Stefan GMO

avatar użytkownika godziemba

Od wielu lat różni dziennikarze, przedsiębiorcy, naukowcy próbują odkryć tajemnicę marszałka Niesiowskiego.
 
Producenci napojów energetycznych gotowi są zapłacić wielkie pieniądze za  podanie receptury płynów używanych przez marszałka, które utrzymują go w stanie niepohamowanej agresji. Podobne cele mają producenci różnego typu dopalaczy.
 
Przypuszczam, iż rozwiązanie tej zagadki jest na wyciągnięcie ręki.
 
Dzisiejszym gościem Moniki Olejnik był właśnie wspomniany marszałek, który na pytanie o GMO, ze znanym sobie spokojem uznał, iż tylko dyletanci z Radia Maryja mogą twierdzić, że Polska jest wolna od GMO, gdyż w rzeczywistości GMO jest od dawna w kraju. Poparł także  wicepremiera Pawlaka, który – wedle Wikileaks – „stwierdził, że niechęć do biotechnologii to relikt czasów terroru PiS, i że już to przeszłość. Teraz wszystko się zmieni. Po czym zasugerował, że jego rząd powolutku, powolutku, małymi kroczkami, niezauważenie będzie dążył do "otwarcia Polski na GMO".
Według art. 3 ustawy dnia 22 czerwca 2001 r. o organizmach genetycznie zmodyfikowanych GMO to organizm inny niż organizm człowieka, w którym materiał genetyczny został zmieniony w sposób niezachodzący w warunkach naturalnych wskutek krzyżowania naturalnej rekombinacji.
Największe emocje budzą modyfikacje genetyczne, w wyniku których dochodzi do  wprowadzenia genów pochodzących z innych gatunków, które nadają modyfikowanemu organizmowi pożądaną cechę, nie występującą u niego naturalnie. Takie organizmy nazywane są organizmami transgenicznymi.
Modyfikacje zwierząt mają na celu głównie uzyskanie zwierząt o pożądanych cechach w hodowli – szybciej rosnące świnie, odporne na choroby krowy, agresywne psy, itp.
Obserwując marszałka można dojść do wniosku, iż jest on właśnie takim organizmem transgenicznym, inaczej mówiąc Stefanem GMO.
 
 
Etykietowanie:

2 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Godziiemba

Witam,

widze, że nie tylko mnie dzisiaj zmodyfikowany genetycznie Stefan poruszył :)

Pozdrawiam

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika godziemba

2. Maryla,

Nigdy nie oglądam Stokrotki, ale coś mnie dziś tknęło i trzeba trafu natrafiiłem na wspomnianą wypowiedź Stefana o GMO i od razu mnie olśniło ))

Pozdrawiam

Godziemba