Komunikat agencji PAPA – Misiewicz zasiadał w RN w ramach pisowskiego programu TKM+ !

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

 

08.09. Warszawa (PAPA)

W związku z wywołanym przez określone siły zamieszaniem dotyczącym zasiadania przez rzecznika i szefa gabinetu politycznego MON Bartłomieja Misiewicza w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa, agencja dowiaduje się iż:

Pan Misiewicz posiada unikalne wykształcenie specjalistyczne, a mianowicie kończy studia licencjackie, które są wyjątkowo przydatne, jako że w wyniku podziału obowiązków Misiewicz w Radzie Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej sprawuje nadzór nad zakupami licencji wysoko zaawansowanych technologii wojskowych.

Faktu, iż Misiewicz został członkiem Rady Nadzorczej spółki Energa Ciepło Ostrołęka, ponieważ jest - cytujemy anonimowe źródło – osobą wyjątkowo energiczną a jednocześnie ciepłą, do dzisiejszego popołudnia nie udało się potwierdzić.

Udało się natomiast potwierdzić, że jego promocja, podobnie jak ścieżki kariery innych polityków pisowskiej Nowej Fali  realizowana jest w ramach programu TKM+
(Talent-Kompetencje-Motywacja).

Bogdan Rzetelny (PAPA)


 

5 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. @Bogdanie Rzetelny

ktoś bardzo kocha rzecznika prasowego szefa MON, bo kosz z orderami i intratnymi posadami poza MON wydaje się nie mieć dna.
Nie śmiem dociekać kto ten róg obfitości uruchomił, ale od nadmiaru może sympatycznego Pana Misia głowa rozboleć.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

2. @Maryla

to wygląda albo na prowokację - albo na (pardon) bezełbie. Ja nie wiem, co gorsze :-)
Małpa w sumie nie moja, ale cyrk - mój! (to i się wkurzam)

Ewaryst Fedorowicz

avatar użytkownika Morsik

3. Ja tam węszę coś innego...

...no bo skąd takie "zainteresowanie" młodziakami: najpierw ten małolat z USA, teraz nieco starszy... Może by prześwietlić min. Macierewicza pod kątem...?

Albo są to "decyzje" mające przykryć jakieś wielkie operacje, albo ktoś tam ryje...

 Niechlubny udział każdy ma: ten, który milczy, ten, który klaszcze...

avatar użytkownika Maryla

4. @Morsiku

że śpiochy zasiedziałe od dziesięcioleci w MON ryją, to fakt. Ze względu na szczyt NATO byli nie do ruszenia, teraz czas na akcję Miotła +. Co zaś do meritum kolejnej "afery" to na dwoje babka... nie znamy szczegółów.
Znamy za to szczegóły innej akcji KRET w MON. Z pierwszej ręki.
Kontrolerzy dr Tadeusz Witkowski

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

5. Oświadczenie Bartłomieja

Oświadczenie Bartłomieja Misiewicza umieszczone na jego profilu na Facebooku:

W związku z nieustającymi atakami mediów i opozycji na mnie oświadczam, co następuje:

1. Nikt z mojej rodziny nie jest zatrudniony w żadnej spółce zbrojeniowej ani w żadnej jednostce podległej MON.

2. Zgodnie z par. 6 Rozporządzenia Rady Ministrów dot. gabinetów politycznych każdy minister sam decyduje jakie wymogi ma spełniać osoba, która jest szefem jego gabinetu politycznego.

3. Powołanie mnie do Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym z Kodeksem Spółek Prawa Handlowego.

4. Minister Obrony Narodowej sprawuje nadzór nad Polską Grupą Zbrojeniową. Ważną kwestią jest, aby w organie nadzorczym PGZ zasiadał ktoś skierowany tam przez kierownictwo resortu.

5. Za funkcję rzecznika prasowego MON nie pobieram żadnego wynagrodzenia.

6. Osoba konsultanta merytorycznego programu "Nasza Armia" jest wpisana w umowie, ponieważ resort obrony od lat finansuje powstawanie tego programu. Nie pobieram z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.

7. Warunkiem mojego powołania do Rady Nadzorczej PGZ była rezygnacja z innej rady nadzorczej, co oczywiście uczyniłem. Obecnie zasiadam wyłącznie w Radzie Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

8. Posiadam 10-letnie doświadczenie w pracy parlamentarnej przy ministrze Antonim Macierewiczu. Pracowałem przy wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej, przy sejmowej Komisji Obrony, jak i przy Zespole Parlamentarnym ds. Skutków Likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Pełniłem funkcję Pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej ds. utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO, gdzie zapobiegłem próbie "prywatyzacji" polskiego kontrwywiadu. Realizując zadania zlecone przez Ministra Obrony Narodowej, byłem zaangażowany w organizację szczytu NATO.

Spokojnie czekam na ocenę prokuratury, ponieważ prawo nie zostało złamane. Warto natomiast przypomnieć funkcjonariuszom PO, że jeśli składa się zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, wiedząc, że do przestępstwa nie doszło, to samemu popełnia się przestępstwo.

Bartłomiej Misiewicz

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl