Barbórka z Bieńkowską i Barbórka z Szydło. Znajdź różnicę.
Premier Beata Szydło bierze udział w obchodach Dnia Górnika w Libiążu i Brzeszczach. Podczas Mszy Św. w kościele Św. Barbary w Libiążu, premier wygłosiła przemówienie, transmitowane przez TVP INFO. Szefowa polskiego rządu mówiła, że choć przed polskim górnictwem jest niełatwy czas, to wierzy w to, iż uda się stworzyć dla niego dobrą perspektywę.
– Polska gospodarka potrzebuje górnictwa, a Polskie górnictwo musi się rozwijać, musi być doinwestowane. Musi być nowoczesnym górnictwem, bo taki dzisiaj jest świat. (…) Musimy myśleć o rozwoju tego nowoczesnego górnictwa. Wierzę głęboko, że ten plan uda się zrealizować, bo jest w tej chwili ku temu dobry klimat – jest ku temu ogromna determinacja tych ludzi, którzy podjęli się odpowiedzialności za branżę górniczą w polskim rządzie – powiedziała premier.
Na zakończenie premier Beata Szydło życzyła górnikom, by każdy ich zjazd na dół kończył się szczęśliwym wyjazdem na powierzchnię.
Wcześniej szefowa polskiego rządu uczestniczyła w pochodzie górniczym. Obecnie bierze udział w uroczystościach w Brzeszczach. W południe w tamtejszym Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących rozpoczęła się uroczysta Akademia Barbórkowa.
Premier: polskie górnictwo musi być doinwestowane i nowoczesne
Polskie górnictwo musi być doinwestowane i nowoczesne - mówiła premier Beata Szydło w piątek w Libiążu (woj. małopolskie). Wyraziła przekonanie, że dzięki wspólnemu działaniu rządu i strony społecznej uda się stworzyć dla polskiego górnictwa dobrą perspektywę.
"Przed polskim górnictwem jest szansa na pomyślną przyszłość"
"Warto rozwijać nowoczesne technologie oparte na węglu, które są w stanie przynosić pożytek zarówno gospodarce, jak i środowisku. Mogą się one stać naszą specjalnością" - napisał prezydent w liście z okazji Dnia Górnika. Mamy największe w Unii Europejskiej zasoby węgla. Są one podstawą naszego bezpieczeństwa energetycznego. Będziemy uczestniczyć w międzynarodowych działaniach służących ochronie klimatu, ale nie zrezygnujemy z energetycznej suwerenności. Warto rozwijać nowoczesne technologie oparte na węglu, które są w stanie przynosić pożytek zarówno gospodarce, jak i środowisku. Mogą się one stać naszą specjalnością.
"Naprawa państwa to także naprawa górnictwa"
Węgiel jest podstawą naszej suwerenności energetycznej, której nikt nie ma prawa nam odbierać i o którą dbałość jest podstawowym zadaniem polskich władz – podkreślał w Bełchatowie prezydent Andrzej Duda.Barbórka Bieńkowska, ordery, orkiestry górnicze a spór zbiorowy w Kompanii Węglowej:
- Jest mi niesłychanie miło, że mogę dziś w Pałacu Prezydenckim gościć górniczy stan, że mogę wyróżnić, podziękować w imieniu całej Polski za trud górniczy, za efekty pracy górników, za cechy charakteru, które najlepiej widać, gdy trzeba prowadzić trudne akcji ratownicze – powiedział prezydent podczas uroczystości.
W piśmie rozpoczynającym procedurę sporu zbiorowego związki zażądały m.in. utrzymania aktualnego poziomu zatrudnienia w spółce, odstąpienia od zamiaru zwolnienia 1020 pracowników (...)»
- Zaloguj się, by odpowiadać
1 komentarz
1. Premier do górników:
Premier do górników: wydobywacie najgłębszy polski potencjał
polską gospodarkę, a swoją postawą dajecie przykład odwagi i
przywiązania do tradycji - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który
złożył górnikom życzenia z okazji Barbórki w materiale wideo
opublikowanym na Facebooku.
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl