Przełomowy moment w sprawie Amber Gold, to powołanie linii lotniczej

avatar użytkownika Maryla

To co się dzieje na naszych oczach, nie tylko za oceanem, to coś więcej niż zwykły polityczny kryzys. To kryzys establishmentu i początek wymiany współczesnych elit. Kompletne skretynienie, zagubienie, brak odpowiedzialności i obrażanie się na rzeczywistość i własne społeczeństwo przez stare zdemoralizowane i skorumpowane elity, które nie chcą nijak zrozumieć, że choć to powolny, to jednak koniec ich neoliberalnego i globalistycznego świata - jest tego dowodem. Poprawność polityczna przestała być religią, a demokracja i elity nie muszą już być liberalne, bez wymiany elit współczesna odmiana demokracji nie przetrwa. Cena za arogancję i cynizm współczesnych elit, które zbudowały swoją wieżę Babel staje się coraz wyższa.  Zarówno Ameryce, Europie, jak i Polsce potrzebna jest dziś raczej żelazna miotła, dobry i odważny gospodarz domu, odwaga i konsekwencja. Polska też może być silniejsza i znaczyć więcej, niż dotychczas  Janusz Szewczak

Premier: manifestacje przeciwko PiS nie były akcjami pokojowymi

Manifestacje przeciwko PiS i rządowi nie były akcjami pokojowymi, tam było dużo agresji, złych emocji - mówiła w niedzielę premier Beata Szydło. Jak dodała, na manifestacje na Wawelu przychodzą bardzo agresywne osoby, które chcą przejąć władzę w Polsce. Bardzo bym sobie życzyła, by opozycja rozpoczęła wreszcie normalną pracę w parlamencie. Spieramy się i to jest normalne, ale niech to będzie spór a nie awantura. Teraz jest to awantura, wywołana przez posłów PO i Nowoczesnej, która miała doprowadzić do destabilizacji państwa i przejęcia władzy. Chciałabym żeby emocje w Polsce opadły, żeby był dialog-mówiła premier Beata Szydło.

B. Szydło: Gospodarka i ekonomia ma służyć obywatelom

Gospodarka i rozwój to najważniejsze zadania, które stoją przed rządem w tym roku. Premier Beta Szydło kontynuuje przegląd resortów. Dziś szefowa polskiego rządu spotkała się z wicepremierem, ministrem finansów i rozwoju Mateuszem Morawieckiemu i ministrem Henrykiem Kowalczykiem.

Szydło: bardzo ważna umowa dot. Stoczni Szczecińskiej

Umowa dot. zakupu Stoczni Szczecińskiej przez Fundusz Inwestycyjny Mars pokazuje, że projekty, które przygotowuje rząd, nie są tylko i wyłącznie w fazie projektowania, ale stają się faktycznymi dokonaniami - uważa premier Beata Szydło.

Premier: Chcemy stawiać na przemysł obronny, energetykę i nowoczesne technologie

Branże, na które chcemy stawiać, to przemysł obronny, który jest ogromnym potencjałem dla polskiej gospodarki, energetyka oraz nowoczesne technologie, inwestowanie w polskie projekty - mówi premier Beata Szydło.

Gospodarka w 2017 roku jest w dobrym stanie, priorytetem rządu będzie uszczelnianie systemu podatkowego, a w latach 2016 i 2017 nie przekroczymy deficytu 3 proc. PKB - mówili premier Beata Szydło, wicepremier Mateusz Morawiecki i minister Henryk Kowalczyk.

M. Wassermann: Związki Donalda Tuska ze sprawą Amber Gold są oczywiste

Związki Donalda Tuska z sprawą Amber Gold są oczywiste – powiedziała we wtorek szefowa komisji śledczej ws. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS). Jak zaznaczyła, Tusk jako premier odpowiadał za pracę urzędników m.in. w Komisji Nadzoru Finansowego.

Były wiceprezes NBP: sprawa Amber Gold dowodzi słabości instytucji państwowych

Koziński zgodził się z opinią dziennikarską, przytoczoną przez Zembaczyńskiego, że polskie instytucje regulacyjne "nie wychodzą z całej sprawy okryte chwałą". W Komisji zasiadał jako przedstawiciel NBP. Poinformował on posłów, że sprawa Amber Gold nie była formalnie
omawiana na posiedzeniu KNF między czerwcem 2010 r. a październikiem 2014 r.

Były szef KNF przed komisją śledczą  Kluza oskarża prokuraturę, ministerstwo finansów i ABW

"Jako przewodniczący KNF wielokrotnie zabiegałem o możliwość spotkania z premierem. Miałem takich spotkań trzy, dotyczące spraw o charakterze.

Kluza: Przełomowy moment w sprawie Amber Gold, to powołanie linii lotniczej

Dopiero gdy Amber Gold utworzyła linię lotniczą OLT Express, zorientowałem się, że to nie jest zwykła firma pożyczkowa bez licencji, taka jakich wiele - zeznał w środę przed komisją śledczą pierwszy przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Stanisław Kluza.

Mariusz Kamiński o programie Cela+, kontrolach CBA i sprawie Piniora

"Istnieje cały szereg śledztw dotyczący rządów PO-PSL - część materiałów znam i są to materiały wskazujące, że do pewnych przestępstw dochodziło".

CBA: pięć zawiadomień do prokuratury ws. urzędów marszałkowskich

Pięć zawiadomień do prokuratury złożyło CBA w związku z trwającymi kontrolami 16 urzędów marszałkowskich - poinformował w środę sejmową komisję szef CBA Ernest Bejda. Zawiadomienia dotyczą urzędów w woj. lubelskim, wielkopolskim i małopolskim.

Śledztwa CBA należało się spodziewać

Ministrowie Siemoniak i Mroczek powinni ponieść polityczną i karną odpowiedzialność za sposób prowadzenia przetargu –uważa Roman Jakim. Centralne Biuro Antykorupcyjne zabezpiecza w Ministerstwie Rozwoju oraz w PZL Świdnik i PZL Mielec dokumenty dotyczące przetargu na śmigłowce Caracal.

Były szef KNF ma już nową pracę. Przeszedł do mBanku

Andrzej Jakubiak, były przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego trzy miesiące po zakończeniu kadencji, objął stanowisko zastępcy dyrektora działu prawnego w mBanku. Nowym pracodawcą Jakubiaka został bank komercyjnym, nad którym jako szef KNF-u sprawował kontrolę.

Rząd pracuje nad zmianami podatkowymi. Pół roku bez ZUS-u dla nowych firm?

Rząd pracuje nad zmianami podatkowymi, zachęceniem samorządów do zwiększenia inwestycji i pakietem eksportowym dla polskich firm - mówił na konferencji prasowej wicepremier Morawiecki.

Morawiecki: będą zmiany w projekcie dot. "apteki dla aptekarza"

Projekt nowelizacji Prawa farmaceutycznego, który przyznaje prawo prowadzenia aptek wyłącznie farmaceutom będzie zmieniony podczas prac w Sejmie -powiedział w poniedziałek wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

Sieci apteczne sięgają po działo dużego kalibru: dyplomację światowych mocarstw

Amerykańscy, kanadyjscy i izraelscy dyplomaci apelują do polskich władz, by nie uchwalały „apteki dla aptekarza”. A sieci upierają się, że reprezentują rodzimy kapitał.

Kowalczyk: chciałbym w najbliższych tygodniach dokończyć ustawę o repatriacji

Chciałbym jeszcze w najbliższych tygodniach dokończyć i przeprowadzić ustawę o repatriacji - zapowiedział w poniedziałek minister, szef Stałego Komitetu RM Henryk Kowalczyk. Wyraził nadzieję, że po wdrożeniu tej ustawy, proces repatriacji ruszy bardzo dynamicznie.

Wiceszefowa MEN: wspieranie kształcenia zawodowego jednym z priorytetów

Wpieranie kształcenia zawodowego jest jednym z priorytetów MEN, przygotowywane zmiany będą służyć podniesieniu standardów nauczania, przygotowaniu nauczycieli i zainteresowaniu pracodawców - powiedziała  wiceminister edukacji Teresa Wargocka.

- Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP), działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), dokapitalizuje Polską Grupę Zbrojeniową (PGZ), obejmując akcje o wartości 101,5 mln zł, podała ARP. Za środki te MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (MARS FIZ), należący do grupy PGZ, kupuje Szczeciński Park Przemysłowy (SPP) m.in. ze Stocznią Szczecińską.

Macierewicz: Tworzymy największą grupę stoczniową nad Bałtykiem

Dzięki umowie dotyczącej zakupu Stoczni Szczecińskiej przez Fundusz Inwestycyjny Mars tworzymy największą nad Bałtykiem i jedną z największych w Europie grupę stoczniową - powiedział w
Szczecinie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Gróbarczyk: To początek odbudowy branży stoczniowej

W drugim kwartale tego roku nastąpi położenie stępki pod budowę promu dla polskiego armatora; to początek odbudowy branży stoczniowej - mówił  w Szczecinie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Porozumienie PGZ w sprawie programów morskich: Orki, Miecznika i Czapli

Polska Grupa Zbrojeniowa oraz francuska spółka DCNS podpisały porozumienie o współpracy. Celem porozumienia jest wypracowanie ram współpracy w zakresie obronności morskiej, zwłaszcza w zakresie projektów Orka, Miecznik oraz Czapla. Porozumienie zakłada transfer technologii oraz zaawansowany udział polskiego przemysłu stoczniowego w realizacji wymienionych projektów.

Obroty w handlu detalicznym w XII wzrosły o 5,7 proc. rdr - GUS

Obroty w handlu detalicznym, niewyrównane sezonowo, w grudniu wzrosły o 5,7
proc. rdr, po wzroście o 7,1 proc. w listopadzie - podał GUS.

Kaczyński: wybory samorządowe są ważne, bo ich wynik wpływa na wybory do Sejmu

Wszystkie wybory są ważne, ale te samorządowe mają szczególną wagę; wynik wyborów
samorządowych wpływa znacząco na wybory parlamentarne - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Równowaga społeczna musi być przywrócona; tyczy się to również mediów.

Kaczyński: trzeba zlikwidować patologie w samorządach i podnieść jakość rządzenia

Poprzez wprowadzenie zmian w samorządach nie mamy na celu eliminacji samorządowców z życia publicznego; trzeba zlikwidować patologie, które mają w tym momencie miejsce w samorządach i podnieść jakość rządzenia -mówił w piątek w Krakowie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Tylko niewielkiej części Polaków udaje się wmówić, że w Polsce w tej chwili narasta autorytaryzm"

Silne państwo to sprawny aparat państwowy. Trzeba ten aparat usprawniać, odrywać od przeszłości. Polsce potrzebne jest oczyszczenie, zmiana i nadanie nowej dynamiki - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TVP Kraków. Jego zdaniem zmian potrzebuje także UE, by przetrwać. Polska jest dzisiaj krajem, w którym nowa władza próbuje tę kupę kamieni, o których mówili ludzie tamtej władzy, zmienić w jakiś gmach, gmach dla Polaków, dla ludzi. I w wielu dziedzinach życia społecznego już to czyni, choćby ta wielka pomoc dla rodzin, polityka społeczna, która dużo kosztuje, ale która jednocześnie jest w wielu wypadkach efektywna. Spadek liczby dzieci żyjących w skrajnej nędzy o 94 proc. to jest jeden z efektów tej polityki — wskazał Kaczyński.Ludzie to dostrzegają i tylko garstki są zainteresowane tym, żeby się awanturować. Tacy ludzie są zawsze, w każdym społeczeństwie, żeby dążyć, i to siłą, do zmiany władzy — dodał.

Fiskus oddał firmom gigantyczne pieniądze

W ubiegłym roku skarbówka wstrzymała przedsiębiorcom zwroty VAT wartości 600 mln zł, ale tylko w ciągu 10 miesięcy oddała aż 74 mld zł - pisze "Puls Biznesu". Z analizy danych z MF wynika, że w skali kraju wartość niezasadnie wstrzymanego zwrotu VAT jest niewielka i wyniosła około 60 mln zł. Według MF, w okresie styczeń - październik 2016 r. fiskus zwrócił natomiast przedsiębiorcom  74 mld zł (za cały rok jeszcze brak danych).

Fikcyjny eksport i zawyżony PKB

Wartość fikcyjnych faktur dotyczących eksportu w latach 2014 - 2015 sięgała od 20 mld zł do 30 mld zł rocznie - podkreśla dr Zbigniew Kuźmiuk. W kilku kolejnych latach rządów tej koalicji było wręcz tak, że wpływy z podatku VAT zamiast rosnąć z roku na rok, choćby w związku z ponad 3-proc. wzrostem PKB każdego roku, nie tylko nie rosły, ale w kolejnych latach były mniejsze niż w latach poprzednich. Istnieją coraz poważniejsze podejrzenia, że działo się to za cichym politycznym przyzwoleniem na tego typu wyłudzenia, bo kolejni ministrowie finansów rządu PO – PSL nie podejmowali żadnych zdecydowanych działań, żeby tego rodzaju praktykom przeciwdziałać. Wicepremier Morawiecki podkreślił , że w związku z tym fikcyjnym eksportem corocznie zawyżany był wzrost PKB, szczególnie w latach 2014-2015, kiedy to jego wielkość sięgała od 20-30 mld zł rocznie.

Wyłudzenia VAT sztucznie zawyżały PKB? Szewczak: Przydałaby się komisja śledcza

Wyłudzeniami VAT w zeszłych latach mogłaby się zająć komisja śledcza - uważa zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych Jan Szewczak (PiS). Przecież te pieniądze do kogoś trafiały. To nie jest tak, że ich nie było, skoro za 2016 r. dodatkowe wpływy podatkowe można ocenić na 19-20 mld zł. To znaczy, że takie pieniądze w latach poprzednich rządów do kogoś trafiały. Do kogo? Takie wyjaśnienia - myślę - byłyby jeszcze bardziej szokujące niż afera Amber Gold" - ocenił poseł. Według niego, najpierw należy jednak zweryfikować prawdziwość wzrostów PKB w poprzednich latach. Poseł zarzucił przy tym byłemu ministrowi finansów Jackowi Rostowskiemu kreatywną księgowość, a jego twierdzenia, że fikcyjne faktury nie mają wpływu na zawyżenie PKB nazwał "odkręcaniem kota ogonem". "Otóż mają i to bardzo duży"

Mamy nadwyżkę handlową ze 141 krajami. Zobacz, z kim handluje Polska

W 2016 r. mieliśmy rekordową nadwyżkę w handlu zagranicznym. Mimo to liczba krajów, z którymi jesteśmy na plusie, już od kilku lat się nie zwiększa. W sumie w obrotach z krajami europejskimi polskie przedsiębiorstwa wypracowały od stycznia do października minionego roku 127,4 mld zł nadwyżki. Została ona jednak w dużej mierze skonsumowana przez deficyt w handlu z Azją, który wyniósł w tym czasie 110,6 mld zł.

Lawina fikcyjnych faktur. Tak się okrada państwo

Prawie pół miliona pustych faktur i rzekome transakcje na ponad 100 mld zł wykryła w ubiegłym roku kontrola skarbowa. Cel jest jasny: wyłudzić jak najwięcej VAT.

Nawet 20 mld zł

W 2017 roku uszczelnienie systemu VAT przyniesie 20 mld zł. Wyłudzenia VAT przybrały w ostatnich latach olbrzymie rozmiary - podkreśla dr Zbigniew Kuźmiuk. Przypomnijmy także, że wcześniej rząd premier Beaty Szydło zaproponował zaostrzenie kar za fałszowanie faktur i wyłudzanie VAT, w tym wprowadzenie kary do 25 lat więzienia w przypadku fałszowania faktur VAT przekraczających kwotę 10 mln zł i karę więzienia od 3 do 15 lat w przypadku, kiedy za fałszowanie faktur przekraczających kwotę 5 mln zł, czyli podobnie jak w przypadku podrabiania i wprowadzania do obiegu fałszywych banknotów (w praktyce fałszowanie faktur i w konsekwencji wyłudzanie VAT jest o wiele łatwiejsze i w krótkim czasie pozwala na wielomilionowe dochody).

Morawiecki: 15-20 mld zł z uszczelnienia systemu podatkowego w 2017 r.

W tym roku system podatkowy uda się uszczelnić na 15-20 mld złotych - powiedział we wtorek wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

Polska odporniejsza na ewentualne skutki kolejnego kryzysu

Niemal wszystkie sektory polskiej gospodarki obecnie wydają się odporniejsze na pogorszenie koniunktury na świecie niż podczas ostatniego kryzysu, z czego handel detaliczny - w mniejszym stopniu. Potencjalny kryzys w Europie uderzyłby w Polskę bezpośrednio przez eksport i inwestycje zagraniczne.

Zielone obligacje stają się polską specjalnością

Miniony rok był przełomowym dla rynku obligacji. Po sierpniowej emisji tzw. panda bonds, czyli obligacji skarbowych w walucie chińskiej, pierwszej w Polsce i w Europie, a także jednej z pierwszych na świecie, w grudniu mieliśmy kolejną emisję, tym razem rządowych zielonych
obligacji.

Polski przemysł obronny - szansa na nowe otwarcie

Czy teraz można już powiedzieć o nowym otwarciu w polskiej zbrojeniówce? Czy wykorzystamy rodzimy potencjał produkcyjny do modernizacji armii? A wreszcie jakie są realne widoki na eksport w tej branży? - to tematy, o których będą dyskutować uczestnicy debaty „Armia, nowoczesność, rozwój. Przemysł obronny w polskiej gospodarce” w ramach Forum Zmieniamy Polski Przemysł, 6 lutego w Warszawie.

Poprawa nastrojów konsumenckich w styczniu - TNS Polska

Wskaźnik TNS Consumer Index wzrósł w styczniu 2017 r. do minus 2,7 pkt. z minus 5,7 pkt. w grudniu 2016 r. - wynika z badania Zespołu Badań Społecznych w TNS Polska.

MZ: publiczne szpitale będą musiały spełniać kryteria jakości

Szpitale, które nie spełnią wymagań jakościowych, nie będą mogły zawrzeć umowy z NFZ, wynika z projektu przygotowanego przez Ministerstwo Zdrowia. W celu poprawy bezpieczeństwa pacjentów planuje się też wprowadzenie systemu monitorowania zdarzeń niepożądanych.

NIK: Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego zakończył się fiaskiem

Brak wystarczających środków i zła organizacja pracy spowodowały, że Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego w latach 2011-2015 zakończył się fiaskiem - twierdzi w najnowszym raporcie NIK. Według Izby nie udało się poprawić jakości życia osób z zaburzeniami psychicznymi.

Klątwa wisi nad cyfryzacją. Ten rząd powiela błędy poprzedników

Tempo budowania systemów informatycznych dla e-administracji jest tak powolne, że znów musieliśmy poprosić Komisję Europejską o poluzowanie zasad i zgodę na realizację inwestycji, których nie było w planach.

Streżyńska chce biometrii. Najpierw w ministerstwie, potem zamiast dowodu?

Choć w Ministerstwie Cyfryzacji trwają jeszcze prace nad dowodem przez komórkę, to w rozmowie z WP money Anna Streżyńska zdradza, że już myśli nad identyfikacją Polaków za pomocą biometrii. - Technologicznie to jest już wykonalne - przyznaje minister. Pierwsze testy w samym resorcie ruszyć mają jeszcze w tym roku.

Szydło: UE musi zostać zreformowana by przetrwać

W 2017 r. będziemy mierzyli się w Europie z kryzysem migracyjnym i Brexitem - mówiła we wtorek premier Beata Szydło po przeglądzie resortu spraw zagranicznych. Jak powiedziała, Polska przedstawi propozycje koniecznych

Premier: przetarg na działkę w Łodzi prawdopodobnie podjęty będzie jeszcze raz

Przetarg na sprzedaż działki w Łodzi pod terminal przeładunkowy na szlaku kolejowym z Chin do Europy prawdopodobnie zostanie podjęty jeszcze raz -poinformowała we wtorek premier Beata Szydło. My nie wycofujemy się z tych decyzji, chcemy realizować z chińskimi partnerami wspólne.

MF: Pakiet przewozowy da ok. 1,4 mld zł dodatkowych dochodów budżetu w l.2017-18

Przyjęty przez rząd projekt ustawy o monitoringu transportu drogowego ma przynieść 330 mln zł dodatkowych dochodów budżetu w 2017 r., zaś w 2018 r. - 1,067 mld zł, poinformowało Ministerstwo Finansów

Ekonomiści pozytywnie o uszczelnianiu systemu podatkowego przez rząd

Ekonomiści pozytywnie oceniają uszczelnianie przez rząd systemu podatkowego, gdyż ich zdaniem każda dodatkowa kwota z tego tytułu korzystnie wpłynie na konkurencję i rozwój państwa.

Ziobro: potrzebne zmiany w sądach, aby podnieść zaufanie do sądownictwa

Zmiany w sądach są potrzebne, aby podnieść zaufanie do sądownictwa - mówił w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, prezentując propozycje zmian w dojściu do zawodu sędziego. Jak mówił, chodzi o to, by zbudować elitę prawniczą gwarantującą najwyższy profesjonalizm i normy.

Mazurek: PiS nie pracuje nad zmianami w Regulaminie Sejmu, ale ważne, by debatę uporządkować

Klub PiS nad zmianą Regulaminu Sejmu, póki co nie pracuje - powiedziała w środę na konferencji w Sejmie rzecznik PiS Beata Mazurek. Oceniła przy tym, że ważne jest, aby debatę parlamentarną uporządkować.

Zalewska: większość samorządów właściwie gotowa do zmiany sieci szkół

Większość samorządów jest "właściwie gotowa" do zmian sieci szkół wynikających ze zmiany struktury szkół - powiedziała w czwartek w Sejmie minister edukacji Anna Zalewska. Dodała, że w tych samorządach, gdzie jeszcze toczone są dyskusje, sytuacja jest zdiagnozowana.

Wiceszef MSWiA: w 2016 r. przywrócono 37 posterunków policji

W 2016 roku przywrócono 37 posterunków policji, a na ten rok zaplanowano reaktywowanie 33 kolejnych - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

Zbrojeniowe eldorado nad Wisłą. Zamówienia szybko rosną dzięki NATO i MON

Budżet Programu Inwestycji NATO dla Polski na 2017 rok wynosi 231,5 mln zł, czyli przeszło trzykrotnie więcej niż w zeszłym roku, gdy sojusz zainwestował 69,4 mln i prawie dwa razy więcej niż w 2015 r. (119,4 mln zł).

Reforma agencji rolnych. Resort Jurgiela zlikwiduje tysiąc miejsc pracy

Tysiąc osób ma stracić pracę w związku z połączeniem dwóch agencji rolnych w jedną nową instytucję - podaje RMF FM. To jedna trzecia zatrudnionych tam osób. Dane te są zbieżne z informacjami, które podawaliśmy w WP money w połowie stycznia. Ministerstwo rolnictwa
przekonuje, że wszystko to dla dobra rolników i państwowego budżetu.

Szydło: w 2018 roku zacznie się rozwijać nowoczesne górnictwo

Rok 2018 to już będzie rok, w którym zacznie się rozwijać nowoczesne polskie górnictwo - zapowiedziała premier Beata Szydło podczas czwartkowej konferencji prasowej z udziałem ministrów infrastruktury i energii.

W poniedziałek rozpoczyna się wspólne szkolenie oddziałów amerykańskich i polskich

W poniedziałek na poligonie w Żaganiu od strzelania czołgowego ostrą amunicją rozpocznie się wspólne szkolenie oddziałów polskich i amerykańskiej brygady pancernej, która wzmocniła wschodnią flankę NATO. Żołnierzy będzie obserwował prezydent Andrzej Duda.

Koniunktura NBP: firmy prognozują wzrost cen

Prognozy na I kwartał sugerują dalszy wzrost cen - zarówno surowców, materiałów, towarów, jak i usług - wynika z kwartalnego raportu NBP o koniunkturze w gospodarce. Długoterminowe prognozy również sygnalizują oczekiwania szybkiego wzrostu cen.

Rafalska o wzroście liczby urodzeń. GUS: w listopadzie 2016 r. urodziło się 33 tys. dzieci

Wzrost urodzeń to najbardziej oczekiwany efekt pracy rządu, kluczowe jednak będą kolejne miesiące i odpowiedź na pytanie, czy ta tendencja się utrzyma – powiedziała szefowa resortu rodziny Elżbieta Rafalska komentując najnowsze dane GUS w tej sprawie.

Ponad dwie trzecie Polaków deklaruje, że ma oszczędności - wynika z międzynarodowego badania "Finansowy Barometr ING". To wzrost wobec lat poprzednich, jeszcze rok temu oszczędzała mniej niż połowa mieszkańców Polski. Wśród przyczyn wzrostu wymieniono program 500 plus. Dotąd byliśmy w Europie na szarym końcu pod względem liczby osób posiadających jakiekolwiek oszczędności. Aż tu nagle zaledwie w ciągu 12 miesięcy wszystko się zmieniło. Przeskoczyliśmy przepaść i dogoniliśmy pod tym względem inne państwa europejskie. Dziś oszczędności
ma 68 proc. Polaków – wynika z badań ING.

W 2016 roku urodziło się o 15 tys. dzieci więcej niż rok wcześniej

Dane GUS potwierdzają, że oprócz pozytywnego wpływu na sytuację dochodową rodzin, program 500plus ma silny wpływ na wzrost liczby urodzeń - pisze dr Zbigniew Kuźmiuk

Resort rozwoju: General Electric strategicznym partnerem Polski

Ministerstwo Rozwoju podpisało w czwartek z amerykańskim koncernem General Electric porozumienie o strategicznej współpracy. Chodzi o wspieranie rozwoju polskiej gospodarki czy modernizację przemysłu.

Wielka Brytania opuszcza UE. Jest projekt ustawy o zgodzie parlamentu na Brexit

Brytyjski rząd przedstawił w czwartek projekt ustawy, na mocy której posłowie do Izby Gmin i członkowie Izby Lordów mają wydać zgodę na rozpoczęcie procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Delegowanie pracowników w UE. Zaostrzenie przepisów uderzy w polskie firmy

Część europosłów chce zaostrzenia proponowanych przez Komisji Europejską zmian w unijnej dyrektywie o pracownikach delegowanych. W czwartek w europarlamencie zaprezentowano projekt raportu w tej sprawie.

Ławrow: rozmowy w Genewie w sprawie Syrii pod koniec lutego

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow poinformował w piątek, że zaplanowane na 8 lutego w Genewie rozmowy pokojowe w sprawie Syrii zostały przełożone na koniec lutego. Dodał, że w Genewie należy zacząć prace nad nową syryjską konstytucją.

Niemcy: Steinmeier ostrzega przez zgubnymi skutkami nacjonalizmu

Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier ostrzegł w piątek przed zgubnymi skutkami dla Europy patriotyzmu przekształconego w nacjonalizm. Wywiad z politykiem SPD ukazał się w dniu przekazania przez niego teki ministra spraw zagranicznych Sigmarowi Gabrielowi.

Szef Pentagonu potwierdził zaangażowanie USA na rzecz NATO

Nowy sekretarz obrony USA James Mattis potwierdził w rozmowach telefonicznych z ministerami obrony Niemiec i Francji Ursulą von der Leyen i Jean-Yves Le Drianem zaangażowanie Stanów Zjednoczonych na rzecz NATO - poinformował w czwartek Pentagon.

Trump: Meksyk wykorzystał USA. To musi się teraz zmienić

Prezydent Donald Trump napisał w piątek na Twitterze, że Meksyk wykorzystał USA, i
dodał: "to musi się teraz zmienić!". Dzień wcześniej tweet Trumpa skłonił prezydenta Meksyku Enrique Pena Nieto do odwołania wizyty.

Liczba ludności Niemiec jest najwyższa w dziejach. Powód? Imigranci

Dzięki wciąż znacznej imigracji liczba ludności Niemiec wzrosła w końcu 2016 roku do najwyższego w dziejach poziomu 82,8 mln - głoszą opublikowane w piątek szacunkowe dane Federalnego Urzędu Statystycznego (Destatis)

"Brexit będzie wartością, a nie obciążeniem". Trump spotkał się z May

Donald Trump chwali Brexit. Prezydent USA spotkał się z premier Wielkiej Brytanii, Theresą May, która przebywa z wizytą w Stanach.

O czym będą rozmawiać premier Szydło i kanclerz Merkel?

Reforma Unii Europejskiej, Brexit, kwestie bezpieczeństwa i współpraca bilateralna - to według premier Beaty Szydło będą główne tematy jej rozmów z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Wizyta Merkel planowana jest na 7 lutego.

W.Brytania: Brytyjskie media pozytywnie o wizycie May w Białym Domu

Sobotnie wydania brytyjskich gazet pozytywnie oceniają dwudniową wizytę premier
Theresy May w Stanach Zjednoczonych. Szefowa brytyjskiego rządu była pierwszym przywódcą państwa, którego przyjął w Białym Domu nowy prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

Szefowie MSZ Francji i Niemiec przeciwni zniesieniu sankcji wobec Rosji

W Paryżu, podczas wspólnej konferencji prasowej z nowym szefem MSZ Niemiec Sigmarem Gabrielem, szef francuskiej dyplomacji Jean-Marc Ayrault powiedział w sobotę, że ewentualne zniesienie sankcji nałożonych na Rosję musi być powiązane z realizacją porozumień z Mińska.
Etykietowanie:

8 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. Jarosław Kaczyński w TVP


Jarosław Kaczyński w TVP Kraków: "Tylko niewielkiej części
Polaków udaje się wmówić, że w Polsce w tej chwili narasta autorytaryzm"

"Tylko garstki są zainteresowane tym, żeby się awanturować.
Tacy ludzie są zawsze, w każdym społeczeństwie, żeby dążyć, i to siłą,
do zmiany władzy".



Prof.
Chwedoruk: „To czarny styczeń opozycji. Poważne problemy KOD, Petru i
fiasko protestu studentów pokazują, że jej strategia się załamała”

"Efektem tego roku jest to, że jej liderzy są zakładnikami
skrajnych emocji antypisowskich obecnych wśród części elektoratu i
wśród części elit opiniotwórczych".

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. Pierwsi pasażerowie nie


Pierwsi pasażerowie nie polecieli do USA. Iran zapowiedział kroki odwetowe. Słowa dotrzymał

Światowe linie lotnicze podjęły w sobotę pierwsze decyzje o
niewpuszczaniu na pokład pasażerów z krajów muzułmańskich, wymienionych w
dekrecie wydanym przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Iran, będący
jednym z nich, zapowiedział wprowadzenie kroków odwetowych.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

3. żona Sikorskiego sie martwi globalnie :)

Anne Applebaum:

Z Donaldem Trumpem globalnie nie zaszalejesz

Jeżeli premier Theresa May zwiąże się z
nowym prezydentem USA, jej "naprawdę globalna Wielka Brytania" i "oparty
na regułach światowy porządek" okażą się czystą utopią.

Wszyscy
inni mówili o gospodarce. Ja natomiast, w trakcie całej kampanii przed
referendum w sprawie Brexitu i w miesiącach, które upłynęły po
głosowaniu, martwiłam się o geopolitykę brytyjską. Martwiłam się o sojusze Wielkiej Brytanii

http://wyborcza.pl/7,75968,21301909,anne-applebaum-z-donaldem-trumpem-gl...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

4. K. Radziwiłł: Ci, co nas


K. Radziwiłł: Ci, co nas krytykują, chcieliby ewolucji, która oznaczałaby, że nic nie robimy

Niektórzy
mówią, że to rewolucja i że to za szybko. […] Z drugiej strony inni
mówią, że za wolno, ale tu odpowiedź jest jednoznaczna: chcemy to zrobić
po prostu dobrze – powiedział Konstanty Radziwiłł. Minister zdrowia w
„Rozmowach niedokończonych” w TV Trwam omówił najważniejsze reformy
Ministerstwa Zdrowia w ostatnich miesiącach i odniósł się do
największych problemów stojących przed resortem.


J. Kaczyński: Polsce potrzebne jest oczyszczenie, zmiana i nowa dynamika

Silne
państwo to sprawny aparat państwowy. Trzeba ten aparat usprawniać,
odrywać od przeszłości. Polsce potrzebne jest oczyszczenie, zmiana i
nadanie nowej dynamiki – powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław
Kaczyński w wywiadzie dla TVP Kraków.


Nieoficjalnie: opinia dot. teczki TW „Bolek” potwierdza współpracę Wałęsy z SB

Opinia
dot. teczki TW „Bolek”, przygotowana przez Instytut Sehna w Krakowie,
potwierdza współpracę Lecha Wałęsy z SB – dowiedziała się PAP w źródłach
zbliżonych do kierownictwa IPN oraz Kolegium IPN. Źródła PAP nie
określiły jakiego okresu miałaby dotyczyć ta współpraca.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

5. (Brak tytułu)

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

6. Czy PKB za rządów PO-PSL


Czy PKB za rządów PO-PSL mogło być sztucznie pompowane?


Skala tej kreatywnej księgowości mogła być ogromna, nie mówiąc
już o tzw. gigantycznie zawyżonych fakturach za usługi doradztwa,
konsultingu,…

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

7. PO w alternatywnej


PO w alternatywnej rzeczywistości powołuje pełnomocnika ds. przyspieszonych wyborów


Jedyne, co nas czeka w przyszłych wyborach samorządowych to
zmieniona ordynacja wyborcza, to tych samorządów, gdzie wybiera się
bezpośrednio…

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

8. Premier Szydło w Żurawicy:


Premier Szydło w Żurawicy: "Dostaliśmy mandat po to, by zajmować się sprawami Polaków, a nie kłótniami"

"Ciągle i bez przerwy, w kółko słyszycie - PO, PO, albo ewentualnie PiS i PiS. Taka jest narracja z ich strony".

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl