Sikorski oskarża "W sieci" o podżeganie wojny z Rosją

avatar użytkownika witas

Chodzi o okładkę ostatniego numeru tygodnika przedstawiajacego Tuska i Putina, jakoby 10.04.2010, w bardzo dziwnych jak na ten moment, wyrazach twarzy :

(co może być niejednoznaczne, a nawet mylące. Może być, ale nie musi)

 - To jest jawne nawoływanie do wojny z Rosją - stwierdził dobitnie  minister spraw zagranicznych (polski).

Hmm, pomijając cały kontekst zachowań Tuska, Kopacz i samego Sikorskiego po katastrofie smoleńskiej - kilkanaście minut po niej miał już on zdumiewającą pewność, że: "wszyscy zginęli" , albo np. doradcy [= sowietnika, chciało by się z sowiecka powiedzieć] ambasady RP, byłego agenta komunistycznego w Watykanie Turowskiego, który zabronił nagrywać miejsce katastrofy (niby "ze względów humanitarnych")

to przecież właśnie niedawno on twierdził prowokacyjnie: Sikorski: "Syryjski arsenał to technologia radziecka" Minister  z optymizmem wypowiadał się o planowanej przezUSA zbrojnej interwencji przeciwko armii prezydenta Baszara el-Asada (której stanowczo przeciwna była Rosja, tak stanowczo, że nie wahała się strącić amerykańskie rakiety lecące na Syrię = pierwszy krok do wojny.

Niedawno tenże Sikorski Radosław mąż Anny Aplebaum (co nie jest bez wpływu na, zapewne) prowokował Rosję, nawołując do oficjalnego unikania nazywania miasta leżącego na terenie rosyjskim od niemal 70 lat jego oficjalną rosyjską nazwą - "Minister Sikorski walczy z Kaliningradem"  =moja notka, na podstawie: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9633232,Radoslaw_Sikorski_walczy_z_Kaliningradem.html

Ad rem dzisiejszego komentarza Sikorskiego - ta powyższa fotografia w znacznie gorszym świetle stawia Tuska niż Putina. Tusk wygląda na radośnie zażenowanego szczodrością podpułkownika, jakby miał powiedzieć: "No jakże my odwdzięczymy się za to". A Putin, jak to on, z politowaniem patrzy się na zawstydzonego gościnnością naiwniaka i myśli, ba, wie: "Odrobisz to, nie bój, z nawiązką. Rubel za wejście, 2 za wyjście". (z Suworow "Akwarium").

O Sikorskim napisałem kiedyś ważną notkę "Lekcje historii ministra Sikorskiego

i niedostrzeżoną, a sympomatyczną "Sikorski broni lobbowania Kwacha

 Potwierdzenie, że fotka pochodzi z 10.IV.2010:

6 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. @witas

ciekawe, jak zamieszczenie fotki obecnego premiera w doskonałej komitywie z Putinem ma podżegać do wojny?
Jeszcze lepsza jest Wielowiejska od Michnika, która wrzeszczy, że Tusk skończy jak zamordowany z nienawiści do Kaczyńskiego Rosiak, przez braci Karnowskich.

 • Do braci Karnowskich: Opamiętajcie się! Chcecie doprowadzić do tragedii?

  Tygodnik "wSieci" znów uderza okładką jak obuchem i serwuje

  podprogowo przesłanie: Tusk z Putinem zamordowali 96 osób z prezydentem

  Lechem...

  Dominika Wielowieyska

 • Do braci Karnowskich: Opamiętajcie się!


  Wielki jest strach bandy przed odkryciem prawdy.

  Maryla

  ------------------------------------------------------

  Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

   

  avatar użytkownika witas

  2. Wielowiejska szczeka

  bo pan Michnik płaci!

  Witek
  avatar użytkownika Maryla

  3. specjalista od obarczania innych swoimi winami

  Wypada zapytać panów Karnowskich: czy oni naprawdę sugerują, że premier Tusk razem z premierem Putinem się cieszą? Chciałbym to usłyszeć, że oni nie chcą tak błotem obrzucić, tylko naprawdę uważają, że oto dwóch morderców cieszy się z wykonanego zadania - komentował szef MSZ Radosław Sikorski w "Kropce nad i" w TVN24 okładkę najnowszego wydania tygodnika "wSieci". Polityk zaapelował do Kościoła o zabranie głosu w tej sprawie
  Na okładce nowego numeru tygodnika "wSieci" widać Donalda Tuska z zaciśniętymi pięściami i stojącego obok premiera Rosji Władimira Putina. Na twarzach obu można zobaczyć uśmiech. Zdjęcie na okładce podpisano: "Premier Donald Tusk tuż po tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego i polskiej elity. Kiedy poznamy prawdę?".

  - Ja nie wiem, czy to zdjęcie jest autentyczne i czy rzeczywiście pochodzi z tego dnia. Zdjęcie jak zdjęcie, może być różnie interpretowane, ale skandaliczny jest komentarz, bo to jedna wielka insynuacja - komentował Sikorski w "Kropce nad i" - Chciałbym usłyszeć od braci Karnowskich, że oni naprawdę uważają, że oto dwóch morderców cieszy się z wykonanego zadania. Bo zdaje się, że mają to na myśli.
  Sikorski zaznaczył, że to on przekazał premierowi informację o katastrofie w Smoleńsku i odczytywał mu listę pasażerów. - Ja byłem tym, który usłyszał jak premier się rozkleił, gdy usłyszał bodajże nazwisko posła [Sebastiana] Karpiniuka. Wiem, jak go to uderzyło, jakim to było ciosem dla wszystkich z nas - mówił.

  Szef MSZ zaapelował o zabranie głosu w tej sprawie do polskich duchownych. - Uważam, że tu powinien wypowiedzieć się Kościół. Bo [bracia Karnowscy] to są ludzie, którzy epatują swoim katolicyzmem i przywiązaniem do tradycji chrześcijańskiej. Ja nie potrafię sobie wyobrazić bardziej drastycznego naruszenia ósmego przykazania: nie będziesz dawał fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Sugerowanie, że premier wykonał zamach i się z tego cieszy z przywódcą obcego państwa jest czymś tak obleśnym, że ja nie znajduję słów - komentował. - Spodziewałbym się głosu wezwania do opamiętania tych, którzy chcą niszczyć instytucje państwa polskiego i zaufanie obywateli do rządu, do państwa polskiego - dodał.

  Sikorski stanowczo odrzucił też sugestie, jakoby podróż prezydenta Kaczyńskiego do Rosji była źle przygotowana przez MSZ. - Wczoraj byłem na grobie mojego zastępcy Andrzeja Kremmera, który tam zginął. Jak można mówić, że człowiek, który zginął, a był odpowiedzialny za rozmowy z Rosjanami w sprawie tej pielgrzymki, że lekceważył własne bezpieczeństwo? - pytał.

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,14859908,Sikorski__Kosciol_powinien_wezwac_br...

  Maryla

  ------------------------------------------------------

  Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

   

  avatar użytkownika Tymczasowy

  4. Sikoroski

  to po prostu K U T A S!Warto sie schylac nad wydzielinami z jego glowy (w wieziennym sensie)? Smierdzi to po prostu!

  avatar użytkownika Maryla

  5. Sikorski, Tusk, Komorowski, Graś...

  KOMOROWSKI ŚMIEJE SIĘ W OCZEKIWANIU NA PRZYLOT TRUMIEN

  Maryla

  ------------------------------------------------------

  Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

   

  avatar użytkownika nadzieja13

  6. @Maryla

  R.S. (...) "Zdjęcie jak zdjęcie, może być różnie interpretowane"

  Czy analogicznie "film jak film"? (ad.5) Czekam na jego interpretację...

  "ale skandaliczny jest komentarz"

  Chciałabym usłyszeć od R.Sikorskiego, że takie zachowanie najwyższych przedstawicieli państwa jest na miejscu. W tym własnie czasie i w tych okolicznościach.. Niech odważnie to skomentuje. Najlepiej na tych samych łamach i w tym samym programie. Bezpośrednio po przedstawieniu filmu w tvn24.

  (...)"Szef MSZ zaapelował o zabranie głosu w tej sprawie do polskich duchownych. - Uważam, że tu powinien wypowiedzieć się Kościół. "

  Mogę tylko zapytać.. jak pan śmie?!