Audycja 356 na antenie - sprawdź, dlaczego warto nas słuchać!

avatar użytkownika Niepoprawne Radio PL

 

Audycja 356 (czwartkowa) - szczegóły. Audycja także do pobrania i dowolnego niekomercyjnego użytku. Plik mp3 dostępny na stronie http://audycje.4shared.com


Lech Kaczyński przemawia w czasie obchodów 70 Rocznicy Agresji, ataku na Polskę przez sowiety 17 Września 1939r. O świcie nastąpił atak, gdy Polska ciągle walczyła przeciw Hitlerowi i jego hitlerowskiej niemieckiej armii. Polska stawiała opór samotnie, lecz otrzymała kolejny cios w plecy od sowieckiej Rosji na mocy porozumienia tajnego Hitlera ze Stalinem z sierpnia 1939r. zwanego "Paktem Ribbentrop Mołotow" dzielącego Europę pomiędzy tych ludobójczych dyktatorów.

19:02 Przemówienie: śp. Prezydent Lech Kaczyński - 70 Rocznica Agresji na Polskę przez Sowiety


W tydzień po notce autora: Co robić? Ogłosić niepodległość! w Niemczech grupa ok 700 obywateli ogłosiła powstanie nowego państwa "Nowe Niemcy". O tym w "głównym ścieku" nigdzie nie przeczytasz.

19:15 Blog:MarkD - Jak Niemcy zrealizowali pomysł polskiego blogera


Widziane z dołu. Z czyjej inspiracji powstał NSZZ "Solidarność"? O co walczyliśmy? Wybory kontraktowe - euforia zwycięstwa i zimny prysznic po wyborze Jaruzelskiego. Słabość relegalizowanej "Solidarności". Zostajemy z pytaniem - Związki przestały być Polakom potrzebne?

19:24 Blog:Katarzyna - Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny - Związki zawodowe ale jakie? (odc. 1) Hymn Solidarności "Solidarni, nasz jest ten dzień", słowa Jerzy Narbutt,śpiewa Chór Internowanych z Kwidzyna


„(...) podobnie jak p. Rafał Ziemkiewicz, uważam, że pozywając swych krytyków, zastraszasz potencjalnych polemistów, działasz przeciwko wolności słowa i ograniczasz swobodę debaty publicznej”.

19:45 List:Jan Krzysztof Kelus (czyta Gadający Grzyb) - List do Adama Michnika


To artykuł o sabotażu polskich możliwości , przez Salata53 skomentowany tak: " Oni nie atakują nas za to, czym jesteśmy dzisiaj, oni nas atakują, bo wiedzą, kim możemy być jutro... Też tak myślę!

19:54 Blog:Satyr (czyta:JaWa) - Grafen z technologią polskich naukowców "wyautowany"!


Stosunek społeczeństwa polskiego do utworzonego, za sprawą Napoleona, Księstwa Warszawskiego.Wojna Austrii z Napoleonem.Marsz arcyksięcia Ferdynanda na Warszawę. Zwycięska bitwa wojsk polskich pod dowództwem ks. Józefa Poniatowskiego pod Raszynem. Zdobycie Lublina, Sandomierza, Zamościa, Lwowa i Krakowa. Klęska wojsk austriackich pod Wagram.

20:05 Historia:czyta Katarzyna - T.III dok. § 8 Kampania 1809 roku "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego


Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza inauguruje drugi cykl wykładów edukacyjnych – tym razem, pod hasłem „Sylwetki niezwykłe”.

20:22 Wystąpienie:prof. Jan Żaryn - Zaproszenie na wykłady SPJN pt. "Sylwetki niezwykłe"


Prelekcja inaugurująca drugi cykl wykładów edukacji historycznej pt. "Sylwetki niezwykłe" przygotowany przez Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza wygłosił prof. Andrzej Nowak, który mówił o drodze życiowej i ideowej Józefa Piłsudskiego.

20:30 Wykład "Sylwetki niezwykłe" (Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza):prof. Andrzej Nowak (nagranie Janusz Gajewski) - Józef Piłsudski - spór o Polskę


Nasz reporter, Janusz Gajewski rozmawia z prof. Żarynem o poprzedniej edycji wykładów Stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza „Państwo i my”.

22:13 Wypowiedź:prof. Jan Żaryn (nagranie Janusz Gajewski) - Prof Jan Żaryn podsumowuje I Edycję wykładów "Państwo i my"


Świadectwo pamięci. W Rosji uczy się dzieci, że II wojna światowa zaczęła się w 1941 r. My, tu przed ambasadą Rosyjską przypominamy, że wojnę ZSRS rozpoczął 17 września 1939 r. od agresji na Polskę.

22:24 Manifestacja w Rocznicę 17 IX 1939:Adam Borowski (Nagranie Janusz Gajewski) - Przemówienie przed ambasadą Federacji Rosyjskiej


"To pan oddał śledztwo Rosji...". Czy Armia Czerwona na pewno wyszła z Polski? Co robią na naszych ulicach pomniki i nazwy komunistyczne?

22:29 Manifestacja w Rocznicę 17 IX 1939:Andrzej Melak i Piotr Mazurek (Nagranie Janusz Gajewski) - Przemówienia pod URM


Polski minister okazał się ambasadorem Rosji.

22:36 Manifestacja w Rocznicę 17 IX 1939:Tomasz Sakiewicz i Andrzej Melak (Nagranie Janusz Gajewski) - Przemówienia pod MSZ


Dwoje młodych, prowadzili rowery pod górę ulicą Belwederską i przystanęli przy mnie pytając. Zaskoczył mnie u nich brak wiedzy o 17 września 1939r. Ona absolwentka Szkoły Wyższej (?) magistrantka wydz. Administracji przyznaje się do niewiedzy historycznej.

22:46 Manifestacja w Rocznicę 17 IX 1939:Nagranie - Janusz Gajewski - Po co ci ludzie tu przyszli


Dorota i Marek zapytani przeze mnie na Pl. Na Rozdrożu o Polskę, operowali okrągłymi sformułowaniami na temat UE i Smoleńska.

22:49 Manifestacja w Rocznicę 17 IX 1939:Nagranie - Janusz Gajewski - Dorota i Marek o UE i Smoleńsku


"Chodźcie z nami!" A warszawiacy pozdrawiają manifestantów.

22:57 Manifestacja w Rocznicę 17 IX 1939:Nagranie - Janusz Gajewski - Warszawiacy na Nowym Świecie pozdrawiają demonstrantów


Co wzbudziło taką furie salonu w homilii bpa Antoniego Dydycza podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę? Sprawdź!

23:03 Homilia:Bp. Antoni Dydycz - Homilia bpa Antoniego Dydycza wygłoszona podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę


Kary na tego Brauna nie ma! Znowu rzucił się na pluton policji i zmasakrował funkcjonariuszy!

23:59 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb)`- Grzegorz Braun znowu zaatakował pluton policji


Historia kłamstwa i złodziejstwa na wielką skalę w modelowym przykładzie polskiej transformacji.

24:07 Artykuł:Krzysztof Losz (czyta:JaWa) - Historia prywatyzacji polskiego przemysłu


O watykańskim poparciu dla traktatu Polski Ludowej - Niemieckiego. Apel episkopatu polskiego do RFN w formie oświadczenia dla prasy (jedyny dokument w którym episkopat zwraca się do obcego państwa).

24:25 Czytanka:czyta MarkD - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józef Mackiewicz


Dziś rozmawiamy z Markiem Wołkiem, który przedstawia nam historię wielkiego kryzysu lat 30. (głównie na przykładzie Niemiec). Przypominajmy sobie historię, by wyciągać wnioski na dzień dzisiejszy. W odcinku także zaproszenia, konkurs, felieton Suworowa i piosenki.

24:33 Konserwa: - Wielki kryzys i konkurs


Pierwsza część cyklu Godziemby przedstawiającego sylwetkę wybitnego dowódcy – gen. Wiktora Thommee. Od armii carskiej do Wojska Polskiego.

01:40 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Obrońca Modlina - cz. 1


Znany i czytany również w Niepoprawnym Radiu PL bloger, Kokos26 gościem spotkania w Klubie Ronina. Tematem spotkania była książka Kokosa26 „Jak zabijano Polskę”.

01:59 Spotkanie:Kokos26 - Mirosław Kokoszkiewicz w klubie Ronina

1 komentarz

avatar użytkownika gość z drogi

1. Drogie Radio

wielkie dzięki za przemówienie Prezydenta Profesora ś.p Lecha Kaczyńskiego
za pozostałe pozycje ,też....
ale TO Przemówienie...tego mi własnie tak bardzo brakowało...
przemówienie,ktore być moze przypieczętowało JEGO LOS,jeśli kiedyś prawda wyjdzie na JAW,to będzie to drugi w dziejach Rzeczpospolitej Zamach na Prezydenta...bo to co sie stało za kilka miesięcy po przemówieniu....JEST Niesamowite i Niepojęte....

jesteście Wspaniali ,serdeczne podziękowania

gość z drogi