Informacja o książce Plagi akademickie – ROZPOWSZECHNIJ !
Informacja o książce Plagi akademickie
Ukazała się drukiem książka PLAGI AKADEMICKIE, w której zebrane są teksty autora z ostatnich kilku lat obrazujące boje z plagami akademickimi jakimi dotknięty jest polski świat akademicki funkcjonujący po pandemii komunizmu, aktualnie porażony pandemią biologiczną, która przyszła z kraju komunistycznego i stanowi zagrożenie dla wolności człowieka, z czym świat akademicki i przed tą pandemią miał już poważne problemy.
Książka [wydana pro publico bono, jako preprint] jest dostępna w siedzibie Fundacji Biblioteka Domowa 30-046 Kraków ul. Lea 5a [pierwsze piętro-lokal 5a, domofon 105]
Można ją też zamówić e-mailem lub telefonicznie:
Wojciech Pasternak – prezes Fundacji
kontakt:604 339 271
e-mail:ksiazkiiludzie@wp.pl
strona www: http://ksiazkiiludzie.pl/
Redaktor Piotr Lisiewicz w nocy przeczytał książkę w wersji elektronicznej i nie zasnął [!] co stanowi najlepszą jej reklamę. Napisał na niezalezna.pl:” Autor poczytnego bloga akademickiego nonkonformisty, znakomity felietonista, jest najbardziej aktywną w Polsce osobą walczącą z patologiami na uniwersytetach, w tym mobbingiem czy dyskryminacją młodych adiunktów. Niedawno wydał książkę „Plagi akademickie”, opisującą mechanizmy, o których na uczelniach ich pracownicy boją się nawet wspominać.”
Z kolei jeden z profesorów amerykańskiego uniwersytetu postulował w sieci, że książka winna się znaleźć w każdej akademickiej bibliotece. Co więcej, jeden z redaktorów wyraził przekonanie, że teksty autora, jak zostaną wydane w postaci książki i znajdą się w bibliotekach, będą miały znaczenie i po 100 latach !
ROZPOWSZECHNIJ ! Wspieraj działania na rzecz dobra wspólnego, naprawy patologicznego systemu akademickiego bez czego nadal Polska będzie cierpiała na deficyt elit bez szansy na należyty rozwój.
Wspieraj odmienną od patologicznej orientację intelektualną i moralną, bo na takiej odmienności oparta jest ta książka.
Jak książkę zakupisz i przeczytasz napisz opinię,
albo w komentarzach na moim blogu
Blog akademickiego nonkonformisty
https://blogjw.wordpress.com/
albo na innych portalach społecznościowych
blogmedia.24
http://blogmedia24.pl/blog/1196
salon24
http://jwieczorek.salon24.pl/
blogpress
http://blogpress.pl/blog/4146
Legion św. Ekspedyta
http://www.ekspedyt.org/
Nieopoprawni.pl
http://niepoprawni.pl/
Presmania.pl
http://pressmania.pl/
Polish Club Online
https://www.polishclub.org/author/jwieczorek/
Profil na Facebooku
https://www.facebook.com/jozef.wieczorek
Twitter
https://twitter.com/jwieczorek2013
albo w komentarzach na stronie fundacji http://ksiazkiiludzie.pl/?p=1
lub pod zapisem 142 Wywiadu z chuliganem, w którym ta książka jest promowana
„Concorsi truccati all’Università di Catania. Sospeso il Rettore, Francesco Basile e 40 prof indagati. Sono accusati di associazione a delinquere finalizzati alla corruzione e alla turbativa d’asta. L’opErazione della Digos è stata denominata “Università Bandita”.
Fragment Plag akademickich:
„W 2019 r. w wyniku operacji anykorupcyjnej – ”Operazione Università Bandita Catania” – stwierdzono dziesiątki ustawianych konkursów, nie tylko w Katanii, ale także na wielu innych uniwersytetach włoskich. Podejrzanych jest wielu profesorów i ich listy można znaleźć w internecie. Można też trafić na bliższe omówienia ustawianych konkursów i charakterystykę paramafijnych metod ich ustawiania.
Czyli tak, jak u nas ! Rzecz w tym, że u nas wszyscy (niemal) o tym wiedzą i nikogo (niemal) to nie oburza, a organy ścigania czegoś takiego nie ścigają. Polakom mafia kojarzy się z Włochami, ale metody mafijne, czy paramafijne, stosowane także w systemie akademickim, traktuje się u nas jako standard autonomicznej nauki polskiej ! [sic !]
Gdy porówna się działania wobec takiego procederu we Włoszech i w Polsce, można rzec: gdzie tam mafii włoskiej do naszej – przynajmniej w sektorze akademickim. Naszą nikt nie ruszy !”
Czy gdzieś można obejrzeć podobne prezentacje, podobne dokumentacje dotyczące ustawianych konkursów akademickich w Polsce ? o czym wszyscy wiedzą a szczególnie rektorzy/dziekani organizatorzy ustawianych konkursów ? A może można obejrzeć podobne prezentacje, dokumentacje innych plag akademickich ? Takie obrazy bardziej przemawiają do wyobraźni niż tysiące słów !
Czy dziennikarstwo akademickie całkiem zostało uśmiercone o czym przed laty przestrzegałem Uśmiercanie dziennikarstwa internetowego w interesie publicznym ?
- Józef Wieczorek - blog
- Zaloguj się, by odpowiadać
napisz pierwszy komentarz