Imigranci jak wjadą do Polski to już z niej nie wyjadą!!!

avatar użytkownika Krzysztofjaw

Szybko i informacyjnie, bo piszę nowy tekst, ale on może zaczekać, bo sprawa jest nadzwyczaj poważna.

Otóż wiemy, że brak polskiego weta wobec nielegalnego przyjmowania nachodźców a w konsekwencji doprowadzenie do tego, że Pakt Migracyjny mógł być przyjęty w głosowaniu większościowym, gdzie Polska, Węgry i Słowenia powiedziały nie, ale... unijnie te głosy nic nie ważą, bo "klamka zapadła" i musimy tych nielegalnych migrantów sprowadzać bądź też płacić za każdego nieprzyjętego. 
 
A Polska nie chce płacić więc przyjmuje. Podobno z Niemiec sprowadzono już przeszło 7,5 tysiąca imigrantów, ale tak naprawdę nie wiemy ilu ich jest i gdzie są, bo rząd milczy w tej sprawie. 
 
Szanowny Pan Jacek Saryusz - Wolski poinformował, iż "14.05.2024 weszła w życie dyrektywa UE nr 2024/1346 o wyrównaniu warunków przyjmowania i zapewnieniu porównywalnych warunków życia imigrantom we wszystkich państwach członkowskich, pobytu, zasiłków, itp., po to by nie wyjeżdżali i pozostawali w tym kraju do którego zostali skierowani (...) Oznacza to że imigranci mogą dostawać warunki pobytu i wypłaty finansowe odbiegające w górę od warunków życia obywateli danego kraju, i to dodatkowo na tychże obywateli koszt. Może to stworzyć sytuacje zapalne [1]".
 
Pozwolą Państwo, że skopiuję duży fragment artykułu w tej sprawie z portalu salon24.pl [2]:
 
-------------------------------
 
Dotychczas za pewnik uchodziło przekonanie, że imigrantom nie będzie się opłacało pozostawać w krajach takich jak Polska, bo "socjal" np. w Niemczech jest wyższy. Unia Europejska zdaje sobie sprawę z tej sytuacji i jej szczególnych konsekwencji. Dlatego wpadła na pomysł, który w praktyce sprawi, że imigranci na terenie Polski będą mieli wyższe świadczenia socjalne niż sami Polacy.
 
Wysoki socjal dla imigrantów. We wszystkich krajach UE
 
W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod koniec maja 2024 roku zapisano szereg dyrektyw i rozporządzeń Parlamentu Europejskiego, które formalnie mają na celu ograniczenie zjawiska wtórnej migracji. 
 
Z zapisów widać wyraźnie, że kraje takie jak Niemcy chcą się ochronić przed napływem dalszych imigrantów – kosztem innych krajów członkowskich. Po pierwsze, chodzi o zatrzymanie migrantów w pierwszym kraju, do którego nielegalnie się przedostali. 
 
Temu ma jednak służyć odpowiedni poziom socjalu dla imigrantów we wszystkich krajach członkowskich UE: „Należy określić standardowe warunki przyjmowania wnioskujących o azyl wystarczające do zapewnienia im odpowiedniego poziomu życia i porównywalnych warunków życia we wszystkich państwach członkowskich. Harmonizacja powinna pomóc w ograniczeniu wtórnego przemieszczania się azylantów”.
 
Imigranci w Polsce będą mieli wyższy socjal niż Polacy
 
W krajach takich jak Polska będzie to oznaczać, że imigranci z Afryki czy Azji będą dostawać większe świadczenia społeczne niż Polacy.
 
Zwraca na to uwagę Jacek Saryusz-Wolski - wypłaty te mogą odbiegać od warunków życia obywateli danego kraju: „imigranci mogą dostawać warunki pobytu i wypłaty finansowe odbiegające w górę od warunków życia obywateli danego kraju, i to dodatkowo na tychże obywateli koszt”.
 
Na tym nie koniec. Dla unijnych urzędników ważne są również „szczególne potrzeby tej osoby w zakresie przyjmowania”. 
 
Dlatego „od osób ubiegających się o ochronę międzynarodową nie powinno się wymagać pokrycia całości lub części kosztów niezbędnej opieki zdrowotnej, w przypadku gdy opieka zdrowotna jest bezpłatna dla obywateli danego państwa członkowskiego. Osoby ubiegające się o ochronę międzynarodową nie powinny być zobowiązane do zaciągania pożyczek w celu pokrycia kosztów warunków przyjmowania”.
 
Wewnętrzne pushbacki. Sąsiedzi nam przywiozą "zagubionych" imigrantów
 
A co, jeśli imigrant uzna, że i tak lepiej czułby się w Berlinie niż w Warszawie? Unia Europejska chce wewnętrznych pushbacków.
 
Rozporządzenie legalizuje „pushbacki’ w ramach Unii:
 
„W celu zapewnienia dobrego funkcjonowania WESA (Wspólny Europejski System Azylowy -red.), w przypadku, gdy osoba ubiegająca się o ochronę międzynarodową uciekła i bez zezwolenia udała się do innego państwa członkowskiego, konieczne jest szybkie przekazanie tej osoby do państwa członkowskiego, w którym osoba ta jest zobowiązana przebywać”.
 
-------------------------------
 
I co Państwo o tym sądzą? No, zwolennicy D. Tuska i akolitów - Podoba Wam się? Chcieliście D. Tuska i tej całej UE to macie...
 
P.S. (z godziny 13.15 i z portalu niezależna.pl) - [3]
 
"Większe kwoty wsparcia, dłuższy czas objęcia ochroną, prawo do darmowego zamieszkania - to wszystko będą mieć migranci, a nie będą mieć bezrobotni Polacy. Ale to wszystko kosztować będzie polskiego podatnika. Ile? 
 
(...) 
 
Jeżeli Polska będzie zmuszona zapewnić migrantom takie sam socjal jak w Niemczech to będzie musiała płacić za jednego minimum 2455 PLN zasiłku bezterminowo (Polak dostanie 1622 ale tylko przez pół roku) do tego odpowiednik kindergeld w wysokości 1088 (Polak 800+). Do tego mieszkanie socjalne opłacane minimum przez rok z pieniędzy publicznych. Powierzchnia minimum 50 m2 dla pierwszej osoby za każdą kolejną dodatkowe 10-15m2. Do tego opłacanie wszelkich kursów a dla dzieci zajęć dodatkowych i wiele innych bonusów jak na przykład bilety do kina czy darmowy wstęp na baseny itd itp. – napisał na Twitterze dziennikarz Cezary Gmyz (https://x.com/cezarygmyz/status/1802604451569537303)
 
P.S.2 (z godziny 18.15 i z portalu wpolityce.pl) - [4]
 
"Niemiecka policja kilka dni temu przywiozła do Osinowa Dolnego w województwie zachodniopomorskim rodzinę imigrantów. Teraz na to wydarzenie stanowczo zareagowała polska Straż Graniczna, zaznaczając, że w ten sposób Niemcy złamali prawo 
 
(...) 
 
Przywiezienie i pozostawienie przez niemiecką Policję cudzoziemców w Polsce (Osinów Dolny) odbyło się z naruszeniem zasad współpracy obu służb i prawa regulującego kwestie przekazywania osób. Służby niemieckie nie mogą arbitralnie podejmować takich decyzji – napisano w komunikacie polskiej Straży Granicznej 
 
(...)
 
Działanie niemieckiej policji będzie wyjaśniane podczas rozmowy Komendant Główny Straży Granicznej z Prezydentem Prezydium Policji Federalnej w Niemczech.
 
Straż Graniczna niezwłocznie skontaktowała się ze stroną niemiecką, by wyjaśnić okoliczności zdarzenia. We wtorek 18 czerwca Komendant Główny Straży Granicznej będzie o tym rozmawiał z Prezydentem Prezydium Policji Federalnej w Niemczech – podkreśliła SG.
 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

1 komentarz

avatar użytkownika Tymczasowy

1. Niebezpieczna grozba

uzasadnia kolejny nawrot nadziei, ze nadchodzi tak pozadany przelom.