Ja, rewolucjonista, trochę tu porozrabiam!.Szef ABW kazał sprawdzać podsłuchy. Ty za to płacisz, lemingu.

avatar użytkownika Maryla

 Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski powiedział, że w negocjacjach nad pakietem klimatyczno- energetycznym Polska może zgodzić się na francuską propozycję wyjątków dla branży energetycznej - o ile będą obowiązywały dłużej niż tylko do 2015 roku.

Z kolei francuskie przewodnictwo w najnowszej propozycji kompromisu, wychodzi naprzeciwko polskim obawom o wahania cen uprawnień do emisji CO2 - odrzuca jednak mechanizm zaproponowany przez polski rząd.

W najnowszym dokumencie Francja podtrzymuje propozycję, według której w 2013 roku maksymalnie połowa uprawnień do emisji w sektorze energetycznym byłaby rozdawana za darmo. Pozostałą część elektrownie musiałyby kupić na aukcjach. W roku 2016 wszystkie uprawnienia w energetyce byłyby już płatne.

Sikorski: prezydent pochopnie chce jechać na szczyt UE

Warszawa (PAP) -

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podkreślił w czwartek, że tematyka przyszłotygoniowego posiedzenia Rady Europejskiej w Brukseli jest "wybitnie rządową", dlatego - jak ocenił - prezydent "pochopnie chce jechać" na ten szc...

 

Senator PiS bez głosu w niemieckim sądzie
Niemiecki sąd drugiej instancji nie pozwolił senator PiS Dorocie Arciszewskiej-Mielewczyk... więcej

SLD GOTOWE DO WSPÓŁPRACY

"Platforma nie może się zdecydować"

"Platforma nie może się zdecydować"

 

 

W SEJMIE USTAWA O UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ

Nie masz na spłatę kredytu? Ogłoś upadłość!

Nie masz na spłatę kredytu? Ogłoś upadłość!

W piatek Sejm zajmie się ustawą o upadłości konsumenckiej. Na jej mocy szansę na "nowy start" dostaną ci, którzy nie radzą sobie z zadłużeniem. Jak pokazują najnowsze badania, co trzecia polska rodzina ma długi. Jednak...czytaj dalej »

 

Jarosław Kaczyński biesiadował z górnikami

Jarosław Kaczyński biesiadował z górnikami

- Polskie górnictwo nie może być traktowane jak masa upadłościowa, jest ważnym działem gospodarki - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w czwartek przyjechał na uroczystości barbórkowe do Rudy Śląskiej. - Bardzo...czytaj dalej »

 

 

"Prezes PiS ma niebywałe pokłady kompleksów"

 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma "niebywałe pokłady kompleksów" w stosunku do Stefana Niesiołowskiego (PO) - uważa marszałek Sejmu Bronisław Komorowski (PO). To komentarz do oskarżeń szefa PiS pod adresem Niesiołowskiego, jakoby w latach 70. "sypał kolegów".  »

 

NFZ proponuje nowe kryteria wyceny świadczeń

  

Narodowy Fundusz Zdrowia zaproponował szpitalom klinicznym nowe kryteria wyceny świadczeń medycznych w 2009 r. - poinformowała rzeczniczka NFZ Edyta Grabowska-Woźniak. »

 

Julia Pitera grozi Kamińskiemu prokuratorem
CBA złamało tajemnicę państwową

Pitera grozi Kamińskiemu prokuratorem

CBA oskarża Julię Piterę o złamanie tajemnicy państwowej. Pełnomocniczka rządu do spraw walki z korupcją odpowiada podobnym zarzutem. Jak dowiedział się Marcin Graczyk z DZIENNIKA - Julia Pitera rozważa skierowanie do prokuratury sprawy przeciwko CBA.więcej »
 

Ćwiąkalski: usytuowanie wydziałów ds. przestępczości zorganizowanej w PK - wadliwe



