Rosyjskie wojska znów w Gruzji. Irlandia żąda formalnych gwarancji.Wbrew prawdzie.Mocne sygnały złej koniunktury.

avatar użytkownika Maryla

Z budżetu UE otrzymaliśmy o 177 mln euro mniej, niż wpłaciliśmy. Rośnie też deficyt na rachunku obrotów bieżących. W październiku wyniósł on ponad 2,2 mld euro i był o ponad 250 mln euro większy niż we wrześniu - podał wczoraj NBP. O tak dużym wzroście zadecydowało w dużym stopniu silne osłabienie eksportu. W październiku osiągnął on wartość 10,4 mld euro i był o 1,2 proc. mniejszy niż przed rokiem.

Ekonomiści są zaniepokojeni. Mamy ujemne saldo w rozliczeniach z UE. Do jej budżetu wpłaciliśmy z tytułu składek i członkostwa 462 mln euro, a otrzymaliśmy 285 mln euro. "Deficyt w rozliczeniach ze Wspólnotą nastąpił już drugi miesiąc z rzędu" - podkreśla Dariusz Winek, główny ekonomista BGŻ. Jego zdaniem dowodzi to, że nie potrafimy wykorzystywać środków z UE.

Wczorajsze dane o bilansie płatniczym przyczyniły się do osłabienia złotego o 2 proc. wobec euro, które po południu kosztowało 3,95 zł.

 

Wspomnienia o stanie wojennym w ramach akcji "Młodzi pamiętają"

  

Wspomnienia z czasów stanu wojennego, opowieści o prawdziwej międzyludzkiej solidarności oraz oceny historyków dotyczące skutków stanu wojennego można było usłyszeć w sobotę podczas dyskusji "13 grudnia 1981 r.", zorganizowanej w ramach akcji "Młodzi pamiętają".

Dyskusję, która odbyła się w Stowarzyszeniu Wolnego Słowa, zorganizowała Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, Europejskim Centrum Solidarności, Muzeum Historii Polski oraz Narodowym Centrum Kultury.

- Stan wojenny nie przestraszył mnie, miałem jedynie poczucie, że wchodzimy w etap decydujący, że władza już nic więcej zrobić nie może, że może nas tylko wsadzić do więzienia lub zabić - mówił działacz "Solidarności" Adam Borowski. Podkreślił, że cały czas towarzyszyła mu świadomość, że ludzi sprzeciwiających się władzy było bardzo dużo, co dawało względne poczucie bezpieczeństwa.

 

Inscenizacja wydarzeń ze stanu wojennego na pl. Zamkowym

Warszawa (PAP) - Starcia demonstrantów z ZOMO, pałowanie opozycjonistów, race dymne i milicyjne pościgi - to wszystko można było zobaczyć w sobotę na pl.Zamkowym w Warszawie, gdzie odbyła się rekonstrukcja wydarzeń z 13 grudnia 1981 r. Na pl.Zamkowym z...


opozycyjny wywiad

polityczni, sob., 13/12/2008 - 14:28

Kolejny wspólny wywiad Blogmedia24.pl i polityczni.pl Tym razem w naszym studio Maryla rozmawia z opozycjonistą Edwardem Mizikowskim.

 

 

GRZEGORZ NAPIERALSKI O "DOGADYWANIU SIĘ" Z PLATFORMĄ

"Poprzemy PO, ale czekamy na ofertę... merytoryczną"

Przed nami gorący tydzień w Sejmie: przesądzą się losy prezydenckiego weta wobec kilku ustaw. Czy w tej walce Platformie z pomocą przyjdzie SLD? - PO ma już koalicjanta, ale my i tak jesteśmy gotowi na współpracę przy...czytaj dalej »

 

 

Rada Krajowa SLD przyjęła uchwałę ws. rocznicy stanu wojennego

 Uchwała w sprawie stanu wojennego stwierdza m.in., że decyzja o jego wprowadzeniu 13 grudnia 1981 roku "spowodowana była stanem wyższej konieczności, koniecznością zapobieżenia szerzącej się anarchii, groźby wojny domowej i zbrojnej interwencji z zewnątrz".

Generał Wojciech Jaruzelski z kolei - jak głosi dokument - "powodowany odpowiedzialnością za los państwa, zdecydował się, jak sam przyznaje, na "mniejsze zło". Z "dezaprobatą" zatem, działacze SLD odnieśli się do "procesu osób, które podejmowały przed 27 laty trudną decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego".

Kukliński o Jaruzelskim: Tchórzliwy karierowicz

Portret psychologiczny na zlecenie CIA

Kukliński: Jaruzelski to tchórz i karierowicz

Tchórzliwy, zmieniający poglądy w zależności od pogody karierowicz, niedecyzyjny. Na zlecenie CIA Ryszard Kukliński opracował portret psychologiczny Wojciecha Jaruzelskiego. Wynika z niego, że generał był na tyle słaby, że Sowieci mogli nim grać. A Amerykanie dzięki wnikliwej charakterystyce mogli przewidywać kolejne ruchy Jaruzelskiego - pisze DZIENNIK.więcej »
 

Generał Jaruzelski przegrywa swoją ostatnią bitwę o historię

Coraz mocniejsze dowody świadczą, że generał nie tylko nie bał się interwencji ZSRR, ale wręcz o nią prosił © Archiwum Polskapresse

To nie są dobre dni dla generała. Prokuratorzy IPN liczą, że akta opublikowane przez CIA pogrążą gen. Jaruzelskiego w procesie, jaki toczy się przeciw autorom stanu wojennego. Większość komentatorów i polityków, którzy czytali akta, nie ma wątpliwości. W świetle raportu amerykańskiego wywiadu generał był wiernym wykonawcą woli Moskwy, która w grudniu 1981 roku już nie planowała interwencji wojskowej. »

 

Wśród ujawnionych dokumentów znajduje się lista wojskowych, funkcjonariuszy bezpieki oraz oficjeli partyjnych odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego (© J. Rydzewski)

Generał i kulisy 13 grudnia 1981

 

Pikieta przed willą Jaruzelskiego

Przed domem generała zapłonęły znicze - kilkadziesiąt osób domagało się osądzenia twórców stanu wojennego. Na transparentach mieli wypisane między innymi hasło: "Jaruzelski-pamiętamy twoje zbrodnie". Po drugiej stronie ulicy ustawiło się kilkudziesięciu zwolenników generała. Ich zdaniem stan wojenny był koniecznością i uchronił Polskę od przelewu krwi. Obie demonstracje przedzielał kordon policji.


Dziś mija 27. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Władzę w kraju przejęła w tym okresie Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego z generałem Wojciechem Jaruzelskim na czele. Celem wprowadzenia stanu wojennego była likwidacja protestów społecznych oraz wstrzymanie procesów demokratyzacyjnych, zainicjowanych w sierpniu 1980 roku. Zagrażały one trwałości systemu komunistycznego oraz utrzymaniu władzy przez PZPR.

Władze uzasadniały wprowadzenie stanu wojennego zagrożeniem struktur państwowych. Po latach generał Jaruzelski tłumaczył swoją decyzję groźbą zbrojnej interwencji wojsk Układu Warszawskiego. W czasie stanu wojennego straciło życie ponad 100 osób. Internowano ponad trzy tysiące osób, a czasowo pozbawiono wolności ponad 10 tysięcy. Tysiące ludzi było represjonowanych i wyrzuconych z pracy za udział w protestach, popieranie podziemnej działalności NSZZ "S", czy też samą przynależność do związku. Większość działaczy związku i członków opozycji, szczególnie KOR, zostało internowanych, a później znalazło się w więzieniach.

Wraz z ogłoszeniem stanu wojennego zawieszono wydawanie prawie całej prasy, a radio, telewizję i duże zakłady przemysłowe zmilitaryzowano. Strajki i masowe protesty zostały zakazane. Tam gdzie mimo to spontanicznie wybuchały, były tłumione przez wojsko i milicję. Podczas pacyfikacji górniczego protestu w kopalni "Wujek" zginęło 9 górników. Stan wojenny odwołano 22 lipca 1983 roku.

 

8fbe0abddc2f4843d134eb7ecf630e7a

Mity o radzieckiej interwencji

Najbardziej obciążające dla Jaruzelskiego są jednak słowa wieloletniego ministra spraw zagranicznych Andrieja Gromyki: "Będziemy zmuszeni postarać się jakoś rozwiać złudzenia Jaruzelskiego i innych polityków w sprawie wysłania tam wojsk. Wprowadzać wojsk do Polski nie można w żadnym razie. Myślę, że możemy polecić naszemu ambasadorowi, aby złożył Jaruzelskiemu wizytę i zakomunikował mu to".

 

B3d887a835b05d7e7f86e746d44c174e

Ofiary Jaruzelskiego i Kiszczaka

By nie zapomnieć o ich ofiarach, publikujemy listę wszystkich osób, które straciły życie między 13 grudnia 1981 a grudniem 1983 r. w wyniku działań komunistycznego aparatu zbrodni.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski

2008-12-13

Odznaczenie dla jednej z pierwszych ofiar stanu wojennego

W 27. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Prezydent RP nadał pośmiertnie Antoniemu Browarczykowi Krzyż Kawalerski OOP...

Antoni Browarczyk był jedną z pierwszych i najmłodszych ofiar stanu wojennego. Ten 20-letni uczestnik duszpasterstwa dominikańskiego, aktywnie włączył się w działalność przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego już 13 grudnia 1981 r. 16 grudnia uczestniczył w walkach ulicznych w Gdańsku. Został śmiertelnie postrzelony 17 grudnia 1981 r. w Gdańsku podczas tłumienia przez milicję i wojsko demonstracji przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego. Śledztwo prowadzone w sprawie śmierci Antoniego Browarczyka umorzono „wobec niewykrycia sprawców nieostrożnego użycia broni”. Postać Antoniego Browarczyka została przybliżona w filmie dokumentalnym Padł na ulicach Gdańska. 

Dawny opozycjonista do Urbana: Łże pan, jak bura suka

EMOCJONALNA DYSKUSJA O STANIE WOJENNYM

Dawny opozycjonista do Urbana: Łże pan, jak bura suka
- Łże pan, jak bura suka. Nikt nie chciał walczyć zbrojnie, wy za wszystko groziliście nam śmiercią - tak działacz opozycji z czasów PRL Zbigniew Janas zareagował na słowa Jerzego Urbana. Były rzecznik PRL-owskiego...czytaj dalej »

 

Będą odszkodowania za stan wojenny

50 tysięcy złotych - takie jednorazowe odszkodowania otrzymają rodzice, małżonkowie i dzieci ofiar m.in. stanu wojennego. Rząd przyjął projekt ustawy o zadośćuczynieniu dla uczestników wystąpień wolnościowych w latach 1956-1983. - Propozycja na pewno spotka się z poparciem Sejmu - mówi szef MSWiA Grzegorz Schetyna. »

 

 
Prasa na usługach reżimu w pierwszych dniach stanu wojennego
Dziennikarze na ideologicznym froncie
 
fot. A. Byszuk

Dr Daniel Wicenty


Wprowadzając stan wojenny w Polsce, władze musiały zabezpieczyć "front ideologiczny", czyli środki masowego przekazu. Zapanowanie nad nimi było oczywiste z politycznych względów. Już w 1980 r., na długo przed 13 grudnia 1981 r., zainicjowano operację "Lato '80", która zakładała m.in. ofensywę propagandową wiążącą się z kompromitowaniem przeciwników politycznych, podgrzewaniem nastrojów oraz obniżaniem popularności i wiarygodności "Solidarności". Niemniej jednak środowisko dziennikarskie w czasie karnawału "Solidarności" stało się dla najwyższych kręgów PZPR mocno problematyczne i niepewne. W leninowskim modelu prasy nie było miejsca na autonomię dziennikarzy, dziennikarską kontrolę aparatu władzy oraz wszechstronne informowanie społeczeństwa.

   > Więcej <

500 godzin nagrań CBA - sąd ogląda taśmy doktora G.

 

To Służba Kontrwywiadu Wojskowego nagrywała ukrytą kamerą rozmowy w gabinecie Mirosława G. jako ordynatora kliniki kardiochirurgii szpitala MSWiA w Warszawie - ujawniono podczas dzisiejszej rozprawy G. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa zaczął odtwarzanie nagrań z tej kamery. Trwają w sumie 500 godzin.  »

 

"Nasz Dziennik": Specprowokacja się sypie

Warszawa (PAP) - Jeszcze w tym miesiącu do prokuratury w Warszawie ma wpłynąć przygotowane przez członków Komisji Weryfikacyjnej WSI zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa m.in. przez marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, szefa ABW Krz...

 

BRAK KWORUM UNIEMOŻLIWIŁ GŁOSOWANIE NAD ICH ODWOŁANIEM

Prezesi Polskiego Radia zostają

Prezesi Polskiego Radia zostają

Zawieszeni prezesi Polskiego Radia Krzysztof Czabański i Jerzy Targalski - wbrew oczekiwaniom - nie zostali odwołani ze stanowiska. Powód? Brak kworum uniemożliwił radzie nadzorczej Radia głosowanie w sprawach kadrowych.czytaj dalej »

 

 

 

Korupcja, mobbing i błędy w sztuce doktora Mirosława G.

Oskarżony o przyjmowanie łapówek od pacjentów i mobbingowanie podwładnych Mirosław G. tak łatwo nie uwolni się od zarzutów korupcji. »

 

Zbiórka PiS na Ziobrę może być nielegalna

  

Zbiórka pieniędzy na Zbigniewa Ziobrę, którą planuje PiS, może być niezgodna z prawem - informuje serwis dziennik.pl. Były minister sprawiedliwości przegrał proces z doktorem G. i ma wykupić telewizyjne spoty przepraszające kardiochirurga. »

 

 

Złe wyniki finansowe krajowej gospodarki

Polska dokłada do Unii

Z budżetu UE otrzymaliśmy o 177 mln euro mniej, niż wpłaciliśmy. Rośnie też deficyt na rachunku obrotów bieżących. W październiku wyniósł on ponad 2,2 mld euro i był o ponad 250 mln euro większy niż we wrześniu - podał wczoraj NBP. O tak dużym wzroście zadecydowało w dużym stopniu silne osłabienie eksportu. W październiku osiągnął on wartość 10,4 mld euro i był o 1,2 proc. mniejszy niż przed rokiem. więcej »
 

 

 

JUŻ KRYZYS, CZY TYLKO ZAWAHANIE?

Polski eksport rekordowo słabnie

Polski eksport rekordowo słabnie

Ekonomiczna prasa zaniepokojona: w październiku polski eksport był niższy niż rok wcześniej. Skala spadku nie była duża - spadek nieco przekroczył 1 procent - ale jeszcze we wrześniu notowaliśmy wzrost przekraczający 20...czytaj dalej »

 

"Parkiet": Mocne sygnały złej koniunktury



Pierwszy raz, przynajmniej od 2001 r., w październiku polski eksport wyrażony w euro był niższy niż rok wcześniej - pisze "Parkiet".  »

 Gilowska o kryzysie gospodarczym

Była minister finansów i była przewodnicząca PO Zyta Gilowska mówi "Dziennikowi" co należy zrobić w sytuacji kryzysu gospodarki.

 

W Polsce jest potężny rynek wewnętrzny i mnóstwo podstawowych potrzeb. A że jesteśmy krajem relatywnie biednym, to Polacy w zakupach kierują się głównie ceną. Więc obniżenie części cen zachęca do większej konsumpcji. Ale obniżanie cen musi być dla biznesu neutralne, bo inaczej maleje skłonność do inwestowania i gospodarka się zwija.

Dlatego najlepsze, co możemy zrobić, to obniżać ceny, zmniejszając podatek, który w tych cenach jest, czyli VAT. A tak się akurat składa, że VAT w Polsce ma bardzo wysoką stawkę, jedną z najwyższych w Europie. Przecież minimalna stawka wymagana przez dyrektywę UE wynosi tylko 15 proc. Półtora roku temu planowałam, by tę stawkę obniżyć o 3 czy 4 proc. Teraz, kiedy mamy nadciagające duże spowolnienie gospodarcze to powinny być co najmniej 4 pkt. proc., czyli zmniejszenie stawki z obecnych 22 proc. do 18 proc.

ab, pap

 

 

Miliardy na lokatach



W listopadzie roczna dynamika depozytów gospodarstw domowych wyniosła prawie 25 proc; w tym miesiącu wkłady na lokatach wzrosły o 7,4 mld zł. To efekt większej konkurencji w sektorze bankowym oraz dalszego odpływu pieniędzy z warszawskiej giełdy - informuje "Rzeczpospolita". »

 

 

 

Irlandia oczekuje do czerwca gwarancji ws. Traktatu Lizbońskiego

 

Irlandia wyraziła oczekiwanie, że do czerwca, jeszcze przed ewentualnym powtórnym referendum w sprawie Traktatu Reformującego UE, otrzyma od Brukseli formalne gwarancje, rozwiewające zastrzeżenia wyborców wobec tego dokumentu.  »

 

Korzystają z Schengen, ale do Unii nie chcą

  

Od piątku 12 grudnia strefa Schengen obejmuje 25 państw. Z chwilą przystąpienia Szwajcarii do Układu z Schengen, Europejczykom z innych krajów łatwiej jest do niej wjechać, a Szwajcarzy mają bliżej do Europy. »

 

UE: zgoda negocjatorów na pakiet klimatyczno-energetyczny

  

Negocjatorzy Parlamentu Europejskiego zatwierdzili pakiet klimatyczno-energetyczny, przyjęty przez szefów państw i rządów UE na szczycie w Brukseli. Otwiera to drogę do pozytywnego głosowania na sesji PE w nadchodzącym tygodniu.  »

 

Prasa krytykuje wyniki szczytu UE, a chwali Merkel

  

Część niemieckiej prasy krytycznie ocenia uzgodnione na szczycie UE w Brukseli kompromisy w sprawie pakietu klimatyczno-energetycznego oraz programu pobudzania gospodarki. Dzienniki chwalą za to stanowczość kanclerz Angeli Merkel.  »

 

Brytyjska prasa uznała rezultaty szczytu UE za sukces Gordona Browna

W opinii "Times'a", przyłączenie się Niemiec do europejskiego pakietu ratunkowego dla gospodarki jest potwierdzeniem słuszności brytyjskiej koncepcji, że do ożywienia gospodarczego potrzebne są zmiany w systemie podatkowym. "Times" podkreśla, że Gordon Brown nie polemizował z krytykującymi go niemieckimi politykami, lecz powiedział, iż wszystkie kraje Unii Europejskiej są zjednoczone w działaniach w celu zahamowania recesji. »

 

 

 

Ławrow ostrzega NATO

  

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow ostrzegł, że normalizacja stosunków z NATO nie będzie łatwa.  »

 

Rosyjskie wojska znów w Gruzji

AFP

Minister spraw zagranicznych Gruzji, Grigoł Waszadze nazwał wtargnięcie rosyjskich wojsk do wioski Perewi "klaunadą" i oświadczył, że wobec takich działań najbardziej potrzebny jest psychiatra.
Gruzja poinformowała, że setki żołnierzy rosyjskich wtargnęły do spornej wioski gruzińskiej Perewi w pobliżu Osetii Południowej i wyparły stamtąd gruzińską policję.

Przedstawiciel lokalnej policji oraz rzecznik gruzińskiego MSW podali, że do wioski Perewi wtargnęło 500-600 żołnierzy rosyjskich.

 

Gruzja, UE i senator Kerry krytykują zajęcie przez Rosjan wsi Perewi

  

Powtórne zajęcie przez siły rosyjskie spornej wsi gruzińskiej Perewi w pobliżu Osetii Południowej wywołało krytykę ze strony Gruzji, Unii Europejskiej i senatora USA Johna Kerry'ego, który tego dnia przebywał przez kilka godzin w Tbilisi.  »

 

Ofiary Katynia bez rehabilitacji?

Sąd Rejonowy w Moskwie odwołał wczoraj dwie rozprawy, podczas których miał rozpatrzyć skargi stowarzyszenia Memoriał na postępowanie Głównej Prokuratury Wojskowej (GPW) Rosji w sprawie rehabilitacji ofiar mordu NKWD na polskich jeńcach w 1940 roku. Skargi Memoriału, organizacji pozarządowej dokumentującej zbrodnie komunistyczne, dotyczą porucznika Stanisława Karnkowskiego, jeńca Kozielska, i starszego posterunkowego Marcina Świderskiego, jeńca z obozu w Ostaszkowie. GPW odmawia ich rehabilitacji - podobnie jak i innych ofiar zbrodni katyńskiej - twierdząc, że dokumenty dotyczące tego mordu się nie zachowały, więc nie może ona rozpatrzyć wniosków o rehabilitację polskich jeńców. Wczorajsze odwołanie rozpraw, chociaż są prowadzone przez różnych sędziów, uzasadniono względami proceduralnymi.
GLK, PAP

> Więcej <

 

  Stalinizm na Uniwersytecie Wrocławskim (cz. 2)
fot. M. Borawski

Prof. Jerzy Robert Nowak


Neostalinowscy cenzorzy triumfują na Uniwersytecie Wrocławskim. Nie tylko udało im się udaremnić odbycie ważnej naukowej konferencji z udziałem dziesięciu naukowców z kraju i z zagranicy, ale przeforsowali represyjną decyzję personalną. Rada Instytutu Studiów Międzynarodowych przegłosowała odwołanie z funkcji dyrektora Instytutu jednego z najwybitniejszych politologów wrocławskich prof. Tadeusza Marczaka. Poniósł on taką karę rzekomo za zaproszenie mnie do udziału w konferencji naukowej z referatem na temat obrazu polskiej historii w Rosji.

Z góry zawyrokowano o mnie - jak stwierdził rektor prof. dr hab. Marek Bojarski, że "kontrowersyjność tej osoby mogłaby właśnie doprowadzić do jakichś swego rodzaju niefortunnych zachowań ludzi". Decyzja o usunięciu świetnego naukowca prof. T. Marczaka ze stanowiska tylko ze względu na zaproszenie "nieodpowiedniej" politycznie osoby cofa Uniwersytet Wrocławski do czasów stalinowskich, gdy uczelnia ta nosiła jeszcze miano głównego służalca Moskwy - Bolesława Bieruta.

  > Więcej <

 

Dary dla Polaków mieszkających na Ukrainie

Ponad tona darów zebranych podczas charytatywnej akcji na Lubelszczyźnie trafiła do Polaków w Drohobyczu na Ukrainie. Dary zbierano w Zamościu, Łęcznej i Tomaszowie Lubelskim. »

 

7 komentarzy

avatar użytkownika triarius

1. dobra robota... ale ja bym jednak zmienił to granatowe...

... tło tych niektórych nagłówków na coś jaśniejszego. Nie widać po prostu.


Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

avatar użytkownika Maryla

2. Tygrysie

wiem, ze nie widac, ale reklamacja do ND. Ja nie umiem tego zmienić, niestetyprzepisywanie tych tytułów bez "granatu" to czas, którego wciąz za mało

 

pozdrawiam

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika ckwadrat

3. Poprawiłem

NIe można się niestety w prosty sposób pozbyć tego granatowego tła, ale zmienić kolor tekstu można.
avatar użytkownika Maryla

4. Czarku, dzieki

jak mi zdradzisz sekret techniczny, jak - to obiecuję zmieniać. pozdrawiam

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika ckwadrat

5. Marylo

Muszę poszperać w ustawieniach edytora, bo chyba nie masz nawet takiej możliwości (mają ja chyba tylko admini). Jak mi sie uda zobaczysz w najniższym rzedzie ikonek edytora "T" i "wiaderko" z paletami barw. "T" zmienia właśnie kolot tekstu. Tylko trzeba wcześniej zaznaczyć tekt, którego kolor chce się zmienić

avatar użytkownika admin

6. Marylo - już powinnaś to mieć

jw.

avatar użytkownika Maryla

7. Czarku

bardzo dziekuję. Wiesz, jaka ze mnie noga techniczna. Potrenuję! dziekuję za pomoc

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl