Druga runda, czyli rzecz o (pisowskiej) logice.

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

 

Nie jest dobrze - tzw. opozycja trzyma sztamę z władzą i to nawet się z tym trzymaniem nie kryjąc:

Pan Prezes odkrywczo stwierdził, że wybory samorządowe – dokładnie ich pierwsza tura z 16 listopada – zostały sfałszowane.

Pani Premier stwierdziła coś zupełnie przeciwnego, a nawet Pana Prezesa z właściwą sobie gracją obsobaczyła.

Jak tam z tym sfałszowaniem było – to wie tylko Pan Bóg i resortowe dziadki z PKW(konsekwentnie promuję określenie swojego autorstwa), ale zajmijmy się logiką, bo od polityki to w III RP tzw. elity mamy.

W każdym razie i Pan Prezes i Pani Premier zachęcają mnie do udziału w drugiej rundzie tych wyborów, która ma się odbyć w najbliższą niedzielę.

Szczerze mówiąc, to że Pani Premier mnie zachęca, jest zupełnie logiczne:

skoro pierwsza runda była wg tzw. autorytetów moralnych uczciwa, to oczywiste, że uczciwa, a dokładniej "równie uczciwa" będzie runda druga.

Mówiąc (ciągle) szczerze, to, że Pan Prezes mnie zachęca jest zupełnie nielogiczne, chyba, że rozmawiamy o logice nie tej zwyczajnej, a pisowskiej:

wszak druga runda odbędzie się pod nadzorem tych samych, resortowych dziadków *z PKW tyle, że teraz są już niby zdymisjonowani, to co im zależy na odchodne pojechać po całości?

Co więcej – ta druga runda odbędzie się pod nadzorem tych samych członków obwodowych komisji, którzy tak dzielnie zmniejszyli % głosów nieważnych z 99 do 20, i nikt im za to nawet nie podziękował.

No, prawda taka, że ta druga runda odbędzie się z wykorzystaniem tego samego systemu komputerowego, co to się prawie sprawdził, z naciskiem na prawie i do tego bez tych samych, pisowskich mężów zaufania, których na pierwsza rundę PiS nie skombinował.

Czyli normalny człowiek może się po tej drugiej rundzie spodziewać dokładnie tego samego, co po rundzie pierwszej. Prawda?

Prawda.

Kierując się zatem logiką ludzi normalnych, jedynym rozwiązaniem byłoby wezwanie do bojkotu tej drugiej rundy, bo na przykład w mojej Warszawie kandydat-atrapa Sasin (którego predyspozycje Pan Darski posumował jednym, jakże trafnym  zdaniem:  "PiS nie miał kandydata, odbyła się łapanka, Sasin uciekał najwolniej" ) dostał w pierwszej rundzie łomot od HGW 27% do 47% i oczywistym jest, że w drugiej polecą z niego wióry.

A gdyby bojkot Prezes ogłosił, to i tak by Sasin zasłużony łomot dostał, ale wtedy, przy góra 25% frekwencji można by twierdzić że „milcząca większość” jest przeciw HGW i kolejne moralne zwycięstwo * ogłosić.

Nic to - ja kieruję się logiką normalną, a nie pisowską, toteż w niedzielę zostaję w domu, ale jak komu czasu i zelówek nie szkoda – to łelkam!

http://naszeblogi.pl/50799-resortowe-dziadki-raz-jeszcze
**http://naszeblogi.pl/51011-jarrusowe-zwyciestwa-raz-jeszcze

7 komentarzy

avatar użytkownika Krzysztofjaw

1. Ewaryst Fedorowicz

Największe wątpliwości budzi wynik wyborów do sejmików wojewódzkich i sławetnej książeczki dającej możliwość pomyłki wyborców oraz sfałszowania wyborów... ale...

Ma Pan rację. Logiczną konsekwencją słów J. Kaczyńskiego winien być bojkot drugiej tury wyborów, tym bardziej, że raczej większość kandydatów PiS nie ma szans wyborczych.

Gdzie tu logika w nawoływaniu jednak do uczestnictwa w wyborach? A czy logiczne jest państwo polskie i jego system społeczno-polityczno-ekonomiczny?... Pytanie chyba raczej retoryczne.

Pozdrawiam serdecznie

Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

2. @Krzysztofjaw

To, że "państwo polskie i jego system społeczno-polityczno-ekonomiczny" są NIElogiczne, nie powinno skłaniać JK do legitymizacji tego wszystkiego.
Ale PiS ewidentnie uprawią tu grę pozorów - zaczyna to być aż nadto widoczne.

Też Pana pozdrawiam!

EF

Ewaryst Fedorowicz

avatar użytkownika gość z drogi

3. no cóż a ja na Wybory pójdę

i oddam Głos na kandydata popieranego przez PIS,jak znam życie komuchy pomaszerują zgodnym tłumem jak zawsze,więc na złość im i lemingom...zrobię Swoje...
podsłuchana rozmowa na poprzednich wyborach..stareńki mąż do stareńkiej żony a gdzie są nazwiska z SLD,
Zona,
nie ma, ale my głosujemy w takim razie na PO,
mąż
ale ja chcę na SLD
Żona...no to daj krzyżyk na PO, to przecież TO samo...

sytuacja podsłuchana i prawdziwa...
ONI znowu zagłosują na siebie...jak zawsze...bo czy zielony,czy czerwony to WSIo rawno...Rózowe też...

gość z drogi

avatar użytkownika gość z drogi

4. skoro jeszcze nie ma ciszy wyborczej,,a jeszcze nie ma

to mam prośbę do Warszawiaków,
jako wnuczka i córka rodowitych Warszawianek...proszę
Kochani zagłosujcie przeciwko Tej,co gazem potraktowała Polskich Kupców ,Robotników i Polską Młodzież...nie wspomnę już o Kamienicy pożydowskiej ani o sprzedawaniu Polskich Banków...

gość z drogi

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

5. gość z drogi

Ja bardzo proszę - wszystko, tyko nie kamienica Waltzów!

Za prezydenta Warszawy, Lecha Kaczyńskiego (2005) , urząd miasta st. Warszawy z pod przewodnictwem dyrektora biura nieruchomości pana Draby rozpoczął masowe składanie pozwów przeciwko "starym Warszawiakom" (w tym mojej Mamie) o "wydanie nieruchomości".
Chodziło o uniemożliwienie odzyskania zagrabionej przez komunę nieruchomości dzięki.. zasiedzeniom. Ten skandal nazwali starzy warszawiacy mianem "rugi warszawskie">

Dla okradzionego nie ma różnicy, czy paserką zajmuje się pojedynczy wałkowicz, czy urząd i to reprezentowany przez profesora prawa. Wstyd!

Ewaryst Fedorowicz

avatar użytkownika gość z drogi

6. skoro nie kamienica,to

na pewno GAZ przeciwko Polskim Kupcom,Robotnikom i Młodym...i jeszcze te zamiatane palące się znicze do śmieciarek i Kwiaty na Krakowskim Przedmiesciu...to tak na początek...tęczą tęczowa na wprost Kościoła,to dwa a jej odnawianie na koszt Miasta,to trzy ...a to wszak dopiero początek...na danie Czerwonej karki tej paniusi...żebrzącej o jeszcze jedne 4 latka super obławiania się...

gość z drogi

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

7. @gość z drogi

to dobrze, że sprawę zagrabionych nieruchomości warszawskich sobie wyjaśniliśmy.
Tyle, że Sasin obiecał stanowisko wiceprezydenta "organizacjom miejskim", a to wyjątkowi wręcz "załatwiacze"

Ewaryst Fedorowicz