OKRUCHY -XXIV

avatar użytkownika Tymczasowy

Minęły juzż dwa tygodnie a czolowi dzialacze PO wciąż  są pogubieni i nie wiedza kto wygral ostatnie wybory prezydenckie. Najpierw kandydatka Kidawa-Blonska oglosila, że  zremisowala z Andrzejem Duda. Później  chorobliwie nadaktywny Budka  oglosil wynik wyborow. Wedlug niego nastapilo "moralne zwyciestwo Rafala Trzaskowskiego". Co by bylo gdyby rzeczywiscie Trzaskowski wygral wybory? Skolowani chlopcy i dziewczynki oglosiliby, ze w rzeczywistosci je przegral?  Jakość myslenia  tych roznych osobnikow budzi zaciekawienie.  Warto sie temu blizej przyjrzec. Niebawem napisze na ten temat krotki serial. Jego przygotowanie zabralo mi troche czasu.

................................................................................................................................................

Przez przynajmniej rok co i rusz jakis lebek z Antypisu stawal przed kamere i glosil, ze  bedzie wsadzal PiS-owcow do wiezienia. Jeden zapedzil sie tak daleko, ze  podskoczyl jeszcze wyzej na scianie klatki - rzekl: "Na pewno sie nie zawaham i ich nie ulaskawie". Nikt jeszcze nie siedzi a ten juz pracuje nad ulaskawieniem albo nie. Do ogonka grozacych dolaczyl ostatnio posel KO, S. Nitras. Ten niezwykly polityk wdarl sie do scislego grona kierujacych PO. Jezeli dodac do tego nieszczesna Pomaske oraz bardzo zle skomponowanego czlowieka, I.Leszczyne z Czestochowy, to widac, ze  PO albo nie ma kadr, albo dokonuje fatalnych dla siebie wyborow.

Tenze Nitras ostatnio udzielil obszernego wywiadu "Newsweekowi". Prowadzil go patafian Holdys. Maz stanu z Polczyna Zdroju zapowiedzial: "I wiem, ze bede ich kiedys za to wszystko rozliczal". W przyszlosci? Przeciez juz mial rzadzic krajem wraz z Konfederacja. Nie bylby soba gdyby nie dodal, ze PiS jest mistrzem prowokacji. Strachliwy Nitras cieniutko pisknal: "Prowokacji sie boje bardzo". I kto to mowi? Facecik, ktorego glownym zajeciem jest wlasnie prowokowanie?

.............................................................................................................................................

PiS nie grozi, ale dziala. Coraz wiecej defraudantow trafia za kraty. Ja tam czekam na Stasieka z Koszalinskiego. A jak pojdzie wreszcie siedziec, to poprawi sie sytuacja w Senacie.

A co do grozenia w stylu Antypisu, to przypomina sie mi wiejski dowcip na ten temat. Kto chodzil na zabawy wiejskie jak ja, to wie o czym mowie. Otoz na  jedna taka zabawe  jakis wiejski osilek walnal ojca i ten fiknal. Z ledwoscia wstal a syn rzucil sie do pomocy: "Jezeli jeszcze raz uderzysz mojego ojca, to ja ci pokaze!". Na to osilek zamachnal sie i ojciec znow znalazl sie na podlodze. To jeszcze bardziej rozwscieczylo syna: "Tego za wiele, jeszcze raz uderzysz mojego ojca, to ci kosci polamie!".  Na to ojciec do syna: "Chodz synu, bo jeszcze nas tu zabija".

..........................................................................................................................................

Geniusz Platformy przescigali sie nawzajem w wyprzedawaniu majatku Polski. Przodowal pewnie, pod okiem Chyzego ruja, Lewandowski, czlowiek o pyszczku gryzonia. Tymczasem nasi przescigaja sie w tym ile mozna dla Polski zyskac. Dzis dolaczyl Nardowy Bank Polski kierowany przez tego goscia, za ktorym  ciagle chodzily dwie blondiny-asystentki. Jak sie okazalo, w 2018 r. NBP zaczal wykupywac zloto. Byly rozne hipotezy na ten temat. Prawda okazala sie banalnie prosta - bank kupowal l;iczac na wzrost cen zlota w trudnych czasach gospodarczych. W sumie kupiono 125.7 ton za  $5.3 mld. Ceny zlota wzrosly z $1 217 za uncje do $1 939 za uncje. W krotkim czasie bank zarobil $3.2 mld. (12.2 mld. zl.).

...........................................................................................................................................

Oby dobre wiadomosci zawsze chodzily parami. Wyglada na to, ze nasi zamierzaja  zredukowac liczbe ministerstw nawet o polowe. To swietna wiadomosc, na ktora czekalo sie od dawna. Czesc zwolennikow szkodnika JKM utraci swoj plomienny zapal.

.............................................................................................................................................

Wybory prezydenckie przyniosly kleske Kosiniaka-"Tygryska". Czy przebije go  starzejacy sie orzel z Konfederacji?  

...........................................................................................................................................

Wladze czekaja z wymiana Bodnara, to wyjatkowo odpychajacy typek, wlacznie z aparycja. Swoja uporczywa nachalnoscia osmieszyl urzad RPO. Czyzby czekano na zmiane sil w Senacie?

 

 

 

Etykietowanie:

3 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Tymczasowy :)

partner Kosiniaka-"Tygryska" Kukiz i jego towarzystwo od Tanajno tworzy partie o nazwie Antypartia- to jest dopiero szaleństwo!

25-26 lipca 2020 w hotelu Orle Gniazdo w Szczyrku odbyło się drugie (po spotkaniu w Gdańsku Jelitkowie 4-5 lipca) spotkanie osób (tym razem głównie z Polski południowej), które pragną powołać do życia ugrupowanie ogólnopolskie o nazwie (roboczej na razie) ANTYPARTIA. Osoby, które chciałyby współpracować, proszone są o kontakt: tel. 601 255 849 , antypartia@oburzeni.info

Relacja filmowa:

https://www.youtube.com/watch?v=s4FYpBDKdWg&t=35s

Oto deklaracja programowa ANTYPARTII:

My, zebrani w Gdańsku działacze obywatelskich ugrupowań (m.in. Bezpartyjni i Samorządowcy, Demokracja Bezpośrednia, Jedna Polska, Nasze Prawo, Oburzeni, Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego - PAFERE, Uczciwość, Wolni i Solidarni, Wolni Obywatele), działacze i kandydaci na posłów z ruchu KUKIZ15 z 2015 roku, członkowie komitetów kandydatów na Prezydentów Polski w 2020 roku, nie akceptując obecnie funkcjonującej partiokracji i dążąc do maksymalnego rozszerzenia demokracji bezpośredniej, zdecydowaliśmy się na utworzenia alternatywnej i zjednoczonej formacji o nazwie ANTYPARTIA.
Zarejestrowanie jej jako partii politycznej traktujemy jedynie jako stworzenie narzędzia, które pozwoli nam uniknąć mającej miejsce w Polsce jawnej dyskryminacji ruchów obywatelskich oraz stworzyć płaszczyznę do faktycznego udziału w życiu politycznym bezpartyjnych obywateli.
Naszym celem będzie maksymalne ograniczenie podejmowania szkodliwych dla naszego kraju decyzji przez utrzymujący semidemokrację w Polsce establishment partyjny, zmiana absurdalnej ordynacji wyborczej, pozbawiającej obywateli prawa do indywidualnego kandydowania do Sejmu i realnego wpływu na wybór posła, wprowadzenie do naszego systemu możliwości organizacji przez obywateli bezprogowego, wiążącego referendum zarówno ogólnopolskiego jak i lokalnego, prawa do weta obywatelskiego, prowadzącego do referendum ws. odrzucenia już obowiązującej albo wprowadzenia nowej ustawy oraz inicjatywy obywatelskiej, tj. możliwości zmiany Konstytucji w drodze referendum obywatelskiego – na wzór sprawdzonego i bardzo dobrze działającego systemu w Szwajcarii.
Wprowadzimy możliwość odwoływania parlamentarzystów w czasie kadencji w drodze referendum, zakaz powoływania do zarządów spółek państwowych i gminnych osób, które kiedykolwiek były członkami jakiejś partii politycznej. Ograniczymy maksymalnie biurokrację poprzez likwidację niepotrzebnych agencji rządowych, powiatów, dwuwładzy w województwach oraz liczbę parlamentarzystów, którzy swą pracę powinni traktować jako służbę publiczną, pobierając wynagrodzenie w wysokości jedynie średniej krajowej. Zlikwidujemy dotacje i subwencje państwowe dla partii politycznych. Uzyskane w wyniku tych oszczędności środki umożliwią znaczące obniżenie podatków. Zniesiemy podatek PIT i CIT i wprowadzimy podatek przychodowy, płacony powszechnie również przez korporacje zagraniczne.
Konieczna jest faktyczna reforma wymiaru niesprawiedliwości i wprowadzenie indywidualnej odpowiedzialności finansowej urzędników państwowych i samorządowych za rażąco błędne decyzje. W celu wyeliminowania patologii w wymiarze niesprawiedliwości wprowadzimy – w okręgach jednomandatowych - równe, powszechne i bezpośrednie wybory sędziów Sądu Najwyższego oraz prezesów sądów pozostałych szczebli , gdzie kandydować będą mogli wszyscy czynni sędziowie.

Gdańsk - Jelitkowo, 4-5 lipc

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika michael

3. Człowiek o pyszczku gryzonia

Lider partii taniej wyprzedaży Polski.