Wyznawcy ideologii New Age, patologie społeczne a świat rzeczywisty
Wśród astrologicznych bzdur jest i taka, mocno kolportowana przez wyznawców ideologii New Age, że właśnie nadchodzi kres chrześcijaństwa- pisze Franciszek Kucharczak w Gościu Niedzielnym.
Rok 2012 miałby być datą jego upadku, jako że – według niektórych – właśnie kończy się era Ryb, a zaczyna era Wodnika. New-agowcy, powołując się na gwiezdnych guślarzy, przyznali bowiem erę Ryb wyznawcom Chrystusa, Wodnika zaś przeznaczają ludziom otwartym, tolerancyjnym i światłym, czyli sobie.Na poparcie swojej tezy o upadku chrześcijaństwa mają to, co widzą, czyli upadek chrześcijaństwa.
„Era Wodnika” – jeśli przyjąć tę głupawą terminologię horoskopowych przesądów – będzie początkiem końca Europy twórczej, Europy, która tak długo służyła światu, jak długo służyła wartościom duchowym godnym tego słowa.Jeśli nadchodzi era Wodnika, to od wody, którą dały sobie zrobić z mózgu całe społeczeństwa Zachodu. Ale ten Wodnik to raczej Rzecznik, który opanował technikę zwodzenia umysłów lepiej niż Goebbels. Nie miał jednak szczególnie trudnej roboty, skoro całe społeczeństwa nie żyją w łasce uświęcającej. Takim ludziom łatwo wmówić cokolwiek, nawet to (a może zwłaszcza to), że są jak Bóg – sami o wszystkim decydują i mają do wszystkiego prawo.
Precz z bachorem! - reklamuje Gazeta Wyborcza
Antydziecięcy nurt zyskuje w Polsce na popularności. Od złośliwych komentarzy w sieci po prześmiewcze gazetki i blogi, antydziecięce akcje i postulaty stref "bez dzieci" - ruch przeciwko dzieciom staje się coraz bardziej modny.
"Zagoń potwora do roboty"
"Magazyn Bachor czyli bezradnik dla nieudacznych rodziców" nie jest typowym pismem o dzieciach. Wrażenie robią już okładki czasopisma, na jednej widać krwawiące serce wyrwane z piersi Maryi, które zjada Dzieciątko Jezus. Na innych płaczące, wrzeszczące, wykrzywione w grymasach twarze dzieci i zapowiedzi tekstów: "Jak je porzucić - metody klasyczne i nowoczesne", "Superporadnik bachora - Jak go nie zatłuc?" albo "Imię bestii - jak przywołać gnojka?" W środku akcje społeczne magazynu "Zagoń potwora do roboty", "Porzucać po ludzku", "Front wyzwolenia cyca". Ostry, dosadny język pomieszany z zabawnymi obserwacjami sytuacji z życia rodzinnego, często bardzo celnymi. Redaktorki w prześmiewczy, autoironiczny sposób piszą o dzieciach nazywając je bez cienia lukru bachorami, gówniarzami lub gnojkami. Sama zawartość magazynu Bachor jest dla wielu rodziców szokująca.
autor: Leszek Wicherek
W przyszłym roku powinien trafić do sprzedaży pierwszy odpowiednik ludzkiego feromonu.
"Feromony kojące, pomyślane przez naturę przede wszystkim do wywierania wpływu na niemowlęta, okazały się skuteczne także wobec starszych dzieci. Podczas jednego z badań dałem setce dzieci w wieku od roku do trzech lat szmaciane lalki. Połowa z nich była nasączona sztucznym odpowiednikiem kobiecego feromonu, a połowa to szmacianki placebo, bez żadnych dodatków. To była podwójnie ślepa próba: ani dzieci, ani personel medyczny nie wiedzieli, która lalka jest "feromonowa", a która nie.
Co dzieci robiły z lalkami?
- Gdy trzymały przy twarzy zabawki nasączone niewielką ilością HAP, miały stabilny puls, spokojniejsze serce. Ciekawe, że trzymały je blisko nosa, mimo że feromon jest zupełnie bezwonny. Kiedy natomiast podmieniliśmy im je na zwykłe, neutralne lalki, odrzucały je od siebie. Różnice były znaczne: feromonowe lalki sprawiały, że dzieci stawały się pogodniejsze, bardziej zrównoważone i chętne do współpracy.
Ludzki feromon to zupełna nowość w pana instytucie. Dotąd zajmowaliście się głównie zwierzęcymi.
- Tak, dział ludzki dopiero zaczynamy budować. Znajomi psychiatrzy pytali mnie, kiedy wreszcie będą feromony kojące dla zbuntowanych nastolatków (śmiech). To fascynująca ścieżka, na którą dopiero wchodzimy. Sprawdziliśmy to dobrze na koniach."
- Zaloguj się, by odpowiadać
7 komentarzy
1. „Wychowanie młodzieży do sprawiedliwości i pokoju”.
„Wychowanie młodzieży do sprawiedliwości i pokoju”. Tak brzmi temat najbliższego, 45. Światowego Dnia Pokoju, obchodzonego 1 stycznia 2012 r. Przedstawione dziś w Watykanie orędzie z jego okazji Papież poświęca ludziom młodym, na których ideowość i entuzjazm liczy, uważając je za nadzieję dla świata. Swe przesłanie kieruje równocześnie do wszystkich zajmujących się wychowaniem. Wskazuje, że „należy wpajać młodym ludziom przekonanie o pozytywnej wartości życia” i zachęcać do poświęcania się służbie Dobru.
Wychowanie do pokoju i sprawiedliwości urzeczywistnia się „przede wszystkim w rodzinie, ponieważ rodzice są pierwszymi wychowawcami”. Trzeba bronić rodziny przed dzisiejszymi zagrożeniami i zapewnić dzieciom obecność rodziców. „Rodzicom pragnę powiedzieć, by się nie zniechęcali – stwierdza Papież. – Przykładem własnego życia niech zachęcają dzieci, by pokładały nadzieję przede wszystkim w Bogu, bo tylko On jest źródłem autentycznej sprawiedliwości i pokoju”. Odpowiedzialnych za instytucje, których celem jest wychowanie, Benedykt XVI wzywa, by czuwali nad poszanowaniem godności osoby i gwarantowali rodzinom wykształcenie dzieci zgodne z ich sumieniem i zasadami religijnymi. Nawołuje polityków do popierania rodzin i ich swobody wyboru edukacji, a media do właściwego wpływu wychowawczego.
Z kolei Ojciec Święty przypomina, że „trzeba wychowywać do prawdy i do wolności. Jedynie w relacji z Bogiem człowiek pojmuje także znaczenie swojej wolności. Wolność jest wartością cenną, ale delikatną; może być źle rozumiana i źle używana. Aby korzystać ze swojej wolności, człowiek musi wyjść poza perspektywę relatywistyczną i poznać prawdę o samym sobie oraz prawdę na temat dobra i zła”.
Kolejne punkty papieskiego orędzia na Światowy Dzień Pokoju podsumowują dotychczasowe rozważania. Ich tytuły są zarazem zobowiązującymi wskazaniami: „Trzeba wychowywać do sprawiedliwości”, „Trzeba wychowywać do pokoju”, a wreszcie: „Trzeba podnieść oczy ku Bogu”.
Pełny tekst papieskiego orędzia na następnych stronach
http://gosc.pl/doc/1034006.Kosciol-patrzy-na-mlodych-z-nadzieja
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
2. patologia społeczna i uposledzenie umysłowe
Dlaczego Szczuka nie zabije Łepkowskiej?
-
Ilona Łepkowska powtarza, że 'feministki ją - zabiją', a nie martwi
się, czy nie będą chcieli jej zabić biskupi. Nie musi. (...) Jeżeli
kobieta w serialu rozważa aborcję, wkrótce następuje jej cudowne
ozdrowienie z raka. Jeśli usunie ciążę jest nieodwołanie złą kobietą -
Kazimiera Szczuka, publicystka i działaczka feministyczna analizuje
popularne seriale powielające ''wszystkie stereotypy o polskiej
rodzinności i miłym zaścianku'' więcej »
Więcej... http://wyborcza.pl/0,0.html#ixzz1iPI9F6zA
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
3. Kulturowy marksizm wciąż
Kulturowy marksizm wciąż żyje. I niszczy cywilizację zachodnią
Polityczny
marksizm umarł wraz z upadkiem Związku Sowieckiego, ale marksizm
kulturowy wciąż żyje i działa niszcząc kulturę kolejnych narodów –
podkreśla brazylijski duchowny ojciec Paul Avazedo.
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
4. New Age
to też narzędzie tego kusego z rogami. Mimo że ludziom się zdaje, że to nieprawda... Kolejne narzędzie - po ideologii Marksa i Englesa, po rewolucjach, także tej kulturowej, po narodowym socjalizmie oraz internacjonalistycznym socjalizmie i komunizmie, a przed Palikotem i przed pomysłami, których jeszcze nie znamy. Walka z tym wszystkim na raz to straszliwa dekoncentracja.
5. Jeszce o świecie rzeczywistym
Otóż my go prawie wcale nie znamy. Znamy matrix stworzony przez WSI, byłych komunistów oraz media na ich usługach. Gdzie nie dotknąć, tam pod powierzchnią siatki szemranych powiązań, sitwy, koterie i palikoterie. Nic już nie jest nasze ani kamienice, ani ulice - czego dowodzi przykład Pomnika Katyńskiego. Ale MY jeszcze jesteśmy.
6. W Rzymie
zniszczono pomniek bł.Jana Pawła II.
ciociababcia
7. patologie feministek Gajzety c.d.
Seks
Jak radzić sobie w pojedynkę? "Kochaj się długo i zdrowo" [SŁUCHAJ ON-LINE]
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl