Moje propozycje na styczeń
Morsik, ndz., 03/01/2016 - 14:03
Korea Południowa: na myśli samobójcze - próbny pogrzeb...
- Proponuję organizować próbne kremacje.
Turcja. Straż przybrzeżna uratowała 57 imigrantów...
- Proponuję jednego transportu nie ratować - następnych nie będzie.
Tatry: turystka spadła w rejonie Przełęczy Krzyżne...
- Obciążać kosztami akcji ratowniczej podwyższonymi o 100 proc.
Europejska Konfederacja Związków Zawodowych: Uchodźcy mogą uzupełnić luki na rynku pracy...
- Dać im piłę, to w swojej głupocie odpiłują gałąź, na której wygodnie siedzą.
Podsumowując: na głupotę lekarstwa nie ma.
- Zaloguj się, by odpowiadać
Etykietowanie:
1 komentarz
1. @
Europejska Konfederacja Związków Zawodowych: Uchodźcy mogą uzupełnić luki na rynku pracy...
Rząd w Bernie opublikował dane dotyczące statusuimigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, których szwajcarskie gminy przyjęły w ubiegłym roku. Wynika z nich, że zdecydowana większość z nich nie pracuje, mimo iż ma taką możliwość. „Wolą żyć z zasiłków”– informuje szwajcarska gazeta „Basler Zeitung”.
Według gazety w chwili, gdy uchodźcy otrzymują prawo do pobytu, czasowe (zazwyczaj na pięć do siedmiu lat), lub stałe, mogą podjąć pracę. Ale jej nie podejmują.
— pisze gazeta.
Azylanci otrzymują w Szwajcarii średnio 1000 franków (3855 zł) zasiłku (w przypadku osoby samotnej) oraz w przypadku np. czteroosobowej rodziny: 523 franki (2016 zł) od osoby. Państwo zapewnia im także opiekę zdrowotną i płaci im dodatkowo za mieszkanie i wyżywienie.
Dlatego wielu, mimo dość wysokiej płacy minimalnej w Szwajcarii (3200 franków brutto, czyli ok. 12 tys. zł) oraz niskiemu bezrobociu (niektóre firmy nie znajdują w ogóle pracowników i wzięłyby niemal każdego), woli nie pracować. Bo musieliby sami płacić za mieszkanie, jedzenie, ubrania i całą resztę.
— tłumaczy „Basler Zeitung”. Szwajcarscy chłopi, którzy co roku desperacko szukają rąk do pracy w sezonie żniw, chętnie zatrudniliby uchodźców. Ale ci nie kwapią się do ciężkiej, fizycznej pracy. A gminy ich dalej utrzymują, mimo iż szwajcarskie prawo imigracyjne jasno stanowi, że od chwili otrzymania prawa pobytu, nawet czasowego, uchodźcy powinni się utrzymywać sami.
— twierdzi poseł anty-imigranckiej Szwajcarskiej Partii Ludowej (SVP), Peter Keller. Według niego finansowe obciążenie w przypadku niektórych gmin jest ogromne. W gminie Aarburg (ok. 6000 mieszkańców) 45 proc. żyjących z zasiłków, to dziś byli azylanci.
http://wpolityce.pl/swiat/264896-niewygodna-prawda-o-imigrantach-szwajcarzy-skarza-sie-ze-oni-nie-chca-pracowac-wola-zyc-z-zasilkow-stalismy-sie-ich-zakladnikami