Polskie dziennikarstwo na dnie, czyli co powiedział rabin

avatar użytkownika eska

  Ja się naprawdę pochlastam, słowo daję! Takiej erupcji głupoty rodem z magla, również po stronie tzw. naszych, dawno nie widziałam. Zaczniemy więc od początku, po raz kolejny, czyli od starego żydowskiego dowcipu, oto on:

 

 


__________________________________________________________

Rzecz dzieje się w II RP. Mosze Grundman jedzie do Stanów, gdzie kuzyn załatwił mu możliwość zarobienia pieniędzy. Mosze ma już odłożony tysiąc dolarów na swój sklep, ale ponieważ czasy są kryzysowe i niepewne finansowo, postanawia je powierzyć w zaufane ręce na czas swojego wyjazdu, w tym celu udaje się do rabina. Rabin wyraża zgodę na przechowanie pieniędzy, ale zastrzega, że musi mieć świadków, bo gdyby się jemu coś, nie daj Boże, stało, to ktoś musi wiedzieć o ich umowie. Przywołuje więc kilku członków kahału (gminy), rzecz zostaje załatwiona, Mosze wyjeżdża.
Po roku wraca szczęśliwie, z dodatkowym kapitałem i radośnie udaje się do rabina.
I następuje taka wymiana zdań:
 

- Rebe, bądź pozdrowiony, wróciłem szczęśliwie, teraz mogę otworzyć sklep, właśnie przyszedłem po moje pieniądze!
- Jakie pieniądze?
- Rebe, powierzyłem ci tysiąc dolarów!
- Nic mi o tym nie wiadomo!
- Rebe, przecież byli świadkowie!

- Dobrze, to zawołajmy tych świadków.

Przychodzą wezwane osoby z kahału i rebe pyta:

- Mosze mówi, że dał mi jakieś pieniądze, ja nic o tym nie wiem, on mówi, że wy to widzieliście!
- My? My nic nie widzieliśmy takiego!

Pobożni Żydzi odeszli, Mosze rwie włosy z głowy, a rabin odzywa się te słowa:
- Mosze, ty się uspokój, ja tobie zaraz oddam twoje pieniądze, ja chciałem ci tylko pokazać, z kim ja musze pracować....

_______________________________________________________

A teraz wrócimy do ad remu, czyli o co biega z tym Tuskiem i całą resztą.
 

I. Czy można było uniknąć awantury z TK? Oczywiście, wystarczyło zwołać wcześniej posiedzenie sejmu. No to po co ona wybuchła? Patrz wyżej, czyli odpowiedź rabina :)

Podczas gdy opozycja przez półtora roku robiła z siebie głupków, Targowicę i co tam jeszcze, Rzepliński szalał, a UE popisywała się swoją bezczelnością wobec Polski, prezydent skonstruował ramy polityki zagranicznej, rząd spokojnie przeprowadził sztandarowe reformy, a teraz zabrał się za reformowanie sądownictwa z pełnym poparciem społecznym.

II. Czy można było zdjąć Tuska ze stanowiska? Może i można było jakimś cudem, ale po co? Saryusz-Wolski jest za inteligentnym i zbyt doświadczonym politykiem, żeby je objąć, mógłby realnie wpływać na działania jedynego naprawdę w pełni decyzyjnego ciała w UE czyli Rady Europejskiej, a do tego wszak Niemcy nie mogli dopuścić.

Dlatego Polska namówiła się z Anglią i Węgrami, które obiecały wstrzymanie się od głosu, bo inaczej nie mogły się zachować po wyrzuceniu Saryusz-Wolskiego z EPL. To namawianie się było bardzo nagłośnione, więc oczywiście Angela natychmiast pognała ich przekupywać. Co dostali Angole, z czasem się przekonamy przy realizacji Brexitu, zapewne my dostaniemy coś w zamian od nich. Węgrzy dostali nareszcie wsparcie finansowe, o które zabiegali od lat, czyli pomoglismy bratankom w trudnej sytuacji finansowej.

Co uzyskała od nich Angela? Zgodę na to, że nie będzie normalnego głosowania, czyli nie będzie głosów ani „za” ani „wstrzymujących się”. Wykorzystano formalnie procedurę przedłużenia kadencji i Merkel ogłosiła tryumfalnie, że było 27:1, co jest nieprawdą, ponieważ wiemy tylko, że był jeden sprzeciw ze strony Polski, reszta głosowania się nie odbyła, po prostu. Co zyskała Polska? Znowu patrz wyżej, czyli odpowiedź rabina:)

Ograliśmy ich jak dzieci, na co zwraca już uwagę nawet prasa niemiecka. Zaś na opowieści o osłabieniu grupy V4, rozpadzie sojuszy Międzymorza itp. najlepiej odpowiedział Eli Barbur w swojej notce Bibi do WYSZEHRADUcytuję > Izraelski premier Benjamin Netanjahu przyjął zaproszenie do udziału w lipcowym spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej na Węgrzech...

A spotkanie Angeli z Trumpem zostało przełożone z powodu śnieżycy....:)))

___________________________________________________________

Ludzie, myślcie, naprawdę...
Naczelnik Kaczyński w wywiadach snuje dumne legendy dla patriotów(i dobrze!), ale sedno sprawy zawarła Beatka w swojej wypowiedzi do Hollanda. Anglia wychodzi, tym samym zostaje naruszona równowaga w UE, czyli kontrola Niemiec. Ktoś musi wskoczyć na to miejsce, zwłaszcza że przed nami seria wyborów w państwach UE, po których wiele może ulec zmianie. A Europę dwóch prędkości to ono sobie mogą.... Na czym zarobią, jak zrezygnują ze ssania byłych demoludów?

Teraz jasne?

 

Inspiracja notki tutaj > Jak uprawiać politykę zagranicznąsami sobie poczytajcie te mądrości, a to najłagodniejszy przykład....

 

6 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. @eska

żurnalisty na liście płac niemieckiej wiedzą, od kogo i za co biora pieniądze.
Od kogo i za co biorą tzw "nasi"? Mam wrażenie, że i ci i ci są na tej samej liście płac.

Większość afer medialnych bierze się z mędrkowania tzw naszych, którzy muszą niby udowodnić, że ONY są niezależne! Od rozumu na pewno, wiekszość z nich.Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika eska

2. Maryla

"Większość afer medialnych bierze się z mędrkowania tzw naszych"

Dokładnie tak!
Petru czy Alimenciarz rzuci jakieś kretyńskie hasło, a my będziemy tym tłuczeni przez tydzień, bo każdy z "wybitnych" żurnalistów będzie musiał to omówić.

Twitter im mózgi zlasował zupełnie, tak przynajmniej podejrzewam.....

Ludzie, myślcie, to nie boli...ha, ha....

avatar użytkownika michael

3. @ eska. Bardzo znakomity tekst z absolutnie bezbłędną pointą:

Ludzie, myślcie, naprawdę...

Otóż tej myśli bardzo brakuje, aż do bólu nie widać tej iskry.

Ludzie, myślcie, to nie boli...ha, ha....

avatar użytkownika michael

4. ... dziennikarstwo na dnie

avatar użytkownika michael

1. Strategia krótkoterminowa

Ostatnio ludzie zaczynają mówić, że PiS zaczyna być widziany w świecie jako bardzo wpływowa instytucja, która zaskakująco efektywnie radzi sobie z najważniejszymi problemami polityki globalnej. Oczywiście cała "elita" politologicznej gawiedzi, która wszelkie "poważne problemy polityki globalnej i lokalnej" widzi w perspektywie wyników aktualnych sondaży, pojęcia o tym nie ma i nigdy mieć nie będzie.
Zostawmy więc tym szemranym typkom ich krótkoterminowe strategie,

Po prostu, cały panoszący się po tabloidach wszelkiej maści zamęt, wszelki obrzydliwie postkomunistyczny business już dawno przestał rozumieć co się dzieje. Nie pojmują ani świata, ani Polski, są jak otumanione barany.

Aroganckie, wredne i obrzydliwe stare trepy.

Powiem całkiem szczerze, nie współczuję im ani trochę. To są po prostu tragicznie zdemoralizowani, pozbawieni serca, sumienia i rozumu, bardzo źli ludzie. 

Postscriptum: 
Stado baranów prowadzone przez lwa jest silniejsze od stada lwów prowadzonego przez barana.

Kokos26, "Kaczyński, potem długo…długo nic" blogmedia24.pl
 

A dla nas pozostaje strategia długoterminowa, pomyślmy co powinniśmy zrobić teraz, aby Polska za 10 lat była lepsza, dojrzalsza i mądrzejsza.


http://blogmedia24.pl/node/76755

avatar użytkownika Deżawi

5. @eska

Izrael zamiast Wielkiej Brytanii w UE?

Chyba - za przeproszeniem - poszybowała Pani za wysoko. Izrael to 'żelazny' partner USA, i raczej nie wygląda na to, by to szybko się zmieniło. USA z kolei uważają UE za jednego z najgroźniejszych konkurentów. Wizyta kanclerz Merkel odbyła się ('śnieżyca' wcale nie była godna specjalnego odnotowania) planowo. Warte odnotowania jest podkreślenie przez Merkel, że USA z poszczególnymi państwami UE powinny rozmawiać poprzez KE. I w tym kontekście warto przyjrzeć się V4 i zaproszeniu Izraela. Czyżby Izrael uzgodnił to spotkanie z KE? Ja bym tego nie wykluczył. Warto będzie bliżej śledzić ten szczyt V4, bo kto wie, czy najważniejszym tematem spotkania nie będzie realizacja roszczeń majątkowych - wszystkie cztery państwa V4 wpisują się w ten temat. Pozdrawiam.

PS Mariusz Max Kolonko o spotkaniu kanclerz Merkel z prezydentem Trumpem:
https://youtube.com/watch?v=HmmURnvrJLE

"Moje posty od IV 2010"                                              

avatar użytkownika Deżawi

6. Do UE za W. Brytanię przymierzano Turcję

Za Wielką Brytanię do UE przymierzano Turcję!

[Prawda Obiektywna, 15.03.2017]: http://www.prawdaobiektywna.pl/swiat/turcja-zerwala-umowe-z-ue-w-sprawie...

"Moje posty od IV 2010"