworzenia nowej siły politycznej. Drugim posłem, który jest zaangażowany w budowę nowego ugrupowania jest Jarosław Sachajko

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

4. Sondaż IBRiS: większość

Sondaż IBRiS: większość Polaków nie widzi miejsca dla nowej partii pod przewodnictwem prezydenta

Ponad 60 proc. ankietowanych nie widzi miejsca na polskiej scenie
politycznej dla nowej partii pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Dudy
— wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Przeciwnego zdania jest 26,8
proc. respondentów.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl