"Śmierć Polaka w czasie II WŚ była metafizyczna a śmierć Żyda tylko biologiczna!"

avatar użytkownika Krzysztofjaw
To oczywiście tylko celowa parafraza stwierdzenia prof. Barbary Engelking-Boni, że "śmierć (...) dla Polaków to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna – śmierć jak śmierć, a dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z najwyższym, czy nie wiem, w jaki sposób oni przeżywali tą śmierć" [1].
 
Ostatnio zaś w TVN z okazji 80 rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim ta sama Żydówka i była żona konfidenta komunistycznego M. Boniego w rozmowie z córką majora komunistycznej bezpieki Moniką Olejnik  raczyła wydobyć z siebie m.in. takie oto słowa: ""Żydzi się nieprawdopodobnie rozczarowali co do Polaków w czasie wojny. Żydzi wiedzieli, czego się spodziewać od Niemców, a relacja z Polakami była dużo bardziej złożona. Polacy mieli potencjał, żeby stać się sojusznikami Żydów i Żydzi mieli nadzieję, że będą się inaczej zachowywać i nie będzie tak powszechnego szmalcownictwa. To rozczarowanie wydaje mi się, że odgrywa rolę. Polacy po prostu zawiedli (...) Niektórzy (Polacy jak wybuchło powstanie - dop. kj) przychodzili się gapić po prostu, komentarze były najróżniejsze. Najczęstsze były komentarze: "Żydki się palą"" [2].
 
Poniżej przedstawiam film umieszczony na videoblogu Pana Krzysztofa Woźniaka, w którym znajdziemy odniesienie nie tylko do wielu wypowiedzi Pani prof. Barbary Engelking-Boni, ale także innych osób mówiących o powstaniu w getcie. Vloger dodatkowo komentuje te wypowiedzi oraz wyciąga wnioski, z którymi nie zawsze się zgadzam. Pomimo tego zastrzeżenia i tak warto obejrzeć ten materiał i spróbować samemu go ocenić. 
 
 
Natomiast kolejne dwa materiały video stanowią całościowe historyczne odniesienie do słów Pani prof. Barbary Engelking-Boni. Wypowiadają się w nich historycy: Pan prof. Bogdan Musiał oraz Pani dr Ewa Kurek. Te dwie postaci naukowo m.in. specjalizują się w stosunkach polsko-żydowsko-niemieckich i czysto polsko-żydowskich. I akurat całościowo zgadzam się z ich konstatacjami. 
 
 
 
Nawiązując zaś do tytułu tekstu będącego parafrazą słów Pani prof. Barbary Engelking-Boni, to takiego zabiegu dokonałem celowo, aby pokazać jak owe słowa mogą nieść rasistowską nienawiść pomiędzy Polakami a Żydami. 
 
Dodatkowo też szerzej chciałem pokazać Państwu sposób myślenia talmudyczno-rabinicznych Żydów. Większość z nich naprawdę tak myśli: ich śmierć jest czymś wyjątkowym i metafizycznym spotkaniem z Bogiem a śmierć Gojów (nie-Żydów) czymś tylko biologicznym, zwierzęcym i bezdusznym (Goje są niczym zwierzęta i nie posiadają duszy). 
 
Swego czasu napisałem cykl notek pod wspólnym tytułem: "Nie da się zrozumieć dużej części Żydów bez znajomości ich Talmudu!" [3]. Przedstawiłem w nich właśnie sposób myślenia i działania Żydów w odniesieniu do zapisów w ich dzisiaj już "świętej" księdze - rabinicznym Talmudzie. Dodatkowo szczegółowo opisałem też żydowskie źródła antypolskości.
 
Nie będę tutaj powtarzał tych tekstów, ale warto wiedzieć jak Żydzi myślą i w końcu zrozumieć, że to jest całkowicie odmienna i rasistowska cywilizacja niż nasza łacińska, zbudowana na chrześcijaństwie.
Dla nas to człowiek jest na tym ludzkim padole - oprócz Boga - najważniejszy. Dla Żyda to tylko Żyd jest najważniejszy i musi robić wszystko, aby przetrwać w każdych warunkach, też wojennych. 
 
Nasza chrześcijańska wiara nakazuje nam miłosierdzie wobec innych ludzi, co też obliguje nas do pomagania potrzebującym a już oddawanie życia za innych jest traktowane jako nieraz zasługujący na świętość heroizm. Stąd tak wielu Żydów w czasie II WŚ zostało uratowanych przez Polaków, stąd najwięcej jest polskich drzewek w Ogrodzie Sprawiedliwych wśród Narodów Świata w Jad Waszem. Uratowanych, mimo tego, że za pomoc Żydom Niemcy skazywali na śmierć całe polskie rodziny. I takie prawo obowiązywało tylko Polaków!
 
Natomiast w cywilizacji żydowskiej nie występuje pojęcie oddania życia za innych a już za ratowanie życia chrześcijańskich Gojów w szczególności. Określony Żyd ma ratować tylko siebie nie myśląc o innych. Dlatego też jakbyśmy np. wybudowali polski Ogród Sprawiedliwych wśród Narodów Świata to raczej nie znaleźlibyśmy żadnych drzewek upamiętniających Żydów pomagających Polakom. 
 
 
 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 
 
Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog

napisz pierwszy komentarz