10 grudnia 2010 r. „Specjalny dzień na blogach”
Drodzy blogerzy
Jutro minie osiem miesięcy od katastrofy w Smoleńsku, w której zginęli wszyscy pasażerowie i załoga samolotu Tu-154M nr 101.
Ogłaszając Specjalny Dzień na Blogach, chcieliśmy przede wszystkim podjąć próbę wspólnego uczczenia pamięci ofiar i zamanifestowania naszej solidarności z ich rodzinami.
Domagamy się natychmiastowej i oficjalnej decyzji organów naszego państwa w sprawie wzniesienia pomnika przed Pałacem Prezydenckim w miejscu krzyża, który taką decycję gwarantuje.
Zwracamy się do tych, którzy mają wpływ na wyjaśnienie tragedii smoleńskiej - zarówno rządzących, członków komisji powołanych do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia, jak i wszelkich śledczych - o wzmożenie wysiłków w celu dotarcia do prawdy.
Niech dziesiąty dzień każdego miesiąca w okresie rocznej żałoby i do momentu odsłonięcia pomnika, upamiętniającego wydarzenia z kwietnia br., w miejscu krzyża postawionego przez polską, patriotyczną młodzież, będzie dniem modlitwy, refleksji, pamięci, dobrych wspomnień o tragicznie zmarłych i powagi na naszych blogach.
Sprzeciwiamy się wszelkim aktom profanacji krzyża - najważniejszego symbolu religijnego dla nas, dla naszych dziadów, ojców i dzieci.
Prosimy o umieszczanie przed notkami symbolu akcji. Wybór tematów notek pozostawiamy Waszej wrażliwości. Pisać można pod naszym wspólnym znakiem o wszystkim, byle pisać sensownie i wystarczająco poważnie. Przeznaczmy jeden dzień w miesiącu na odświętne blogowanie.
Deklaracja Miedwiediewa, że nie wyobraża sobie, by ustalenia raportów rosyjskich i polskich śledczych w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej się różniły, to bardzo zły sygnał. W rzeczywistości nie mamy do czynienia z dwoma oddzielnymi śledztwami: rosyjskim i polskim, ale z jednym postępowaniem prowadzonym przez Rosjan
Absencja Buzka i jego czternastu zastępców
Z Tomaszem Porębą, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), rozmawia Mariusz Kamieniecki
SMOLEŃSK 2010 PIOSENKA
Epitafium dla Prezydenta Lecha Kaczynskiego.wmv
- Redakcja BM24 - blog
- Zaloguj się, by odpowiadać
19 komentarzy
1. W piątek, 10 grudnia w
W piątek, 10 grudnia w Warszawie odbędzie się inauguracyjne spotkanie ruchu społecznego odwołującego się do dorobku politycznego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Bezpośrednie zaplecze ruchu stanowić będzie ponad 800 osób działających w czasie kampanii prezydenckiej w komitetach poparcia Jarosława Kaczyńskiego.
Inauguracyjne spotkanie ma rozpocząć się w piątek o 12 w auli Prywatnej Wyższej Szkoły Businessu, Administracji i Technik Komputerowych w Warszawie. Głos ma zabrać prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz prof. Andrzej Nowak i prof. Zdzisław Krasnodębski. Być może na spotkaniu pojawi się prof. Jadwiga Staniszkis.
Obecni mają być wszyscy posłowie PiS. Wcześniej w piątek odbędzie się specjalne posiedzenie klubu PiS.
- Ruch ma być poświęcony Lechowi Kaczyńskiemu. Prezydent Kaczyński prezentował pewną wizję Polski. Chcemy do tej wizji się odwołać. Jest to też oczywiście wizja bliska PiS i prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu - powiedział
polityk PiS Jacek Sasin, b. wiceszef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
- Spotkanie ma dać impuls do tworzenia ogólnopolskiego ruchu społecznego, który będzie utożsamiał się z ideami, które głosił Lech Kaczyński. Nie chcemy niczego z góry narzucać. Liczymy, że ci, którzy przyjadą, przedstawią swoje propozycje. Nie chcemy wskazywać organizacyjnie jakichś rozwiązań - dodał Sasin.
