"Chytra baba" z Błonia

avatar użytkownika AdamDee

Czyli - i ty możesz mieć swoje pięć minut sławy.

 

Rzecz miała miejsce parę dni temu, kiedy w Błoniu pojawił się z prelekcją Stefan Niesiołowski. Prelekcja jak prelekcja, gwoździem spotkania okazali się jacyś "faszyści", którzy skwapliwie skorzystali z lepszej kondycji posła N. i wręczyli mu kosz ze szczawiem.

Beka była przednia.

Jednak nie to okazało się najlepsze.
Event zakasowała jakaś zgredka, która dorwawszy się do mikrofonu wysepleniła taki adres wiernopoddańczy, jakiego prezes Ochódzki w życiu nie znalazłby na żadnej ze swoich taśm.

Wyraźnie podniecona oświadczyła publicznie:

Cytat:
"Proszę złożyć gratulacje Panu Tuskowi i całemu rządowi za to że przez 6 lat tak nas prowadzili w spokoju proszę pana, że ja mogę pójść do domu, spokojnie wypić herbatę, mogę spokojnie zjeść kolację, że nie boję się żadnych wrogów, nie boję się nikogo. Naprawdę. I że mam spokojną emeryturę."

Nie wiem czy wyciągnęli tą kobiecinę z kapsuły hibernacyjnej po paroletnim eksperymencie, czy była w zmowie ze szczawiowymi darczyńcami (*) - biorę pod uwagę taką opcję, bo nie mogę wprost uwierzyć, że człowiek przytomny na umyśle, trzeźwy i jako tako zorientowany, byłby w stanie coś podobnego powiedzieć publicznie (jakiejkolwiek władzy - czy dobrej, czy złej) - niemniej występ ten sprawił, że anonimowa dotąd mieszkanka (?) podwarszawskiego Błonia stała się ikoną sieci.

Z dnia na dzień namnożyło się memów, ba, stała się nawet bohaterką fanpejdża na Facebooku - "Typowy wyborca platformy"
https://www.facebook.com/TypowyWyborcaPO?hc_loca...

Wykluczając mało jednak prawdopodobną hipotezę nasłania tej kobiety w celu ośmieszenia partii władzy, nie sposób nie zadać sobie pytania - kim jest ta kobieta ?
Może inaczej - kim była ta kobieta, jeśli stwierdza, że to (dopiero ?) lata rządów PO pozwoliły jej w poczuciu bezpieczeństwa zajadać się kolacją z herbatą ?
Za spokojną emeryturę.
Bez wrogów.
Bez strachu ?

----------------------------------------------
(*) - akcja "Chytrej baby z Błonia", jako żywo przypomina mi przemyślane w najdrobniejszych detalach akcje zemsty chłopaków od Stefana Karśnickiego w "Dobrym" Łysiaka.
Toż to magister Pałach jak malowany.

Etykietowanie:

8 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. AdamDee

"dlaczego ludzie nie chcą pracować" - pyta emerytka :)

"Proszę złożyć gratulacje Panu Tuskowi i całemu rządowi za to że przez 6 lat tak nas prowadzili w spokoju proszę pana, że ja mogę pójść do domu, spokojnie wypić herbatę, mogę spokojnie zjeść kolację...i że mam spokojną emeryturę" (zapewne resortową )

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. tylko PALIKOT! tylko Platforma Obywatelska! typowy wyborca PO

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika TW Petrus13

3. kim była ta kobieta

Adam ja zbuntowany emeryt Ci powiem.PO pierwsze "Kobieta"! z całym szacunkiem dla Pań (wiele z nich poznało swoją rolę,i przynajmniej tu robi dobrą robotę). Jednak chcąc zrozumieć skutki medialnych chwytów wyspecjalizowanych w PR-rze "fryzierów" Platformy Obywatelskiej,trzeba by przypomnieć słynę medialną odpowiedź "spierdalaj dziadu!".Tak się składa że ja dziś dziad do Jarosława Kaczyńskiego (choć gdzie indziej zwą go Kakelstein!)mam zaufanie - bo mówiąc krótko On mnie nie zawiódł,zawiedli Ci (którym On!) jak ja kiedyś innym,których broniłbym do utraty za nich życia.To cena naiwności - kochania - zaufania,którą niestety musimy zapłacić Ty!,i ja!
pozdrawiając życzę miłego dnia!


 

avatar użytkownika AdamDee

4. @Petrus

Gwoli ścisłości - "spieprzaj dziadu" to było, różnica niby niewielka, a jednak znacząca...
Jeśli oni Kakelstein to ja jestem starszy rabin II klasy ;)

Co do zaufania - podzielam Twoje zdanie Petrus.

AdamDee - Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
avatar użytkownika AdamDee

5. @Maryla

Właśnie, ładny poczet zwolenników.
Nie należy też zapominać o jednym mordercy, Ryszardzie Cybie, niedoszłym z Krakowa i wielu, wielu innych, na co dzień zionących miłością bliźniego...

AdamDee - Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
avatar użytkownika TW Petrus13

6. to ja jestem starszy rabin II klasy ;)

gwoli ścisłości na rabinat tyż trza mieć certyfikat.A co do reszty to się zgadza,bo ileż to razy Talmud przepisywano.Na pewnym portalu grzecznie się zapytałem czy żona Jana Rokity jest jeszcze członkiem s-PiS-u,i dostałam bana.A ojciec założyciel (niejaki Michał) zastrzegał się w regulaminie forum,że nigdy nikomu komentarza nie skasuje.A ja wciąż zadaję sobie pytanie co jest w przekazie istotnym.Treść czy forma przekazu,cholera że też się nie wyuczyłem na damskiego fryzjera,dziś miałby fuchę u ministry Muchy ;)
miłego dnia :)


 

avatar użytkownika AdamDee

7. @Petrus

Ban za Rokitę ?
Koniec świata... ;)

Co do kariery w szeregach władzy - ja myślę, że jednak nie ma czego żałować. Jak pójdzie na noże to pierwsi do odstrzału pójdą ci najsłabsi, widać Mucha ma już kłopoty, za nią mogą polecieć wszyscy jej totumfaccy ;))

AdamDee - Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
avatar użytkownika TW Petrus13

8. Koniec świata... ;)

zgadza się;),urodziłem się 13.10 (i w komuniźmie) kłopoty to moja specjalność.Czas ogacić dobrze bloga,bo trzynastka jest pechowa
pogody ducha życzę :)