Platforma ma nowy program, czyli - Jaki jest wołacz do słowa "Niemiec"?

avatar użytkownika hrponimirski

Proszę Państwa, Platforma ma nowy program. Ja wiem, Proszę Państwa, że ona, ta Platforma, ma już ten program ze 2, 3 (?) a może nawet 4 tygodnie (jak ten czas szybko płynie). Ale, Proszę Państwa, ja przez te 2, 3 a może 4 tygodnie zastanawiałem się na czym ten nowy program polega. No bo wiadomo samorządy, landyzacja, fin-landyzacja (przy czym „fin” to skrót od finito). Ale, Proszę Państwa, co nowego? Ja obejrzałem, Proszę Państwa, kilkadziesiąt razy tę konferencję Platformy i w końcu odkryłem na czym cymes polega. (Przy czym słowo „cymes”, nie jest w tym wypadku kluczowym słowem.)

Otóż, Proszę Państwa, poprzedni program Platformy opierał się na utrzymaniu się przy władzy, a nowy program Platformy to zdobycie władzy. Proszę Państwa, partia która zmienia programy jak rękawiczki nie jest godna zaufania.

Swoją drogą ciekawe jak, ta Platforma ma zdobyć władzę, skoro nie mogła jej utrzymać. Proszę Państwa, pomysłem Platformy na utrzymanie się przy władzy było bycie nie-PiSem i ciepła woda w kranie. Nie wiem jak oferta bycia nie-PiSem ma być atrakcyjna skoro, jak jakaś partia nie jest PiSem, to po prostu nie jest PiSem, czyli jest nie-PiSem – i nie koniecznie musi to być Platforma. Jeśli chodzi o ciepłą wodę, proszę Państwa, to ja zaryzykowałem i nie zagłosowałem na Platformę i ciepłą wodę dalej mam.

Może, proszę Państwa, ja jestem jakiś uprzywilejowany, bo mi się Dobra Zmiana podoba i, Proszę Państwa, dlatego mam jeszcze ciepłą wodę (a Platforma obiecywała wodę dla wszystkich). Głupio mi tak pytać sąsiada z Totalnej Opozycji, bo na pewne rzeczy dżentelmeni nie rozmawiają. Ale, że tutaj sobie piszemy (nie rozmawiamy), niech Państwo, Proszę Państwa, mi napiszą czy macie ciepłą wodę z łaski swojej. Oczywiście zwracam się do Totalnej Opozycji. To będzie nasz mały liberalny eksperyment.

Proszę Państwa, bo ja powoli zaczynam nabierać podejrzeń. Otóż, Proszę Państwa, ja mam dużo wolnego czasu i dużo czytam. I czytałem taką książkę Rok ’84 i później i tam w tej książce jest opisana Policja Myśli. Tzn. nie że ona myśli ta policja, bo dlaczego policja miałaby myśleć skoro na wszystkie interesujące nas egzystencjalne pytania może odpowiedzieć wujek Gugel. A jak sam nie wie, to odeśle nas do cioci Wiki.

Chodzi o to, że ta policja przenika myśli obywateli i nie potrzebny jej sygnalista, albo inny zawiadowca.

Bo proszę sobie, proszę Państwa, wyobrazić taką sytuację. Wstaję rano i się golę. Podczas czynności golenia staram się nie myśleć o polityce by sobie brzytwą gardła nie poderżnąć (i proszę się tu nie śmiać – z „dać hrabiemu brzytew”) i wodę ciepłą mam. Ale już jak gotuję sobie wodę na herbatę to ona, ta woda, jest jakby zimniejsza, co i tak nie ma znaczenia, bo ja ją i tak gotuję. Ale ponieważ do śniadania czytam poranną prasę (bo ja Proszę Państwa mam dużo wolnego czasu i dużo czytam) to czytam jak nasz kraj się pięknie rozwija i tak sobie ciepło myślę o Dobrej Zmianie. Myję kubek po herbacie i talerzyk po jajecznicy i znów ciepła woda jest. Ale jak sobie przypomnę, że nasz drogi pan Prezes nie wyegzekwował jeszcze, żeby odpowiednie ustawy zostały podpisane, to jak nie chluśnie zimny strumień, aż ciarki przechodzą. A i myślenie „drogi” o panu Prezesie nawet nie pomaga. Tak że szybko zapominam o przejściowych trudnościach i ciepła woda znów jest.

Tak się rozpisałem o swoich egzystencjalnych problemach, na które nawet wujek Gugel z ciocią Wiki mi nie pomogą – choć może wyguglanie telefonu do hydraulika nie byłoby głupim pomysłem, ale co tam. A więc wracając, Proszę Państwa, do wątku głównego, to nie wiem jak ta Platforma miałaby mnie czymś zachęcić. Niektóre banki (czy inne firmy) reklamują się, że w pakiecie dają hydraulika, więc może to jest jakiś pomysł. Chciałem tylko nadmienić, że Platforma i tak odniosła w mojej mentalności duży sukces, bo może mnie aż tak nie zachęca, ale już aż tak nie zniechęca.

Proszę Państwa ja mam dużo wolnego czasu i dużo czytam i czytałem taką książkę dra Zychowicza Pakt Ribbentrop-Beck. Proszę Państwa, dr Zychowicz tłumaczy, że pod koniec lat 30tych ubiegłego wieku bardziej opłacało nam się sojuszować z Niemcami niż z Aliantami. I ja drowi Zychowiczowi wierzę, bo sam się kiedyś zastanawiałem, „co by było gdyby…” I proszę Państwa ja, aby być wewnętrznie koherentnym musiałem wybaczyć Platformie dziadka z Wehrmachtu. No bo jeżeli taki Rydz z drugim Śmigłym źle ocenili sytuację z kim się trzeba sojuszować, bo sojusznicy wystawili nas potem w Jałcie, to dziadek z Wehrmachtu, który dobrze ocenił sytuację z kim należy się sojuszować, był patriotą najwyższej próby.

Wszystko byłoby w porządku, ale dr Zychowicz napisał - po szeregu książek w podobnym tonie (ale też i innych) – książkę Niemcy. I ponieważ, proszę Państwa, ja mam dużo wolnego czasu i dużo czytam, tę książkę również przeczytałem. Ja nie wiem, proszę Państwa, czy dr Zychowicz sam sobie nie zaprzecza. Bo po przeczytaniu tej książki mam wrażenie, że na przełomie lat 30/40 to co drugi Niemiec to był degenerat (albo degeneratka, bo mamy równouprawnienie). Ja rozumiem tłumaczenie dra Zychowicza, że jakby Niemcy walczyli u boku Polaków, to wpłynęłaby na nich nasza kultura, ucywilizowaliby się, nabrali ogłady i by mordowali jakby mniej. A tak – dać Niemcowi butlę z gazem.

No nie wiem, Proszę Państwa, jest takie staropolskie powiedzenie, „lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć”. Może ono aplikuje się nie tylko do logiki a i do etyki…

Wymyśliłem w związku z tym taki Polenwitz, że Polska mogłaby się reklamować :

„Niemcze… Niemcu… Niemcze…” no dobra niech będzie „Niemcze”…

„Niemcze! Przyjeżdżaj do Polski – Twoja kindersztuba już tu jest!”

Swoją drogą to, że do końca nie wiadomo jaki jest wołacz słowa „Niemiec” o czymś też świadczy.

Jednak okazało się, że nic się nie trzeba reklamować, gdyż jedna Niemka wysłała córki do Polski na nauki, ale też i wychowanie. Niestety córki wpadły w złe towarzystwo, które powiedziało im, że demokracja w Polsce jest zagrożona. Bardzo nad tym ubolewam, ale w każdym kraju można popaść w złe towarzystwo, więc to nie jest wina Polski jako takiej.

No i ona jak to powiedziała w tokszoł to i dziennikarze się zainteresowali i oni teraz wszyscy ostrzegają Polskę przez totalitaryzmem, bo oni to przeżyli i wiedzą jak jest.

Chciałbym przypomnieć, że gdy ten pan co Niemcy o nim nie chcą pamiętać i ta nowoczesna i postępowa partia N. - o której Niemcy nie chcą pamiętać - doszły do władzy, kiedy demokracja w Niemczech miała się świetnie, a i niektóre wstydliwe ustawy dyskryminujące innych zostały uchwalone przez ichni parlament, co prawda już po podpaleniu tegoż parlamentu… więc demokracja jakby mniej… ale jak wiadomo są różne metody głosowania i można głosować przez aklamację i te tłumy na wiecach poparcia tego pana też o czymś świadczą.

Ja rozumiem, Proszę Państwa, że ich matki i ich ojcowie robili różne straszne rzeczy i oni chcą o tym zapomnieć. Rozumiem też, że swoje przywary projektują (taki termin psychologiczny) na inne narody, bo im się wydaje, że skoro oni są zdolni do pewnych rzeczy to i naokoło wszyscy inni. Ale nasza polska moralność ma się świetnie – a chyba tu nie o demokrację czy dyktaturę chodzi a właśnie o moralność.

No ale znowu wpadłem w wątek poboczny, a miałem się dzielić swoimi refluksjami na temat Platformy. No bo wiadomo samorządy, landyzacja, fin-landyzacja (przy czym „fin” to skrót od finito).

Otóż, Proszę Państwa, Hanka została Piastunem i wzięła pod swoje piastowanie wszystkich Warszawiaków stojących pod blokiem. Taka akcja – od blokersa do platformersa. Jeśli ktoś nie wie, o co chodzi, to była taka trylogia Zbigniewa Nienackiego Ja Dago o mitycznych początkach Państwa Polskiego. Ten Dago chodził po Polsce i brał różnych lokalnych władyków pod swoje piastowanie, jak i lud (czyli różne plemiona) i mówił o sobie, że jest Piastunem. Dagonowi Piastunowi wszystko się to udawało, ponieważ rządził wg Księgi Grzmotów i Błyskawic, której fragment warto tu zacytować:

Nie istnieje człowiek, sprawa, zjawisko, a nawet żadna rzecz, dopóty, dopóki w sposób swoisty nie zostały nazwane. Władzą jest, wiec moc swoistego nazywania ludzi, spraw, zjawisk i rzeczy tak, aby te określenia przyjęły się powszechnie. Władza nazywa, co jest dobre, a co złe, co jest białe, a co czarne, co jest ładne, a co brzydkie, bohaterskie lub zdradzieckie; co służy ludowi i państwu, a co lud i państwo rujnuje; co jest po lewej ręce, a co po prawej, co jest z przodu, a co z tyłu. Władza określa nawet, który bóg jest silny, a który słaby, co należy wywyższać, a co poniżać.” (z rozdziału O sztuce rządzenia ludźmi)

Chyba nie muszę dodawać, że władza określa też co jest a co nie jest demokracją i kiedy ta demokracja jest zagrożona…

Etykietowanie:

13 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. @hrponimirski

"Otóż, Proszę Państwa, Hanka została Piastunem i wzięła pod swoje piastowanie wszystkich Warszawiaków stojących pod blokiem. Taka akcja – od blokersa do platformersa."

i pomysleć, że Hanka tak wbrew i na przekór Michnikowi z Czerskiej tak robi! Michnik ogłosił, że jak sie stoi pod blokiem, to nie mozna mysleć o kandydowaniu na urzędy, a Hanka mówi - tylko ten, co stoi i pod blokiem i pali zioło się nadaje!

Ta pani z Niemiec, co wysłała swoje dzieci do kondominium na nauki, to wysłała je w swoim mniemaniu w dobre towarzystwo - proletariusze wszystkich krajów! Myslała, że jej sie uda rewolucja , jak Kiereńskiemu, ale zapomniała, że ich było dwóch, a jeden dał duzo kasy. Ta pani kasy nie dała, tylko obiecała więcej proletariuszy jako wsparcie rewolucji.
Aleksander Parvus i Aleksander Kiereński. Pierwszy doprowadził do
sfinansowania bolszewików przez niemiecki rząd, drugi – uniewinnił ich
od zarzutu zdrady.

http://forsal.pl/artykuly/1082571,rewolucja-pazdziernikowa-za-niemieckie...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika hrponimirski

2. @Maryla

Czy Pani sugeruje, że te córki przyjechały w zaplombowanym wagonie jak Lenin? ; )

avatar użytkownika Maryla

3. @hrponimirski

przyjechały bez wagonu i pieniędzy, dlatego rewolucji październikowo-listopadowej nie zrobią :)
Choć Niemce z Antify zaproszone przez marksistów od Zandberga do W-wy i Poznania")
Sukcesu nie wróżę, raczej dobry łomot, jak podczas MN w 2010 roku :)

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika michael

4. PLATFORMA

Platforma to jest coś takiego płaskiego i niskiego, na czym można trzymać złom albo śmieci. Dobrze, kiedy platforma nie ma sensownego programu, bo gdy się wywali, to się nic nie rozsypie, a jak platforma się rozsypie, to nic sensownego się nie wywali.

avatar użytkownika hrponimirski

5. @Michael

z niem. plat-forma czyli płaska forma - jak plat-fus czyli płaska stopa,
więc kierunek rozważań jak najbardziej dobry - w szczególności, że platforma może być gdzieś podwieszona w powietrzu i łatwo z niej spaść

były kiedyś takie gry komputerowe "platformówki" i tam się dużo skakało z platformy na platformę ; więc może akcje "kto nie skacze, jest za PiSem - hop, hop, hop" to jakaś nostalgia po latach 80tych kiedy te platformówki dominowały

avatar użytkownika michael

6. Plattfuß

Tak, kojarzę. Dlatego nawet jak gra w piłkę, to nie najlepiej

avatar użytkownika TW Petrus13

7. na czym można trzymać złom albo śmieci

tak akurat ;). Ani złom,ani śmieci,ani "babcia klozetowa".Być może (O! starają się),dostaną u nas (koniecznie proszącego o azyl) Ukraińca "qui pro qo". Lubicie słownik wyrazów obcych? ;)
"Magnum Incendium Romae". A jeśli tak (i ja się nie mylę,to co wykończyło Wielki Rym,jak Wielką Rzeszę A.H) ?


 

avatar użytkownika hrponimirski

8. @Petrus

tak, ten Neron i flakon na łzy... - widać stara zagrywka, która się sprawdza... a i Benio mógł przypomnieć Adkowi, jak się w Italii sprawy załatwiało...

avatar użytkownika hrponimirski

9. @Michael

a faktycznie nie pomyślałem, jak to lingwistyka może przeszkadzać grze w piłkę...

natomiast przypomniała mi się inna gra z platformami... tam się nie skakało a należało przeprowadzić takie nierozgarnięte ludziki, które z tych platform spadały...

te ludziki się nazywały lemingi, czy jakoś tak...

avatar użytkownika michael

10. Na lemingi podobno zaczarowany flet niestety

Dlaczego niestety? 
Niestety, ponieważ kiedy taki lub inny zaczarowany flet trafi do rąk flecisty działającego w euforii jak małpa w kąpieli, to mamy wielki bal w operze kończący się równie wielkim pożarem.
 
avatar użytkownika michael

11. Jaki jest wołacz od słowa "Nie mieć"

Nie mieć
Ja nie mam
Ty nie masz
On nie ma 
My nie mamy many 
Wy nie macie 
Oni nie mają 
Kali nie mieć
Och, trwa mać, tak ma trwać?
avatar użytkownika TW Petrus13

12. Kali nie mieć

a Kali-"fat.." mieć ;)


 

avatar użytkownika hrponimirski

13. Bajki

Małpy skaczą niedościgle,
małpy z brzytwą robię figle.
Czy widzisz agenta Bolka?
toż to człowiek jest demolka.