Niemcy - Polska - Rosja - Smoleńsk

avatar użytkownika elig

  Ponad dziewięćdziesiąt procent blogerów uważających tragedię smoleńską za wynik zamachu sądzi, że był on skutkiem spisku Putina i Tuska.  Prawie nikt nie zastanawiał się nad ewentualną rola Niemiec w tej sprawie.  Do tych nielicznych należałam ja, pisząc w mojej notce "Kto skorzystał na nieszczęściu?" /14.04.2010,

http://emerytka.salon24.pl/170544,kto-skorzystal-na-nieszczesciu

/ "Pozostaje jeszcze pytanie o Niemcy.  Nie wiadomo jeszcze, czy i one coś tu zyskały.  Jeśli katastrofa smoleńska doprowadzi do tego, że PO wzmocni i utrwali swoją władzę na długie lata, to będzie to oczywiście korzystne dla Niemiec...".

  Częściową odpowiedź na moje pytamie przyniósł styczniowy wywiad Aleksandra Rahra dla rosyjskiej prasy.  Ów Rahr to doradca rządu RFN, a jednocześnie współpracownik Gazpromu i Putina, biorący pieniądze od Rosjan.  Jego wypowiedzi i to, co z nich wynika najlepiej opisał bloger Bielszym w tekście "Doradca rządu RFN dziękuje Bogu za katastrofę smoleńską"  http://bielszym.salon24.pl/270008,doradca-rzadu-rfn-dziekuje-bogu-za-katastrofe-smolenska /także http://bielszym.nowyekran.pl/post/2505,doradca-rzadu-rfn-dziekuje-bogu-za-katastrofe-smolenska /.  Kto jeszcze nie przeczytał tego artykułu, powinien to uczynić.

  Mnie zainteresowało zwłaszcza jedno zdanie Rahra: "Polacy sami nie chcą przyznać, że zabili swego prezydenta."  Jeśli traktować je dosłownie, to może ono potwierdzać moją hipotezę, że inspiracja do zamachu wyszła od polskiego WSI.  Kto jeszcze mógł brac udział w spisku?  NIewątpliwie jakaś część służb rosyjskich, ale czy tylko?  W lutowym numerze "Najwyższego Czasu" /nr 6(1081), 5.02.2011/ ukazał się artykuł Krzysztofa Mazura "Nie tylko Moskwa jest zagrożeniem"  Autor zaczął od opisu polityki Prus wobec I RP i Rosji polegajacej na "napuszczaniu" Polaków na Rosję i potajemnym doradzaniu Rosji, jak sobie z Polską najlepiej poradzić /przy jednoczesnym udawaniu przyjaźni/.  Mówił potem o różnych działaniach dywersyjnych Niemiec w okresie miedzywojennym.

  Krytykuje następnie "politykę jagiellońską" Lecha Kaczyńskiego /moim zdaniem niesłuszne/, a kończy artykuł zdaniem:"Dzisiaj znowu zaczadzeni na punkcie Moskwy, chcemy wśród pozostałych widzieć samych przyjaciół, nie pamietając, że mimo iż cesarzowa Maria Teresa przy podpisywaniu pierwszego rozbioru uroniła łezkę z żalu, to później nawet sam Fryderyk Wielki zazdrościł jej apetytu na polskie terytoria.".  Powstaje więc pytanie : czy niemiecki wywiad, BND odegrał jakąś rolę w sprawie tragedii smoleńskiej.  A może ewentualny spisek miał jeszcze szerszy zasięg, jak to sugerował Coryllus w swojej przenikliwej notce "Zezwolenie. Polonii amerykańskiej dedykowane"? / http://coryllus.salon24.pl/169702,zezwolenie-polonii-amerykanskiej-dedykowane , 12.04.2010/

  Polecam moją poprzednią notkę "AIDS - dlaczego zaraza omija nasz kraj?" http://emerytka.nowyekran.pl/post/2872,aids-dlaczego-zaraza-omija-nasz-kraj

 

 

6 komentarzy

avatar użytkownika elig

1. All

Czyzby już wszystkich znudziła ta tematyka? A niesłusznie !!! Artykuł Krzysztofa Mazura dał mi dużo do myślenia. Analogie między postępowaniem króla Prus w XVIII wieku a sytuacją obecną są wyraźne. Równiez tekst Bielszym jest godny uwagi. Rosjanie rzeczywiście zachowują się wręcz prowokacyjnie /patrz dzisiejsza wideokonferencja/, ale to nie znaczy, że tylko o nich należy myśleć.

avatar użytkownika spiskowy

2. Prawie nikt nie zastanawiał się nad ewentualną rola Niemiec w te

Nie przesadzasz?
Osobiscie slyszalem wiele glosow w tej sprawie a warto przypomniec chocby ksiedza Malkowskiego - osoby publicznej.

Ludzi stworzono by sie kochali. Przedmioty by je uzywac. Swiat dzis jest w chaosie, bo ludzie kochaja przedmioty a drugiego czlowieka uzywaja jak przedmiot.

avatar użytkownika spiskowy

3. o prosze

http://www.youtube.com/watch?v=Y9VpGgMY6YE

Ludzi stworzono by sie kochali. Przedmioty by je uzywac. Swiat dzis jest w chaosie, bo ludzie kochaja przedmioty a drugiego czlowieka uzywaja jak przedmiot.

avatar użytkownika Lancelot

4. Elig

Jest pani "niesprawiedliwa" ;) już 11.05 2010 pisałem o triumwiracie organizatorskim smoleńskiego zamachu: http://blogmedia24.pl/node/29611 i o tym, że przyjmuję każdy zakład w sprawie układu P+M+T. Pzdr

 RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ  /Józef Piłsudski/

avatar użytkownika elig

5. @spiskowy

Tak, ale ks. Malkowski jest w zdecydowanej mniejszości.

avatar użytkownika elig

6. @Lancelot

Ja bardziej wierzę w triumwiat WSI + GRU + BND.