Żaba przemówiła ludzkim głosem

avatar użytkownika elig

  Nigdy w życiu nie sądziłam, że będę polecać moim czytelnikom jakiekolwiek teksty z "Krytyki Politycznej".  Zawsze uważałam, że w tym piśmie można znaleźć wyłącznie lewicowy bełkot.  Zmieniło się to przedwczoraj [10.09.2019], gdy przeczytałam wpis Piotra Gursztyna na Twitterze {TUTAJ}:

  " @PiotrGursztyn
niesamowity txt o skutkach niemieckiej polityki imigracyjnej. Trzeba przeczytać (...) Niemiecki rachunek strat.  Pisze Urszula Ptak. krytyka polityczna.pl ".

  Zajrzałam do linkowanego artykułu pani Urszuli Ptak "Rachunek strat. Niemieckie potyczki z uchodźcami" {TUTAJ} i mnie zatkało.  Poczułam się tak, jakby żaba zaczęła nagle do mnie mówić i wygłosiła całkiem sensowne przemówienie.  Tekst pani Ptak jest po prostu świetny.  Wcześniej, w lipcu 2018, Urszula Ptak zamieściła w "Krytyce Politycznej" inną publikację "Pułapki na dobrych ludzi {TUTAJ} [przedrukowała ją "Gazeta Wyborcza {TUTAJ}].  Pani Ptak napisała w niej:

  "Mieszkam od 14 lat w Berlinie – w mieście, w którym z 3,6 mln ogółu mieszkańców 658 tysięcy ma obywatelstwo innego państwa i aż 1,123 mln ludzi ma pochodzenie migracyjne (w samym Berlinie mieszka więcej cudzoziemców niż w całej Polsce – ok. 250 tys.). Co piąty berlińczyk legitymuje się innym niż niemieckim paszportem, w tym również i ja. Po 7 rano wychodzę do pracy. Jestem nauczycielką niemieckiego w klasie dla uciekinierów i migrantów. (...) Drugi rok uczę dzieci, które przybyły do Europy w 2015 i 2016 roku. Wcześniej przez dziesięć lat uczyłam dorosłych migrantów i uciekinierów. Znam ludzi z całego świata, z każdego kontynentu. Znam setki historii ucieczki lub emigracji, setki motywów, jakimi się ci ludzie kierowali, jak dotarli do Europy i wiem, jak wygląda ich życie na co dzień w tej wymarzonej krainie,".

  Autorka opisuje potem barwnie losy niektórych swych uczniów i dochodzi do niewesołych wniosków:

  "Za parę lat dzieci z mojej klasy będą już dorosłe i w większości nie będą miały żadnego wykształcenia. Przybyły do Niemiec w wieku 11–12 lat, a to za późno, by nadrobić braki z matematyki, biologii, fizyki, angielskiego, historii i literatury. Nie będą mieć świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, nie będą mogły pójść do szkoły średniej, nie będą mogły uczyć się zawodu razem z niemieckimi rówieśnikami. Większość skończy przygodę z edukacją w wieku około 16 lat na jakichś kursach. Będą znać niemiecki i mieć dwie ręce do kiepsko płatnej pracy. Czy będą mimo to szczęśliwe, czy ktoś się zradykalizuje z rozczarowania? Nie wiem".

  I na koniec:

  "Czy pomogłabym tym osobom, które poznałam przez te lata? Tak. Czy Europa może przegrać? Może. Co wtedy zrobią Niemcy i Francuzi? Zaadaptują się do nowej sytuacji i ograniczą straty. Co zrobią Polacy? Przegrane powstanie w obronie religii, której wersja nikogo na świecie już od lat nie interesuje? Statek wypłynął już z portu, jest przepełniony.".

