Parapaństwo.

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

 

tekst napisany 30.08

Nawywijał (przepraszam za niedbałe słownictwo, ale po wysłuchaniu dzisiejszego bełkotu Pana Ministra Sławomira Nowaka, czuję się zwolniony z jakiejkolwiek staranności w tej materii), oj nawywijał Marcin P., zaaresztowany dziś w sposób oryginalny nawet jak na standardy III RP, bo na zapotrzebowanie społeczne.
Zachciało mu się parabank otworzyć, w którym wszystko było para (a szczególnie zyski), poza depozytami.
Przewalenie prawie 200 milionów złotych klientów rozpętało aferę, która, jak widać po obowiązującej w paramediach narracji, nie jest  żadną aferą, a drobnym, ot – tycim takim wypadkiem, wypadeczkiem wręcz przy pracy, bo system działa, tylko kilku urzędników nie dołożyło staranności.
Paradziennikarze usiłują wmówić inteligentnym ludziom, że za szwindlem Amber Gold stoi jeden kurator, jeden, no – może dwóch szeregowych prokuratorów, ale już ani jeden sędzia, o politykach z Trójmiasta nie wspominając.
No, pisz wymaluj PRL się kłania, gdzie socjalizm też był dobry, tylko co jakiś czas kolejni partyjni kacykowie popełniali błędy i wypaczenia.
Ale ma ta cała granda według mnie ewidentną zaletę, bo pokazała minimalnie uważnej publiczności, że żyjemy w systemie wręcz rozrywkowym i to w stopniu surrealistycznym.
Mamy na przykład parasystememerytalny, który wypłaca obywatelomparaemerytury, poza wyjątkami, kiedy nawet tych paraemerytur nie wypłaca, bo… zapomniał, że wypłacać powinien.*
Paraopiekazdrowotna pozwala się paraleczyć, bo jak na wizytę u specjalisty trzeba czekać pół roku, albo i rok cały, to trzeba się paraleczyć, gdyż, jak dotąd, nikomu jeszcze nie udało się paraumrzeć.
Paraoświata produkuje matołów, i to mimo wprowadzenia paramatury, która ma z normalną  tyle wspólnego, co parametr z metrem.
Mamy parasądy, które podejrzanej o morderstwo niemowlęcia matkimałejmadzido mamra nie wsadzają, podobnie, jak multi oszusta, zakumplowanego z całą Trójmiejską elitą, a chłopaka, który podrobił legitymację szkolną brata, bo nie miał kasy na bilet miesięczny**  – zamykają.
Parabezpieka zajmuje się podsłuchiwaniem prawie 2 milionów obywateli rocznie ***(oraz wieloma innymi sprawami, o których się pewnie dowiemy za lat kilka albo nigdy), a akurat Marcinka P. (no, tak pieszczotliwie) – nie podsłuchała.
Paraopozycja byczy się na wakacjach albo pomiaukuje, że jest źle.
A nad tym całym parapaństwem, czuwa pararząd, który zadłużył nas, nasze dzieci i wnuki na kwoty niespłacalne, a zadłużył po to tylko, żeby kasę z Unii przepalić.
Na czele rządu – a jakże, parapremier, który chciałby, a  nie może (to musi być przykre) i którego syn sam dziennikarzy prosił, żeby go paranormalnym nazywać.
To znaczy, syn prosił, żeby go nazywać inaczej, ale już raz mi na Fb żona byłego klienta od zionących jadem pseudoliberalnych Muppetów z tego powodu nawtykała, to niech ten paranormalny zostanie – specjalnie dla Pani, Pani Katarzyno.
No nic – jutro będzie nowy dzień  i wszystko wskazuje na to, że nie będzie zwyczajny, bo w parapaństwie jedno jest gwarantowane:
brak zwyczajności, a nawet – normalności.
 

  

3 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Ewaryst Fedorowicz

najsmutniejsze jest to, że patrzy na to PARASPOŁECZEŃSTWO.

Po 16 godzinach wystapień paraposłów co sie stało ? PLATFUSOM SKOCZYŁO W SONADZACH...

Zaczynam odczuwać schadenfreude z wyprzedzeniem - już za pół roku..... będzie paraspołeczeństwo zamiast pensji dostawać parawynagrodzenie...

I WCALE MI ICH NIE ŻAL , tylko dlaczego ja będę musiała płacic za te wszystkie PARA?

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

2. @Maryla

proszę Pani - nad społeczeństwem (nawet w wersji "para"), trzeba PRACOWAĆ. A te pisowskie lenie smierdzące przez całe lato nawet palcem w bucie nie kiwnęły, bo gdy Prezes się zajmował matka, to oni - nic nie muszą.
A jakby ,zamiast dać PARĘ TYGODNI bezcennego czasu PO na przygotowanie się do debaty, CODZIENNIE ich tłukli tym Plichtą po głowie, zmuszając do reakcji w mediach, to by sondaże nie skoczyły.
PiS, to pozbawiona woli walki i bezideowa partyjka, niezdolna do niczego innego, prócz - przepraszam - produkowania kolejnych Marcinkiewiczów, Kluzic, Misków Kamińskich, Bielanów, Poncyli, Sikorskich, Zalewskich Jakubiaków i reszty kamandy oraz pieprzenia, jak to Polskę kochaja, tylko ta Polska niewdzięczna taka. Dupki.

Ewaryst Fedorowicz

avatar użytkownika Maryla

3. Ewaryst Fedorowicz

w pełni się, niestety zgadzam.

A ostatni pomysł Hofmana, który wygrał z kotem Prezesa, żeby konferencję w NIEDZIELĘ nie robić w sejmie, tylko w biurze partii, to już dno dna.

Dupki do kwadratu. Jak to przeczytałam, od razu mi się włos zjeżył, bo tylko idiota wystawia sie na takie spalone pole.

Dzisiaj u Werner w TVN24 bez żadnego trudu intelektualnego, Bufetowa, co zalała tunel Piskorskiego, zrobiła z Prezesa chorego psychicznie człowieka, którego trzeba trzymać pod kontrolą i pod straża.

Załatwili Prezesa, zanim zdążył otworzyć usta.

I jak społeczeństwo ma przyznawac sie do takiej partii?????

Dupki i szkodnicy.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl