OKRUCHY - XX

avatar użytkownika Tymczasowy

 

PO-KO ma wreszcie wypracowaną, modelową twarz. Jest to facjata niejakiego Witolda Zembaczyńskiego.

Poseł i wiceprzewodniczący partii Nowoczesna Witold Zembaczyński

Pan poseł z Opola został wybrany przez 40 022 mieszkanców tego piastowskiego grodu. Niewątpliwie musi być nadprzeciętnym człowiekiem. I tak jest rzeczywiście. Prowadzilł nalesśnikarnie, a potem byl panem kierownikiem  pływalni Wodna Nuta w Opolu. Ostatnio zaslynął powiedzeniem: "Mały tchoórz z Żoliborza".  Akurat wskazywany "tchórz" nie jest człowiekiem bojaźliwym i nie twierdził, że się czegoś boi. Natomiast Zembaczyński w wywiadzie dla Faktów24 wyznal: "Boję się".

...........................................................................................................................................

Właśnie jesteśmy świadkami samobójstwa Konfederacji.  Na początku można bylo wiazać z nią jakieś nadzieje. Jednak szybko zapachniało ruską onucą. Wczoraj prof. J.Bartyzel, konserwatysta, oglosił, że wycofuje poparcie dla Bosaka. W następnych wyborach parlamentarnych chlopcy będą mogli marzyć o 5%. Ich zwolennicy będa glosowali na Prawo i Sprawiedliwość.

.............................................................................................................................................

Na stronie internetowej Deutsche Welle z dnia 20 XII 2019 r. ukazal sie tekst pt. "Naziści w w Stasi. "Byli najlepszymi komunistami". Zaś pod zdjęciem adeptów Stasi z pulku w Lipsku znajduje sie podpis: "Stasi byla bardziej efektywna niż Gestapo". Co prawda, to prawda.

.............................................................................................................................................

Pan wicepremier  J.Gowin znowu szarpnął się w kierunku niezależnosci. Tym razem "rzucil" propozycję, by przesunąć o rok termin wyborów prezydenckich. Obiecal nawet, że namówi do tego partnerów politycznych z Koalicji. Ameryki czlłek nie odkryl, wladze PiS-u  "od zawsze"  brały pod uwage taka mozliwość. To nie jest "rocket science". Dla Gowina jest. Ciekawe czy on i jego kamanda zostana zaproszeni do koalicji w następnych wyborach parlamentarnych.

..............................................................................................................................................

Ostatnio krewna mojej Żony z Polski oznajmila: "Zaaresztowali nas". Z miejsca polubilem to "oni". Skąd ta wyksztalcona i sympatyczna  niegdyś osoba przejęła to słownictwo. W tej samej rozmowie, gdy Żona powiedziala, że za chwile wyslucha i oglądnie Apel Jasnogórski, ta religijna osoba powiedziala, że ona tego nie robi, gdyż  "Jasna Góra popiera nacjonalistów i kiboli". Skąd ona wzięła ten jezyk? Za mojej pamieci, zawsze w Polsce mówiono o ruchach narodowo-wyzwoleńczych i partiach narodowych, np. Narodowej Demokracji, a później też o "narodowcach". Zaś entuzjasci sportu nazywani byli "kibicami".

.............................................................................................................................................

Tak zwanych fake news jest takie zatrzęsienie, że niechybnie trick sie zużyje, publiczność się uodporni. To dobrze dla naszych.

.............................................................................................................................................

Najwyraźniej PiS ma w PO swoich kretów. Inaczej trudno zrozumieć dlaczego pozwala sie na wystepy bardzo niezrownoważonemu Nitrasowi. Dla utwardzania betonu partyjnego nie jest niezbędny, bo beton, jak to beton, jest wystarczajaco twardy. Natomiast nie może nie powodować najpierw zdziwienia a później niecheci ludzi malo zaangażowanych w polityke.

.............................................................................................................................................

W życiu nie widzialem występu w TV  kandydata Hołowni. Podobno jest to jakiś dziennikarz chrześcijanski i telewizyjny. Dziś zobaczylem jego apel na video. Używal takich terminów jak: "oszustwo wyborcze", "pełzający zamach stanu", "okolo trzeciej nad ranem", "w nocy". Bez chwili namysłu odkrylem  czyim wyslańcem jest  ten Holownia.

............................................................................................................................................

Co się stanie z Chinami i ich obrazem w świecie? To byl potężny tygrys gospodarczy i od bardzo dawna jeden z kilku głównych podmiotoów w analizach strategicznych. Dziś jest już jasne, że to u nich zrodzil się groźny wirus grożący światu. Wiadomo też, ze wladze kraju nie informowaly na czas innych krajow o powstaniu i rozszerzaniu sie choroby. Wrednie wymyślily i popularyzuja określenie "wloski wirus".

Swoją drogą, jeżeli kilkadziesiąt tysięcy Chinczyków zatrudnionych w Lombardii zrobilo masakre tej krainy, to jakiego spustoszenia dokonal milion Chinczyków na Syberii?

.............................................................................................................................................

W tym świecie chwiejącej sie gospodarki, która ma wkrotce runąć, pewnie da sie znaleźć calkiem duze oazy normalnosci. Pewnie należy do nich rolnictwo, sadownictwo, hodowla zwierzat, rybołóstwo. Inny dzial gospodarki narodowej, budownictwo, też powinien malo ucierpieć. Codziennie przez okno widze jak buduja nowa ulice. Tempo nie spada. Slyszalem, że w Polsce budowa dróg mozże siąść. Z kolei uslugi moga ruszyć z dnia na dzien. Sklepy prawie pelne i pewnie też sporo artykułów mają w magazynach.

2 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Tymczasowy

krewna Twojej Zony to typowa lemingoza uważająca się za inteligencję z paszportem "POLITYKI". Tacy wychowankowie "Tygodnika Powszechnego", który propagował 'OTWARTY KOŚCIÓŁ" Lemańskich i innych . Mam w swojej rodzinie podobne przypadki chorobowe.
Co zaś sie tyczy sklepów i zaopatrzenia - zaopatrzenie jest, bo nigdy nic nie zabrakło, poza pierwszym tygodniem psychozy, kiedy TVN nawoływał swoich wyznawców do wybierania kasy z bankomatów i wykupowania papieru toaletowego.
Jak chcesz mieć podgląd do sieci niemieckiej i jej promocji na świąteczne zakupy, to sie o tym naocznie przekonasz. Sieciówki jak Biedronka wysyłają kilentom informację o godzinach otwarcia i mozliwości dostaw zakupów, o promocjach nie wspomnę.

https://www.lidl.pl/informacje-dla-klienta/nasze-gazetki?utm_source=news...

http://iulotka.pl/biedronka/48790-biedronka-gazetka-w-tym-tygodniu-od-30...

Zadzwoniła do mnie wnuczka cioteczna, która jest w 4 miesiącu ciązy i obecnie w kwarantannie. Wyobraź sobie, że jej ginekolog, u którego była na wizycie tydzień temu, został zarażony przez pielęgniarkę. W piątek badanie potwierdziło zakażenie, sanepid dzwonił do wszystkich pacjentek i zalecił tygodniową kwarantannę dla wszystkich członków rodziny. Ponieważ miała kontakt, przez tydzień (to bedzie razem 14 dni od kontaktu ) ma przebywać w kwarantannie. W poniedziałek mają sie kontaktować, z policja tez ma sie pojawić, żeby sprawdzic, czy kwarantanna jest przestrzegana.
Rodzina zestrachana, ale bez paniki, bo dopiero przez tydzień robili zakupy dla sąsiadów, którzy mieli podobny kontakt przez słuzbę zdrowia i kwarantannę.
Mam nadzieje, że wszystko skończy sie na strachu i ufundowanym przez ZUS wypoczynku.

Dużo zdrowia i optymizmu dla Twojej Rodziny!

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Tymczasowy

2. Marylu

Dziekuje za zyczenia i wzajemnie.