  No tak, pani Urszula Ptak jest niewątpliwie lewaczką, ale nie jest "postępaczką".  Potrafi opisać swe doświadczenia, przemyśleć je i wysnuć z nich sensowna wnioski.  Jeszcze bardziej widać to w jej następnym tekście - tym, który chwalił Gursztyn.  To krótki opis inwazji imigrantów na Niemcy w latach 2015 - 2016 i ewolucji postaw Niemców - od początkowego entuzjazmu do obecnych: strachu, niechęci oraz wrogości.  Urszula Ptak pisze:

  "Wygląda jednak na to, że Angela Merkel zostawi za sobą zgliszcza społeczeństwa, które wydawało się mieć wysokie poczucie własnej wartości i niewiarygodnie stabilną scenę polityczną. Być może owa stabilność była gwarantowana przez aliantów, a dzisiejsze Niemcy, istniejące tak naprawdę od 1990 roku, wcale tak stabilne nie są. (...)
  Mediom wydawało się jeszcze wtedy, że kształtują opinię społeczną. Cztery dni po zamieszkach [w Kolonii] prasa, telewizja, radio milczały jak zaczarowane. Szukałam teraz, w 2018 roku, tekstów, by odnaleźć jakiś ślad refleksji, dlaczego tak się stało. Ciekawą samokrytykę czytam w Zeit Online, to tekst Fabiana Klaska z grudnia 2017, który analizował całą tę sytuację przez wiele miesięcy. Doszedł do prostego wniosku: bano się napisać prawdę. (...)

  Żadna przestrzeń nie pozostaje pusta, tym razem na miejsce opuszczone przez tradycyjne media wlał się przekaz z Facebooka, Twittera, YouTube’a i innych mediów społecznościowych. Wszędzie publikowano zdjęcia, filmiki, dziewczyny pisały, mówiły, co im się przytrafiło. Nikt tego nie segregował, nikt nie przesiewał, nikt nie kontrolował strumienia.
W Dreźnie i w Lipsku tysiące ludzi wyszły na ulice z hasłem „Prasa kłamie”.(...)
  Nikt nie chce pracować w szkołach gdzie 93–97% dzieci pochodzi z rodzin imigrantów, głownie tureckich lub arabskich. Nikt też o tym nie mówi głośno, bo „takich rzeczy się nie mówi”. Mówi się „zdrowa mieszanka” albo „kolorowa mieszanka”. W takich szkołach nauczyciel jest często jedyną osobą, z którą dzieci mówią po niemiecku. Zamiast prowadzić normalne zajęcia trzeba cały czas prowadzić zajęcia wyrównawcze, bo połowa klasy w ogóle nie rozumie, co mówi nauczyciel.  (...)
  Otwarcie przez Niemcy granic w 2015 roku bez cienia wątpliwości zmieniło Europę. Mamy młodego prawicowego premiera Austrii, nowego premiera Włoch i prawicowy rząd, dziwne koalicje w Skandynawii. Niektórzy mówią: „Wreszcie coś się dzieje”, a kolejni zapewniają, że to chwilowe zawirowania: „Jesteśmy stabilną demokracją, mamy stabilny system podziału władzy, silne instytucje, niezależne sądy i Niemcy się obronią przed populizmem, Europa się obroni”. Jeśli się nie obroni, to na końcu tej drogi jest strzelanie do przepełnionych łodzi.".

  Artykuł Urszuli Ptak wyraźnie pokazuje rozmiary katastrofy, do której doprowadzila polityka Angeli Merkel.

3 komentarze

avatar użytkownika amica

1. Imigranci

Wiecie jak wygląda naprawde imigracja w Polsce? Mnie się to nie skleja. Retoryka całej prawicy bazuje na ostrożności. Tymczasem realnie to dopiero w 2 ostatnich latach dostrzegam napływ masowy Azjatów i Ukraińców/Rosjan. W naszym bloku mamy Hindusów, Rosjan i Ukraińców, na przystanku koło centrum handlowego 20% stanowią cudzoziemcy. Jakoś wątpię, że wiadomo kto to jest i o ile się obcych zaadaptuje w Polsce. Witamy obcych i dobrze, ale może stopniowo i pod kontrolą. I co z tymi ponoć planowanymi Filipińczykami? Czy ktoś w ogóle kontroluje napływ, czy ktoś planuje, czy idzie to na zywioł?

avatar użytkownika UPARTY

2. Pierwszy raz przed 4 laty

zobaczyłem Murzyna pracującego w Arkadii. Jego praca polegała na tym, że pozostawione na parkingu wózki przepychał na górę, do wejścia sklepowego. Ponieważ sam zatrudniam ludzi i wiem jakie są stawki pracownicze, to wiedziałem również, że za taką pracę nie można było dostać na rynku wynagrodzenia pozwalającego na opłacenie sobie mieszkania i wyżywienia a on jakoś dał radę! Musiał więc być dotowany i to zapewne za pośrednictwem firmy Carrefour, której wózki przepychał.
Jestem przekonany, że podstawowym powodem fali imigrantów jest chęć przestraszenia, sterroryzowania społeczeństw europejskich. Obydwa te kraje, Francja i Niemcy, na próbach realizacji ambicji imperialnych swoich elit wyszły bardzo kiepsko i odnoszę coraz częściej wrażenie, że jedyny wniosek jaki z tego wyciągnęły to taki, że powodem porażek był brak współpracy, że jak będą działać razem, to swoje ambicje zrealizują, byle tylko ludzie im nie przeszkadzali.
Natomiast zdanie, że Polacy zrobią powstanie w obronie religii, która w tej wersji nikogo już nie interesuje jest ciekawe i przypomina myślenie które doprowadziło do powstania wizji Okopów Świętej Trójcy. Czy to wizja realna- tak, czy prawdopodobna- to już inne zagadnienie.
Natomiast wydaje się zupełnie prawdopodobne, że w Niemczech w końcu dojdzie do jakiegoś wybuchu spowodowanego ich cechami charakteru. Historycznie patrząc od zjednoczenia w zasadzie regularnie wszczynali jakieś awantury i wychodziły na tym kiepsko. Ostanie dwie, czyli I i II wojna światowa spowodowała duże straty terytorialne i ludzkie. Teraz jest Niemców za mało, są zbyt doświadczeni przez okupantów by mogły się zacząć awanturować, ale jak będzie dużo młodych, głupich mężczyzn to dlaczego nie?
W tym artykule jest jeszcze jedno stwierdzenie tylko z pozoru prawdziwe. Chodzi osoby nie wykształcone do prac prostych. W tej chwili takich prac jest bardzo mało i z każdym rokiem coraz mniej. O ile kiedyś do sprzątania w domu wystarczyła osoba bardzo prymitywna, bo w sumie chodziło o zgarnięcie kurzu z podłogi o tyle teraz to za mało. Potrzebna jest o wiele większa kultura techniczna niż dawniej. To samo dotyczy sprzątania chodników. W zasadzie nawet te najprostsze prace wymagają obsługi całkiem skomplikowanych urządzeń a okazuje się, że nie jest to takie proste. Czy Niemcy tego nie wiedzą? Ależ wiedzą, więc po co im ci ludzie jak nie na mięso armatnie?
I jeszcze jedno. We Francji w środowiskach elit katolickich sprawy wyglądają zupełnie inaczej, choć o tym sie nie mówi. W ich dzielnicach nie ma kolorowych a młodzież jest wychowywana bardzo tradycyjnie. Sam widziałem matkę policzkująca publicznie swego dorastającego syna za złe zachowanie i wszyscy wokół uważali to za coś zwykłego- no cóż chłopcy w wieku dojrzewania są trudni usłyszałem w komentarzu.

uparty

avatar użytkownika amica

3. Niemcy

Nam zawsze zagrażał podział wpływów u nas przez Niemcy/Rosję. Bez wojny najpierw byliśmy rosyjscy, a potem z Tą Unią to niezależnie od plusów byliśmy dojną krową dla Niemiec (cukrownie), Francji (komórki) i Wloch (banki, Pendolino) oraz dla równowagi i Rosji (gaz)