XXI Rocznica Radia Maryja - życzymy wszystkiego najlepszego !

avatar użytkownika Maryla

Jutro w Toruniu odbędą się uroczystości XXI Rocznicy Radia Maryja. Z tej okazji do Grodu Kopernika przybędą pielgrzymi z całego kraju i różnych części świata.

Rocznicowe uroczystości odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przy ulicy św. Józefa w Toruniu. Rozpoczną się o godz. 12.30 modlitwą różańcową. Następnie zaplanowano się koncert Zespołu Muzyki Sakralnej Lumen i Orkiestry Koncertowej “Victoria”. O godzinie 15:00 zgromadzeni odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Pół godziny później Mszy św. dziękczynnej będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Suski – pasterz diecezji toruńskiej, homilię wygłosi ks. bp Ignacy Dec – pasterz diecezji świdnickiej.

Miniony rok obfitował w wiele ważnych wydarzeń dla Radiowej Rodziny, za które słuchacze toruńskiej rozgłośni będą dziękować. Jest także wiele spraw, które Rodzina Radia Maryja chce zawierzyć Matce Bożej – wśród nich miejsce dla TV Trwam na cyfrowym multipleksie.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Józef Michalik w wywiadzie dla Radia Maryja i TV Trwam powiedział, że poprzez decyzję KRRiT dyskryminuje katolicką stację i narusza deklarowane prawa pluralizmu w mediach.

- Nie znalazła się tam telewizja, która ma nieco inny profil. (…) Większa część społeczeństwa to katolicy, oni powinni mieć prawo. Jeśli 2 i pół miliona osób wyraża wolę, domaga się tego, a tych ludzi jest znacznie więcej, czemu nie dać miejsca na multipleksie. Znalazło się tam wiele organizacji, a akurat dla tej telewizji się nie znalazło – powiedział ks. abp Józef Michalik.

Ks. abp Józef Michalik zauważył, że decyzja KRRiT wywołała poruszenie w społeczeństwie, aby je teraz uspokoić wystarczyłaby jedna właściwa decyzja.

- Budzi się społeczna świadomość, poczucie odpowiedzialności za to co się dokonało. Odebrane jest to, jako niesprawiedliwość, niewierność zasadzie, którą sami ogłosiliśmy. Myślę, że nasze społeczeństwo dojrzeje i dojrzeją instytucje, które powinny podjąć właściwą decyzję. Potrzeba jednej decyzji, która uzdrowi i uspokoi Naród – zaznacza ks. abp Józef Michalik.

Radio Maryja poprzez swoją misję Nowej Ewangelizacji wychodzi naprzeciw współczesnemu chaosowi wartości i dezinformacji, która panuje w świecie mediów – podsumował 21-letnią działalność katolickiej rozgłośni prof. Piotr Jaroszyński.

Wykładowca WSKSiM i KUL wyjaśnił, że dziś odczuwamy brak prawdy, która służy wolności człowieka. Radio Maryja otwiera ludzi na głos sumienia i naucza wiary już 21 lat.

- Radio Maryja pomaga odnaleźć się w niezwykłym zawirowaniu, jakiemu jesteśmy poddawani w Polsce i świecie. Człowiek może znaleźć się w różnych sytuacjach, a najgorsze jest to, gdy straci orientację. Nie wie kto jest kim, co jest jego celem, co jest dobre, a co złe, co jest prawdą, co fikcją. Na przekór temu chaosowi, który oczywiście prowokowany jest sztucznie, wychodzi cała działalność Radia Maryja – powiedział prof. Piotr Jaroszyński.

Radio Maryja pełni misję, której znaczenia nie da się ująć w ciasne ramy wyliczeń czy badań. Jest głosem dla ludzi oraz głosem ludzi, którym nie jest obojętne to co dzieje się z Ojczyzną i światem.

- Wszystkich, którzy mają poczucie nie tylko odpowiedzialności, ale przede wszystkim chcą zachować ludzki wymiar naszego życia, mówiąc górnolotnie naszego życia na ziemi i ku Bogu. Dlatego rola Radia Maryja jest nie do zanegowania i nie można jej przecenić, bo jest to jedyna rola. Dlatego musimy ze wszystkich sił bronić Radia Maryja – dodał prof. Piotr Jaroszyński  

W całej Polsce trwają już ostatnie przygotowania i zapisy przed wyjazdem na sobotnie uroczystości – mówi jeden z organizatorów wyjazdu.

- Zachęcam do tego, żeby wybrać się z nami i osobiście  zobaczyć jak to z tym Radiem Maryja jest w rzeczywistości i z ludźmi to radio tworzącymi. Mamy zapisanych ludzi w różnym wieku. Są także osoby młode, wbrew temu, co jakby mówi propaganda przeciwna Radiu Maryja – powiedział jeden z organizatorów wyjazdu.

Miniony rok obfitował w wiele ważnych wydarzeń dla radiowej rodziny, za które słuchacze toruńskiej rozgłośni chcą podziękować. Jest także wiele spraw, które Rodzina Radia Maryja chce zawierzyć Matce Bożej – wśród nich przyznanie TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

- Przede wszystkim jedziemy podziękować Matce Bożej za Jej radio. Przeprosić za to wszystko, co było złe. A także dziękować za nasz kraj – powiedziała pani Małgorzata z Rzeszowa.

Zarówno pielgrzymi, jak i mieszkańcy Torunia muszą się przygotować na zmiany w ruchu drogowym.

- Od około godziny 8:00 będą zamknięte dojazdy od ulicy św. Józefa do wjazdu hospicjum, odcinka ulicy Grunwaldzkiej. Będzie też zamknięty odcinek ulicy Grunwaldzkiej, między ulicą Borowiacką, a ulicą Św. Józefa. Zamknięta też będzie ulica Żwirki i Wigury, na odcinku Legionów i Grudziądzkiej. Nie będzie to dotyczyło autobusów, zwłaszcza linii MZK. Będzie również zmiana organizacji ruchu przy ulicy Św. Józefa, będzie ulicą jednokierunkową na odcinku od Grunwaldzkiej do Placu Frelichowskiego - powiedziała rzecznik Policji w Toruniu, Wioletta Dąbrowska.

Jak co roku policja prosi pielgrzymów o ostrożność.

- Rzeczy osobiste, dla nas istotne należy chować w wewnętrznych kieszeniach odzieży, najlepiej zasuwanych. Kobiety noszą, ze sobą torebki. Trzymajmy je na ramieniu, sprawdźmy czy mamy dobrze zasunięty zamek i jeśli znajdujemy się w tłumie należy łokciem przytulić torebkę do siebie - ostrzega podinsp. Wioleta Dąbrowska.

Na sobotnie uroczystości wybierają się pielgrzymi z całego kraju. Nasza słuchaczka, która do tej pory już 17 razy świętowała Rocznicę Powstania Radia Maryja w Toruniu, nie wyobraża sobie, by mogło jej zabraknąć również i w tym roku.

- Nie wyobrażam sobie, żebym tam nie była. Staram się zabrać słuchaczy i sympatyków Radia Maryja. Pamiętam kiedy byliśmy na Jasnej Górze, miałam transparent Dziękujemy Radiu Maryja za budzenie naszych sumień. To w dalszym ciągu trwa w nas, Polakom jest potrzebne, bo nie wiem jak wyglądałaby rzeczywistość bez Radia Maryja – mówiła słuchaczka.

8 grudnia uroczystości rocznicowe odbędą się w Bydgoszczy.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/xxi-rocznica-radia-maryja-uroczystosci-w-toruniu/

 

Etykietowanie:

13 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. OGLĄDAJ NA ŻYWO – Transmisja

OGLĄDAJ NA ŻYWO – Transmisja z XXI rocznicy Radia Maryja w TV TRWAM

Radio Maryja -
3 godziny 4 min. temu

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. Gazeta Wyborcza na urodziny RM

21. urodziny Radia Maryja - kto słucha stacji o. Rydzyka

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12960590,21__urodziny_Ra...

W sobotę w Toruniu Radio Maryja będzie świętować 21. urodziny. W dobrym nastroju, bo stacja o. Tadeusza Rydzyka ma najwięcej słuchaczy od siedmiu lat Od stycznia do końca września stacji słuchało średnio dziennie 1 mln 57 tys. Polaków. To o 70 tys. więcej niż w porównywalnym okresie 2011 r. - pisze w "Gazecie Wyborczej" Jacek Hołub.
Jak wynika z badań CBOS, słuchacze rozgłośni są bardziej krytycznie nastawieni do rzeczywistości niż przeciętni Polacy i w ciemniejszych barwach widzą przyszłość. Ale radio nie tyle kreuje ich sposób postrzegania świata, ile jest z nim zgodne.

Poczucie przynależności i wartości daje słuchaczom także czytelny podział obowiązujący w Radiu Maryja: na "my" i "oni". "My" jesteśmy sługami prawdy, wierzymy w Boga, kochamy ojczyznę, realizujemy przesłanie Jana Pawła II. "Oni" chcą zniszczyć, zdemoralizować i rozkraść Polskę. Odbierają nam prawa, zamykają nam usta i ogłupiają naród, żeby zrobić z nas niewolników.

Zagrożenie i wspólny wróg mają mobilizować Rodzinę. Do wpłat i do akcji. Rozgłośnia podaje na swojej stronie internetowej, że pod protestami do KRRiT w sprawie TV Trwam podpisało się już 2,4 mln osób. W obronie telewizji odbyło się już niemal 140 demonstracji i marszów w Polsce i za granicą. Do manifestacji przyłączają się "Solidarność", Kluby "Gazety Polskiej", Solidarni 2010, PiS i Solidarna Polska. Łączy ich chęć przewrócenia rządu Donalda Tuska. Bo radio, które dociera do miliona słuchaczy, jest dobrym sojusznikiem.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika intix

3. @Maryla

XXI Rocznica Radia Maryja - życzymy wszystkiego najlepszego !

I ja pozwolę sobie,  do tych życzeń się przyłączyć...
Niech Dobry Bóg ma w Swojej opiece całą Rodzinę Radia Maryja...
Niech prowadzi JĄ, pod Swymi Sztandarami, Matka Boża,  Najświętsza Maryja...
***
Szczęść Boże...

avatar użytkownika intix

4. Rodzina Radia Maryja u Benedykta XVI

avatar użytkownika gość z drogi

5. szanowna pani Marylo :)

przepiękna transmisja i jakże odmienna od tej serwowanej na" rzondowych ekranach"
dołączam do
gratulacji i życzeń przynajmniej 1oo lat i wiecej.... :)

gość z drogi

avatar użytkownika Maryla

6. Radio Maryja buduje życie

Radio Maryja buduje życie religijne i patriotyczne Polaków

Radio Maryja świętowało XXI rocznicę swojego powstania. Główne
uroczystości  odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w
Toruniu. Jak co roku do grodu Kopernika przybyły tłumy wiernych
słuchaczy z całej Polski i z zagranicy.

Centralnym punktem uroczystości była Msza św. Przed jej rozpoczęciem zebranych powitał o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

- Nie byłoby tego, gdyby nie było braterstwa. Ducha
siostrzanego i rodzinnego. Dziękujemy wam za to. Za Rodzinę Radia
Maryja. Dwadzieścia jeden lat.
Wszystko
zaczęło się w tym kościele, na Mszy św. o godzinie 12:00. To była
niedziela, 8 grudnia. Prowincjałem był wówczas śp. o. Jacek Gajda. Gdyby
dbał bardziej o zdrowie i słuchał lekarzy, to byłby z nami dzisiaj.
Wiemy na pewno, że jest w niebie. Dziękujemy Panu Bogu za taki zarząd
naszej prowincji redemptorystów, że mieli odwagę pobłogosławić to dzieło
powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

Eucharystii przewodniczył ks. bp Andrzej Suski, ordynariusz toruński.
Zwracał uwagę, że XXI rocznica utworzenia Radia Maryja wpisuje się w
Rok Wiary.

„Kto walczy z wiarą – niszczy człowieka. Kto ośmiesza wiarę i
profanuje symbole religijne – rani człowieka. Kto usuwa wiarę z życia
społecznego – niszczy jego fundament” – mówił ks. bp Andrzej Suski.
Jednocześnie dodał, że: „Kto ogranicza środki przekazu wiary – uderza w
podstawowe prawo do jej wyznawania i prawo do wolności słowa”. W tym
kontekście ks. bp Andrzej Suski wskazał na szczególną rolę Radia Maryja w
krzewieniu wiary.

- Dziękujemy Bogu za Radio Maryja i jego ogromny wkład w
budzenie, umacnianie i pogłębianie naszej wiary. Dziękujemy w szczególny
sposób za katechezy, modlitwy, świadectwa oraz stałą więź z Ojcem
Świętym poprzez transmisje, które umożliwiają uczestnictwo w papieskich
audiencjach, liturgiach i pielgrzymkach. Dziękujemy również za niedawną
pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Rzymu, która była niezwykłym
przeżyciem radosnego wyznania wiary przy Konfesji Św. Piotra, pod
przewodnictwem najbliższego współpracownika Ojca Świętego, kard.
Bertone, sekretarza stanu-
powiedział ks. bp Andrzej Suski.

W homilii ks. bp Ignacy Dec – ordynariusz diecezji świdnickiej mówił o
roli Radia Maryja w budowaniu życia religijnego i patriotycznego
Polaków w kraju i zagranicą. Wskazał przy tym na codzienny program
rozgłośni i dzieł przy niej powstałych. Powiedział, że jednoczą one
ludzi na modlitwie, wokół spraw społecznych, gospodarczych i
politycznych.

-Radio Maryja i dzieła przy nim wyrosłe, promują wartości
religijne, humanistyczne, moralne, patriotyczne, które są koniecznym
elementem zdrowej demokracji. Jesteśmy wdzięczni Radiu Maryja, że – za
Ojcem świętym i pasterzami Kościoła – ukazuje jak powinno wyglądać
świadectwo naszej wiary w życiu osobistym i publicznym, że poucza nas 
czym jest prawdziwa wolność, czym jest zdrowa demokracja, tolerancja,
pluralizm
-
mówił ks. bp Ignacy Dec.

Ordynariusz diecezji świdnickiej zwrócił też uwagę na rolę toruńskiej
rozgłośni w promowaniu nauki Kościoła m.in. podczas batalii o prawo do
życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Ks. bp Ignacy Dec wspomniał również o bolesnej sprawie dyskryminacji
TV Trwam. Zauważył, że choć z najwyższych trybun państwowych i w mediach
głównego nurtu, padają takie słowa jak „demokracja”, „pluralizm”,
„tolerancja”, czujemy się dyskontowani.

- Casus Telewizji Trwam zaprzecza obecności w polskim życiu
publicznym tych demokratycznych wartości. W sytuacji w jakiej jesteśmy,
możemy pytać, co oznacza głos narodu, głos wolnych ludzi, upominający
się o katolickie media, o wolność słowa w mediach?. Jaką wymowę mają
marsze o wolne media i przeciw dyskryminacji  Telewizji Trwam już w
ponad 130 miastach, na czele z tym stołecznym, z 29 września br. , z
hasłem: „Obudź się, Polsko!”?. Jaką wymowę ma  prawie 2,5 miliona
podpisów  domagających się miejsca dla Telewizji Trwam na cyfrowym
multipleksie. Bardzo nas niepokoi stanowisko Krajowej Rady Radiofonii i
Telewizji. Władza nie może sobie zawłaszczać dobra narodowego. Dobro
narodowe jest do sprawiedliwego podziału dla wszystkich: dla poprawnych i
niepoprawnych politycznie; dla wszystkich, a nie tylko dla swoich-
dodał ks. bp Ignacy Dec.

Ks. bp nawiązał również do rozpoczynającego się w niedzielę nowego
roku Kościelnego, który będzie przebiegał pod hasłem „Być solą ziemi”. W
tym kontekście zachęcał do bycia obrońcami prawdy, dobra, piękna i
innych wartości. Powiedział, że mamy obowiązek prawdę głosić, prawdy
bronić i prawdy się domagać. Chwała Radiu Maryja, że to dziś czyni –
dodał ordynariusz diecezji świdnickiej.

Na 21. rocznicę Radia Maryja słowo skierował ks. kard. Zenon
Grocholewski, prefekt Kongregacji Wychowania Chrześcijańskiego. W
liście, który odczytał o. Zdzisław Klafka ks. kard. nawiązał do
ostatniej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Ojca Św. Pogratulował
„świadectwa radosnej wiary i przywiązania do osoby Następcy Piotra i
jego nauczania”.

- Trudno nie zauważyć owoców, jakie przynosi wieloletni i
obfity zasiew Słowa Bożego ze strony Radia Maryja wraz z TV Trwam.
Cieszy mnie, że dla wielu Polaków, jak sami mówią, te dzieła stały się
pewnego rodzaju uniwersytetem formującym sumienia Polaków w duchu
ewangelii i Polskiej kultury bogatej w wartości. Do pięknych owoców
należy bezsprzecznie Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej-
napisał w liście ks. kardynał Zenon Grocholewski.

Ks. kardynał Zenon Grocholewski zapewnił o swojej modlitwie
TV Trwam, by mogła być dostępna w każdym polskim domu, umacniając wiarę
Polaków, czyniąc ją coraz bardziej dojrzałą i twórczą, także w
perspektywie dobra wspólnego.

Specjalny list na dzisiejsze uroczystości wystosował z Krakowa ks.
kard Stanisław Nagy. List odczytał o. Grzegorz Moj – redemptorysta.

- Chętnie włączam się jeszcze w ten sposób w świętowanie XXI
rocznicy założenia i istnienia Radia Maryja. Tą drogą pragnę wyrazić
moje najgłębsze dla niego uznanie, dla jego owocnej pracy w różnych jego
instytucjach, ale przede wszystkim w autentycznej służbie polskiemu
kościołowi i narodowi. Dołączam szczere gratulacje za to co Radio Maryja
już osiągnęło. Bogu dziękuję za to co się już tak owocnie dokonało.
Myślę o nie miej bogatej przyszłości i o zadaniach jakie się z nią wciąż
na gruncie tego co już się udało tak wspaniale rozwinąć. Życzę bożego
błogosławieństwa i sił do pokonywania trudności i polecam radio i
związane z nim instytucje matczynej opiece Bogarodzicy –
napisał w liście
ks. kardynał Zenon Grocholewski .

Również o. Michael Brehl Przełożony Generalny Zgromadzenia
Najświętszego Odkupiciela skierował swoje słowo pozdrowienia do
zgromadzonych pielgrzymów w specjalnie wystosowanym liście. Dokument
odczytał o. Piotr Chyła wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji
Redemptorystów.

- Jest dla mnie wielkim zaszczytem, że mogę was pozdrowić
gdy gromadzicie się aby świętować dwudziestą pierwszą rocznicę powstania
Radia Maryja. Jako uczniowie Jezusa w jedności z Maryją Matką Boga,
głosicie waszą wiarę poprzez słowo i czyny. W jedności z Ojcem Świętym i
biskupami przeżywamy rok wiary i prosimy Pana, aby pogłębił naszą
wiarę. Byśmy mogli zanieść dobrą nowinę ewangelii całej ludzkości w
duchu pokoju i pojednania –
napisał
o. Michael Brehl.

O. dr Janusz Sok – prowincjał warszawskiej prowincji
redemptorystów – zwracał uwagę na szczególną więź łączącą słuchaczy
toruńskiej rozgłośni, którzy tworzą Rodzinę Radia Maryja.

- Siostry i Bracia! Dobrze, że trzymamy się razem i jest
między nami pokrewieństwo niezwykle mocne. To pokrewieństwo duchowe. Ono
jest dla nas niezwykle ważne. Cenimy je sobie wszyscy. Ono daje nam
siłę zdolną przekroczyć każdą burzę. Nic nam nie straszne. W
dzisiejszym, zatomizowanym świecie jest to bardzo ważne.  Niezwykle
gorąco chcę podziękować księżą biskupom. Na ręce księdza biskupa
Andrzeja, pasterza tej diecezji, za to, że są z nami. Za to, że nas
wspierają i popierają 
- mówił o. dr Janusz Sok.

O. dr Janusz Sok akcentował, że stale wzrasta liczba słuchaczy Radia Maryja.

- Jestem przekonany, że w przestrzeni wiary, miłości i
prawdy odnajdują się także ludzie pogubieni. Znajdują się oczywiście ci,
którzy w Boga wierzą, potrzebują umocnienia tej wiary. Mogą się
pomodlić, posłuchać katechezy. Odnajdują się również ludzie pogubieni,
ludzie niewierzący. To radio jest przestrzenią mówienia o Panu Bogu, ale
także o sprawach związanych z kulturą i Ojczyzną
- mówił o. Janusz Sok.

Na uroczystościach rocznicowych w Toruniu nie zabrakło
również gospodarza miasta. Prezydent Michał Zaleski powiedział, że przy
Radiu Maryja powstaje kolejne dzieło: Świątynia pw. Maryi Gwiazdy Nowej
Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II – Wotum Wdzięczności za bł. Jana
Pawła.

- Jest w budowie i rośnie ku niebu; piękna
architektonicznie. Jednak  może powstawać tylko dzięki modlitwom i darom
tysięcy wiernych – chcących, aby powstała. To wielki wysiłek Ojca
Dyrektora, który organizuje to wszystko. Cieszymy się z tego nowego
dzieła, które uzupełnia Radio Maryja, TV Trwam i Wyższą Szkołę Kultury
Społecznej i Medialnej
- mówił Michał Zaleski.

Jak powiedział architekt budowy inż. Andrzej Ryczek prace postępują bardzo szybko.

- Mamy wyprzedzenie odnośnie do harmonogramu- 650 pali
żel-betonowych  jest wbitych 12 m. w głąb ziemi. Tego już nie widzimy,
ale to już znajduje się pod ziemią i jest tą skałą, na której ta
świątynia jest posadowiona. Pierwszy poziom świątyni jest właściwie
skończony. Będzie przykryty stropem. Niedługo nastąpi moment budowania
górnego poziomu zakończonego kopułą
– powiedział Andrzej Ryczek.

Tradycyjnie już Ojciec Św. Benedykt XVI otrzymała specjalny telegram z
uroczystości. Rodzina Radia Maryja poinformowała w nim m.in. o swoim
nowym postanowieniu. Telegram odczytał prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki
– przewodniczący zespołu wspierania Radia Maryja.

- Najukochańszy Ojcze Święty! W odpowiedzi na wezwanie Waszej
Świątobliwości aby w roku wiary intensywniej niż dotychczas
pielgrzymować do Ziemi Świętej. Dzielimy się radosnym postanowieniem iż
Rodzina Radia Maryja przygotowuje się już do wspólnotowego nawiedzenia
Ziemi Świętej w marcu przyszłego roku. Najukochańszy Ojcze Święty!
Zapewniamy o stałej modlitwie całej Rodziny Radia Maryja w intencjach
Waszej Świątobliwości. Posługę Ojca Świętego w kościele powierzamy
Maryi- opiekunce naszego radia.

O. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja na
zakończenie Eucharystii zwrócił uwagę na istotę komunikacji. „Jeżeli
ludzie ze sobą rozmawiają szukają razem prawdy wtedy rodzi się miłość.
Razem można uczynić wiele, przykładem jest Radio Maryja – mówił Dyrektor
rozgłośni.

- Media mają być środkami społecznego komunikowania,
rozmawiania. W domu się rozmawia, a Kościół jest domem i Ojczyzna jest
domem. Trzeba rozmawiać na argumenty prawdy, dobra i wtedy dobrze
będzie. Nie trzeba dogadywać sobie nawzajem tylko dogadywać się dla
dobra wspólnego. Za to dogadywanie się dziękujemy serdecznie. Dziękujemy
za to dogadywanie się z Panem Bogiem, za modlitwę. Jesteśmy bardzo
wdzięczni
- powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

Na uroczystości przybyli także parlamentarzyści. Radio Maryja  przez
21 lat zmieniło nasz kraj stwierdził poseł Mariusz Błaszczak.
Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS stwierdził, że misja
ewangelizacyjna katolickiej rozgłośni i TV Trwam w dzisiejszym świecie
jest nie do przecenienia; dochodzi do tego działalność społeczna.

- Stworzenie forum, na którym ludzie często wykluczeni, ci
którzy są atakowani przez media mętnego nurtu mają możliwość
wypowiadania swoich ocen mają możliwość rozmowy. Mają możliwość
budowania i rozwoju Polski. Jest to niewątpliwie olbrzymi dar, za który
jesteśmy wdzięczni Panu Bogu i jesteśmy wdzięczni wszystkim tym, którzy
pracują w Radiu Maryja, którzy są obecni na antenie. To niewątpliwie
wielkie dzieło -
mówił poseł Mariusz Błaszczak.

Poseł Beata Kempa, wiceprezes Solidarnej Polski zwróciła uwagę na ataki, jakich doświadczają dziś katolickie media.

- Jedna wielka dyskryminacja. Dzisiaj Naród wokół tego się
jednoczy. Z tego co słyszałam i co słyszę, pielgrzymi mówią, że będą
manifestować tyle razy ile trzeba będzie. Aż do skutku. Myślę, że to
jest wielka siła. W mojej ocenie Naród się budzi. Władza nie rozumie, że
90% ludzi w kraju to katolicy. Media tzw. mętnego nurtu hołubią
niewielką część, która jest skupiona wokół wątpliwych wartości. Myślę,
że właśnie to, że tyle razy ile trzeba będziemy manifestować i budzić
Polskę, budzić Polaków -
powiedziała poseł Beata Kempa.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu 8 grudnia 1991 r. w święto
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycje
docierały tylko do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych
miejscowości.

Obecnie fale Radia Maryja przekraczają granice oceanu, co ma ogromne
znaczenie dla Polonii. Poprzez Internet i nadawanie satelitarne radio
słyszalne jest praktycznie na całym świecie.

Uroczystości rocznicowe odbędą się także w Bydgoszczy, w samo święto
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – 8 grudnia o godzinie
17:00, w kościele Matki Bożej Fatimskiej.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika gość z drogi

7. Wszystkiego najlepszego

w pierwszym dniu Dorosłości :)

gość z drogi

avatar użytkownika Maryla

8. Janusz Wojciechowski "I ja

"I ja tam byłem, jad nienawiści piłem..." Urodziny Radia Maryja

"A potem w Toruniu była już tylko te słowa nienawiści, w rodzaju
„Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” czy „Szczęść Boże”, była też
agresywna homilia biskupa Deca o znaczeniu prawdy w życiu człowieka,
rozlegały się nietolerancyjne i ksenofobiczne pieśni w rodzaju „Boże coś
Polskę”, nienawistne hasła „Bóg, honor, ojczyzna” i faszystowskie
wezwania „Alleluja i do przodu!”

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

9. Homilia ks. bp. Ignacego Deca

Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu
XXI Rocznica Powstania Radia Maryja

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika gość z drogi

10. Ukłony dla Pana Janusza Wojciechowskiego :)

ON zawsze z nami ,na dobre i na złe....
ukłony .... :)

gość z drogi

avatar użytkownika Maryla

11. Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr

Ewangeliczni siewcy

http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/16846,ewangeliczni-sie...

21. rocznica istnienia Radia Maryja ukazuje, że ta rozgłośnia działa w Polsce niemal od początku transformacji ustrojowej w roku 1989.

Kiedy w grudniu 1991 r. Radio Maryja rozpoczęło nadawanie pierwszych audycji, wcześniej Polska przeżyła IV Pielgrzymkę Jana Pawła II do Ojczyzny. Były to "wielkie narodowe rekolekcje" na progu wolności. Warto przypomnieć, że sposób rozumienia wolności przez Jana Pawła II nie spodobał się ówczesnym polskim liberałom. Sam wspominał o tym w książce-wywiadzie "Przekroczyć próg nadziei": "Kiedy podczas ostatnich odwiedzin w Polsce wybrałem jako temat homilii Dekalog oraz przykazanie miłości, wszyscy polscy zwolennicy "programu oświeceniowego" poczytali mi to za złe".

Krytyka Papieża i Kościoła stała się od tego momentu wyznacznikiem nowoczesności. W tej perspektywie widać rolę Radia Maryja: "To Radio staje w poprzek tym, którzy lansują alternatywę: albo Bóg, albo człowiek. W tym Radiu mówi się inaczej: zawsze Bóg i człowiek, zawsze człowiek i Bóg; jesteśmy wielcy wielkością Pana Boga; gdzie jest Bóg, tam jest przyszłość!".

W wygłoszonej w sobotę homilii ks. bp. Ignacego Deca bardzo ważne jest przywrócenie właściwych znaczeń pojęciom oraz określenie prawdy słów i zdarzeń. Pospolita i znana skądinąd manipulacja i propaganda dokonują zabiegu wyraźnie wskazanego przez księdza biskupa, który zwrócił uwagę, że u tzw. postępowych, otwartych na Europę katolików następuje proces zmiękczania dziedzictwa bł. Jana Pawła II: "Wielu Polaków wzrusza się, jaki to dobry był nasz Papież, po czym opowiada się za zapłodnieniem in vitro, za legalizacją par homoseksualnych i tego typu rzeczami, które są zupełnie sprzeczne z nauczaniem Jana Pawła II". Trzeba zatem nieustannego powrotu do prawdziwego nauczania Proroka Naszych Czasów. On nie mówił dobrej nowiny o kremówkach, ale głosił Ewangelię życia.

Warto jeszcze i trzeba za ks. bp. Decem zapytać o dwie sprawy. Ksiądz biskup zauważa, że casus dyskryminacji Telewizji Trwam zaprzecza obecności w polskim życiu publicznym demokratycznych wartości. Co dziś oznacza głos Narodu, głos wolnych ludzi? Jeśli tego głosu nie słychać, jeśli jest dławiony - to czyż nie rodzi to skojarzeń z czasami, które myśleliśmy, że odeszły raz na zawsze. A dziś ten głos wolnych ludzi rozlega się wciąż w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.

I jeszcze jedno. Ksiądz biskup zwrócił uwagę, że bardzo pogorszyła się sytuacja Kościoła w Polsce z chwilą wejścia Polski do Unii Europejskiej, że mieliśmy Europę uzdrowić naszą wiarą. A dziś głos Kościoła jest w tak wielu przypadkach wyciszany, a nawet ośmieszany. Niestety, zamiast swoistej nowej ewangelizacji Starego Kontynentu widzimy, że stara Polska ulega presji nowoczesnej ateizacji.

Dziękujmy zatem Bogu za głos, który rozlega się w naszych domach, za głos Radia Maryja. On uczy nas szacunku dla rozumu i poczucia godności. Przypomina, że Polak katolik nie jest przeżytkiem, ale wyrazem naszej tożsamości. I że taki Polak może być zakorzeniony w Europie katedr i hospicjów, Europie uniwersytetów i miłości dla człowieka. W Europie marketów i klinik aborcyjnych nie będzie czuł się dobrze. Bo nie jest ona jego domem.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

12. Dziękczynienie w Bydgoszczy

Dziękczynienie w Bydgoszczy za 21 lat Radia Maryja

Dziś w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej
Maryi Panny, obchodzimy 21. rocznicę powstania Radia Maryja. Transmisja z
Bydgoszczy w Radiu Maryja i TV Trwam, godz. 11:00.

Dokładnie 21 lat temu z Bydgoszczy8
grudnia 1991 roku, w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii
Panny – poszedł w eter pierwszy sygnał tej katolickiej rozgłośni.

Za 21 lat działalności Radia Maryja, dziękujemy dziś w kościele pw.
Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy. O godz. 17:00 rozpocznie się
koncert orkiestr dętych, a tuż po nim będzie sprawowana uroczysta Msza
Święta. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Jan
Tyrawa, ordynariusz diecezji bydgoskiej.

Główne uroczystości 21 rocznicy powstania Radia Maryja, miały miejsce
1 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu.  Jak
co roku do grodu Kopernika przybyły tłumy wiernych słuchaczy z całej
Polski oraz z zagranicy.

Centralnym punktem uroczystości była Msza Święta. Przed jej
rozpoczęciem, zebranych powitał o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia
Maryja.

- Nie byłoby tego, gdyby nie było
braterstwa. Ducha siostrzanego i rodzinnego. Dziękujemy wam za to. Za
Rodzinę Radia Maryja. Dwadzieścia jeden lat.
 Wszystko
zaczęło się w tym kościele, na Mszy św. o godzinie 12:00. To była
niedziela, 8 grudnia. Prowincjałem był wówczas śp. o. Jacek Gajda. Gdyby
dbał bardziej o zdrowie i słuchał lekarzy, to byłby z nami dzisiaj.
Wiemy na pewno, że jest w niebie. Dziękujemy Panu Bogu za taki zarząd
naszej prowincji redemptorystów, że mieli odwagę pobłogosławić to dzieło
 powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

Eucharystii przewodniczył ks. bp Andrzej Suski. Ordynariusz toruński
zwrócił uwagę, że XXI rocznica utworzenia Radia Maryja wpisuje się w Rok
Wiary.

„Kto walczy z wiarą – niszczy człowieka. Kto ośmiesza wiarę i
profanuje symbole religijne – rani człowieka. Kto usuwa wiarę z życia
społecznego – niszczy jego fundament” – mówił ks. bp Andrzej Suski.
Jednocześnie dodał, że: „Kto ogranicza środki przekazu wiary – uderza w
podstawowe prawo do jej wyznawania i prawo do wolności słowa”. W tym
kontekście pasterz diecezji toruńskiej, wskazał na szczególną rolę Radia
Maryja w krzewieniu wiary.

W homilii wygłoszonej przez ks. bp Ignacego Deca, ordynariusz
diecezji świdnickiej mówił o roli Radia Maryja w budowaniu życia
religijnego i patriotycznego Polaków w kraju i zagranicą. Wskazał przy
tym na codzienny program rozgłośni i dzieł przy niej powstałych.
Powiedział, że jednoczą one ludzi na modlitwie, wokół spraw społecznych,
gospodarczych i politycznych.

-Radio Maryja i dzieła przy nim wyrosłe, promują wartości
religijne, humanistyczne, moralne, patriotyczne, które są koniecznym
elementem zdrowej demokracji. Jesteśmy wdzięczni Radiu Maryja, że – za
Ojcem świętym i pasterzami Kościoła – ukazuje jak powinno wyglądać
świadectwo naszej wiary w życiu osobistym i publicznym, że poucza nas 
czym jest prawdziwa wolność, czym jest zdrowa demokracja, tolerancja,
pluralizm
-
powiedział ks. bp Ignacy Dec.

Ordynariusz diecezji świdnickiej zwrócił też uwagę na rolę toruńskiej
rozgłośni w promowaniu nauki Kościoła m.in. podczas batalii o prawo do
życia – od poczęcia, aż do naturalnej śmierci.

Na 21. rocznicę Radia Maryja, słowo skierował ks. kard. Zenon
Grocholewski, prefekt Kongregacji Wychowania Chrześcijańskiego. W
liście, który odczytał o. Zdzisław Klafka, ks. kard. nawiązał do
ostatniej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Ojca Świętego.
Pogratulował „świadectwa radosnej wiary i przywiązania do osoby Następcy
Piotra i jego nauczania”.

- Trudno nie zauważyć owoców, jakie przynosi wieloletni i
obfity zasiew Słowa Bożego ze strony Radia Maryja wraz z TV Trwam.
Cieszy mnie, że dla wielu Polaków, jak sami mówią, te dzieła stały się
pewnego rodzaju uniwersytetem, formującym sumienia Polaków w duchu
Ewangelii i Polskiej kultury bogatej w wartości. Do pięknych owoców
należy bezsprzecznie Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej-
napisał w liście ks. kardynał Zenon Grocholewski.

Zapewnił o swojej modlitwie w intencji TV Trwam, by mogła być ona
dostępna w każdym polskim domu, umacniając wiarę Polaków, czyniąc ją
coraz bardziej dojrzałą i twórczą, także w perspektywie dobra wspólnego.

Ks. kard. Stanisław Nagy z Krakowa oraz o. Michael Brehl, Przełożony
Generalny Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, wystosowali specjalne
listy na uroczystości rocznicowe Radia Maryja. Wyrazili w nich swoje
poparcie dla tego dzieła, wzmocnione szczególnym błogosławieństwem.

O. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja na zakończenie Eucharystii,
zwrócił uwagę na istotę komunikacji. „Jeżeli ludzie ze sobą rozmawiają
szukają razem prawdy, wtedy rodzi się miłość. Razem można uczynić wiele,
przykładem jest Radio Maryja” – mówił Dyrektor rozgłośni.

- Media mają być środkami społecznego komunikowania,
rozmawiania. W domu się rozmawia, a Kościół jest domem i Ojczyzna jest
domem. Trzeba rozmawiać na argumenty prawdy, dobra i wtedy dobrze
będzie. Nie trzeba dogadywać sobie nawzajem tylko dogadywać się dla
dobra wspólnego. Za to dogadywanie się dziękujemy serdecznie. Dziękujemy
za to dogadywanie się z Panem Bogiem, za modlitwę. Jesteśmy bardzo
wdzięczni-
powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

Obecnie fale Radia Maryja przekraczają granice oceanu, co ma ogromne
znaczenie dla Polonii. Poprzez Internet i nadawanie satelitarne, radio
słyszalne jest praktycznie na całym świecie.

Tego głosu domaga się wiele osób w Polsce, ale i poza granicami
naszej Ojczyzny. To właśnie te osoby, cała Rodzina Radia Maryja, wszyscy
sympatycy TV Trwam domagają się przyznania katolickiej telewizji –
miejsca na 1. cyfrowym multipleksie. W związku z tym organizują marsze w
jej obronie.

Dziś, w 21 rocznicę powstania Radia Maryja w Busku – Zdroju oraz
Chełmnie nad Wisłą, odbędą się marsze w obronie wolnych mediów. Kolejna
manifestacja będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę w
Starachowicach i Wałbrzychu.

Natomiast 13 grudnia ulicami Warszawy przejdzie Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości.

Przypomnijmy, trwa akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT
przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do tej pory podliczono 2 mln 404 tys.
881 kopii podpisów.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika gość z drogi

13. Drogie moje Radio

Niech Bóg Ci błogosławi na cały dalszy CZAS :)

gość z drogi