Konferencja PiS. J.Kaczyński przedstawił najważniejsze wyzwania i problemy Polski.
Jarosław Kaczyński wśród problemów Polski wymienił m.in. kryzys gospodarczy, kwestie unormowania finansów publicznych. Zwrócił również uwagę na kwestie związane z poczuciem polskiego patriotyzmu oraz kryzys parlamentaryzmu.
- To jest śmieszne i żałosne, ale też bardzo niebezpieczne. To ekspansja zdziczenia - tymi słowami ocenił kwestie walki z krzyżem i słabnącego poczucia patriotyzmu.
Według Kaczyńskiego najpilniejszym problemem, przed którym stoi teraz Polska, jest sprawa walki z kryzysem. - To jest nie tylko kwestia unormowania sytuacji finansów publicznych, czyli ograniczenia deficytu, ale też szereg przedsięwzięć prowadzących do tego, żeby Polska w 2020 roku nie była krajem, który zmarnował to dziesięciolecie - wyjaśnił. Prezes PiS dodał, że mimo trudnych warunków mamy pewne atuty, które mogą pomóc nam w sukcesie. Stwierdził również, że zadaniem, przed jakim stoimy jest to, żeby w 2020 roku "Polska była krajem nieporównywalnie bogatszym niż teraz", a także zapewniała swoim obywatelom "znacznie lepsze warunki życia".
Lider opozycji odniósł się również do kwestii wiary i religii, a także poczucia polskiego patriotyzmu. - W Polsce wybuchła wojna cywilizacyjna, a sprawa krzyża jest tylko symbolem - ocenił. Dodał też, że jego partia chce zająć się kwestiami poczucia polskiego patriotyzmu, sferami polityki oświatowej i kulturalnej, w których, zdaniem prezesa PiS, Polska ma duże problemy. - Jeśli istnieją przepisy karne odnoszące się do religii to powinny być przestrzegane - stwierdził. Wyjaśnił, że te sprawy są "śmieszne i żałosne, ale też bardzo niebezpieczne".
Prezes PiS podał kilka przykładów, które jego zdaniem potwierdzają zły stan polskiej praworządności. - Powiem tylko o kontrolach CBA u producentów papryki, bo była sprawa paprykarza, kontrolach sanepidu w piekarni, którą odwiedziłem. Aparat państwowy jest bez wstydu zastraszany przez tych, którzy popierają opozycję - stwierdził.
Kaczyński odniósł się również do kwestii polskiego parlamentaryzmu. - Mamy kryzys polskiego parlamentaryzmu - stwierdził, dodając, że to, co wydarzyło się w wyborach, "przypomina parlamenty na wschód od Polski". Ocenił, że największym problemem jest "pojawienie się formacji, które formalnie są w opozycji, a tak naprawdę są wykorzystywane do załatwiania spraw, które są potrzebne rządzącym".
Prezes PiS mówił również, że Polska w UE poddaje się dyktatowi Niemiec i Francji. - W tej chwili uprawiamy politykę płynięcia w głównym nurcie, co znaczy, że całkowicie w UE poddajemy się dyktatowi dwóch państw - powiedział na konferencji prasowej. Dodał, że nikt poważny teraz nie kwestionuje tego, że UE zmieniła się "w sferę całkowitej dominacji Niemiec i Francji".
Kaczyński zaznaczył, że PiS jest przekonane, że nie jest w interesie Polski się na to zgadzać, gdyż - jak powiedział - "w ten sposób godzimy w nasz interes narodowy".
Prezes PiS mówił również o drodze Polski do strefy euro. - Droga do euro, która była także proponowana w wystąpieniu prezydenta, to jest droga w tym momencie dla Polski po prostu samobójcza. A przeświadczenie, że wchodząc do tej strefy, my będziemy mogli jakoś zrównoważyć przewagę Francuzów i Niemiec, to łagodnie mówiąc, naiwność - stwierdził Kaczyński.
