Dieta Mirabelkowo Szczawiowa

avatar użytkownika polskie-forum.pl

Po odrzuceniu konstruktywnego wotum nieufności dla rządu, i to nie tylko głosami PO, ale również ich najzajadlejszych krytyków, takich jak Ruch Palikota, SLD, SP, o koalicjancie nie wspominając, „młode wilki“ premiera Tuska dokonają sprostowania zarzutów kierowanych przez PiS w kierunku rządu. Nie wiem, co „młode wilki“ od PR będą prostować, Zapewne zajmą się prostowaniem danych statystycznych na potrzeby propagandy sukcesu lub szukaniem przyczyn zaistniałego stanu rzeczy za czasu rządów PiS, czyli, przypomnijmy, mówimy o dwuletnim okresie 6 lat temu.

W poniedziałek, 11.03.2013 usłyszymy więc zapewne, że jest wspaniale, bezrobocie spada, jesteśmy zieloną wyspą, jabłka są tańsze niż kiedykolwiek dotąd a za ewentualne drobne niedociągnięcia odpowiedzialni są w 100% ministrowie z PiS u. Odniosłem wrażenie, że tak właśnie pan Tusk rozumie termin „odpowiedzialność“. Zasługi są jego, odpowiedzialny jest PiS. Mentalność Kaliego, chciałoby się rzec.

Skoro jest więc tak dobrze, to po co niektórzy jątrzyciele (zaplute karły reakcji) pytają pana premiera „jak żyć?“. Po co te badania ubóstwa w Polsce, po co te niepokojące wnioski o 800 tysiącach dzieci głodujących w naszej zasobnej ojczyźnie?

W ostatnim czasie rządzące ugrupowanie odpowiada nam, Polakom na pytanie „jak żyć“. Robi to ustami pana posła Niesiołowskiego i pani poseł Pitery, skądinąd obu niezwykle rozgarniętych graczy na szachownicy politycznej. Pewna część polskiego społeczeństwa, ta której przypadkowo nie stać na apartament za 20 mln zł przy Złotej 44 w Warszawie, ani też nie stać jej na sandacza w sosie z trawy żubrowej, powinna się dożywiać szczawiem oraz zbierać śliwki mirabelki, żeby wykarmić swoje dzieci. Tak, to padło z ust posła partii rządzącej, kto nie wierzy niech sprawdzi, internet huczy od tego. Pani Pitera dorzuciła do tego wspaniały pomysł dłuższego snu dla głodujących dzieci, zamiast porannego śniadania. Pierwszego i drugiego.

No tak, powie nam jeden czy drugi „jątrzyciel“, ale skąd wziąć ten szczaw i te mirabelki na początku marca, kiedy to zima nie chce odpuścić i na zboczach raczej biało niż zielono. Tutaj już poseł Niesiołowski milczy. Błysnął intelektem i narazie starczy. Dlatego proponuję, żeby do zbierania szczawiu i mirabelek zatrudnić dziadków i babcie, które mogą wykorzystać swój ceny czas na coś pożytecznego zamiast słuchania mowy nienawiści w Radiu Maryja.

Idąc tym tropem, zgodnie z sugestią partii rządzącej, możemy skonstruować plany na najbliższe lata. Szczaw i mirabelki mogą szybko zniknąć, a dzieci będą dalej głodne. Wówczas poseł Niesiołowski zapewne po raz kolejny błyśnie i zauważy, że po ulicach biegają jeszcze psy i koty, na drzewach jest kora a w śmietnikach marnują się obierki po ziemniakach. Gdyby był głód, to nie powinno tego być. Zgodnie z logiką pana posła, wszystko więc dalej będzie w porządku, nawet gdy zniknie szczaw i znikną mirabelki. Pobierając bajońskie gaże z podatkowych pieniędzy trudno jest zrozumieć głodne dzieci, których rodzice te podatki muszą zapłacić. To widać aż nadto wyraźnie.

Tokiem rozumowania pana posła można pójść dalej. Co się stanie, jeśli zabraknie kotów i psów a dzieci będą do domu przynosić korę, z której zapewne można przygotować wiele wspaniałych dań godnych pałacu prezydenckiego. Wówczas pan poseł Niesiołowski powie nam zapewne, że narazie te biedne rodziny jeszcze nie jedzą się nawzajem, więc głodu nie ma.

Skoro prawie milion głodnych polskich dzieci nie jest widziany jako problem przez rządzących to spytam: w którym miejscu do cholery PO zauważy, że problem jest? Jak babcie i dziadkowie wyzbierają szczaw? Jak zaczniemy jeść psy i koty? Czy może jak zaczniemy patrzeć jeden na drugiego jak na kawał mięsa?

I dalsza seria pytań. Gdzie leży granica upodlenia narodu Polskiego? Na ile jeszcze sobie pozwolimy? Ile razy muszą nam jeszcze napluć w twarz, żebyśmy przestali twierdzić, że to deszcz pada?

Do tych, którym mimo wszystko nie odpowiada dieta mirabelkowo szczawiowa apeluję: zaciągnijmy hamulec i nie pozwólmy im na więcej. Wyjdźmy na ulicę i wywieźmy ich na taczkach. Ja mam już dosyć.

 

 

7 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. nie trzeba czekać poniedziału

już dzisiaj kolega Mira i Rycha powiedział w TVN24 STOP WICHRZYCIELOM.

A ci wichrzyciele to "Bydlę-ojciec co przechlewa dziennie tygodniowy obiad dla dziecka"

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. 66 lat temu

pisał pochodzący z Komorowic Krakowskich ksiądz major Rudolf Marszałek, ps. Opoka. Niedługo później został aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa Publicznego. Po rocznym śledztwie, 10 stycznia 1948 roku, w więzieniu na Mokotowie zapadł wyrok sądu wojskowego - kara śmierci. Wyrok wykonano 10 marca 1948 r. około godz. 22.00. Ciało księdza majora zostało pochowane potajemnie i bezimiennie na terenie warszawskiej Dolinki Służewieckiej.

"Być wolnym, a jednak czuć się niewolnikiem, to chyba najstraszniejsze uczcie. A jednak jest ono w sercach nas wszystkich."

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika gość z drogi

3. Witaj Drogie Polskie Forum :)))

"Skoro prawie milion głodnych polskich dzieci nie jest widziany jako problem przez rządzących to spytam: w którym miejscu do cholery PO zauważy, że problem jest? Jak babcie i dziadkowie wyzbierają szczaw? Jak zaczniemy jeść psy i koty? Czy może jak zaczniemy patrzeć jeden na drugiego jak na kawał mięsa?"
Te dranie doprowadzą do tego,ze faktycznie zaczniemy patrzeć na siebie jak na kawał mięcha...
serdecznosci,
"wędrowiec.."

gość z drogi

avatar użytkownika gość z drogi

4. adam czyli ten z afery,której nie było...walnął z grubej rury...

"bydle-ojciec...przechlewa..."itd
ale rynsztok i to ma być ta wysoka kultura...
ale podobno dorwali go w bardzo nieciekawym towarzystwie prasowi fotografowie,
mam nadzieję,że zdjęcia się odnajdą...a na pewno postarają sie o to Ojcowie -bydlaki...

gość z drogi

avatar użytkownika polskie-forum.pl

5. Ojcowie bydlaki

Tak, teraz z naszego narodu zrobią jeszcze bandę pijaków i awanturników, której dzieci głodują bo przechlewa swoje wysokie skądinąd dochody. I napewno rpoceder ten tłumaczy te 800 000 przypadków. Plują nam w twarz na każdym kroku. Dzisiaj coś się tam podobno dzieje na Krakowskim Przedmieściu ?

Kolumb http://polskie-forum.pl
avatar użytkownika gość z drogi

6. Ojcowie bydlaki

jak ten kolejny adam musi nas nie nawidzieć,jak bardzo jesteśmy "niepotrzebni"
zapomniał tylko dureń,ze dzięki naszym podatkom,uno może sie produkować w telewizorni...
co do Krakowskiego...
nie wiem bo słuchałam cudnego koncertu na TW Trwam :)
przed chwilą wyleciała mi w powietrze cała pisanina ?czy dlatego,że to coś ,co zwie sie szenfield...ma specjalną ochronę ?:)))w necie...albo przeglądarce , z której korzystam...? ciekawe...
pozdrowienia dla kochanej Strony :))

gość z drogi

avatar użytkownika Maryla

7. PiS reaguje na manipulacje


PiS reaguje na manipulacje Tuska! Rusza strona tuskznaczybieda.pl. Andruszkiewicz: Okres jego rządów to smutne czasy


Politycy Prawa i Sprawiedliwości poinformowali, że uruchomiona została strona tuskznaczybieda.pl,
aby „w jednym miejscu pokazać fakty i dane gospodarcze, porównując
czasy rządów PO i PSL, zwłaszcza, kiedy Donald Tusk był premierem
do czasów, kiedy rządzi w Polsce Prawo i Sprawiedliwość” – powiedział
wiceminister Adam Andruszkiewicz.

Manipulacje i półprawdy Tuska

Dane
pokazują, że dokonaliśmy wielkiego, pozytywnego skoku. Państwo polskie
pod rządami Prawa i Sprawiedliwości rozwija się dynamicznie,
zażegnaliśmy wielką zmorę bezrobocia, która była także pod rządami
Donalda Tuska, rekordowo podnieśliśmy płace, przeprowadzamy rekordowe
podwyżki rent i emerytur, rekordowe środki są wydawane na inwestycje

– wskazał Adam Andruszkiewicz.

Wiceminister
zwrócił uwagę, że kiedy Donald Tusk organizuje swoje spotkania,
to „przede wszystkim atakuje polski rząd”. Dodał, że znamienne jest,
że szef PO praktycznie w ogóle nie skupia się na tym, jak Polska
wyglądała pod jego rządami.

Powinniśmy o tym mówić,
ponieważ dziś słyszymy o tym, że ponownie chce być premierem i te smutne
czasy mogą ponownie wrócić. Tusk stara się używać wielu półprawd
i manipulacji. Na tej stronie będziemy wykazywać i wykazujemy, w których
momentach się myli, w których manipuluje, a w których – mówiąc wprost
– kłamie

– powiedział wiceminister Andruszkiewicz.

Naprawdę
życzyłbym sobie, by Donald Tusk nie poświęcał tyle energii na walkę
z polskim rządem, ale poświęcał tę energię na walkę z rządem rosyjskim,
który jest bardzo agresywny, realizuje politykę imperialną i zagraża
Europie. A Donald Tusk dużo częściej atakuje rząd polski niż rosyjski
rząd Putina

– podkreślił polityk.


Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl