Eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski czyli prawdziwa polityka

avatar użytkownika eska

Zapewne wiele osób zaskoczył ten ruch PiS/Kaczyńskiego, ja, prawdę powiedziawszy, już dawno na to czekałam. Oczywiście należało siedzieć cicho i nie spalić tematu, niemniej ruch ten jest oczywisty i logiczny.

Jacek Saryusz-Wolski  jest obecny w UE od samego początku, jak tylko Polska zaczęła pierwsze ruchy w kierunku wstąpienia do Wspólnoty. Jest doskonale znany, pełnił wiele poważnych funkcji, jednym słowem należy do niewielkiej grupy polityków, którzy faktycznie się w UE liczą. 
PO kompletnie nie wykorzystywała jego możliwości i wpływów, ponieważ stanowił naturalne zagrożenie dla bandy cynicznych egoistów. Z drugiej strony jego pozycja była na tyle silna, że PO musiała go wystawiać w kolejnych wyborach. 

Co bardziej naiwni idealiści zapytają – a dlaczego nie wystąpił wcześniej z PO? Odpowiedź jest prosta > a dlaczego miał sobie zmarnować swoją pozycję i opinię w UE ? Czy PiS mu zaproponował coś lepszego wcześniej? 
To jest polityk na wagę złota, bardzo niewielu takich mamy, teraz, kiedy PiS złożył właściwe propozycje i nie żąda w zamian niewolniczego posłuszeństwa, Saryusz-Wolski  skorzystał natychmiast. Jest jeszcze kilka wartościowych osób, np. poseł Sonik, ich też powinno się „wyjąć” z PO (gdzie są systematycznie odsuwani), proponując współpracę na zasadzie wzajemnego zaufania i dobrych stanowisk, odpowiednich do kwalifikacji.

Polska, zgłaszając Saryusza-Wolskiego, robi rzecz absolutnie genialną, nie odbiera kandydata Europejskiej Partii Ludowej, nie narzuca swojego, mówi tylko – ok, szanujemy europejskie układy, ale proponujemy osobę bardziej właściwą z waszej partii. 

Czy to się uda? Zobaczymy, niewątpliwie dla Merkel to dobry wybór, bo Tusk jest skończony. 
Z drugiej strony jest układ polityczny w samej UE i może jednak socjaliści powalczą o stanowisko po Tusku. To nie byłoby takie złe dla nas, bo nam Rada Europejska nie zagraża, najwięcej miesza Komisja Europejska, gdyby w przyszłości Saryusz-Wolski  został członkiem/komisarzem KE, 
a najlepiej jej szefem, to byłoby dopiero rozegranie właściwe. 

I kto wie, czy właśnie nie taki jest plan końcowy....

 

 

Etykietowanie:

7 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. @eska

"Polska, zgłaszając Saryusza-Wolskiego, robi rzecz absolutnie genialną, nie odbiera kandydata Europejskiej Partii Ludowej, nie narzuca swojego, mówi tylko – ok, szanujemy europejskie układy, ale proponujemy osobę bardziej właściwą z waszej partii. "

Dokładnie tak. Zamiast boksować się z PO o to, czy rząd ma poprzeć Tuska, czy nie, PiS ZROBIŁ IDEALNY POLITYCZNIE RUCH.
Kandydatury Tuska nikt nie zgłosił, może to zrobić rząd niemiecki, lub inny wskazany przez Merkel. Natomiast Polska wystawiła swojego kandydata, który nie ma za zadanie wygrać z Tuskiem, tylko reprezentowac Polskę jako nasz kandydat.

Wycie lewactwa i POlszewii świadczy o tym, że cios był celny i nie przewidzieli takiego ruchu.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. z sieci

Jednym zagraniem PiS pokazał, że PO:
- będąc w opozycji żąda, że PiS będzie wspierał Tuska,
- nie jest w tej kwestii zdolna na jakikolwiek kompromis i rozmowy,
- nie jest zdolna na poparcie innego kandydata nawet jeśli jest z jej partii,
- jest zdolna wywalić takiego kandydata z partii za chęć rozmów.

Dodatkowo dzięki temu zagraniu PO:
- traci eksperta i jedną z niewielu rzetelnych i czystych osób w swoich szeregach,
- lokomotywę wyborczą w okręgu łódzkim.

Ale i tak dla totalnej opozycji i ich ekspertów będzie to kolejny sukces opozycji i kompromitacja rządu

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

3. wściekły atak Niemców - dyktują nam kogo mamy popierać

Manfred Weber, przewodniczący frakcji chadeckiej w Parlamencie Europejskim, poinformował, że w tym tygodniu organa decyzyjne Europejskiej Partii Ludowej podejmą decyzję ws. Saryusz-Wolskiego. Skrytykował też polskie władze za wystawienie kontrkandydata Donaldowi Tuskowi.

Przewodniczący grupy poselskiej Europejskiej Partii Ludowej (do której należą eurodeputowani m.in. PO i PSL - red.) potwierdził wcześniejsze zapewnienia szefa EPL Josepha Daula, że to były polski premier jest kandydatem, którego popiera frakcja chadeków. „Donald Tusk jest jedynym kandydatem EPL na przewodniczącego RE. Ma on jednomyślne poparcie całej rodziny partii” – napisał na Twitterze Weber. W kolejnych wiadomościach eurodeputowany krytycznie odniósł się do decyzji PiS w sprawie kandydatury Jacka Saryusz-Wolskiego. „Polski rząd znowu kieruje się wyłącznie potrzebami polityki wewnętrznej” – ocenił niemiecki polityk. Podkreślił też, że „każdy kolejny atak na Donadla Tuska będzie szkodził interesom Polski”. Przewodniczący frakcji chadeków poinformował, że w przyszłym tygodniu odbędzie się zebranie organów decyzyjnych EPL. „Pan Saryusz-Wolski zostanie wykluczony jeśli podtrzyma swoją kandydaturę” – zapowiedział.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika eska

4. Maryla

PO to banda idiotów, to po pierwsze.
Natomiast jeśli EPL wyrzuci własnego człowieka za to, ze jego państwo go wystawia na kandydata, to pokażą, kim są naprawdę.
Wtedy będzie pytanie do Orbana i innych z Międzymorza - co oni robią w tej EPL?
No i bardzo jestem ciekawa, jak się zachowa PSL :))))

To jest cudnie zagrane.......

Ludzie, myślcie, to nie boli...ha, ha....

avatar użytkownika Maryla

5. 10/10

„Sądzę, dla jasności sytuacji Donald Tusk powinien przyjąć obywatelstwo niemieckie” – stwierdził na Twitterze prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany PiS. Innym, honorowym jego zdaniem wyjściem, byłaby rezygnacja z kandydowania, wobec braku poparcia rządu swojego kraju.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika gość z drogi

6. za wystąpienia przeciwko Polsce

powinno mu się odebrać obywatelstwo,zresztą on wciąż hołduje swojej tezie,ze Polskość to nienormalność

gość z drogi

avatar użytkownika Tymczasowy

7. Socjalisci

w tamtej sforze sa dosyc zebiasta rasa. Kot nie przestanie lowic myszy i pies tez zawsze bedzie soba.
Ewentualne przedluzenie tuskowi bedzie bardziej kosztowne dla Unii, niz dla PiS.