Według informacji ze źródeł zbliżonych do klubu PiS w tworzenie ruchu są szczególnie zaangażowani b. minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego Maciej Łopiński, europoseł PiS Ryszard Legutko i wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS).
- To będzie spotkanie uczestników komitetów poparcia Jarosława Kaczyńskiego z czasów kampanii, ale także rozmaitych środowisk, które się zbierały po katastrofie smoleńskiej czy w obronie IPN, rozmaitych środowisk wyrażających opinie zbliżone do opinii PiS - powiedział poseł PiS Ryszard Terlecki.
http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj/342389,powstanie-ruch-spoleczny-pos...
WARSZAWA: MSZA ZA OFIARY SMOLEŃSKA
10 grudnia w Warszawie odprawiona zostanie msza św. w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich oraz innych ofiar katastrofy.
Msza św. w intencji Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki śp. Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy w Smoleńsku odprawiona zostanie 10 grudnia o godz. 19 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela.
Po Mszy św., na którą zaprasza Warszawski Klub "Gazety Polskiej", odbędzie się Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.
Klub w Krakowie - 10 grudnia o godz. 16:30 w Archikatedrze Wawelskiej zostanie odprawiona msza święta w intencji śp. Pary Prezydenckiej - Marii i Lecha Kaczyńskich oraz pozostałych Ofiar smoleńskiej tragedii narodowej. Możliwość nawiedzenia sarkofagu Pary Prezydenckiej będzie tylko przed mszą świętą (w okresie jesienno-zimowym zwiedzanie krypt wawelskich kończy się o 17). Po mszy świętej przejście oraz krótka modlitwa i uroczystość patriotyczna pod Krzyżem Narodowej Pamięci (Krzyżem Katyńskim).
Klub w Piotrkowie Trybunalskim - 10 grudnia, o godz. 19, w Kościele OO Bernardynów zostanie odprawiona msza św. w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, po mszy zostaną złożone kwiaty i zapalone biało-czerwone znicze przy Pomniku Katyńskim.
Klub w Rabce-Zdroju - 10 grudnia. godz. 17, oo w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Teresy Msza Święta w intencji zmarłych w katastrofie smoleńskiej.
Klub w Łodzi - 10 grudnia, o godz. 18 odbędzie się Msza św. w parafii Naj. Imienia Jezus (u Jezuitów), ul. Sienkiewicza 60.
Klub w Szczecinie - 10 grudnia klub zaprasza mieszkańców Szczecina na godz. 18 na Mszę Św. w intencji Ojczyzny, ofiar katastrofy smoleńskiej oraz ofiar II Wojny Światowej - do Kościoła pw. Św. Rodziny przy ulicy Królowej Korony Polskiej. Po Mszy Świętej przejdziemy do Pomnika Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Zapalając symboliczne znicze, oddamy hołd Ofiarom katastrofy smoleńskiej. Następnie przejdziemy do Pomnika Katyńskiego.
Klub w Brodnicy - zaprasza 10 grudnia na Mszę św. o godz. 18 w kościele klasztornym oo. Franciszkanów w Brodnicy w intencji ofiar tragedii smoleńskiej i Ojczyzny. Po Mszy św. spotkanie sympatyków "GP" w Brodnicy celem rozbudowania klubu.
Klub w Gdańsku - odda hołd Parze Prezydenckiej. Miejsce spotkania - Sopot, ul. Armii Krajowej 55, 10 grudnia, godz. 17. Po uroczystościach w Sopocie spotykamy się przy grobie śp. Anny Walentynowicz - patronce klubu gdańskiego aby pomodlić się, złożyć kwiaty i zapalić znicze.
Klub w Elblągu - 10 grudnia, o godz. 18, spotkamy się na Mszy Św. w kościele pw. Wszystkich Świętych przy ul. Agrikoli, potem przejdziemy pod Krzyż Katyński złożyć kwiaty przy tablicy upamiętniającej katastrofę i jej ofiary. Tablicę 30 października ustawili "nieznani sprawcy".
Klub "GP"- Myśli Patriotycznej w Suwałkach zaprasza na Mszę Św. w intencji śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i pozostałych 95 Ofiar Tragedii Smoleńskiej do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Mickiewicza, 10 grudnia, godz. 15:30. Po Mszy Św. zapalimy przed Dębem Wolności biało-czerwone znicze.
Klub w Poznaniu organizuje uroczystości upamiętniające ofiary tragedii smoleńskiej. 10 grudnia o godz. 18 spotykamy się pod pomnikiem katyńskim (Fredry - al. Niepodległości).
Klub w Kaliszu - 10 grudnia, godz. 17, Msza Św. w kościele franciszkanów (Kalisz, ul. Św. Stanisława) - homilię wygłosi jezuita o. Bronisław Sroka, następnie odbędzie się przemarsz z transparentami i pochodniami przez centrum Kalisza pod Pomnik Katyński przy kościele oo. jezuitów (ul. 3 Maja) gdzie zostaną złożone wiązanki i zapalone znicze. Bezpośrednio po uroczystościach w domu parafialnym na ul. 3 Maja 13 odbędzie się wykład i dyskusja z panem Andrzejem Gwiazdą i Joanną Dudą-Gwiazdą. Temat spotkania: "Geneza III RP i Oszustwo Okrągłego Stołu".
Klub w Katowicach - 10 grudnia, godz. 18, zaprasza na Mszę Św. w Kościele Mariackim w Katowicach.
Klub w Lublinie - 10 grudnia o godz. 18 zostanie odprawiona Msza Św. Msza Święta w kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (Powizytkowski), ul. Narutowicza 6
Klub w Opolu organizuje 10 grudnia o godz. 18 przed Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych w Opolu spotkanie poświęcone Poległym w Katastrofie Smoleńskiej, połączone ze złożeniem kwiatów i zniczy.
Klub w Garwolinie - 10 grudnia o godz. 17:30 w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego odbędzie się Msza Święta poświęcona Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej. Po mszy przejdziemy przed pomnik AK, w którym wmurowana jest tablica poświęcona wizycie św. p. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Garwolinie, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. W uroczystościach zapowiedzieli udział Weterani AK.
Klub w Gliwicach zaprasza do modlitwę za poległych w Smoleńsku do kościoła garnizonowego pw. św. Barbary, 10 grudnia, godz. 18, po Mszy zapalimy znicze pod tablicą smoleńską w kaplicy "Golgota Polska".
Klub w Kłodzku - 10 grudnia o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie organizacyjne klubu "GP" w Kłodzku, sala nr 4 przed furtą klasztorną, w kościele oo. Franciszkanów, plac Franciszkański 1.
Klub w Częstochowie - 10 grudnia Msza Św. za ofiary katastrofy Smoleńskiej, godz. 18, Parafia pod wezwaniem NMP ul Michłowskiego 28a (północ). Po mszy spotkanie Klubu Gazety Polskiej.
Klub w Mysłowicach - 10 grudnia o godz. 18 spotyka się pod pomnikiem kardynała Hlonda.
Klub w Tarnobrzegu zaprasza na Mszę św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, która odprawiona zostanie w parafii Chrystusa Króla na Osiedlu "Przywiśle", 10 grudnia, godz. 18. Po Mszy św. złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze pod pomnikiem Ofiar Katynia na cmentarzu wojennym.
Paryż - 10 grudnia o godz. 18, w kościele św. Genowefy w Paryżu (18, rue Claude Lorrain - stacja metra EXELMANS), Msza św. za Ojczyznę.
Paryż - 10 grudnia, godz. 18:30, w kościele polskim pw. NMP (263 bis, rue Saint Honore - stacja metra CONCORDE lub MADELENE) odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku oraz za Ojczyznę. Prosimy o przyniesienie też krzyży i flag narodowych.
Klub w Gdyni - 10 grudnia o godz. 17 spotykamy się przed domem Marii i Lecha Kaczyńskich w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 55 gdzie złożymy kwiaty, zapalimy znicze i pomodlimy się. O godz. 18 w kościele pw. św. Bernarda, przy ulicy Antoniego Abrahama 41 zostanie odprawiona msza święta w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
2. 10.12.2010
Zgromadzeni odmówili modlitwę, odśpiewali także "Boże coś Polskę" i hymn państwowy. Niektórzy krzyczeli "Tu jest Polska, a nie Moskwa!" oraz skandowali "Jarosław!". Trzymali także tablicę, na której napisane było m.in. "Panie Komorowski, kondominium nie przejdzie!", "Jaruzelski w pałacu, kiedy Kiszczak i Urban?".
Wcześniej politycy PiS wzięli udział - jak co miesiąc - w mszy świętej w kościele seminaryjnym. Po zakończeniu mszy zebrani bili brawo wychodzącemu z kościoła prezesowi PiS.
Oprócz złożenia kwiatów na Krakowskim Przedmieściu, politycy PiS będą uczestniczyć także w konferencji poświęconej dorobkowi prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Konferencja "Lech Kaczyński - pamięć i zobowiązanie" rozpocznie się o godz. 13 w Jachrance pod Warszawą. Jej uczestnicy mają się m.in. zastanawiać nad powołaniem ruchu społecznego odwołującego się do dorobku politycznego Lecha Kaczyńskiego.
Konferencję prowadzić będzie polityk PiS Jacek Sasin, b. wiceszef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zaplanowano wystąpienia m.in. Macieja Łopińskiego, b. ministra w kancelarii("Refleksje o pracy prezydenta Lecha Kaczyńskiego"); b. minister finansów Zyty Gilowskiej ("Finanse publiczne - stan zapaści"); europosła PiS prof. Ryszarda Legutki ("Lech Kaczyński i polskie państwo"); prof. Zdzisława Krasnodębskiego ("Wolność Rzeczypospolitej i Solidarność Polaków w myśli Lecha Kaczyńskiego") oraz prof. Andrzeja Nowaka ("Polityka zagraniczna Lecha Kaczyńskiego").
Po tych wystąpieniach głos zabierze Jarosław Kaczyński.
Podczas konferencji głos zabiorą także Maria Gabler (z wystąpieniem zatytułowanym "Prezydent idzie na Wawel") oraz dr Tomasz Żukowski ("Polacy o Lechu Kaczyńskim"). Po prezentacji Żukowskiego zaplanowano dyskusję, w której głos zapowiedzieli m.in. dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, b. przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek oraz prof. Jan Żaryn.
PAP
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
3. Publikujemy filmową relację z
Publikujemy filmową relację z eksperckiej analizy wojskowego kontrolera lotów, przedstawionej podczas tzw. wysłuchania publicznego w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Wysłuchanie w całości poświęcone było katastrofie pod Smoleńskiem.
http://niezalezna.pl/artykul/smolensk_ekspercka_analiza_wojskowego_kontr...
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
4. Relacja Mirki z dnia 10 grudnia z godz. 9.10
Na Mszy św. w kościele seminaryjnym o godz. 8.00 w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej było kilkaset osób. Pałac Prezydencki został otoczony metalowymi barierkami, za którymi stali uzbrojeni Bor-owcy. Było bardzo dużo policji, w tym również uzbrojonych policjantów w czarnych kamizelkach. Ludzie przeszli z kościoła pod Pałac. Jarosław Kaczyński złożył tam wieniec. Rozpoczęły się modlitwy. Odśpiewano „Boże coś Polskę” i Hymn. Było wiele flag narodowych, transparentów (między innymi: „Żądamy Prawdy”) i Krzyży.
http://wobroniekrzyza.wordpress.com/2010/12/10/relacja-mirki-z-dnia-10-g...
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
5. PAP
PAP
Tablicę ufundowaną przez przyjaciół Zbigniewa Wassermanna, a wykonaną
przez artystę rzeźbiarza prof. Stefana Dousę, odsłoniła wdowa Halina
Wassermann. W uroczystości uczestniczyły córki i syn zmarłego posła.
- Spotykamy się dzisiaj przed budynkiem, w którym mieściło się biuro
pana ministra, posła Zbigniewa Wassermanna. Wydaje nam się, że możemy
wejść na górę i znowu spotkać jego promienną postać, wspaniałego
doradcy, powiernika i pomocnika w różnych życiowych sprawach - mówił
senator Zbigniew Cichoń (PiS), przyjaciel rodziny.
Jak podkreślił Cichoń, Wassermann służył Ojczyźnie ze "skromnością i
odpowiedzialnością", nie zabiegał o zaszczyty, nie rzucał słów na wiatr i
nikogo nie obrażał. - Można by powiedzieć, że był wręcz jednym z
ostatnich starożytnych Katonów w naszej polityce, jakże bardzo
odbiegającej od tych zasad, które on wyznawał - uważa Cichoń.
Na uroczystości przybyli m.in. wiceprezes PiS Beata Szydło, posłanka
Beata Kempa, były minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda oraz
liderzy ruchu Polska Jest Najważniejsza: Joanna Kluzik-Rostkowska, poseł
Paweł Poncyljusz i eurodeputowany Paweł Kowal. Byli też
parlamentarzyści PO poseł Jarosław Gowin, senatorowie Stanisław Bisztyga
i Paweł Klimowicz oraz wojewoda małopolski Stanisław Kracik.
- Zbigniew Wassermann dla PiS to był instytucja. To był człowiek, który
swoim spokojem i wyważeniem potrafił łączyć i szukać takich rozwiązań,
które wpisywały się w to, ażeby PiS mogło być tą partią, z która chciał
być związany i której był wierny - powiedziała Szydło.
Kempa mówiła, że Zbigniew Wassermann był wielkim "orędownikiem prawdy i
sprawiedliwości". - O tą prawdę zabiegał, tej prawdy się domagał, o
prawdę pytał. Dzisiaj, gdy patrzy na nas z góry, na pewno chciałby
wesprzeć wszystkich tych, którzy o tą prawdę nadal chcą walczyć -
powiedziała Kempa. Dodała, że o prawdę zabiega rodzina posła
Wassermanna.
- Dzisiaj, kiedy w Polsce nie dzieje się najlepiej, kiedy nie ma prawdy,
nie ma sprawiedliwości, wielu z nas to czuje, kiedy szaleje coś, co
jest najbardziej bolesne, kiedy dotyka nas życie i los, kiedy szaleje
zdrada, mocno w to wierzę i wiem, że gdyby żył, stałby przy Jarosławie
Kaczyńskim - mówiła Kempa, zbierając brawa zgromadzonych. - Dla niego
honor, Ojczyzna, prawda, a nade wszystko wyzbycie się własnych ambicji i
lojalność, to były cele, których nas, młodszych parlamentarzystów,
uczył - podkreśliła posłanka PiS.
Małgorzata Wassermann powiedziała dziennikarzom po uroczystości, że jest
jej szczególnie miło, że ludzie związani z jej ojcem pamiętali o nim i
od kilku miesięcy czynili starania o odsłonięcie tablicy.
- To jest wyraz pamięci ze strony tych ludzi - mówiła córka zmarłego
posła. Jak dodała przy tablicy znaleźli dla siebie miejsce
przedstawiciele różnych środowisk politycznych. Napis na tablicy z
podobizną Zbigniewa Wassermanna przypomina: "W tym domu, w latach
2001-2010 wykonywał w biurze poselskim obowiązki parlamentarzysty
Zbigniew Wassermann poseł na Sejm, prokurator, minister rządu RP. Zginął
w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia
2010 roku".
- Otaczaliśmy i otaczamy Zbigniewa Wassermanna miłością - mówił podczas
mszy św. odprawionej wcześniej w Bazylice Mariackiej ks. dr Jan
Pasierbek, duszpasterz środowiska prawniczego. Podkreślił, że Zbigniew
Wassermann z nikim nie walczył ani w parlamencie, ani w życiu osobistym,
ale zawsze szukał argumentów, a swoich przeciwników przekonywał ze
spokojem i kulturą. - Wielka szkoda, że w polskim parlamencie tak wielu
nie potrafi prowadzić w tym stylu polityki i dyskusji - powiedział
duchowny.
Zbigniew Wassermann był absolwentem wydziału prawa UJ, prokuratorem,
posłem na Sejm trzech ostatnich kadencji. W latach 2005-2007 był
ministrem koordynatorem służb specjalnych w rządach Kazimierza
Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Zginął 10 kwietnia w
katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, którym Polska delegacja z
prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele udawała się na obchody 70.
rocznicy zbrodni katyńskiej. 20 kwietnia pochowany został na cmentarzu
na krakowskich Bielanach. Miał 61 lat.
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/zgrzyt-podczas-od...
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
6. Realacja Ewy z dnia 10 grudnia z godz. 18.00
Ojciec Jerzy dzwoni i prosi o sprostowanie.
Otóż okazuje się, że to nie służby porządkowe uprzątnęły wieniec, ale pan Darek go zabrał a teraz przywiózł. Od godziny 17.30 jest Krzyż drewniany, wieniec, gromadzą się ludzie. O godz. 18.00 mają być wypuszczone w niebo balony biało-czerwone.
Jest silny wiatr, wywraca znicze. Obok przechodzi jakiś jegomość i krzyczy do ojca spluwając „Ty heretyku!”
http://wobroniekrzyza.wordpress.com/2010/12/10/realacja-ewy-z-dnia-10-gr...
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
7. "...osiem miesięcy od katastrofy w Smoleńsku, "
Apel wciąż aktualny...
ZOBACZ => DLACZEGO PAD zawetował Nowelizację ustawy Prawo oświatowe?! <=
8. EKSPOZYCJA POŚWIĘCONA FUNKCJONARIUSZOM BOR
Paszporty, legitymacje służbowe, nadal działający zegarek, radiostacje i radiotelefony - te wszystkie przedmioty, pamiątki po funkcjonariuszach BOR, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, można oglądać na ekspozycji w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Na wystawie "Biuro Ochrony Rządu - Zawsze dla Ojczyzny" smoleńskie pamiątki są po raz pierwszy pokazywane publicznie.
Wśród wystawionych przedmiotów znajdują się niemal niezniszczone paszporty i legitymacje kilku z dziewięciu funkcjonariuszy BOR, którzy zginęli w katastrofie. Jest też różaniec, portfele, radiostacje, radiotelefony i ciągle działający zegarek.
Izba pamięci
- Te przedmioty mają, w pewnym sensie, upamiętniać tych funkcjonariuszy, którzy zginęli w katastrofie polskiego samolotu pod Smoleńskiem - stwierdził szef BOR Marian Janicki. - Właśnie ta gablota, z pamiątkami przekazanymi nam przez rodziny, robi na mnie największe wrażenie - mówił dziennikarzom generał BOR.
- Te radiostacje, radiotelefony działały, gdy przekazywane były rodzinom - dodał Janicki.
W otwarciu wystawy wzięli udział bliscy funkcjonariuszy BOR, którzy zginęli w Smoleńsku. Nie chcieli jednak rozmawiać z dziennikarzami.
http://www.tvn24.pl/-1,1685695,0,1,pamiatki-po-ofiarach-ze-smolenska-na-...
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
9. @Maryla
I znowu następna zagadka. Jak to jest że ludzi porozrywało na strzępy, mundury jak sito a tu działające zegarki, nie uszkodzone dokumenty. co trzymali je w kasie w czasie lotu?
Goethe..."Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest...",JVG
10. @Maryla
Dzięki za materiał filmowy z prezentacji... Wynika z niego prosta zależność sa tylko dwie wersje wydarzeń i obie ukrywane skrzętnie.
- źle naprowadzano a gdy okazało się ze się uratują i odejdzie wysadzono tutkę, czy to bombą czy rakietami z zewnątrz już nie istotne...
-mimo wszystko wylądował, i dokonano jednak abordażu i rozwałki (czy wszystkich ?) a reszta to wcześniej przygotowana mistyfikacja i teatr dla mas....
Goethe..."Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest...",JVG
11. Goethe
ŻEBY POZNAC PRAWDĘ, TRZEBA BY ZMIENIĆ RZĄD - A I TAK - BEZ GWARANCJI - materiały dowodowe sa w Rosji.
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
12. @ Maryla
Niestety masz rację...
Goethe..."Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest...",JVG
13. "Marsz pamięci": my jesteśmy po właściwej stronie
W Warszawie przed Pałacem Prezydenckim odbył się "marsz pamięci" poświęcony katastrofie smoleńskiej. Wśród uczestników był prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ludzie nieśli pochodnie oraz transparenty z napisami: "Żądamy prawdy", "Wybierzmy prezydenta, a nie namiestnika" czy "Dlaczego Rosjanie nie chcą oddać czarnych skrzynek".
Kończy się straszny rok 2010 - zaczął Jarosław Kaczyński swoje przemówienie do uczestników marszu, mówiąc o katastrofie smoleńskiej. - To była wielka tragedia, ale stoi przed nami pytaniem, co z tej tragedii wyniknie. Czy wyniknie prawda, czy wyniknie przebudzenie narodu. Czy może też ten naród będzie pogrążał się coraz bardziej w złym śnie, gdzie zapomina się o wartościach, zapomina się o Polsce - mówił prezes PiS.
- Ja chciałbym z całego serca podziękować wam, tym wszystkim, którzy tutaj przybywają, którzy przybywają przez osiem miesięcy i wierzę, że będą przebywać dalej. I że obudzą innych. Wierzę, że dalej będziemy zabiegać o prawdę - mówił Kaczyński.
Prezes PiS mówił, że "kto dąży do ustalenia prawdy o tym strasznym wydarzeniu jest prawdy obrońcą". - Także tej szerszej prawdy, prawdy o Polsce, o tym kim jesteśmy. Ten, kto chce tę prawdę ukryć, jest przeciwko temu, co stanowi polską wiarę, polskie poczucie wolności, polski republikanizm - powiedział.
- My jesteśmy po właściwej stronie, nawet jeśli z badań wynika, że jesteśmy w mniejszości. Nie opuszczajmy rąk - apelował do zgromadzonych prezes PiS. - W historii naszego narodu bardzo często mieli rację ci, którzy byli w mniejszości, ale historia z czasem stała po ich stronie. Zegar historii bije po naszej stronie. Nadejdzie dzień zwycięstwa, i to będzie nasze zwycięstwo i powiemy: myśmy to zwycięstwo wywalczyli - powiedział Kaczyński.
- Dziękuję z całego serca, że tu przychodziliście. Nie zawiedziecie w przyszłym roku, będziecie walczyć o prawdę aż do jej pełnego ujawnienia - zakończył Kaczyński, po czym rozległy się brawa.
Podczas "marszu" odmawiano modlitwy i śpiewano pieśni religijne.
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/marsz-pamieci-my-...
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
14. 10.12.2010
Homilię wygłosił bp Antoni Dydycz. Jego płomienne słowa nagrodzono brawami. "Chcemy
pamiętać o nich. Nie wszyscy potrafią zrozumieć nasze przesłanie, nasze
motywacje, które nie pozwalają na zapomnienie kolejnej daniny krwi i to
złożonej przez jakże bliskie nam osobistości, przez wyjątkowych
obywateli RP" - mówił hierarcha. W mszy św. uczestniczyło wiele rodzin ofiar, w tym Jarosław Kaczyński.
http://www.niezalezna.pl/artykul/zakonczyl_sie_grudniowy_marsz_pamieci/4...
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
15. LAS SMOLEŃSKI - ILUMINACJA
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
16. Homilia wygłoszona w
słuchaj
zapisz
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23922
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
17. Ku pamięci ofiar katastrofy
Ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej
Proporzec z kabiny samolotu, który uległ katastrofie pod Smoleńskiem, zostanie jutro złożony jako wotum w sanktuarium maryjnym ziemi radomskiej w Błotnicy. Będzie to znak pamięci o prezydencie Lechu Kaczyńskim i 95 ofiarach tragedii z 10 kwietnia. Jednocześnie uroczystość stanie się wołaniem do Matki Bożej Pocieszenia o opiekę nad Ojczyzną i naszymi rodakami w kraju i za granicą. Złożenie wotum nastąpi w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Na uroczystość zapraszają Ojcowie Paulini, kustosze sanktuarium, i Stowarzyszenie Dziedzictwa Jana Pawła II.
IM
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
18. Epitafium dla Prezydenta Lecha Kaczynskiego.wmv
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
19. TVG-9 W Obronie Krzyża i Prawdy - 10 Grudzień 2010 (1)
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl