"Premier drwi z narodu nazywając go »brudem«". Spada produkcja, sprzedaż i zatrudnienie . Będzie, pracujemy, obiecujem

avatar użytkownika Maryla

Mimo wszystko wiem, że mam przechlapane. Platforma Obywatelska będzie rządzić wiecznie, stworzy tysiącletnią Rzeczpospolitą, a Stefan Niesiołowski, siedząc po prawicy Bronisława Komorowskiego, sądzić będzie żywych i umarłych. Życzliwi, tryskający talentem, publicyści mili sercu wicemarszałka spoczną w Alei Zasłużonych, a mnie się pochowa pod płotem, między samobójcami.

Co gorsza, kiedy stanę przed obliczem Pana, Bóg zapyta mnie stentorowym głosem: "Czemuś się opierał konieczności dziejowej, łajdaku, czemuś nie śpiewał w chórze z cnotliwymi, czemuś nie chylił czoła przed Niesiołem i nie całował jego ręki?". I co ja wtedy odpowiem? Przecież nie ze strachu, tylko z kindersztuby i dobrego wychowania nie powiem, gdzie mnie pan wicemarszałek może pocałować.

Maciej Rybiński

 http://www.rp.pl/artykul/227047.html

 

19 listopada Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, skupiająca w 55 związkach regionalnych i branżowych ponad 3000 firm zatrudniających w sumie ponad 600 tys. osób i będąca członkiem Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych, w informacji prasowej ostrzegła przed gwałtownym spowolnieniem wzrostu polskiej gospodarki. Podkreślono m.in. że z ankiety przeprowadzonej w drugiej połowie października wśród członków PKPP Lewiatan, a dotyczącej zmiany warunków dostępu do finansowania zewnętrznego, wynika, że „prawie 30 proc. firm uważa, że kryzys ograniczy ich produkcję i sprzedaż na rynku krajowym, 1/3 firm uważa, że będą musiały ograniczyć produkcję i sprzedaż na eksport, 24 proc. firm uważa, że będzie musiała ograniczyć zatrudnienie, prawie 30 proc. – że ograniczy inwestycje ze względu na brak dostępu do kapitału”.


Tego samego dnia PKPP Lewiatan, wystosował do NBP, MF i KNF apel o natychmiastowe działania antykryzysowe, zmierzające do wsparcia sektora bankowego instrumentami pozwalającymi na zachowanie przez banki płynności i zmniejszenie tym samym ryzyka braku płynności krótkoterminowej i długoterminowej w przedsiębiorstwach. Przedstawił on także rekomendacje możliwych do podjęcia kroków przez te organy państwowe.


Marek Nienałtowski
Autor jest głównym analitykiem rynków finansowych Goldenegg – Niezależni Doradcy Finansowi

 

Rząd ma sposób na kryzys. To wysokie daniny

Nie obniżą podatków PIT, CIT ani VAT

Rząd ma sposób na kryzys. Wysokie daniny

Dokument "Działania Polski wobec kryzysu finansowego" to zbiór rządowych pomysłów, łatwych do zrealizowania. Niestety, społeczne postulaty - te trudne w realizacji, m.in. dotyczące obniżki podatków - nie znalazły się w pakiecie antykryzysowym. Jednocześnie rząd chce nas przekonać, że wystarczy udzielić gwarancji na pożyczki bankowe i wszystko będzie w porządku.więcej »
 

Plan rządu na kryzys: większe gwarancje i wyższa akcyza

PKB WROŚNIE O 3,7 PROC.

Plan rządu na kryzys: większe gwarancje i wyższa akcyza
Rząd koryguje prognozy: PKB w 2009 ma wzrosnąć nie o optymistyczne 4,8 procent, ale o 3,7 procent. Jednak niezmieniony zostaje poziom deficytu budżetowego. Całość przygotowanego planu antykryzysowego wynosi 91 miliardów...czytaj dalej »

 

 

Jak przywrócić zaufanie między bankami?
(Parkiet/28.11.2008, godz. 07:46)

- Dziwnie brzmią głosy przedstawicieli banków, którzy na spotkaniach z instytucjami państwowymi mówią: Zróbcie coś, bo my nie mamy do siebie zaufania - mówi w wywiadzie dla "Parkietu" Andrzej Stopczyński, dyrektor Pionu Nadzoru Bankowego w Komisji Nadzoru Finansowego.... »

Jeszcze rekomendacje czy już spekulacje?
(Gazeta Finansowa/28.11.2008, godz. 13:44)

Ostatnia seria bardzo negatywnych rekomendacji wydanych przez zagraniczne instytucje finansowe wstrząsnęła rynkiem. Czy sytuacja polskich spółek jest tak beznadziejna, a Polskę czeka gospodarcze załamanie? Czy może zagraniczne instytucje celowo obniżają w... »

 

Orlen: bez telefonii i chemii, ale z elektrownią i złożami ropy
(Parkiet/27.11.2008, godz. 08:03)

Grupa Orlen bez aktywów telekomunikacyjnych, czyli akcji Polkomtela, oraz chemicznych, czyli Anwilu, za to z własnymi złożami ropy oraz z elektrownią - tak oto miałby wyglądać za kilka lat płocki koncern.... »

 

Czy to scenariusz dokapitalizowania gdańskiej rafinerii?
(Parkiet/29.11.2008, godz. 09:52)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nie widzi przeszkód w ewentualnej fuzji. Na początek liczy na dobrą współpracę.... »

 

  Praca na 50+
(EU magazine/22.10.2008, godz. 10:10)

Polska ma jeden z najniższych wskaźników zatrudnienia osób powyżej 50. roku życia. Opóźnia się termin wprowadzenia rządowego projektu „Solidarność pokoleń 50+”, który miał umożliwić  osobom starszym znalezienie pracy.... »

 100 mln zł składek z polis rolnych
(Gazeta Prawna/28.11.2008, godz. 06:00)

Zakończył się jesienny sezon na zawieranie obowiązkowych ubezpieczeń rolnych z dopłatą z budżetu państwa. Zgodnie z nową ustawą (weszła w życie w sierpniu) do czerwca 2009 r. rolnicy muszą wykupić polisy na przynajmniej 50 proc. areału.... »

 

  Reforma zdrowia wymaga nowych ustaw
(Gazeta Prawna/28.11.2008, godz. 06:00)

Rozmawiamy z Maciejem Derczem (doktor nauk prawnych. W latach l998–1999 był doradcą ministra zdrowia oraz przewodniczącym zespołu ds. prywatyzacji publicznej służby zdrowia w MZ. Ekspert Instytutu Spraw).... »

 

Fiskus chce pieniędzy wracających emigrantów

Abolicja podatkowa? To jakaś kpina

Urzędy dybią na kasę wracającego emigranta

Rząd mamił Polaków na emigracji obietnicami taryf ulgowych w krajowych urzędach. Tymczasem wracający rodacy przechodzą przez biurokratyczne piekło. Ustawa likwidująca podwójne opodatkowanie weszła niby w życie, ale skorzystanie z przywileju płacenia jednej daniny nie jest łatwe. Na dodatek ci, którzy ujawniają swoje dochody, drżą przed absurdalnymi karami.więcej »
 

Rząd: zniesiemy reglamentację
(Gazeta Prawna/28.11.2008, godz. 06:00)

Trzy pytania do... Adama Szejnfelda, wiceministra gospodarki.... »

 Liczba zezwoleń i koncesji wymaganych obecnie od przedsiębiorców ma zostać od przyszłego roku drastycznie ograniczona. Czy to prawda?

Tak będzie. Resort gospodarki nie skończył jeszcze prac nad całym pakietem ustaw na rzecz przedsiębiorczości. Będą kolejne – np. dereglamentacyjna. Roboczo nazwaliśmy ją ustawą o ograniczaniu barier rozwoju przedsiębiorczości gospodarczej. Naszym celem jest ograniczenie administracyjnych barier w rozwoju przedsiębiorczości, chociażby przez wymóg uzyskiwania wszelkiego rodzaju koncesji, zezwoleń czy zgód. Jedynym kryterium przy ograniczaniu dostępu do poszczególnych rodzajów działalności gospodarczych będą teraz względy bezpieczeństwa państwa oraz prawo międzynarodowe. Mam tu na myśli głównie prawodawstwo unijne. We wszystkich innych przypadkach koncesje gospodarcze zostaną albo całkowicie zniesione, albo zamienione. Zezwolenia będą zastępowane wpisami do rejestru działalności regulowanej.

W jakich branżach nie będzie już koncesjonowania? Czy np. właściciel stacji benzynowej albo sklepu z alkoholem nadal będzie musiał starać się o zezwolenia?

Nie chciałbym jeszcze podawać konkretnych przykładów i rozbudzać w ten sposób przedwcześnie nadziei. Prace nad projektem ustawy jeszcze się nie zakończyły. Jesteśmy bardzo zaawansowani, ale zakończenie prac planujemy dopiero za kilka tygodni. Ustawa dereglamentacyjna jest największym z dotychczasowych, przygotowanych przeze mnie, aktów prawnych. Obejmuje olbrzymią przestrzeń prawną. Następstwem jej powstania jest m.in. nowelizacja co najmniej kilkudziesięciu ustaw szczegółowych.  Rewizji i dokładnej analizie poddaliśmy już blisko 500 ustaw.

Skoro o reglamentacji mowa jest najwyżej w 20 ustawach, to po co opóźniać prace i przeglądać wszystkie 800 ustaw?

– Robimy przegląd prawa, bo przez lata nagromadziło się w nim wiele złych przepisów, które stwarzają bariery przedsiębiorczości. Będziemy czyścić wszystkie te ustawy z wadliwych regulacji. Poza tym chcemy też bardzo odchudzić nasze przepisy. W wielu przypadkach zawierają one niepotrzebną nadinterpretację unijnych dyrektyw. Chcemy, aby prawo zawierało tylko te elementy, które są niezbędne i faktycznie wynikają z podstawy prawnej dyrektyw. Zaraz na początku nowego roku planuję posłać nasz projekt do uzgodnień.

W I kwartale 2009 r. ustawa powinna przejść przez parlament.

 

PiS: nie wiadomo kiedy premier mówi prawdę

   

W opinii posła PiS Karola Karskiego przedstawiony przez premiera "plan stabilności i rozwoju" nie zawiera żadnych konkretów. Polityk pyta jednocześnie, czy rząd nie przedstawiłby rozwiązań mających służyć zwiększeniu wzrostu gospodarczego gdyby nie kryzys.  »

 

 

SLD o rządzie: dobry ruch, ale skromny

 

SLD krytykuje przedstawiony przez premiera "Plan stabilności i rozwoju" jako niewystarczający i chaotyczny. Zdaniem europosła Marka Siwca rząd nie dał gwarancji, że będzie dobrze reagował na skutki kryzysu, które dotykają naszego kraju.  »

 

Peerelowskie tajne służby pomagały w zabójstwie Kennedy’ego?
George (Jerzy) De Mohrenschildt, już nieżyjący Amerykanin, a wcześniej Polak (uczył... więcej

 

obronaprzezatak1.gif

Klęska trybunału

Klęska trybunału
 

Rzecznik Praw Obywatelskich: Współpracownicy SB nie powinni orzekać w sprawach związanych z lustracją.

Berling do usunięcia

Berling do usunięcia
 

Olga Johann, wiceprzewodnicząca Rady Warszawy (PiS) chce usunięcia ze stolicy pomnika gen. Z. Berlinga.

 

Prezydent Lech Kaczyński wraz z Małżonką udali się z wizytą  do Azji

2008-11-30

Prezydent Lech Kaczyński udał się z wizytą do Azji

W dniach 30 listopada - 7 grudnia 2008 r. Prezydencka Para złoży wizyty oficjalne w Mongolii, Japonii oraz Republice Korei....

 


Skandal w Parlamencie Europejskim

Unia wycięła Polskę z Europy

Nie było rozbiorów. Polska walczyła z Niemcami tylko do października 1939 roku. Nie istniała Armia Krajowa, ani nie wybuchło Powstanie Warszawskie. A upadek komunizmu zaczął się w Berlinie. To nie fragment antypolskiej broszury, tylko założenia Domu Historii Europejskiej, które przygotował europarlament.więcej »
 
Angela Merkel

Kanclerz Niemiec Angela Merkel znalazła się pod presją ze strony części polityków CDU i siostrzanej bawarskiej CSU, którzy oskarżają ją o brak odwagi w walce z kryzysem i żądają bardziej radykalnych działań, w tym obniżki podatków.

Tuż przed kongresem Merkel potwierdziła, że jest przeciwna doraźnemu obniżaniu podatków w związku z recesją gospodarczą.

Merkel odrzuca także apele m.in. prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego o większy udział Berlina w planowanym przez UE pakiecie działań antykryzysowych. Pakiet opiewać ma na 200 mld euro.

 Merkel, była "Miss World", nie ma odwagi

 

Czesi nie ratyfikują Traktatu Lizbońskiego w tym roku

 

Premier Czech Mirek Topolanek powiedział w telewizji, że nie oczekuje, by ostateczne głosowanie w czeskim parlamencie nad ratyfikacją reformującego Unię Europejską Traktatu Lizbońskiego odbyło się jeszcze w tym roku.  »

 

"Ukraina nie wejdzie do NATO, nie ma zgody głównych graczy"

 

Ukraina nie zostanie objęta w grudniu Planem Działań na Rzecz Członkostwa w NATO (ang. MAP) - oświadczył szef kancelarii prezydenta Wiktora Juszczenki, Wiktor Bałoha.  »

 

Ukraina rozważa przywrócenie wiz dla krajów UE

- W 2005 roku Ukraina poszła na liberalizację stosunków z Brukselą i stworzyła warunki, by obywatele UE jeździli na Ukrainę bez wiz, w związku z czym (...) oczekujemy na odpowiednią reakcję ze strony Brukseli - powiedział Bałoha w rozmowie z telewizją ICTV.

Szef kancelarii Juszczenki wyraził nadzieję, że w najbliższym czasie sprawa liberalizacji unijnego systemu wizowego dla Ukraińców zostanie załatwiona, jeśli zaś do tego nie dojdzie, Ukraina zmuszona będzie "zmienić decyzje, podjęte w 2005 roku".

 

Rakiety w sypialni prezydenta

Rakiety w sypialni prezydenta
 

Rosjanie uważają, że umieszczone w przyszłości na terenie Polski rakiety mogą być na tyle precyzyjne, że dolecą nawet do "sypialni prezydenta Rosji" Dimitrija Miedwiediewa.

Chavez: będę prezydentem do 2019 roku

Hugo Chavez

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez chce być głową państwa jeszcze przez wiele, wiele lat i zwrócił się w tym celu do swych sympatyków, żeby zaproponowali stosowną poprawkę do konstytucji.
Zgodnie z obecną ustawą zasadniczą Chavez, wybrany na prezydenta po raz pierwszy w 1998 roku, nie będzie mógł kandydować ponownie, gdy w 2013 roku skończy się jego obecna kadencja

. W ostatnim dniu 1999 roku weszło w życie konstytucyjne ograniczenie sprawowania urzędu prezydenta do dwóch kolejnych kadencji.



Prezydent Wenezueli oświadczył w niedzielę, że jeśli owo ograniczenie zniknie, to pozostanie na urzędzie do 2019 roku. Chavez, były dowódca spadochroniarzy, twierdzi, że potrzeba mu więcej czasu na zbudowanie gospodarki socjalistycznej w Wenezueli.

 

Amerykańskie "za" i "przeciw" za tarczą w Polsce

"Washington Times" publikuje głosy ekspertów za i przeciw instalacji tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach, przedstawiających także odpowiednie zalecenia w tej sprawie amerykańskiemu prezydentowi-elektowi Barackowi Obamie.
Były wicedyrektor wydziału polityki wobec Europy i NATO w Pentagonie

(do września br.), Daniel P. Fata pisze, że przeprowadzony w minionym tygodniu w Iranie

test z nową rakietą balistyczną dowodzi, iż kraje NATO są narażone na irański atak rakietowy, przed którym tarcza ma bronić.

Fata radzi Obamie,

by do szczytu NATO w kwietniu przyszłego roku ogłosił "stanowczo i przekonywująco" swoje poparcie dla tarczy i wezwał do rozmieszczenia jej baz w Polsce i Czechach "jak tylko będzie to praktycznie możliwe".

 

"To może być zdrada, uważajcie na Rosję"

Micheil Saakaszwili fot. Paweł Supernak
PAP

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili uważa, że sąsiedzi Rosji uznają za "zdradę" postawę dużych państw europejskich, które zdecydowały się na wznowienie negocjacji UE-Rosja w sprawie nowego układu o partnerstwie i współpracy.
Negocjacje te przerwano po wejściu wojsk rosyjskich do Gruzji w sierpniu.

W wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Tagesspiegel" (wydanie poniedziałkowe)

Saakaszwili przestrzegł Europę i konkretnie Niemcy przed zbytnim wychodzeniem naprzeciw Rosji.

 

TBILISI OSTRZEGA UE PRZED ROSJĄ

Saakaszwili: Europa zdradziła Gruzję

Saakaszwili: Europa zdradziła Gruzję

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili uważa, że sąsiedzi Rosji uznają za "zdradę" postawę dużych państw europejskich, które zdecydowały się na wznowienie negocjacji UE-Rosja.czytaj dalej »

 

 

Abp Zimoń: Polska nadal węglem stoi

Ruda Śląska (PAP)

- Polska nadal "węglem stoi", potrzeba jednak dalszej restrukturyzacji górnictwa, nacisku na bezpieczeństwo pracy, zaś związki zawodowe powinny unikać populizmu - mówił podczas niedzielnej mszy świętej w intencji górników w Rudzie Ślą...
Pijany jak Polak. Polak antysemita i rusofob. Polak złodziej, Polak średniowieczny katolik. Polak cierpiętnik i Polak malkontent. Czy to wszystko, co Polacy o sobie sądzą i co o nas sądzą cudzoziemcy, to prawdy, czy mity? W większości mity. Powstały one wiele dziesięcioleci temu.
 
Polacy wszak jako naród zmienili się na skutek przesunięcia granic, rzezi II wojny światowej i lat komunizmu. Genetycznie jesteśmy takimi samymi Europejczykami jak Niemcy czy Francuzi. Pijemy o wiele mniej alkoholu niż np. Brytyjczycy, Francuzi czy Hiszpanie. Mniej w nas antysemityzmu niż w innych europejskich nacjach. Jesteśmy tak kreatywni, jak inni zachodni Europejczycy. I na tle wielu z nich nie jesteśmy już biedakami Europy. A także wyzbyliśmy się naszego słynnego malkontenctwa.

2 komentarze

avatar użytkownika triarius

1. nie jesteśmy już antysemitami? musi z głupoty

Nie potrafię tego, w naszej konkretnej sytuacji, inaczej wytłumaczyć.


Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

avatar użytkownika Maryla

2. Genetycznie jesteśmy takimi samymi Europejczykami jak Niemcy czy

czy Francuzi.... nie wiem, czy to jest wytłumaczenie ? Obciążeni genetycznie miłością?

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl