Ktoś zajumał rosyjskie złoto? Złota tajemnica: statek przewożący złoto znika na Morzu Ochockim
Złota tajemnica: statek przewożący cenne rudy znika na Morzu Ochockim
http://rt.com/news/okhotsk-sea-sailors-missing-418/
Amurski przewoźnik ładunków zniknął w Morzu Ochockim podczas transportu 700 ton rudy złota. Trzy statki, samoloty i śmigłowce podejmują poszukiwania i akcje ratunkowe, aby znaleźć ośmiu członków załogi zaginionego statku.
Map of the region
Nadajnik ratunkowy sonar został automatycznie aktywowany w pobliżu Feklistov Island w Shantarsk Archipelagu w niedzielę, potwierdza Ministerstwo Rosji .
Tankowiec Novik był pierwszy na miejscu, ale nie znaleziono szczątków ani statku. Akcja ratunkowa była skomplikowana przez trudne warunki pogodowe i fale do czterech metrów wysokości.
Specjalnie wyposażony Be-200 samolot amfibia został wysłany z miasta Chabarowska w regionie Dalekiego Wschodu Rosji i przyłączył się do operacji, ale samolot ratunkowy nie znalazł śladu Amurskoe.
"Be-200" amphibious plane (RIA Novosti / Sergey Subbotin)
O zmierzchu, samolot został zmuszony do powrotu do domu. Ciężka pogoda uniemożliwia przystąpienie mniejszych samolotów do misji ratunkowej.
Operacja będzie kontynuowana w poniedziałek rano, przez śmigłowce Mi-8 i dwa trawlery wchodzących do poszukiwania.
Amurskoe opuścił wioskę Neran na terytorium rosyjskim Dalekim Wschodzie Chabarowsk i był kierowany w stronę portu Ochockim na Morzu Ochockim. Po opuszczeniu delty rzeki Kiran, statek wszedł do Morza Ochockiego i wysłał sygnał SOS zaraz po tym.
Amurskoe został zbudowany w 1973 roku w porcie w Nikolaevsk-na-Amure. W ciągu ostatniego roku był głównie eksploatowany na rosyjskim Dalekim Wschodzie i na całym Sachalinie, a także podobno wykonywał sporadycznie rejsy do Chin.
Statek został uziemiony na dnie ujścia rzeki Amur w zeszłym roku, ale później został uratowany.
Mała nadzieja pozostaje, że jego drogowskazem Amurskoe jakoś przemyto za burtę i została włączona i że statek jest nadal podróżuje w kierunku miejsca przeznaczenia.
Morze Ochockie znajduje się w północno-zachodnim Pacyfiku - od półwyspu Kamczatka w Rosji i na Wyspach Kurylskich na wschód, dużej wyspie Sachalin i wschodniego wybrzeża Syberii na zachód i na północ, i japońskiej wyspie Hokkaido na południu.
- Zaloguj się, by odpowiadać
2 komentarze
1. Do Pani Maryli,
Szanowna Pani Marylo,
Wszystko wskazuje, ze złoto Putin zajumał
Ukłony moje najniższe
Michał Stanisław de Zieleśkiewicz
2. Bogactwa Rosji powiększa Syberia
http://polish.ruvr.ru/2012_10_30/92947211/
Aukcja, na której na sprzedaż wystawione ma być prawo do prowadzenia poszukiwań i wydobycia w złożach ropy naftowej i kondensatu gazowego w miejscowości „Łodocznoje” w Kraju Krasnojarskim na Syberii odbędzie się w grudniu, – podaje federalna agencja do spraw wykorzystania zasobów naturalnych ziemi.
Po tym, jak spółki geologiczne zakończą poszukiwania w rejonie tych wielkich złóż, rozpocznie się realna praca w zakresie wydobycia ropy naftowej. Złoża „Łodocznoje” przylegają ściśle do funkcjonujących aktualnie złóż „Wankorskoje”, Które należą do spółki Rosnieft. Wobec tego, w kraju Krasnojarskim rozwijają się pomyślnie poszukiwania i wydobycie różnego rodzaju nośników energii, - podkreśla zastępca szefa zarządu do spraw wykorzystania bogactw naturalnych ziemi Kraju Krasnojarskiego Iwan Kurbatow:
"W ostatnich latach region posunął się dość daleko w rozwoju wydobycia surowców energetycznych. Uruchomiono złoża Wankorskie, obecnie zaplanowano budowę rurociągu w kierunku południa Ewenkii do rejonu złóż Jurubczeno-Tachomskich. Wielkość tych zasobów jest nie znana, lecz rurociąg natchnie rejon nowym życiem. Kraj Krasnojarski jest także jednym z największych zagłębi energetycznych, gdzie znajdują się duże zasoby węgla brunatnego – Kańsko-Aczyńskie."
Obecnie w regionie aktywnie rozwija się zagospodarowanie złóż rud miedzi i niklu z zawartością związków platyny, w pierwszej kolejności w rejonie Norylsku. Jednakże nadchodzi kolej na zagospodarowanie nowego, perspektywicznego rejonu na południu kraju – Kingaskiego. Kraj jest także bezwzględnym liderem w wydobyciu złota. W ciągu dwóch ostatnich lat pod tym względem zajmuje pierwsze miejsce w Rosji. Naturalnie, co do tych rodzajów surowców, znaczne środki kierowane są na odbudowę podłoża surowcowego. Liczne ewentualne złoża jeszcze czekają na swego gospodarza, zwłaszcza dotyczy to hutnictwa metali. Chodzi o złoża metali ziem rzadkich, które potrzebne są do produkcji wysoko technologicznych gatunków stali i stopów. Nieduże dodatki galu do duraluminium nadają temu stopowi charakterystyki stali pancernej. Na razie monopolowym właścicielem rynku światowego pod względem wielkości wydobycia metali ziem rzadkich w zasadzie są Chiny, – podkreśla Iwan Kurbatow:
"Jednakże u nas, w Jakucji, w obwodzie Irkuckim, w Tuwie znajdują się złoża praktycznie wszystkich pierwiastków tej grupy. Należy rozwijać aktywność w tej dziedzinie. Jedno z tych złóż potrafi funkcjonować w Kraju Krasnojarskim, ponieważ w dolnym biegu Angary sformowała się struktura transportowo-energetyczna – uruchomiono dwa agregaty Boguczańskiej elektrowni wodnej, zbudowano most przez Angarę."
Dla spółek, prowadzących w kraju poszukiwania geologiczne i wydobycie, nader dotkliwym problemem jest zaangażowanie inwestycji, gdyż nie wszystkie bynajmniej organizacje finansowe chcą zajmować się biznesem związanym z ryzykiem, gdyż zainwestowane środki mogą nie zostać zwrócone, a tym bardziej dotyczy to ewentualnych zysków, - podkreśla Iwan Kurbatow:
"Nikt jeszcze nie otrzymywał dostępu do IPO bezpośrednio, lecz spółki, które rozmieszczają aktywa na rynkach papierów wartościowych, są. Jest to „Norylskij nikiel”, „Polus zołoto”. IPO jest to słuszne posunięcie, lecz należy zmieniać bazę normatywną w ogólnym zarysie, zaczynając od ustawy „O bogactwach naturalnych ziemi”, ponieważ obowiązujące obecnie podłoże normatywne powoduje, że biznes juniorski – czyli ryzykowny – jest u nas niemożliwy. Natomiast IPO - to właśnie biznes juniorski, kiedy naraża się na ryzyko pieniądze, angażuję pieniądze graczy."
Kraj Krasnojarski jest olbrzymim regionem, terytorium jego przewyższa powierzchnie Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii, razem wziętych. Dosłownie naszpikowany jest kopalinami użytecznymi. W minionym roku inwestycje prywatne w same tylko poszukiwania geologiczne surowców energetycznych wynosiły 15 miliardów rubli, co stanowi równowartość 500 milionów dolarów. Jednakże jest to jawnie niewystarczające dla tego, aby nieprzebrane bogactwa ziemni syberyjskiej, jak to mówią ekonomiści, znalazły się na bilansie spółek
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl