Pomnik Tuska stanął przed Sejmem

avatar użytkownika KWORUM

 

Dziś, w piątek trzynastego września 2013 roku, w miasteczku związkowym przy ulicy Wiejskiej w Warszawie, nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika jaśnie panującego nam od 7 lat premiera Donalda Tuska. Chociaż pogoda nie dopisała, gdyż siąpił upierdliwy deszczyk, na placu przed Sejmem zgromadziło się sporo ludzi.

To miło, że związkowcy w tak spontaniczny sposób wyrazili swoją wdzięczność premierowi za zaangażowanie w sprawy pracownicze a szczególnie za wydłużenie czasu pracy do 67 roku życia, za doskonałą opiekę medyczną, za dziadowskie emerytury, za majstrowanie przy kodeksie pracy a szczególnie za doskonałą współpracę, dialog i wysoką kulturę osobistą. Daleko takiego premiera szukać. Za to wszystko i wiele, wiele innych rzeczy naród podziękował dziś premierowi w taki właśnie sposób.

W trzecim dniu protestu największych centrali związkowych w Polsce przed Sejmem odbywały się debaty. Zaproszeni goście przedstawiali swoje koncepcje naprawy Rzeczpospolitej. Od samego początku w miasteczku przebywa również ekipa Radia Wnet. W swoim namiocie od samego rana, czyli już od 7.00 sporo się dzieje. Poranek Radia Wnet, na żywo z miasteczka można słuchać w Radiu Warszawa, Radiu Nadzieja i oczywiście w Internecie, wywiady z politykami, związkowcami i zwykłymi ludźmi. To Radio jest cały czas, od chwili powstania, blisko ludzi. Reporterzy są wszędzie tam, gdzie jest krzywda ludzka i niszczenie majątku narodowego, tu nie ma miejsca na cenzurę i kunktatorstwo. Próżno szukać w audycjach poprawności politycznej. Tak trzymać.

Kto by przypuszczał, że pomnik Donalda Tuska wcześniej stanie w Warszawie aniżeli pomnik ofiar pomordowanych pod Smoleńskiem. Związkowcy udowodnili, że to nie jest takie trudne. Trzy i pół roku minęło od narodowej tragedii a władza platformiana okraszona peeselem nie chce upamiętnić tego wydarzenia, zasłania się naczelnym architektem i twierdzi, że w Warszawie już nic więcej nie może stanąć bo się coś w przestrzeni wyczerpało i zakłóci porządek a z resztą o czym tu deliberować … - Polacy nic się nie stało!

Powracając do sprawy, sama uroczystość odsłonięcia pomnika, godna była wielu kamer. A byli wszyscy, ciekawe jak w przekazach informacyjnych, pokażą to wydarzenie media głównego rządowego nurtu. Na wszelki wypadek pragnę opisać i pokazać, tak jak było na prawdę, żeby było porównanie.

Niewiadomo, czy to było wyreżyserowane czy też stało się przypadkiem, ale cała ceremonia odsłonięcia pomnika premiera Tuska miała miejsce 13ego i to w piątek, roku trzynastego. Jakby mało tego, godzina była około 13.13, kiedy to prowadzący zapowiedział, że oto za chwilę będziemy mieć okazję oddania czci od dawien dawna panującego nam męża stanuu.

Poproszono Marka Lewandowskiego, rzecznika „Solidarności” o odczytanie tekstu, jednocześnie zaapelowano o powagę, ponieważ jest to wydarzenie, które zapamięta na długo cała Polska.
Pan rzecznik m.in. powiedział: „Donaldzie drogi, słońce ty nasze, przepełnieni radością twoich rządów łaskawych, my naród poddany składamy ci szczere i radosne podziękowania. Niewysłowiona jest wdzięczność i niewypowiedziane uwielbienie nasze, za to, co dla swoich poddanych ciężką pracą swoją, harówką nieludzką czynisz na co dzień. Pracy tytanie, piłki harpagonie, konferencji prasowych mistrzu niedościgły.
Nie dość ukłonów, nie dość podziękowań i wdzięczności naszej, aby wyrazić należną ci cześć. Nie ma takiej nagrody, która dorównać by mogła twoim dokonaniom. Jednak prosimy, racz w swej łaskawości przyjąć nasze nieudolne, ale jakże szczere podziękowania:
- za szybki i przyjazny dla pacjenta system ochrony zdrowia,
- za doskonale funkcjonującą i tanią edukację, kształcących samych poszukiwanych przez rynek fachowców,
- za tanie żłobki i przedszkola, gdzie dzięki tobie uzdrowionej demografii, licznie rodzące się dzieci już od maleńkości mogą grać w piłkę,
- za możliwość pracy na umowy śmieciowe źródło rozwoju rodzimego biznesu za bezrobocie i szarą strefę, wspierającą emigracją bratnie gospodarki naszych sąsiadów,
- za wydłużony wiek emerytalny i przyszłe emerytury, których wysokość pozwoli nam zachować szczupłą sylwetkę,
- za elastyczny czas pracy, dzięki któremu możemy pracować na rozkaz bez zbędnie wysokich wynagrodzeń,
-za ograniczenie prawa do referendum i innych demokratycznych fanaberii, mogących zakłócić rozwiązania, które tylko twój geniusz ogarnąć może…
Umiłowany Donaldzie, premierze nasz kochany, przybyliśmy tu ze wszystkich zielonych wysp naszego pięknego kraju , złożyć ci hołd za to, że po prostu żyje nam się lepiej, dlatego przyjmij ten dar, ten drobny wyraz naszego szacunku i oddania – dar narodu, wiernego swojemu przewodnikowi, abyśmy z raz obranej drogi nigdy nie zeszli. Donaldzie wskazuj nam kierunek.”

Po wygłoszeniu tekstu, trzej szefowie związków dokonali odsłonięcia pomnika, przy wielkim aplauzie zgromadzonych. Wszystkim ukazał się wielki wódz w peruwiańskiej czapce i z piłką pod pachą, jego prawa ręka wskazywała kierunek, który przez ostatnie lata kroczy jego partia.

Jutro kulminacja 4dniowego protestu, marsz gwiaździsty, organizatorzy przewidują, że na pl. Zamkowym zjawi się przeszło 100 tys. ludzi. Jeśli rzeczywiście tak będzie, pan premier może spać spokojnie.
Dziś rano w Radiu Wnet Gabriel Janowski powiedział: - Powinno tu być milion ludzi… panie Tusk, ma pan 24 godziny na zwołanie zgromadzenia narodowego, podanie się do dymisji i rozpisanie nowych wyborów. To rozumiem, a tu… w sobotę przyjdzie 100 tys. ludzi w ładnych czapeczkach, pogwiżdżą sobie i wyjadą patriotycznie nastawieni. To nie tak…

No cóż, pomimo iż tu na każdym kroku widzimy transparenty Solidarności, chusty, czapeczki, reklamówki z logiem Solidarności, to tak naprawdę prawdziwej solidarności, tej ludzkiej, narodowej jest bardzo mało. Wszyscy chcą tego samego, mówią o tym samym ale idą oddzielnie. Tu musi się coś stać, coś się wydarzyć, aby bez zbędnych negocjacji i porozumień wszyscy wiedzieli co mają robić. To jeszcze nie ten czas.

Zbigniew Skowroński
Zdjęcia: http://www.kworum.com.pl/art5155,pomnik_tuska_stanal_przed_sejmem.html

3 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Panie Zbyszku

piękny pomnik godny Słońca Peru, mistrz bajeru


 http://www.radiomaryja.pl/multimedia/ogolnopolskich-dni-protestu-2/

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Pelargonia

2. wideo z odsłonięcia pomnika - uroczyscie było;)))

Pozdrawiam

"Ogół nie umie powiedzieć, czego chce, ale wie, czego nie chce" Henryk Sienkiewicz

avatar użytkownika Michał St. de Zieleśkiewicz

3. Pan KWORUM

Szanowni Państwo,

Wielka sława to żart, Tusku błazna jest wart

Uklony

Ukłony

Michał Stanisław de Zieleśkiewicz