Alma Mater Poznaniensis cofa się do średniowiecza
Interwencja policji podczas wykładu o gender Fot. Piotr Skórnicki
Teraz całe to zamieszanie dyrektor Centrum Etyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu opisuje w świeżo wydanej książce "Historia jednego wykładu, czyli gender zdemaskowany". - Prezentowana książka to nie tylko zapis wykładu zatytułowanego pierwotnie "Gender - dewastacja człowieka i rodziny", zmienionego później na formę pytającą. Ale również dokładny opis od początku do końca medialnej histerii, jaką ten wykład wywołał. Ksiądz prof. Bortkiewicz, który - chcąc nie chcąc - stał się głównym bohaterem tej pieczołowicie zaplanowanej operacji, precyzyjnie demaskuje, w jaki sposób działają rzekomi zwolennicy wolności słowa i tolerancji oraz ich rzecznicy. Obraz, jaki wyłania się z tej historii, jest zgoła odmienny od narracji, jaka została większości społeczeństwa w związku z tym wydarzeniem narzucona - zapowiada wydawca 132-stronicowej książki - Wydawnictwo Prohibita.
Przykro mi, ze film nie chce sie otworzyć
podaje linki
Oświadczenie organizatora wykładu Korporacji Lechia dotyczące próby przerwania wykładu o gender ks. prof. dra hab. Pawła Bortkiewicza TChr Korporacja Lechia jako organizator wykładu naukowego ks. prof. dra hab. Pawła Bortkiewicza TChr, wyraża satysfakcję, że pomimo wywieranej najpierw przeciwko niemu presji ze strony zwolenników tzw. gender studies, a następnie podjętej przez część z nich próby jego przerwania, wykład krytyczny wobec pseudonauki dot. gender doszedł jednak w całości do skutku. Wyrażamy głęboki sprzeciw wobec tego rodzaju prób przerwania wykładu oraz rażącego naruszania standardów debaty akademickiej przez część tego środowiska, co można zaobserwować na nagraniach. Pomysłodawców i sygnatariuszy petycji - sprzeciwu wobec wykładu, wzywamy w przyszłości do głębszej refleksji i większej odpowiedzialności w ferowaniu tego rodzaju sformułowań i osądów. Do zakłócenia wykładu ks. prof. Pawła Bortkiewicza TChr doszło jeszcze zanim zdążył on wygłosić jakiekolwiek tezy. Jednocześnie dziękujemy władzom Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za twarde stanie na straży wolności debaty oraz akademickiego etosu. Jesteśmy wdzięczni pracownikom naukowym przybyłym z różnych uczelni i wszystkim uczestnikom wykładu za merytoryczny udział w dyskusji po wykładzie. W imieniu Korporacji Lechia Adam Wize Prezes Dziewięćdziesiąt dwa lata temu, 7 maja 1919 roku odbyła się w Poznaniu uroczysta inauguracja pierwszego roku akademickiego w nowo powstałej Wszechnicy Piastowskiej. Tak początkowo nazywał się Uniwersytet Poznański po odzyskaniu niepodległości w wyniku zrywu niepodległościowego Wielkopolan. Jednego z dwóch zwycięskich Powstań Wielkopolan. Powstanie Wielkopolan zakończyło się 16 lutego 1919 roku rozejmem w Trewirze, niem.Kreisfreie Stadt. Pokój w Trewirze zakończył tylko działania wojenne. Wielkopolska, została włączona do Polski dopiero 28 czerwca 1919 r. na Kongresie w Wersalu. Anglia i Stany Zjednoczone, które kochały Niemcy, bo tam mieli swe interesy, nie odważyły się włączyć do Polski wszystkich ziem zabranych przez Prusaków w czasie zaborów. Uniwersytet Poznański powstał na mocy przywileju Króla Zygmunta III Wazy na mocy przywileju z dnia 28 października 1611 roku Na mocy tego przywileju Collegium Jezuickie otrzymało prawa wyższej uczelni. Przywilej Zygmunta III Wazy został potwierdzony przez Króla Jana Kazimierza w 1650 roku a następnie przez Króla Jana III Sobieskiego w 1678 roku. Więcej: Alma Mater Posnaniensis http://blogmedia24.pl/node/53017
- Michał St. de Zieleśkiewicz - blog
- Zaloguj się, by odpowiadać
4 komentarze
1. Szanowny Panie Michale
lewacka dzicz genderowa , ten wrzaskliwy margines, który opanował wszystkie uczelnie, próbuje wedrzeć się do gimnazjów i przedszkoli, jest jak zaraza marksistowska.
Wszystko to już w Polsce było i wróciło z Donkiem i Bronkiem.
Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę !
"Ksiądz prof. Bortkiewicz, który - chcąc nie chcąc - stał się głównym bohaterem tej pieczołowicie zaplanowanej operacji, precyzyjnie demaskuje, w jaki sposób działają rzekomi zwolennicy wolności słowa i tolerancji oraz ich rzecznicy. "
Bardzo dobrze, że Ksiądz prof. Bortkiewicz zdecydował się napisać tę ksiązkę. Trzeba dokumentować i stawac w prawdzie. Komuna niczego sie tak nie boi, jak prawdy.
Pozdrawiam serdecznie
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
2. Do Pani Maryli
Szanowna Pani Marylo,
Największym skandalem jest fakt, ze pracownik naukowy UAM z doktoratem przebrał sie za błazna i skakał po stole, za którym siedział profesor dający wykład.
Ukłony moje najniższe
Michał Stanisław de Zieleśkiewicz
3. Szanowny Panie Michale,
Chwała ks. prof. Bortkiewiczowi za tą książkę.
To dobrze, że mimo karygodnych incydentów z udziałem pracowników UAM wykład się odbył.
To dobrze świadczy o Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, że zaprasza takich ludzi, jak Ksiądz Profesor, a nie jakichś Baumanów.
Z tym, że tych, co zakłócali wykład Baumana pociągnięto do odpowiedzialności karnej, a ci, co starali się przeszkodzić wykładowi Księdza Profesora cały czas są bezkarni.
Pozdrawiam serdecznie Pana i Małżonkę
"Ogół nie umie powiedzieć, czego chce, ale wie, czego nie chce" Henryk Sienkiewicz
4. Do Pani Pelargonii
Szanowna Pani Ewo,
Bardzo mi miło.
Ukłony dla Wielce Szanownej Mamy i Pani
Ukłony
Michał Stanisław de Zieleśkiewicz