Seryjny samobójca powrócił wraz z trzecim rządem Tuska?

avatar użytkownika Maryla

seryjny samobójca Definicja

  • żart.  określenie używane w związku z wypadkami zgonów ważnych postaci życia publicznego lub więźniów mających być świadkami w procesach, uznanych za samobójstwa, jednak przez opinię publiczną uważanych za precyzyjnie zaplanowane zabójstwa na zlecenie.

"Po śmierci gen. Sławomira Petelickiego w Internecie pojawiło się gorzkie, sarkastyczne określenie: seryjny samobójca grasuje w Polsce. Ma to oczywiste odniesienia do tajemniczych śmierci, które dotknęły znaczących osób ze sfery publicznej III RP. Czasem były to dziwne wypadki samochodowe (prezes NIK Pańko i znawca problematyki wschodniej Karp), czasem niespodziewany, a zatem podejrzany, zawał (tropiciel afery FOZZ Falzmann). Były też ponoć samobójstwa (np. postkomunistycznego biznesmena i polityka Sekuły). Były też zabójstwa (szef policji Papała, minister sportu Dębski). Ludzie, którzy coś o tych wydarzeniach wiedzieli, masowo padali ofiarą samobójstw (?) w więzieniach. Żadna sprawa nie została tak naprawdę nigdy wyjaśniona! Jeśli, oczywiście, nie uznać za wyjaśnienie umorzenie dochodzenia przez prokuraturę. Co te sprawy łączy? Ano fakt, że ludzie, którzy zginęli, mieli wiedzę o tajnych działaniach służb specjalnych, także obcych, o przedziwnych operacjach biznesowych, o bezprawnych działaniach różnych polityków. Ludzie, którzy zginęli, byli lub mogli być bardzo groźni dla wielu potężnych grup biznesowo-politycznych, działających w Polsce." Seryjny samobójca

Seryjny Samobójca to postać, bez której nie da się zrozumieć istoty postkomunistycznej Polski i kulisów transformacji ustrojowej – powiedział Leszek Szymowski. Dlatego rozpoczął dziennikarskie śledztwo w sprawie podejrzanych okoliczności śmierci wielu osób, mających wiedzę o najważniejszych wydarzeniach w Polsce. Petelicki, Olejnik, Lepper i jego najbliżsi współpracownicy, kilku dygnitarzy partyjnych i oficerowie służb mundurowych, księża, mafiozi – wszyscy oni znaleźli się na liście proskrypcyjnej Seryjnego Samobójcy – antybohatera tej książki.

Szyfrant Zielonka, czyli historia się powtarza?

Maj 2009 r. Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie zaginionego Stefana Zielonki, który wyszedł z domu w drugi dzień świąt i już nie powrócił. Zaginiony szyfrant miał dostęp do najważniejszych informacji w kraju, więc jego zniknięcie spowodowało falę spekulacji, których źródło znajdowało się wiadomo-gdzie. Ciało szyfranta niemal rok po zaginięciu zostało znalezione na brzegu Wisły w Warszawie - co ciekawe, z kompletem dokumentów potwierdzających tożsamość. Uprzejmie ze strony szyfranta, nieprawdaż? ...

Tamto zniknięcie miało w tle zdarzenia groźne i doniosłe, jako to np. podpisanie przez "polski" rząd Donalda Tuska tak niekorzystnej umowy z Gazpromem, że nawet Unia nie wytrzymała i interweniowała. Potem było "samobójstwo" Grzegorza Michniewicza, dyrektora generalnego kancelarii premiera Tuska, w przeddzień Wigilii i w dniu przybycia do Polski z Samary jednego z dwóch bliźniaczych Tupolewów. Słowo samobójstwo biorę w cudzysłów, ponieważ było to, zdaje się, "samobójstwo", którego ofiarą padł poeta Majakowski (którego ostatnie słowa brzmiały "Towarzysze, nie strzelajcie" ... no, było tego więcej, ale ukoronowaniem stała się katastrofa smoleńska.

Nie żyje zastępca naczelnika jednego z wydziałów CBŚP we Wrocławiu. Ciało z raną postrzałową głowy znaleziono przy drodze

Według doniesień „Gazety Wrocławskiej”, 14 maja wieczorem ciało Adama J. zastępcy naczelnika Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu CBŚP we Wrocławiu znaleziono przy drodze gruntowej za jedną z miejscowości w gm. Żórawina na Dolnym Śląsku. Kiedy na miejscu pojawiła się policja, funkcjonariusze znaleźli przy ciele broń oraz łuskę. Mężczyzna miał ranę postrzałową głowy.

Sprawą zajął się prokurator. Obecnie okoliczności śmierci Adama J. są wyjaśniane.

 

 

1 komentarz

avatar użytkownika Maryla

1. Wybitnemu synowi Polski”.

Komitet Śledczy Białorusi poinformował o śmierci Emila Czeczki, który w grudniu ubiegłego roku zdezerterował na Białoruś. Według białoruskich władz „Czeczko został znaleziony powieszony w miejscu zamieszkania”.
Czeczko to polski wojskowy, który w grudniu ubiegłego roku zdezerterował na Białoruś.


Grób polskiego dezertera Emila Czeczki na cmentarzu wojskowym w Dołhinowie pod Mińskiem. 15 września 2022 r.
Zdj. t.me/legal_system

Krzyż z orłem Wojska Polskiego i
inskrypcją na grobie dezertera jest wzorowany na krzyżach postawionych
pochowanym tam żołnierzom polskich poległym we wrześniu 1939 roku.
Umieszczono na nim datę i miejsce urodzenia Emila Czeczki oraz datę jego śmierci, ale nie ujawniając, że było to w Mińsku.


Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl