Żale Mariusza Kamińskiego.

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

 

 

Każdy przyzna, że dla polityka nie ma większej frajdy, jak udzielić wywiadu dziennikarzowi wybitnemu.
 
Taka też przyjemność stała się dziś udziałem Mariusza Kamińskiego, który udzielił wywiadu wieloletniemu (w stanie wojennym też – a jakże) dziennikarzowi komunistycznej Trybuny Ludu, jej korespondentowi w Moskwie i w końcu naczelnemu postkomunistycznej Trybuny, Wiesławowi Dębskiemu.

No co – z takim życiorysem niewybitnemu?! Wybrzydzacie...
 
Ja tam swoje lata mam i nie takich szpagaciarzy, jak Mariusz Kamiński widziałem, toteż nawet mi powieka nie drgnęła.
 
Należy się tylko Czytelnikom wyjaśnienie, że wspomniany przeze mnie Mariusz Kamiński, to nie ten kumpel Hofmana, co to z nim razem w Madrycie alibi Prezesowi Kaczyńskiemu na okoliczność przegranych w najbliższą niedzielę wyborów samorządowych dostarczył, ale ten szef warszawskiego PiS, co to przez 4 lata nie potrafił wykreować kandydata „największej partii opozycyjnej”, który byłby w stanie wygrać z HGW, a choćby jej zagrozić.
 
Bo jak rozumiem, nikt tu nie będzie kwestionował, że to Mariusz Kamiński jest odpowiedzialny za wystawienie w prezydenckich wyborach tego kandydata-atrapy, obywatela miasta Ząbki Sasina Jacka, który od kogoś tak żadnego jak HGW bęcki w niedzielę dostanie ?

No i ten Mariusz Kamiński poskarżył się (wybitnemu) komunistycznemu dziennikarzowi Dębskiemu, że Polakom skradziono święto 11 listopada”.

Myślałem, że chodzi o tak bliskich red. Dębskiemu komunistów, z generałem Jaruzelskim włącznie, ale okazało się, że nie:

o narodowców mu idzie.
 
Przykro mi bardzo, ale Pan Mariusz Kamiński ma problem z kojarzeniem elementarnych faktów (a szefem CBA był...), bo nikt tego święta Polakom nie ukradł, a po prostu PiS to świętonarodowcom w jakimś przypływie stuporu dobrowolnie i po frajersku oddał.
 

To jest niepojęte, że największa partia opozycyjna, gotowa do przejęcia władzy (w to akurat nie wątpię) – daje sobie wyjąć jakiejś niszowej grupce (dosłownie: „małej grupie agresywnej politycznie - mowie o ruchu narodowym”) taki specjał, jak gromadzący tysiące Polaków Marsz Niepodległości i teraz kombinuje jak koń pod górę z jakimś ersatzem pikniku historycznego w Krakowie.
 

To jest świadectwo intelektualnej i strategicznej żenady.

Ale w wywiadzie Mariusza Kamińskiego znalazł się fragment zwyczajnie obrzydliwy:

Pan Kamiński powiedział (wybitnemu) komunistycznemu dziennikarzowi Dębskiemu, że „niechęć do policji jest niechęcią do państwa polskiego i idei państwa polskiego”.

Tak może mówić tylko ktoś oderwany od dzisiejszej rzeczywistości, ktoś zamknięty w cieplarni pod nazwą Parlament, ze wszystkimi tego smrodliwego ciepełka beneficjami:
 
policja to panie pośle była przed wojną, a teraz, nieprzerwanie od 1944 jest MILICJA.
 
Coś optymistycznego na koniec? Ależ proszę:
 
ta polska młodzież, która jest w Warszawie co roku bita, gazowana i poniżana przez milicję
jest dla PiSu stracona.
 
I może sobie PiS swoje pikniki w Krakowie urządzać, ale tej młodzieży nigdy nie odzyska. A że Hofman posunięty, to młodzieży innej w PiSie nie ma.
 


 

 

16 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. Ewaryst Fedorowicz

no proszę, a ja myślałam, że notka będzie o Mariuszu Antonim Kamińskim, a tu bęc!

Wygibasy PiS przed kolejnymi Marszami Niepodległości, ze oni z ta faszystowska młodzieżą nie maja nic wspólnego, przyniosły owoce, gorzkie jak piołun dla aparatczyków PiS.
Nie tylko tej patriotycznej młodzieży, której sie publicznie wypierali nie raz, ale i tej z lemingozą jak Hofman i spółka, nie ma. Mają za to koalicje z uciekinierami, czyli zdrajcami wczesnymi i późnymi, czyli z nikim.

Jak Kamiński tak się identyfikuje z tym, co mówi Komorowski, to czemu nie maszerował z nim ramię w ramię z Giertychem , Dornem, Miśkiem Kamińskim i Marcinkiewiczem Kaziem?

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

2. @Maryla

nie chcę być podły i nie odpowiem "kwestia czasu", ale użyję eufemizmu: Kamiński powinien jednak przestawić się na mleko

Ewaryst Fedorowicz

avatar użytkownika Rena Starska

3. Szanowny Autorze,

Wysłuchałam wypowiedzi Pana Kamińskiego.

Jestem rozczarowana, bo niestety dołączył do tuby propagandowej Platformy Obywatelskiej. 
Wielu Polaków zauważa, że opozycja (PiS) jest kamuflażem, a nie prawdziwą opozycją...

 
sączą się sączą
syczą ach syczą 
trzeszczą i trzeszczą
złowieszczo tak złowieszczo
byczą się byczą
trajkoczą i trajkoczą 
umoczą oj umoczą 
cicho sza 
cicho 
sza
Pozdrawiam Pana i Panią Marylę

avatar użytkownika Obibok na własny koszt

4. @Ewaryst Fedorowicz

PO PrOstu.
Jak to zazwyczaj z kombinatami mięsno-warzywnymi bywa zeszły od dawna nie upuszczane gazy z trzewi, których w żaden sposób nie udało się Kamińskiemu powstrzymać.
Wypuścił z zaprzyjaźnionym jak widać komuszym towarzystwie, dla którego trzewne gazy, to perfumy prosto z Kremla.
Tchórze by dodać odwagi też puszczają wiatry, a ci jeszcze uciekają do Krakowa, bo w Warszawce mogliby dostać przez pomyłką lanie nie tylko barwioną wodą.
Czekam na niedzielne lanie ich leniwych pseudo-opozycyjnych doop.

Ba, nawet sam im dokopię, zostając po raz kolejny w domu, bo nie zamierzam brać udziału w hucpie pseudo-wyborczej.

O tak!

Kiedyś "Mieszko II"

avatar użytkownika gość z drogi

5. Droga @Guantanamero ,czytałam i też mi przykro

ale Ludzie są różni ...Dobrzy,bardzo dobrzy i głupi ale czy my mamy stracić Wiarę i Nadzieję ?
Nie ...ta droga się nie skończyła ścianą...ona wciąż prowadzi nas dalej....do Celu....jedni podróżni odpadają zaraz na początku,inni w środku....ale nasi następcy....muszą iść dalej....Jestem starym solidarnościowcem....i wiem jedno,ze różni byli ludzie, ale najcenniejsi i najbardziej "poszkodowani" byli Ci anonimowi i IM się wciąż kłaniam do samej ziemi...nie szli po zaszczyty,ani po ordery...ale pomagali jak umieli narażając siebie i swe Rodziny...podobnie jest dzisiaj i mimo,że już podobno nie zamykają w więzieniach za strajki,tylko gazem walą po oczach....to znowu ci anonimowi...są Bohaterami,
nie ich liderzy,nie szefowie...
ale właśnie ONI..
i dla nich warto iść dalej do przodu...chociażby za TO,że nie opuszczają Polski,nie szukają zarobku na zmywakach świata,ale chcą żyć w swoim Kraju,w Polsce i dlatego MUSIMY
Im w tym pomóc...bo taki jest nasz Obowiązek wobec Polski i tych naszych następców...
Dobrej,spokojnej Nocy :)

gość z drogi

avatar użytkownika gość z drogi

6. a tak na marginesie tematu jaki to PIS obrzydliwy...

a peło nie obrzydliwe ? chyba,ze Amber Gold,to nieprawda,a pan tusku nigdy nie mówił,ze Polska to nienormalność a gdy się sypnęły taśmy PRAWDY,to zwyczajnie zwiał do brukselki,na super ciepłą i dobrze płatną posadkę,a może Drzewiecki i afera hazardowa wraz z cmentarnymi rozmowami,to też fikcja literacka ?...a może MarkD nie spisał 2000 afer ? może nam się to wszystko tylko przysniło w jakimś pijanym widzie ?
celowo dalej nie wymieniam osiągnięć miłościwie panującej nam partii ani jej koalicjanta ,bo i po co skoro wiemy już ,ze PIS jest takie obrzydliwe ...nie jestem ani z PISu ani z żadnej innej partii ,bo nigdy do takowych nie należałam...ale klucze od mieszkania powierzyłabym i tak tylko prezesowi Jarosławowi....bo przecież nie tym co mówią oby nam się żyło lepiej...czy tym,którym Bóg przeszkadza w oglądaniu tego ziemskiego padołu a więc Dzuma,czy Cholera ...ja wybieram cholerę,bo można się z niej wyleczyć,ale z dzumy...NIE
Dobrego Dnia ,Polsko
dobrego Wszystkim

gość z drogi

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

7. @gość z drogi

Gościu - nie w tym rzecz, że PO to (...) i (...) bo my to WIEMY.
Rzecz w ty, iż PiS deklaruje się, jako przeciwstawienie PO a to zobowiązuje
I wiemy niestety też, że PiS się ze swojego zobowiązania nie wywiązuje. O samym Hofmanie pisałem przez ostatnie 4 lata wiele razy i dopiero trzeba było złapać typa za rękę, żeby go JK przestał bronic.

Sejm, kasa, wyłączność na opozycyjność - znieczulają.

Przykre ale PiS obrósł w sadełko i mu z tym dobrze.
Mnie - nie.

Ewaryst Fedorowicz

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

8. @Rena Starska

Pani Reno - albo PiS otrzeźwieje - albo znów przegra. Tylko dlaczego on przegrywa na nasz rachunek?
Bez młodzieży - PiSu nie ma!

Ewaryst Fedorowicz

avatar użytkownika gość z drogi

9. szanowny Autorze :)

zgadzam się z tym,że nie ma ludzi idealnych a więc i w tej formacji też,nie...
ale ja uwazam,że problem nie jest ani w PISie ani w braku Młodych w nim...Problem jest w społeczeństwie,które chce PO i PSL ,bo tak samo myśli i postępuje ,jak oni...problem jest w armi urzędników zależnych od tych dwu formacji i niestety w mentalności...ludziska chcą tych,którzy od lat są napiętnowani i pokazywani z imienia i nazwiska...i wciąż WYBIERANI...zero moralności,zero przyzwoitości i wieczne "nadanie urzędu"plus familia...
Zamykanie oczu na ten proces nie pomaga Polsce... a taka właśnie jest prawda i przyczyna "wiecznej przegranej" plus usłużne meRdia sowicie opłacane...przez "pracodawców" i one nie chcą PISu...nie chcą ich uzależnieni od władzy urzędnicy wraz z rodzinami,a to już ogromna armia głosujących...nie chcą niezawiśli z sądów i nie tylko....a dlaczego? bo to narusza ich ciepełko i sadełko....i grozi lustracją również majątkową....To oni nigdy nie zgodzą się ,by resortowym dzieciom i wnukom zabrano "nienależne im apanaże..."
i tak naprawdę ,to nie o PIS w tym wszystkim "idzie" ale o KESZ,kesz i władzę.... a więc o różowy salon,a dzisiaj często już nawet i błekitny...kto nami chce rządzić? ano włąśnie te salony dworakopodobne ,ci wszyscy TW i "róbta co chceta"
iadąc własnym samochodem nie usłyszymy tego wszystkiego ,ale na ulicy,w sklepie ,czy na rogu ,pod sklepikiem osiedlowym,gdzie toczą się "Mowy narodowe" typu kto zabezpieczy " święty spokój " TAK,
na ulicy, w autobusie również...
i tak się to dzieje od lat....to czytelnicy wybiórczej i oglądacze TFNu dzisiaj decydują,kto nami rządzi...
a wracając do nie tak dawnego procesu historycznego,zwanego zdradą,czy dobrowolnym oddaniem władzy...
to giertychy i ludzie z Samoobrony zdradzili ówczesnego premiera/słynne knowania na włoskiej plaży,czy afera gruntowa potwierdzona dzisiejszymi wyrokami sądowymi/...a więc to wszystko nie jest takie biało-czarne...niestety...
to jest różowo,błekitno-czerwone... i w tym jest problem.Problem Polski...gdzie słowa Ojczyzna stają się przeżytkiem i nienowoczesnym wymysłem jakiś moherów,zacofanych starych ludzi i najchętniej z jeszcze z okolic Radia Maryja...które tak bezwzględnie tępi pewien pan a który do dzisiaj nie odpowiedział na zadane pytanie przez Wojciecha Cejrowskiego...ciekawe dlaczeg
tacy decydują o naszej Terażniejszości za przyzwoleniem Mas wychowanych na ich pokrętnych zasadach...i kompletnym braku moralności...
Wracając do pana Mariusza Kamińskiego...nie wiem,ale na spokojnie wsłuchałam się w jego wywody i stwierdzam,że nie On,ale dziennikarz mówi o ukradzionym święcie...nie bronię ,bo mnie przy tym nie było...ale manipulacje medialne jakie się wokół nas dzieją przerastają często ruską propagandę...a to wielka sztuka....
Wracając do pana Mariusza Kamińskiego,to jak widać miał rację w sprawie gruntowej,co niechętnie i po wielu,wielu latach przyznał sąd wydając wyroki...szkoda tylko,ze tak póżno...
sądy nierychliwe a majątek prywatny i Narodowy przepada na naszych oczach...i już nawet ziemia przestaje być naszą../bo fabryki,huty,banki cementownie,cukrownie,uzdrowiska,dawno nie nasze/ i to są prawdziwe problemy Polski
pozdrawiam i życzę Dobrego Dnia Autorowi i Wszystkim

gość z drogi

avatar użytkownika Obibok na własny koszt

10. @Gość z drogi,

Wybacz, lecz jeśli PiS umieszcza na swoich listach wyborczych takie persony ja ta niżej, to nie zamierzam brać udziału w tej przedwczesne ruchomej szopce, na którą wybiorę się z moją Wnuczką do gdańskiego kościoła Św. Trójcy, w której nie ma przebierańców.Jeśli na listach PiS są zdrajcy, którzy opluli nie tylko Pis ale i wyborców to nie zamierzam brać udziału w tej hucpie, bo utraciłbym zdolności honorowe.
Niech zadaję się z łobuzami.

Pozdrawiam serdecznie.
Obibok na własny koszt

Kiedyś "Mieszko II"

avatar użytkownika Rebeliantka

11. @Ewaryst Fedorowicz

Pamięta Pan tą notkę?

http://konserwatysta100.salon24.pl/264451,byc-premierem-byc-restauratorem

Teraz Hofman mógłby zostać restauratorem, chociaż nie wykluczone, że przejdzie do innej "prawicowej partii".

Najbardziej mnie jednak śmieszą złudzenia tych osób, które mówią, że przecież peowcy więcej zagarniają nienależnych środków publicznych.

Otóż ja nie mam wątpliwości, że poseł Hofman "nadużył niewiele" tylko dlatego, że nie miał więcej i lepszych okazji. Złodziej (pardon "nadużywacz") zawsze kradnie tyle, ile się da.

Rebeliantka

avatar użytkownika Rebeliantka

12. A jak się tłumaczy?

Że przecież "wszyscy tak robią", że "bez tego nie da się funkcjonować w polityce", że "inni przywłaszczają więcej", że "wszystko się zmieni, gdy już zdobędą większość konstytucyjną", etc.

A naiwne społeczeństwo czeka i wierzy, wierzy i czeka, zamiast pogonić oszustów i kombinatorów. Ze wszystkich partii.

Rebeliantka

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

13. @Rebeliantka

1. Owszem, byłem naiwny i zamknąwszy oczy, zatkawszy uszy i nos głosowałem na PiS z tymi wzystkimi Marcinkiewiczami, Kluzicami, Miśkami Kamińskimi, Bielanami, Jakubiakami, Sikorskimi , Poncylami, Migalami, Drabami, Kostrzewskimi, Hofmanami itd.
2. Już nie czekam - mam ich tam, gdzie oni mnie.
3. Nie pogonię, bo jak PiS będzie rządził, to też każe rozbijać Marsz Niepodległości.

Ewaryst Fedorowicz

avatar użytkownika gość z drogi

14. witam sedecznie Obiboku nwk :)

a ja jestem jednak uparta i pójdę głosować i jak zawsze zrobie nawet zdjęcie mojej karty,czy to coś da ? może niewiele,ale takie jest moje przeświadczenie i taki nakaz moralny...zostając w domu dałabym następny pretekst dla tych,co "rzondzą "Polskądo dalszego "rzondzenia"
mały może gest ,ktoś powie i niewiele wart,no cóż ja też za wielka nie jestem...:)a w marszach Solidarności i KPN maszerowałam przed laty:)co mam z tego ? mam...satysfakcję,że pokazałam "onym" gest ogólnie znany...:)
Może pamiętasz Obiboku nwk sławnego niegdyś "chłodnego żółwia" blogera ,który również namawiał na niegłosowanie...wtedy właśnie skończyła się moja sympatia dla tegoż...:)
zostawanie w Domu,niczego nie rozwiązuje,wręcz przeciwnie umacnia tych ,co administrują Polską...
pozdrowienia z drogi na wybory,z moimi Wnukami...niech się uczą od maleńkich lat :)
całusy dla Wnusi :)
PS pytanie na kogo zagłosuję ? wiadomo na tych,co zawsze i przeciwko tym,co mi Polskę zmarnowali za nedzne GROSze dla ich rodin i kolegów

gość z drogi

avatar użytkownika Obibok na własny koszt

15. Errata d komentarza

Jest:

Niech zadaję się z łobuzami.

Winno być:

Nie zadaję się z łobuzami.

Kiedyś "Mieszko II"

avatar użytkownika gość z drogi

16. właśnie słucham gdukającego faceta z PKW

Padły serwery..a co, szkolenia w Moskwie nie przewidziały,ze Polki i Polacy wrzucą do urn czerwone kartki dla Niszczycieli Polski ?
ze nie chcą już peło ,że mają dość razwiedczyków,sprzedawczyków i TW w rangach szefów miast i na ministerialnych stołkach ?
nic dziwnego,ze "SYSTEM" im padł...
dziwi mnie tylko dlaczego Kraków jeszcze popiera skompromitowanego "wójta"
warsiawka również..
ale co tam , teraz do roboty
DLAPOLSKI i dla Narodu..
a Ty Królowo Polski i nasi Patroni Święci pomóżcie nam,bo modlimy sie o to gorąco...
był już Cud nad Wisłą,gdy goniliśmy bolszewików...więc i pomóżcie nam Teraz,bo
Polska tonie
walka z Krzyżem ,z Rodziną, z naszymi świętymi Znakami i Wartościami przybiera na sile a my jak zawsze gotowi do walki
Dobry Boże pozwól odzyskać wolna Polskę ,wolną od przekupstwa,zdrady i nienawiści...
Tak jak pomogłeś w 1920 roku ...

gość z drogi