Usytuowanie wydziałów do spraw przestępczości zorganizowanej na szczeblu Prokuratury Krajowej jest wadliwe - ocenił w Olszanicy (Podkarpackie) minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.  »

Kaczmarek chce odebrania immunitetu Kaczyńskiemu

Wniosek jest już w Sejmie

Prokuratura: Zabrać Kaczyńskiemu immunitet

W Sejmie jest już wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu Jarosławowi Kaczyńskiemu. Chce tego Janusz Kaczmarek, były minister w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Twierdzi, że został pomówiony przez byłego premiera i chce, by odpowiedział on za to przed sądem.więcej »

 


D026218758668d3013a1948c6d509955

Nowa wpadka „łazienkowego” kumpla Palikota

Niedawno pisaliśmy, że wybrany bez konkursu nowy dyrektor warszawskich Łazienek – Jacek Czeczot-Gawrak – to biznesowy znajomy posła Janusza Palikota, prowadzącego w rejonie tego muzeum interesy deweloperskie. Jak się okazuje – po nominacji Gawrak wciąż zajmuje się swoją własną firmą, mimo że jako szef publicznej placówki powinien z tego zrezygnować.

 

 

Hall: obniżenie wieku szkolnego jest dobre



Obniżenie wieku obowiązku szkolnego z 7 do 6 lat to działanie dla dobra dzieci. Dzięki temu szanse edukacyjne polskich dzieci będą porównywalne z szansami dzieci w innych krajach Unii Europejskiej - przekonuje minister edukacji Katarzyna Hall.  »

KLUBU PIS CHCE ODRZUCENIA RZĄDOWEGO PROJEKTU

PiS nie chce sześciolatków w szkołach

PiS nie chce sześciolatków w szkołach

- Obniżenie wieku obowiązku szkolnego z 7 do 6 lat to działanie dla dobra dzieci. Dzięki temu szanse edukacyjne polskich dzieci będą porównywalne z szansami dzieci w innych krajach Unii Europejskiej - mówiła w sejmie...czytaj dalej »

 

 

PiS zagłosuje przeciw ustawie w sprawie stoczni

  

Prawo i Sprawiedliwość będzie głosować przeciwko specjalnej ustawie stoczniowej. Ustawa ma trafić jutro po raz drugi do Sejmu.  »

 

Komisja za zmniejszeniem wydatków budżetu o 1,7 mld zł



Sejmowa Komisja Finansów Publicznych zgodziła się na proponowane przez rząd zmniejszenie o prawie miliard złotych przyszłorocznych rezerw celowych i o ponad 700 mln zł wydatków m.in. na niektóre instytucje publiczne. »

 

Bondaryk: otrzymałem od Ery ok. 450 tys. zł

UJAWNIENIA UMOWY MIAŁ DOMAGAĆ SIĘ SZEF CBA

Bondaryk: otrzymałem od Ery ok. 450 tys. zł

"Szef ABW kazał sprawdzać podsłuchy"

 

Pracując w PTC Krzysztof Bondaryk polecił podwładnym sprawdzić służbowym sprzętem, czy był podsłuch u pewnego mecenasa ze wschodniej Polski - zeznał w sądzie b. członek zarządu PTC Ryszard Pospieszyński.  »

 

Speckomisja wysłuchała szefów ABW i CBA



Sejmowa komisja do spraw służb specjalnych wysłuchała szefa ABW Krzysztofa Bondaryka i szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Kamiński przedstawił stan kontroli CBA w ABW, Bondaryk złożył oświadczenie o swoim kontrakcie z telefonią komórkową.  »

 

 

"Ja, rewolucjonista, trochę tu porozrabiam!"

W Brukseli odbyło się pierwsze spotkanie grupy refleksji w sprawie przyszłości Unii Europejskiej. Uczestniczący w nim Lech Wałęsa zapowiedział, że jako "stary rewolucjonista" będzie zadawał prowokacyjne pytania i "jeśli go nie wyrzucą, to trochę porozrabia".

Jego zdaniem trzeba odpowiedzieć na trzy główne pytania. "Pierwsze: jaka ekonomia pod globalizację i jedność europejską? Bo przecież nie ta, która doprowadziła do sytuacji, że 10 proc. ludzkości ma majątek 90 proc. ludzkości w swoich kieszeniach" - mówił.

Ta epoka wymaga innych struktur i innych programów. A my tam próbujemy agrafkami spinać i bandaże zakładać na stare propozycje. Ja, stary rewolucjonista, nie zgadzam się z tym - oświadczył.

Drugie pytanie powinno dotyczyć demokracji. - Jaka demokracja? Bo przecież nie ta, która boi się referendów. Jak się liczymy? Ile Francja ma głosów, ile Polska i ile Niemcy (w Radzie UE - PAP), bo na razie nie możemy się dogadać... - powiedział, dodając, że problem jeszcze wzrośnie wraz z dalszym rozszerzeniem UE o duże kraje.

I wreszcie trzecie pytanie dotyczy "struktur". - Jak mówimy o globalizacji, to gdzie jest biuro poszukiwań globalnych, poszukiwań parlamentu globalnego, rządu globalnego, obrony globalnej? - pytał.

Poza Lechem Wałęsą w unijnej grupie refleksji znaleźli się przede wszystkich eksperci w dziedzinie integracji europejskiej, stosunków międzynarodowych, gospodarki, finansów i przemysłu.

JEŚLI MU NA TO POZWOLĄ...

Wałęsa będzie rozrabiał

Wałęsa będzie rozrabiał

Wałęsa żartuje: wrócę, jeśli dadzą mi Nobla 

Lech Wałęsa uważa, że pokojowa polska rewolucja z 1989 roku może być globalną receptą na rozwiązywanie problemów w krajach rządzonych przez dyktatury, "także tam, gdzie nie ma nadziei".

W wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Repubblica" były prezydent powiedział, że Chiny w sprawie przyszłości Tybetu mogą wziąć przykład z polskiej "Solidarności".

Wałęsa podkreślił, że podczas zapowiedzianego na ten weekend gdańskiego spotkania z okazji 25-lecia przyznania mu Pokojowej Nagrody Nobla jego uczestnicy wystosują do świata sygnał: "pomóżmy uciskanym wejść na pokojową drogę negocjacji i kompromisów, prowadzącą do wolności".

ZABLOKOWANE BĘDĄ: KUŹNICA BIAŁOSTOCKA I KOROSZCZYN

Transportowcy wyjdą na ulice

Transportowcy wyjdą na ulice

Jeszcze nie skończyły się protesty "mrówek" na przejściu granicznym w Medyce a już szykują się kolejne demonstracje. W piątek przewoźnicy mają zablokować dwa polsko-białoruskie przejścia graniczne - w Kuźnicy...czytaj dalej »

 

Zarzuty dla protestujących mrówek

Po bitwie na granicy

Zarzuty dla protestujących "mrówek"

Trzem uczestnikom wtorkowych starć z policją na przejściu granicznym w Medyce postawiono w czwartek zarzut czynnej napaści na policjantów, z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Drobni handlarze, tzw. mrówki, protestowali przeciwko ograniczeniom w ilości przenoszonych przez granicę papierosów.więcej »
 

CO CZEKA NASZĄ GOSPODARKĘ W 2009 R.?

Recesja po polsku

Recesja po polsku

Słowo "kryzys" media odmieniają przez wszystkie przypadki, jednak dla przeciętnego Polaka gospodarcze spowolnienie to jeszcze raczej wizja niż twarde fakty. Ale bezrobocie już rośnie i wg. resortu pracy w listopadzie...czytaj dalej »

 

EBC WALCZY ZE SPOWOLNIENIEM GOSPODARCZYM

Euro-stopy ostro w dół

Euro-stopy ostro w dół

Rada Europejskiego Banku Centralnego obniżyła podstawowe stopy procentowe o 75 pkt. bazowych. To największa jednorazowa obniżka od powstania banku przed 10 laty. - Uznaliśmy to za krok konieczny - podkreślił szef EBC...czytaj dalej »

 

Czwartek pod znakiem cięcia stóp procentowych



Czwartek jest dniem masowego obniżania stóp procentowych przez banki centralne na świecie.  »

 

Merrill Lynch tnie prognozy PKB dla Polski



Merrill Lynch obniża prognozę wzrostu PKB w Polsce w 2009 r. do 1,8 proc. Ocenia, że główna stopa procentowa wyniesie w 2009 r. 4,75 proc.  »

 

WICEPREMIER PAWLAK PROPONUJE LEASING ZAMIAST KREDYTU

Resort wesprze motoryzację

Resort wesprze motoryzację

Pawlak: wsparcie dla przemysłu motoryzacyjnego jeszcze w tym roku
Jeszcze w grudniu Ministerstwo Gospodarki ma przedstawić projekt pierwszych mechanizmów wsparcia dla dotkniętego przez kryzys sektora motoryzacyjnego - zapowiedział wicepremier Waldemar Pawlak.
Niebywałe, jak światowy kryzys zmienia firmy i ludzi. Koncerny samochodowe, które niegdyś zarabiały krocie i szastały pieniędzmi na prawo i lewo (wydając je m.in. na uciechy w domach publicznych, jak członkowie zarządu Volkswagena), dzisiaj płaczą u stóp polityków, błagając ich o udzielenie publicznej pomocy. Tymczasem samym politykom miesza się od tego wszystkiego w głowach i sprawiają wrażenie, jakby przed chwilą zjedli obiad, którego głównym składnikiem były grzybki halucynogenne.
Wczoraj premier Pawlak pochylił się troskliwie nad biednym, zbitym jak pies sektorem motoryzacyjnym i dumnie obwieścił, że zamierza pomóc mu finansowo i zachęcić Polaków do kupowania nowych samochodów

. W tej samej chwili senacka koalicja PO-PSL, nie mając najwyraźniej pojęcia o czym Pawlak bredzi, przegłosowywała podwyżkę akcyzy na samochody

. Jeżeli Kowalskiemu przyjdzie do głowy kupić auto z silnikiem o pojemności większej niż 2 litry, zapłaci za niego o jakieś 5 proc. więcej niż dotychczas. Uproszczając, sprawa wygląda więc tak - rząd da producentom pieniądze (publiczne, więc wyciągnięte z naszej kieszeni), jednocześnie zadba o podniesienie sprzedaży nowych aut i jeszcze nieźle na tym wszystkim zarobi, każąc nam płacić wyższą akcyzę.

Kierowcy spełnią zatem w tym wszystkim podwójną rolę

– kur znoszących złote jajka dla producentów i krów dojnych rządu, które zmusza się do produkowania coraz większej ilości mleka tylko po to, by później część z niego spuścić z wodą w kiblu.

KOLEJNE ZMIANY W KONCEPCJI PRYWATYZACJI GPW

Giełda czeka na werdykt

Giełda czeka na werdykt

Jest duża szansa na prywatyzację warszawskiej giełdy do połowy najbliższego roku - zapowiedział prezes GPW Ludwik Sobolewski. Na przeszkodzie może stanąć tylko brak przepisów, bo prezydent zaskarżył odpowiednią ustawę...czytaj dalej »

 

Sikorski: nie jesteśmy sojusznikami Gruzji

"L.KACZYŃSKI MIAŁ SZLACHETNĄ INTENCJĘ, GORZEJ Z WYKONANIEM"

Sikorski: nie jesteśmy sojusznikami Gruzji
- Nie jesteśmy formalnymi sojusznikami, ale jesteśmy krajami zaprzyjaźnionymi i życzymy Gruzji dobrze. Mamy współpracę wojskową, nawet promujemy gruzińskie wina. Nie chcemy jednak zachowywać się tak jak Gruzja i nie...czytaj dalej »

 

 

Polska i Francja ws. pakietu klimatyczno-energetycznego



Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski powiedział, że w negocjacjach nad pakietem klimatyczno- energetycznym Polska może zgodzić się na francuską propozycję wyjątków dla branży energetycznej - o ile będą obowiązywały dłużej niż tylko do 2015 roku.  »

PLAN KRYZYSOWY WART 26 MILIARDÓW EURO

Nicolas Sarkozy pobudza francuską gospodarkę

Nicolas Sarkozy pobudza francuską gospodarkę

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy ujawnia pakiet bodźców dla francuskiej gospodarki wart 26 miliardów euro - czyli równowartość 1,3 proc. francuskiego PKB. Główny nacisk położono na projekty inwestycyjne, a nie na...czytaj dalej »

 

Merkel skłonna do ustępstw ws. traktatu

 

Kanclerz Niemiec Angela Merkel odnosi się ze zrozumieniem do pomysłu zachowania po jednym komisarzu przez każdego z członków UE, jeśli pomoże to rządowi Irlandii w nakłonieniu wyborców do przyjęcia Traktatu Lizbońskiego w drugim referendum - pisze "Irish Times".  »
 

 

Hugo Chavez zamyka opozycję i chce rządzić latami

Wtrącenie do więzienia jednego z liderów wenezuelskiej opozycji zbiegło się w czasie z ogłoszeniem ponownego referendum mającego umożliwić prezydentowi Hugo Chavezowi startowanie w wyborach dowolną liczbę razy.

 

"NIE DALI SIĘ WCIĄGNĄĆ W ZIMNĄ WOJNĘ"

Rosja chwali NATO

Rosja chwali NATO

NATO nie dało się wciągnąć w "nową zimną wojnę" - to reakcja rosyjskiego MSZ na decyzję Sojuszu o wznowieniu kontaktów z Moskwą, które były zawieszone po wojnie w Gruzji.czytaj dalej »

 

Mer Moskwy podtrzymuje zakaz parad gejów



Mer Moskwy Jurij Łużkow, który w przeszłości zakazywał już organizowania parad gejów, oświadczył, że w stolicy Rosji nadal będzie obowiązywał zakaz "propagandy" seksualnych mniejszości.  »

Rosja/ Sąd przesunął rozprawę w sprawie rehabilitacji ofiary Katynia

Moskwa (PAP) -

Sąd Rejonowy w Moskwie przesunął w czwartek na 12 grudnia rozpatrzenie skargi Memoriału na postępowanie Głównej Prokuratury Wojskowej (GPW) w sprawie politycznej rehabilitacji Marcina Świderskiego - jednej z ofiar zbrodni katyńskiej. Jak...

 

W HELSINKACH OBRADUJE 50 MINISTRÓW PAŃSTW OBWE

Bezpieczeństwo Europy wg Rosji

Bezpieczeństwo Europy wg Rosji

Ruszyło dwudniowe spotkanie Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Obrady nie będą łatwe, bo ciążą nad nimi wojna gruzińsko-rosyjska i wciąż relatywnie napięte stosunki Zachodu z Moskwą. To właśnie w...czytaj dalej »

"Rosyjski pakt bezpieczeństwa jest zbędny"

  

Rosyjskie propozycje dotyczące paktu bezpieczeństwa w Europie są zbędne, a przy tym są próbą osłabienia NATO - powiedział w Helsinkach przedstawiciel amerykańskiego Departamentu Stanu Matthew Bryza.  »

 

Juszczenko proponuje, aby włączyć Rosję do negocjacji ws. wejścia Ukrainy do NATO



Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko powiedział w wywiadzie dla AFP, że jego kraj "nie ma innej alternatywy" niż przystąpienie do NATO, i zaproponował, aby wroga temu projektowi Rosja została włączona do negocjacji z Sojuszem.  »