Odnosząc się do stosunków z Rosją, podkreślił, że sprawa smoleńska jest nadal bardzo ważna nie tylko w wymiarze "uczuć, sentymentów, szacunku dla tych, którzy zginęli", ale odnosi się także do elementarnych interesów naszego państwa i narodu.
- To, co się stało, narusza nie tylko tę sferę (...) wartości, ale narusza także nasze elementarne interesy - ocenił prezes PiS. Zapowiedział, że ta kwestia będzie podnoszona przez PiS zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że najpilniejszą obecnie sprawą dla Polski i dla opozycji parlamentarnej jest walka z kryzysem. Polska nie powinna zmarnować nadchodzącego dziesięciolecia - powiedział lider PiS
- Sprawy opozycji, to są po prostu sprawy Polski - powiedział prezes PiS podczas konferencji poświęconej zadaniom stojącym przed opozycją parlamentarną.
Zaznaczył, że obecnie najpilniejsza jest sprawa walki z kryzysem. Jak dodał, nie chodzi tylko o unormowanie finansów publicznych - czyli ograniczenie deficytu, ale też o to, "aby Polska w roku 2020 była krajem, który nie zmarnował tego dziesięciolecia mimo trudniejszych niż wcześniej warunków".
Według niego, Polska dysponuje atutami, które - jeśli będą wykorzystane - mogą ten cel zapewnić.
Jak mówił, są to "różnego rodzaju zasoby". Wymienił m.in. środki europejskie, a także odblokowanie i zapewnienie podstaw kapitałowych dla rozwoju drobnej i średniej przedsiębiorczości. Kaczyński podkreślił, że należy stworzyć wielki plan inwestycyjny oraz umożliwić nadejście "drugiej fali polskiego kapitalizmu".
PiS złoży projekty ustaw m.in. ws. podatków
Wiceszefowa PiS Beata Szydło zapowiedziała w złożenie projektów ustaw dotyczących: zmiany podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, wprowadzenia podatku bankowego i zmiany ustawy o systemie emerytalnym.
Szydło podkreśliła, że PiS ma już gotowe projekty ustaw dotyczące spraw podatkowych - pierwszy z nich ma zastąpić dwie dotychczasowe ustawy: o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz od osób prawnych; drugi to zmiana ustawy o podatku od towarów i usług, a trzeci to przepisy wprowadzające dwie poprzednie.
Podkreśliła, że celem, który przyświecał stworzeniu tych projektów ustaw było unormowanie stanu prawnego dotyczącego prawa podatkowego w Polsce. Według niej, ważne jest, by stworzyć prawo bardziej przejrzyste i przyjazne dla podatników, ale też takie, które pozwoli pracodawcom tworzyć nowe miejsca pracy.
Chodzi także - dodała Szydło - o poprawienie wpływów podatkowych do budżetu nie poprzez podnoszenie podatków - jak według niej proponuje PO - ale poprzez poprawienie prawa podatkowego.
Kolejny projekt przygotowany przez PiS dotyczy podatku bankowego. - W tej chwili w sytuacji kryzysowej trzeba poszukiwać środków budżetowych, nie można tego czynić tak jak proponuje to koalicja rządowa, poprzez podnoszenie cen, kosztów życia przeciętnych obywateli - mówiła Szydło. Tłumaczyła, że chodzi o opodatkowanie, ale w takim stopniu, który nie byłby uciążliwy dla instytucji finansowych.
PiS przygotował również projekt zmiany ustawy o systemie emerytalnym. Szydło zaznaczyła, że PiS proponuje, by był wybór między ZUS a OFE.
- Zaloguj się, by odpowiadać
1 komentarz
1. KRUCJATA MŁODYCH PRZECIW
KRUCJATA MŁODYCH PRZECIW INICJATYWIE PALIKOTA
"Jezusa nie skazano za prywatne rozmowy"
-
Gdyby religia nie była sprawą publiczną, Chrystus nie ustanowiłby
Kościoła z jego hierarchią i symbolami - takimi argumentem...czytaj dalej »
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl