Kolejne afery

avatar użytkownika Józuś

Co łączy te afery? Mają charakter odgrzewanych kotletów, jeden, to nawet niezbyt świerzy jest, zwłaszcza, że to drób.

Co maja przykryć? Może przekręcenie polskiej chemii, wielkiej chemii.

To, że noty dyplomatyczne przesyła się ostatnio, dzięki uprzejmości portalu społecznościowego, to jeszcze nic. Ale, że aferą jest kamerowanie spotkanbia dwóch facetów w garniturach. Z pewnością byli ubrani.

Wczytuję się w notatki prasowe i nijak nie mogę dojść, cóż mędrzec Żelichowski (niekwestionowany autorytet w kręgach związanych kropka) wywodzi? Nie mam pojęcia.


Rząd chroniony jest tarczą, egidą taką w postaci, nie, nie Pitery: tvn, eski, towarzyszy z Czerskiej. Tarcza się przydaje. Faktycznie jest skierowana odwrotnie. Z tarczą się da, bo takiego żółwia, trudniej na lewą stronę wywrócić.

Etykietowanie:

11 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. @Józuś

afery i to nie jedna, nie wiem czy tej cienkiej taśmy wystarczy na przykrycie wszystkich.
Minister Skarby zapowiedział sprzedaż PKO BP już w III kwartale.Do tego Lasy Państwowe i .....


PKO BP wyemituje obligacje wartości 1,6 mld zł

PKO Bank Polski zdecydował o nowej emisji obligacji podporządkowanych o
wartości 1,6 mld zł. Jednocześnie bank zamierza przeprowadzić
przedterminowy wykup obligacji o łącznej wartości 1,6 mld zł
wyemitowanych w 2007 roku, poinformował bank w komunikacie. »

Polsce autostrad już wystarczy. Za rok nie zbudujemy ani kilometra

Wydatki na budowę nowych tras spadną w 2013 r. o połowę. GDDKiA planuje tylko siedem inwestycji.»

Kryzys zagląda do Polski, inflacja rośnie, eksport spada

Recesja w Europie coraz bardziej wpływa na tempo wzrostu naszej

gospodarki. W ostatnich dniach otrzymaliśmy bardzo poważny sygnał,

zwiastujący narastające kłopoty. Po raz pierwszy od listopada 2009 roku

zanotowano spadek polskiego eksportu i importu.

Analitycy uważają, że to pierwsze tak wyraźne ostrzeżenie przed recesją,

jednak poprzedziło je wiele sygnałów, które zaczęły pojawiać się kilka

miesięcy wcześniej.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika ciociababcia

2. Roman Kafel: Pieniądze – Banki – Nędza – Niewola. Prawda ukryta

za Globalnym Długiem.

[...]
Jak zaradzic Narodowemu Zadluzeniu
”Jesli rzad jest w stanie emitowac dolarowy bond, moze z pewnoscia – tak samo latwo – wyemitowac dolarowy banknot” – Thomas Edison.

• Rzad moze natychmiast przestac pozyczac pieniadze obciazone dlugiem i odsetkami i rozpoczac emisje pieniadza poprzez uzycie go w narodowej gospodarce, publicznym serwisie, kreujac miliony miejsc pracy dla osob bezrobotnych i stymulujac prawidlowo gospodarke narodowa.
• Kazdy jeden rzad robi to i teraz, ale na mizernie mala skale, siegajaca wartosci, jaka otrzymuje od bankow za sprzedaz gotowki, ktore to dodaje sie do publicznej kasy i wydaje na potrzeby publiczne.

Uwagi koncowe…

Pokusa redystrybucji sprawiedliwszej niz istniejąca – poprzez opodatkowanie wysokimi stopami najbogatszych i zmuszac ich do placenia za ubozszych – nie zalatwia niczego i nie rozwiazuje problemu polegajacego na stalym braku pieniedzy w ekonomii spowodowanej koniecznoscia splaty odsetek i kreowaniu pieniedzy bazujacych na dlugu…to jest problem- ktorego sobie nie moga uzmyslowic wszelkiej masci socjalisci w tym ich bracia liberalowie – mimo, ze pozostaja miedzy soba w permanentnym ostrym konflikcie.

Swiatowe gospodarki to sa przeciez Nasze gospodarki… To MY kreujemy dobra i majatek poprzez nasze zaangazowanie, pomyslowosc, przedsiebiorczosc i ciezka prace. Obecny system bankowy pracuje jako potezny system drenujacy to wypracowane przez nas dobro i majatek, koncentrujac w tym samym czasie ogromna sile i calkowita kontrole tej sily w rekach malenkiej mniejszosci.

Pieniadze sa medium wymiany towarow i uslug. Nie ma nic zlego w tym, zeby kreowac je z niczego..z prozni, czy powietrza, poniewaz jest to jedyna droga do zagwarantowania nam wszystkim posiadania taniego medium wymiany. Ilosc wyemitownych pieniedzy powinna byc tylko dokladnie taka sama, jak wielkosc gospodarczej dzialalnosci, jaką ow pieniadz obsluguje.

Zlem natomiast jest to, ze prawo do czynienia tego, prawo do emisji pieniadza, prawo suwerena – prawo Suwerennego Narodu – zostalo scedowane w rece prywatnych interesow Kasty Lichwiarzy, ktorzy kreuja pozyczki dla prywatnego olbrzymiego zysku niewielu, kosztem horrendalnej nedzy, tragedii, a nawet zycia miliardow ludzi.

• U. S. Prezydent Abraham Lincoln uwazal, ze glownym zadaniem rzadow jest zapewnic narodowi wlasciwego i sprawiedliwego, a przedewszystkim uczciwego medium wymiany, ktore pozwoli gospodarce na prawidlowy rozwoj.

Wniosek.

• Czyz my, jako Ludzkosc, nie jestesmy zdolni do tego, aby uzyc naturalnych ludzkich zasad Prawa Boskiego – Naturalnego, wynikajacych z Dekalogu, w celu ustanowienia sprawiedliwego i ludzkiego, uczciwego systemu dystrybucji majatku i dobr, dziel ludzkiego intelektu i pracy rak Czlowieka, wypelniajac zarazem marzenia socjalizmu o sprawiedliwej i ludzkiej dystrybucji, laczac je z dobrodziejstwami wolnej przedsiebiorczosci, ktora lezy w samym srodku serca idei kapitalizmu?

• Oczywiscie, ze jestesmy. Wiemy doskonale jak sie to robi i pokazalismy, jak prosta czynnoscia jest powrot do normalnosci i do wprowadzenie harmonii.

• Ale tak dlugo, jak prawo i przywilej tworzenia pieniadza znajduje sie w rekach prywatnych Lichwiarzy, dla ich wlasnego profitu i niczym nie skrepowanej kontroli wszystkiego i wszystkich. – my wszyscy smialo mozemy sobie i wszystkim wokol powiedziec, ze naprawde nie wiemy… co to znaczy Demokracja!

• I jesli tego stanu rzeczy nie zmienimy, nie bedziemy w stanie tego powiedziec nigdy. System ten bowiem w procesie Lichwy zadluzajac wszystkich i wszystko, przejmuje wszelka wlasnosc, cedujac ją w rekach garstki wielkiej oligarchii kilku rodzin, cala pozostala wielomiliardowa populacje Ziemi zamieniajac w procesie tzw globalizacji w Niewolnikow. Globalizm bowiem jest niczym innym, jak tylko i wylacznie procesem zamiany Wolnych Ludzi w niewolnikow.

Gdyz bez Wlasnosci nie ma Wolnosci…a bez Wolnosci mowienie o Demokracji jest mydleniem oczu.

POST SCRIPTUM…
Nowa europejska jednostka monetarna Euro daje sile i prawo regulowania cyrkulacji pieniadza wszystkich krajow, ktore sie polaczyly w Unie Europejska … Centralnemu Bankowi Europy. A jednoczesnie wszystkim rzadom czlonkow Unii stanowczo zabrania jakichkolwiek dzialan i staran w celu wywierania jakiegokolwiek wplywu na Bankierow Lichwiarzy, ktorzy tworza Centralny Bank Europejski.

Po raz pierwszy w Historii Swiata stawiajac tworcow pieniedzy poza jakakolwiek demokratyczna forma kontroli i odpowiedzialnosci…. czyli explicite ponad Prawem!

Uwaga: Do niniejszego tekstu nie rosci sie zadnych Copyright, a wrecz przeciwnie – prosze kazdego o jak najszersza dystrybucje i dzielenie sie ze znajomymi niniejszymi informacjami.

Na podstawie materialow The British Association for Monetary Reform, 27 Imberhorne Lane, Felbridge, West Sussex, RH19 1QX..
więcej:
http://fides-et-ratio.pl/index.php/2012/07/roman-kafel-pieniadze-banki-n...

ciociababcia

avatar użytkownika irekps

3. Wpompowanie ok 30 mld. zł w zachodnie banki!

Taśmy PSL'u próbują przykryć zamiar wpompowania ok 30 mld zł w zachodnie banki, które udzieliły firmom budującym stadiony i autostrady potężne kredyty. Teraz rząd będzie je "nacjonalizował". Posłuchaj: http://naprawicy.pl/23290-te-firmy-maja-wielka-wiedze-o-dlatego-nie-moga-upasc

avatar użytkownika Maryla

4. @irekps

to, że trzeba ratowac banki zagraniczne, to już Vincent oznajmił. Ciekawy jest natomiast układ głosów w tej sprawie.

Sławku Nowaku obiecał podwykonawcom bankrutów, że wydusi z nich kasę, co zresztą zagwarantował sąd w wyroku, od którego obecnie odwołuje się zarząd NCS.

Pawlak mówi jak Palikot - Nacjonalizacja, państwowe firmy..

Vincent na razie mówi - to niezgodne z konstytucją !

Sprawa jest rozwojowa, przyglądamy się temu, co wycieka.
Mnie niepokoi PKO BP - bo to mój 'główny bank" ;)
Minister Skarbu ogłasza, ze może iśc na sprzedaż w III kw. br.

Po tym nagle rezygnuje dyrektor ds "trudnych kredytów i windykacji", a PKO BP występuje do OFE Bankowy, którego właścicielem jest Poczta Polska o sprzedaż reszty udziałów. Nadzoruje te operację "minister od wszystkiego" Boni.

Dzisiaj info o przedterminowym skupie obligacji własnych za 1 600 mld i jednoczesnie o sprzedaży obligacji (czyli długu) na tę samą kwotę.

O co tu chodzi? Co za przekręt stoi za tymi operacjami?

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

5. o proszę, coraz ciekawiej

PKO BP Bankowy PTE może być zainteresowany zakupem PTE Polsat lub PTE Warta

PKO BP Bankowy PTE może być zainteresowany zakupem PTE Polsat lub PTE Warta – poinformowało PAP źródło rynkowe.


Bloomberg: MSP sprzeda 90 mln akcji PKO BP za 880 mln USD

MSP zamierza sprzedać 90 mln akcji PKO BP za równowartość 880 mln USD - poinformowała agencja Bloomberg.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika irekps

6. Dzięki.

Ale. Jeżeli dobrze liczę to chcą się pozbyć 7,2% akcji, co zmniejsza udział MSP do 33,79%, co wraz z akcjami w posiadaniu Banku Gospodarstwa Krajowego daje 44,04%. Czy to wystarczy (jak podkreśla MSP) do utrzymania tzw władztwa korporacyjnego?

avatar użytkownika Maryla

7. @irekps

a jakie to ma znaczenie? Jak euro się nie rympsnie, to wszystko i tak wchodzi pod zarząd w Berlinie i Paryżu. KOMOROWSKI PODPISAŁ UPOWAZNIENIE TUSKOWI do ratyfikacji paktu fiskalnego, a Vincent już oznajmił, że oddanie naszych banków pod kontrolę Berlina jest OK.
Juz się podzielili władzą Merkolnad.

To co obserwujemy, to ruchy w OFE - ratowanie kasy przez "załozycieli" którzy inwestowali, zgodnie z zaleceniem, w akcje inwestycyjne. PKO BP wykupi ich akcje, biorąc na siebie ciężar odpowiedzialności za przyszłe emerytury. Te nagłe transakcje po bankructwach nikogo nie dziwią?
I to, od kogo PKO BP odkupuje akcje, które mogą dzisiaj miec juz wartość papieru?

Belka mówi Bankowy - czyli wchodzimy na siłę do euro i oddajemy nasze banki pod nadzór Berlina. NBP traci swoje funkcje kontrolne, złotówki nie ma, adijos pomidory!

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

8. tak to się robi w USA

http://dailybail.com/home/check-out-the-9-billion-dollar-check-that-save...
Goldman Sachs
poszedł do Warrena Buffetta i Morgan Stanley znalazł partnera w Mitsubishi.Morgan Stanley otrzymał 9 miliardów dolarów  z Mitsubishi UFJ jesienią 2008 roku, które utrzymały firmę przed zawaleniem.Źródło - Andrew Ross Sorkin

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

9. W środę rano źródło rynkowe

W środę rano źródło rynkowe poinformowało PAP, że księga popytu na 7,2 proc. akcji PKO BP sprzedawanych przez Skarb Państwa jest już pokryta w całości i proces może się niebawem zakończyć.

Z kolei agencja Bloomberga podała, że cena po której na chwilę obecną pokryta jest księga wynosi ok. 32 zł.

Jak podało PAP we wtorek źródło rynkowe, Skarb Państwa chce sprzedać w accelerated book building 90 mln akcji PKO BP dających 7,2 proc. głosów na WZ spółki. Pricing będzie jutro i zapewne potrwa do godz. 16-17, żeby mogli zapisać się inwestorzy z USA. Na pozostałe akcje Skarb Państwa deklaruje lock-up 180 dni.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

10. Ministerstwo poinformowało,

Ministerstwo poinformowało, że po przeprowadzeniu transakcji resort jest bezpośrednio właścicielem pakietu 33,39 proc. akcji PKO BP, pozostaje największym w tej spółce akcjonariuszem obok Banku Gospodarstwa Krajowego (kontrolowanego przez Skarb Państwa - PAP), który posiada 10,25 proc. akcji.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

11. tylko Szewczak komentuje informacje, która mnie wczoraj zwaliła

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny zagwarantował sobie w NBP na wypadek „ostrych zawirowań na rynku” – płynny dostęp do pieniędzy w związku z udzielonymi gwarancjami, gdyby powstała sytuacja konieczności wypłat gwarantowanych przez BFG depozytów. Przypomnijmy, że suma gwarantowana to 100 tys. euro. Uzasadniony wydaje się niepokój o sytuację na rynkach finansowych, bo run na banki choćby w Hiszpanii wydaje się całkiem prawdopodobny. Budzący zachwyt ze strony analityków bankowych i MF, ogromny popyt na obligacje SP przy ich rekordowo niskiej rentowności poniżej 5 proc., to cisza przed burzą.To raczej doskonała spekulacyjna okazja, która daje duże zyski, bo do kupna niemieckich, fińskich czy holenderskich obligacji trzeba nawet dopłacić, by je mieć. W cenę idą nie tylko polskie papiery wartościowe – ale i węgierskie, czy czeskie. To nie jest żadna szczególna oznaka zdrowia polskich finansów publicznych, to tylko chwilowe upuszczanie krwi, które absolutnie nie gwarantuje wyleczenia. Właśnie na kolejne 2 lata pożyczyliśmy podobno „tanio” prawie 6 mld zł.

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/gospodarka/to-nie-spowolnienie-to-kr...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl