Przekaz dnia : skompromitować Prezydenta. Spod brudnej piany bitej przez media.
Wczoraj w Sejmie zapadły decyzje, które mogą zaważyć na losie milionów Polaków, odbyła sie dramatyczna walka o godność i sprawiedliwość rodziny Olewników, a usługowi pracownicy mediów od rana zaciemniają i zagłuszają te wydarzenia.
Przekaz dnia - stały i najważniejszy element działalności gabinetu Tuska - zagłuszyć i skompromitować jedyna siłę, która może się przeciwstawić dokończeniu ustaleń architektów Okrągłego Stołu.
W piątek spotkanie Trójkąta Weimarskiego
Spotkanie Trójkąta Weimarskiego, czyli Polski, Francji i Niemiec, odbędzie się w piątek w Paryżu na szczeblu sekretarzy stanu ds. europejskich - zapowiedziało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Francji. »
Francuskie przewodnictwo w UE podtrzymało w piątek stanowisko, że "niepotrzebna jest formalna zgoda 27 państw UE", by wznowić negocjacje z Rosją ws. nowego porozumienia o partnerstwie i oddało decyzję w tej sprawie Komisji Europejskiej.
Tymczasem w Brukseli, tuż przed szczytem unijnym, w piątek koło południa spotykają się prezydenci Polski i Litwy, którzy sprzeciwiają się wznowieniu negocjacje z Rosją, co wyrazili we wspólnej deklaracji przyjętej w poniedziałek. Niewykluczone, że swoje stanowisko będą chcieli powtórzyć na nieformalnym szczycie UE, teoretycznie poświęconym kryzysowi finansowemu.
"Nie potrzeba decyzji formalnej, by kontynuować negocjacje z Rosją" - powiedziały w piątek francuskie źródła dyplomatyczne. Przyjmowanie w formie pisemnej unijnego stanowiska w sprawie wznowienia negocjacji "jest niepotrzebne i byłoby kontrpoduktywne" - tłumaczyły źródła.
Prezydent: konieczna aktywna promocja Polski za granicą
Konieczna jest aktywna promocja Polski za granicą, dobitniejsze niż dotychczas artykułowanie naszych narodowych aspiracji, interesów politycznych i gospodarczych - napisał prezydent Lech Kaczyński w przesłaniu do uczestników międzynarodowej konferencji "Polacy w Ameryce Północnej - 400- lecie". »
Krzysztof Olewnik w Sejmie
Poseł Robert Węgrzyn (PO) próbował uniemożliwić przeprowadzenie publicznej debaty dotyczącej marazmu w śledztwie w sprawie uprowadzenia i zamordowania Krzysztofa Olewnika
Siedem lat tuszowania prawdy |
|
UE ZASTANOWI SIĘ NAD REFORMĄ FINANSÓW ŚWIATA
|
Prezydent na szczycie pochyli się nad kryzysem
Premier Tusk spotka się 13 listopada w Paryżu z Sarkozym
Premier Donald Tusk spotka się 13 listopada w Paryżu z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym - dowiedziała się PAP ze źródeł rządowych. Do spotkania dojdzie o godz. 16.30 w Pałacu Elizejskim. »
|
UE/ Francja: niepotrzebna formalna zgoda całej "27", by wznowić negocjacje z Rosją
Bruksela (PAP) - Francuskie przewodnictwo w UE podtrzymało w piątek stanowisko, że "niepotrzebna jest formalna zgoda 27 państw UE", by wznowić negocjacje z Rosją ws. nowego porozumienia o partnerstwie i oddało decyzję w tej sprawie Komisji Europejskiej...
Adwokaci i gangsterzy
w rękach CBA
FUNKCJONARIUSZE ZATRZYMALI PRZESTĘPCÓW Z TRÓJMIASTA
ROSTOWSKI U PREZYDENTA O POLSKIM STANOWISKU NA SZCZYT
Prezydent nagrywał. Minister się dziwił
(Gazeta Prawna/07.11.2008, godz. 06:00)
Środowy The Independent napisał, że irlandzki bank może sprzedać część zagranicznych aktywów, między innymi 70 proc. akcji polskiego BZ WBK oraz 24 proc. akcji amerykańskiego M&T Bank Corp.... »
Polska wspomoże finansowo Islandię
Polska znajdzie się w grupie państw, które wraz z Międzynarodowym Funduszem Walutowym przygotują pakiet pomocowy dla Islandii w wysokości 6 miliardów dolarów. »
ROSATI: NIE MA M.IN. DOSTATECZNEJ WIEDZY
|
"Prezydent sam stawia się w sytuacji bardzo trudnej"
Borusewicz: Zmiana ustawy o emeryturach nie powinna nikogo dziwić
Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz nie popiera postulatów i protestów związków zawodowych dotyczących emerytur pomostowych. »
Sejm za dwukrotnym zwiększeniem rocznego limitu wpłat na IKE
Sejm - nowelizując w czwartek ustawę o Indywidualnych Kontach Emerytalnych - zgodził się na dwukrotne zwiększenie dotychczasowego rocznego limitu wpłat na IKE. »
Zainwestowali w obligacje, z których zostało... 2 proc.
AIG OFE, czwarty pod względem wielkości fundusz emerytalny w Polsce miał w swoim portfelu obligacje islandzkiego Glitnir Banku - informuje "Gazeta Prawna". »
Czekaj: obniżka stóp procentowych coraz bardziej oczywista
Polityka pieniężna powinna być spójna z tym, co robią inne banki centralne. Potrzeba obniżek stóp procentowych w Polsce staje się coraz bardziej oczywista - uważa Jan Czekaj, członek Rady Polityki Pieniężnej. »
Donald Tusk: Szukam prostej drogi, która wiedzie środkiem
Dlaczego PO zgadza się na referendum w sprawie wprowadzenia euro, czemu do Brukseli jedzie prezydent Kaczyński i kto jest największym wrogiem reform, w rocznicę powołania rządu mówi "Polsce" premier Donald Tusk. »
"Przetestujemy prezydenta; najwyższy czas to powiedzieć"
"Gazeta Wyborcza": - To będzie test, na ile prezydent dojrzał do tego, żeby tę naszą kohabitację traktować mniej konfliktowo, mniej konfrontacyjnie. Prezydent uznał, że chce za wszelką cenę uczestniczyć w kształtowaniu polityki zagranicznej, i to w większym stopniu, niż na to wskazuje jego uprawnienie konstytucyjne - mówi w wywiadzie premier Donald Tusk. »
"Musimy wiedzieć, ilu dokładnie jest członków partii"
"Rzeczpospolita": Na przełomie listopada i grudnia sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna przedstawi wyniki kontroli szefom regionów. »
Stocznie w Gdyni i Szczecinie przestaną istnieć w obecnej formie. Majątek trwały tych zakładów ma zostać sprzedany w drodze otwartego przetargu
Czy ktoś kupi stocznie w całości |
Do końca maja 2009 roku majątek stoczni w Gdyni i Szczecinie powinien zostać sprzedany w drodze otwartych przetargów, a tak uzyskane środki powinny być przeznaczone na spłatę długów - zadecydowała wczoraj Komisja Europejska. Firmy, które zainwestują w majątek stoczni, będą mogły bez obciążeń prowadzić działalność - jednak niekoniecznie stoczniową. KE poczeka też na indywidualny plan restrukturyzacji Stoczni Gdańsk. Decyzja KE powoduje, że zakłady w Szczecinie i Gdyni zapewne przestaną istnieć w obecnej formie. Co więcej, jeśli rząd polski nie wykorzysta danego czasu, KE upomni się o zwrot przyznanej stoczniom pomocy publicznej, a wówczas czeka je bankructwo. |
PROSI POLITYKÓW O POMOC, CZUJE SIĘ DYSKRYMINOWANA
|
Porwała syna, ukrywa się przed mężem i policją
Ponad rok temu w TVN mówiliśmy o sytuacji rodzin rozdzielonych przez niemieckie instytucje opieki nad młodzieżą, tzw. Jugendamt. Jedna z osób, które wypowiadały się wtedy przed kamerami naszej telewizji, "wzięła prawo w...czytaj dalej »
Za naprawę gospodarki będą musieli zapłacić podatnicy
Ameryka i cały świat mieli nadzieję, że Barack Obama ostro zabierze się za poprawianie finansów USA. »
Francusko-niemiecki zgrzyt
Francja skrytykowała w piątek Niemcy za zawetowanie francuskiego wezwania, by wspólnota międzynarodowa skoordynowała swe działania na rzecz łagodzenia skutków obecnego kryzysu gospodarczego. »
KE ma plan zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego UE
Jeden głos w zewnętrznej polityce energetycznej, większa solidarność między krajami UE i znalezienie dostawców gazu poza Rosją - to niektóre priorytety Strategicznego Przeglądu Energetycznego, który Komisja Europejska ogłosi w przyszłą środę. »
MINIMALNE PLUSY W CAŁEJ EUROPIE
Optymistyczne otwarcie na GPW
Po dwóch dniach spadków, w piątek na warszawski parkiet powrócił kolor zielony. WIG 20 na otwarciu sesji wyniósł 1793,97 pkt. i zyskał 0,95 proc. Na plusie otworzyły się też inne ważne giełdy w Europie.czytaj dalej »ARGENTYŃSKI PARLAMENT POPARŁ RZĄDOWY PLAN
Sposób na kryzys? Znacjonalizować OFE!
Topniejąca w ostatnim czasie wartość środków zgromadzonych w funduszach emerytalnych to nie tylko problem Polaków. Borykają się z nim także Argentyńczycy. Tamtejszy rząd podzielił obawy obywateli i postanowił...czytaj dalej »
Unia chwali pomysłowość Polski
MAMY DOBRY POMYSŁ NA REFORMĘ ENERGETYCZNĄ
Bruksela akceptuje polskie pomysły na reformę unijnej polityki energetycznej i jest gotowa dopłacić do budowy naszych sieci - informuje "Gazeta Wyborcza". Ale bałtyckiej rury z gazem z Rosji do Niemiec Komisja...czytaj dalej »
"Europa boi się rosyjskich rakiet"
Plany rozmieszczenia przez Rosję rakiet taktycznych Iskander w obwodzie kaliningradzkim wywołały zaniepokojenie w Europie Zachodniej - pisze rosyjski dziennik "Kommiersant". »
Rosja otrzymała nowe propozycje USA ws. rozbrojenia |
|
- poinformowały źródła w rosyjskim MSZ.
"Otrzymaliśmy te propozycje i je przeanalizujemy" - powiedział przedstawiciel resortu, którego cytuje agencja Interfax.
Według Departamentu Stanu USA nowe propozycje obejmują gwarancje dostępu do obiektów tarczy antyrakietowej w Polsce i Republice Czeskiej - pisze informując o tym agencja EFE.
ND, PAP
CHINY CZEKA WIELKA FALA BEZROBOCIA
Dziesiątki tysięcy bezrobotnych wracają do domu
Wielka defilada w rocznicę... defilady
ROCZNICA REWOLUCJI. ROSJANIE PARADUJĄ
Polarne ambicje Moskwy
Coraz wyraźniejsze są konflikty między Kremlem a krajami skandynawskimi – pisze „Gazeta Polska”.
Izrael chce, by USA nie rezygnowały z "militarnej opcji" ws.Iranu
Jerozolima (PAP/AFP,AP)
- Izraelski minister obrony Ehud Barak wezwał w piątek składającą wizytę w Jerozolimie sekretarz stanu USA Condoleezzę Rice, by Waszyngton nie rezygnował z "opcji militarnej" w kwestii Iranu. Barak miał powiedzieć Rice, że Izrae...
PREMIER WŁOCH OBRAŻA OBAMĘ?
Berlusconi o dziennikarzach: imbecyle
Nowa hiena Urbańskiego
Do TVP wraca Przemysław Orcholski, "Hiena roku 2003", sztandarowa postać TVP Roberta Kwiatkowskiego.
"Warto rozmawiać" zdjęli i oddają Orcholskiemu
Jaruzelski odpowiadał
Zakończyła się kolejna rozprawa w procesie autorów stanu wojennego. Zeznawali generałowie Tuczapski i Jaruzelski.
Tuczapski się nie przyznaje
Generał Tadeusz Tuczapski, oskarżony w procesie o wprowadzenie stanu wojennego nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. To drugi z oskarżonych, który składa wyjaśnienia w tym procesie. »
Koncert w 90. rocznicę odzyskania niepodległości
Koncert w 90. rocznicę Odzyskania Niepodległości
KONCERT W 90. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Już we wtorek 11 listopada odbędzie się koncert patriotyczny z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Głównym sponsorem gali jest SKOK Stefczyka.
Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się 11 listopada 2008 r. o godzinie 16.00 w warszawskim klubie Hybrydy ul. Złota 7/9.
"Krysia" niezłomny |
"Ciało Komendanta (...) wozili ze śpiewem po wszystkich jarmarkach i miasteczkach. Chodzili po domach, wypędzali ludzi, aby poznawali, czy to jest naprawdę 'Krysia'. Naigrywali się mówiąc 'Wasz Bóg, wasz 'Krysia', całujcie jego ręce i nogi'" (W. Lisowska, Wspomnienia "Grażyny", za K. Krajewski, Na ziemi Nowogródzkiej, Warszawa 1997 r.). Pośmiertną Golgotę por. Jana Borysewicza "Krysi" wyznaczyły kresowe miasteczka: Nacza, Koleśniki, Raduń, Ejszyszki i "kurhan" Majak. Była ostra zima 1945 roku, grunt na wskroś przemarznięty. Do jednej z trzech studni znajdujących się w fosie średniowiecznego grodziska Majak bolszewiccy bojcy wrzucili zwłoki trzech osób, wiązkę granatów i pocisk moździerzowy. Prawdopodobnie jedną z tych osób był komendant "Krysia". |
W składzie korpusu weteranów, którego utworzenie przewiduje prezydencki projekt ustawy, nie mają szans znaleźć się ci, którzy przyczynili się do zniewolenia kraju
Weteran nie dla wszystkich |
Utworzenie korpusu weteranów walk o niepodległość Polski przewiduje prezydencki projekt ustawy skierowany właśnie do Sejmu. Utworzenie korpusu w zamierzeniu inicjatorów ustawy ma uhonorować weteranów, promować ich patriotyczne postawy oraz wspomóc materialnie poprzez stały pieniężny dodatek i przywileje w korzystaniu z opieki zdrowotnej. |
> Więcej <
- Maryla - blog
- Zaloguj się, by odpowiadać
1 komentarz
1. Katastrofa Słońca
basket