 

Ukraina o Wschodnim Partnerstwie: cieszymy się



Ukraina jest zainteresowana udziałem we Wschodnim Partnerstwie pod warunkiem, że nie stanie się ono alternatywą dla perspektywy jej członkostwa w Unii Europejskiej - oświadczyło w czwartek ukraińskie MSZ.  »

 

Sąsiedzi oskarżają Izrael o łamanie praw człowieka



Podczas Powszechnego Przeglądu Okresowego Praw Człowieka, prowadzonego przez Radę Praw Człowieka ONZ, sąsiedzi Izraela oskarżyli to państwo o łamanie praw człowieka wobec Palestyńczyków w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.  »

 

Izrael przygotowuje uderzenie na Iran

Izrael przygotowuje plany ataku na nuklearne obiekty Iranu, i jest gotów przeprowadzić akcję bez jakiejkolwiek pomocy ze strony Stanów Zjednoczonych  - podaje angielski "The Times".
Wysocy urzędnicy w izraelskim ministerstwie obrony twierdzą że, działania przeciwko Iranowi są konsultowane z USA, ale w tym samym czasie są opracowywane, plany samodzielnej akcji – podał opiniotwórczy izraelski dziennik "The Jerusalem Post".

 

PRECEDENSOWY WYROK W STRASBURGU

Można zakazać chust w szkole

Można zakazać chust w szkole

 

 

Roszkowski przekazał list ws. Domu Historii Europejskiej

 

Eurodeputowany Wojciech Roszkowski (PiS) przekazał przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego Hansowi Gertowi Poetteringowi list z uwagami do projektu utworzenia Domu Historii Europejskiej.  »

 

Ministerstwo Antypolskiej Kultury

U nas rezygnuje się z finansowania programów związanych z polską i światową literaturą. To przykre i zupełnie dla mnie niezrozumiałe - dodaje.
Stanisław Krajski przypomina, że w czasach rządów PiS polityka kulturalna i historyczna rządu była bardziej przyjazna narodowej tradycji. - Różnica w porównaniu do działań poprzedniej ekipy jest dosyć wyraźna. PiS jednak finansowało sporo instytucji związanych z tradycją czy wątkami patriotycznymi, np. wzmocniło Muzeum Niepodległości, powołało także Muzeum Powstania Warszawskiego - podkreśla dr Krajski."
Za:

http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20081204&id=po41.txt

 

 

Zdrojewski: będziemy w europejskiej czołówce



Polska będzie w pierwszej dziesiątce krajów Europy w dziedzinie digitalizacji zbiorów kultury, które upowszechnią wiedzę o naszym kraju - zapowiedział minister kultury Bogdan Zdrojewski na posiedzeniu komisji sejmowych.  »

 

Posłowie za Rokiem Słowackiego w 2009 r.

  

Posłowie Komisji Kultury i Środków Przekazu opowiedzieli się za uchwałą o ustanowieniu roku 2009 Rokiem Juliusza Słowackiego, a także za uczczeniem 10. rocznicy śmierci Jerzego Grotowskiego. Projekty uchwał w tych sprawach trafią teraz pod obrady Sejmu.  »

 

 

Projekt PiS ws. odszkodowań dla internowanych

  

Osoby internowane w stanie wojennym będą mogły w dowolnym terminie ubiegać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie - taką poprawkę klub PiS zgłosił w Sejmie do projektu zmian w ustawie dot. osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległości. Rozwiązanie to popiera też rząd.  »

 

Sprawa znęcania się nad internowanymi w Wierzchowie - do sądu w Szczecinie



Sprawa 16 byłych funkcjonariuszy służby więziennej z Zakładu Karnego w Wierzchowie (Zachodniopomorskie), oskarżonych przez pion śledczy IPN o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad internowanymi działaczami "Solidarności", ma być rozpoznawana przez Sąd Rejonowy w Szczecinie.  »

 

IPN wydał "tekę edukacyjną"



Instytut Pamięci Narodowej wydał tekę edukacyjną o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Jeszcze w tym roku 12 tysięcy pakietów, przeznaczonych dla nauczycieli, zostanie rozesłanych do szkół. Pakiety zawierają miedzy innymi scenariusze lekcji, wybór tekstów dla uczniów oraz dokumenty z czasów wojny.  »

Niemcy/ 23 grudnia wyrok w sprawie przeciw Powiernictwu Polskiemu

Kolonia (PAP) -

Wyrok sądu apelacyjnego w sprawie o naruszenie dóbr osobistych szefowej Związku Wypędzonych Ericki Steinbach przez Powiernictwo Polskie zostanie ogłoszony 23 grudnia - zapowiedział w czwartek Wyższy Sąd Krajowy w Kolonii. W trakcie rozp...

2 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Ewa Kopacz odchodzi z rządu

KTO ZOSTANIE NOWYM MINISTREM ZDROWIA?

Ewa Kopacz odchodzi z rządu
Koniec ministerialnej kariery Ewy Kopacz?
TVN24
Pierwsza zmiana w rządzie Donalda Tuska. Ewa Kopacz chce zwolnić stanowisko ministra zdrowia - donosi dziennik "Polska". Informację potwierdza szef Klubu Parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski. - To dziwne, ale ona sama tego chce. Czuje się zmęczona i wypalona - powiedział dziennikarzom.
Sama minister zdrowia informacji na razie nie komentuje. Inni posłowie Platformy Obywatelskiej potwierdzają, że sprawa od jakiegoś czasu była tajemnicą poliszynela.

Odejście Ewy Kopacz ma być efektem fiaska reform w służbie zdrowia. Według polityków PO, z którymi rozmawiali reporterzy "Polski", po odejściu z ministerstwa chciałaby startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Prawie połowa Polaków (46 proc.) uważa, że prezydent Lech Kaczyński... czytaj więcej »



Miękkie lądowanie

Przejście Ewy Kopacz do Parlamentu Europejskiego to wygodne rozwiązanie dla premiera - czytamy w "Polsce". Zapewnia miękkie lądowanie pani minister. Donald Tusk nie chce zostawić jej na lodzie, bo jest ona jedną z jego najbardziej zaufanych osób. Bronił jej nawet podczas najbardziej gorącego okresu strajków w służbie zdrowia.

W PO zaczynają się rozmowy o tym, kto może zostać nowym ministrem zdrowia. Najpoważniej traktuje się dwie kandydatury: Jakuba Szulca, obecnego zastępcy Ewy Kopacz, i Jerzego Millera, byłego prezesa NFZ, dziś wojewodę małopolskiego.

 

http://www.tvn24.pl/0,1576033,0,1,ewa-kopacz-odchodzi-z-rzadu,wiadomosc.html

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. Nie do wiary! Trzaskowski


Nie do wiary! Trzaskowski chce powołać Bondaryka do Rady Muzeum Powstania Warszawskiego! Były szef ABW ma zarzuty

W składzie proponowanej Rady znalazł się też m.in. Marcin Wojdat, mąż
Róży Rzeplińskiej, córki byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

autor: screen bip.warszawa.pl
autor: screen bip.warszawa.pl

Szokującym
jest jednak propozycja powołania w skład Rady Muzeum PW Bondaryka,
który w lipcu 2018 roku usłyszał zarzuty „w sprawie przyjęcia do służby
w Agencji na funkcję jego doradcy osoby, co do której istniały
okoliczności powodujące ryzyko podatności na szantaż lub
wywieranie presji”.

Bondarykowi grozi do 10 lat
więzienia. Czy naprawdę według Rafała Trzaskowskiego osoba z poważnymi
zarzutami jest właściwa do Rady Muzeum Powstania Warszawskiego?

as/Twitter/screen bip.warszawa.pl


Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl