Upiór w operze czyli Durczok przedstawia . Nałęcz i Smolar w roli srogich recenzentów Partii Obłudy.

avatar użytkownika Maryla

Nowa jesienna ramówka w TVN24 przed wyborami samorządowymi i nowe programy polityczne "do kotleta" czyli w porze najwiekszej oglądalności, kiedy Polacy sięgają po pilota , aby z zobaczyć "co tam w polityce w największej stacji informacyjnej".

Kamil Durczok zaprasza "gadające głowy" i rozprawiają. Dzisiaj wieczór profesorów omawiających sytuacje w PO, czyli akcja Palikota na "rozbicie platformy". Wracają do Polaków upiory lewackie , włażą do naszych domów w porze najwiekszej oglądalności i będą sączyć swoją truciznę. Ciekawe zestawienie Aleksander Smolar i Tomasz Nałęcz. Oczywiście, konkluzja - wszystkiemu winne PiS, które naszczuwa na PO związkowców i wyprowadza ich na ulice , a pod pałacem Namiestnikowskim walczy z PO krzyżem.

Kim jest  prof. Aleksander Smolar, prezes Fundacji Batorego, wycofany z mediów po 2005 roku, a przywracany dzisiaj jako autorytet ?

Monika Olejnik rozmawia z Aleksandrem Smolarem 19 kwietnia 2010 r.

Monika Olejnik: A gościem Radia ZET jest Aleksander Smolar, Fundacja Batorego wita Monika Olejnik, dzień dobry.

Aleksander Smolar: Dzień dobry pani, dzień dobry państwu.

Monika Olejnik: Wczoraj widzieliśmy królewski pogrzeb, Kraków stał się ponownie stolicą Polski, jak pan to odbierał.

Aleksander Smolar: No to było, to było piękne zwieńczenie i zakończenie tej żałoby. Rzeczywiście królewski rozmach i równocześnie piękno Krakowa dodawało temu smutki takie niezwykłe tło. I ta droga od Kościoła Mariackiego, później na Wawel to była niezwykła, więc w tym sensie można powiedzieć, że to było dopełnienie tego czasu żałoby, wzruszające, wstrząsające, nawet jeżeli nie było tam wielu koronowanych głów i wielu przywódców państw, to moim zdaniem to jest sprawa drugorzędna, ważne było, że oni chcieli naprawdę przyjechać. A to, że powody wyższe uniemożliwiły im przyjazd to jest sprawa drugorzędna.

Monika Olejnik: Vaclav Klaus, prezydent Czech powiedział, był oburzony tym, że nie było przedstawicieli brukselskich – zrozumiałbym, że nie przyjechał kanadyjski premier, czy gubernator generalny Australii, lecz to, że nie przyjadą niektórzy Europejczycy, że nikt nie przyjedzie z Brukseli to jest dla mnie niewybaczalne.

Aleksander Smolar: No tak, moim zdaniem to należy interpretować w kategoriach jego permanentnej walki z Europą w imię jego wizji suwerenności narodowej. Ja bym nie przywiązywał do tego nadmiernej wagi, moim zdaniem wszyscy oni chcieli przyjechać tylko po prostu rzeczywiście okoliczności były takie, że to było niezwykle trudne.

http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/prof.-Aleksander-Smolar

http://www.batory.org.pl/debaty/arch.htm

Wybrane tematy naszych debat 2001-2004

  • cykl debat Czy Unia Europejska zbawi Polskę?
    • Państwo, prawo, społeczeństwo (5 kwietnia 2004) – dyskusja z udziałem Michała Boniego, Ludwika Dorna, Michała Kleibera, Ewy Łętowskiej, Mirosławy Marody i Marka Safjana, prowadzenie - Aleksander Smolar.
    • Szanse gospodarcze (26 kwietnia 2004) – dyskusja z udziałem Leszka Balcerowicza, Janusza Lewandowskiego i Dariusza Rosatiego, prowadzenie - Aleksander Smolar.
    • Cele Unii, cele Polski (17 maja 2004) - dyskusja z udziałem Tadeusza Mazowieckiego, Krzysztofa Michalskiego, Zbigniewa Nosowskiego, Wiktora Osiatyńskiego i Sławomira Sierakowskiego, prowadzenie - Aleksander Smolar.
    • Problemy bezpieczeństwa (24 czerwca 2004) - dyskusja z udziałem Bolesława Balcerowicza, Antoniego Podolskiego, Adama Rotfelda i Zbigniewa Siemiątkowskiego, prowadzenie - Aleksander Smolar.
  • Polska polityka zagraniczna - kontynuacja czy zerwanie? (5 lutego 2004) – debata z udziałem Leny Kolarskiej-Bobińskiej, Tadeusza Mazowieckiego, Andrzeja Olechowskiego i Dariusza Rosatiego, prowadzona przez Aleksandra Smolara. Debatę podsumował Włodzimierz Cimoszewicz, Minister Spraw Zagranicznych RP.
  • cykl debat Kryzys państwa i drogi wyjścia
    • Media i demokracja (25 października 2004)
      Dyskusję prowadził Aleksander Smolar.
      Paneliści: Jerzy Baczyński, Jan Dworak, Helena Łuczywo i Jan Skórzyński.
    • Jak naprawić politykę? (13 września 2004)
      Dyskusję prowadził Aleksander Smolar.
      Paneliści: Marek Borowski, Jacek Kurczewski, Radosław Markowski, Donald Tusk i Jacek Żakowski.
    • Demokracja delegowana - szansa czy zagrożenie dla demokracji? (22 stycznia 2004)
      Dyskusję prowadził Aleksander Smolar.
      Paneliści: Leszek Balcerowicz, Marcin Król, Mirosław Wyrzykowski i Andrzej Zoll
    • Jak zdemokratyzować demokrację? (15 grudnia 2003)
      Dyskusję prowadziła Mirosława Grabowska.
      Paneliści: Marek Borowski, Janusz Kochanowski i Wiktor Osiatyński.
    • Polityka jako podbój (25 września 2003)
      Dyskusję prowadził Aleksander Smolar.
      Paneliści: Andrzej Celiński, Janusz Lewandowski, Andrzej Rychard, Kazimierz Michał Ujazdowski oraz Jacek Żakowski.
  • Polska samorządowa. Bilans nadziei, obaw i wątpliwości (29 listopada 2004)

    Debatę prowadził Aleksander Smolar, prezes zarządu Fundacji Batorego.
    Paneliści: Witold Gintowt-Dziewałtowski, poseł na Sejm RP, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Lech Kaczyński, Prezydent m.st. Warszawy, Marek Kuchciński, poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość, Michał Kulesza, b. Pełnomocnik Rządu ds. Reformy Administracji Publicznej, Jerzy Regulski, prezes Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.

  • Polska w świecie: wyzwania, dokonania, zagrożenia (30 czerwca 2003)

    Dyskusję prowadził Aleksander Smolar, poprzedziły ją wystąpienie Włodzimierza Cimoszewicza, Ministra Spraw Zagranicznych RP oraz komentarze polityków: Jana Krzysztofa Bieleckiego, Tadeusza Mazowieckiego i Dariusza Rosatiego.
    Zapis debaty ukazał się w wydawanej przez Fundację Batorego serii "O przyszłości Europy" [PDF 233 KB]

  • Wojna pokoleń? Los młodych w dzisiejszej Polsce (12 czerwca 2003)

    Debatę prowadziła Mirosława Grabowska, socjolog, Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, członek zarządu Fundacji Batorego.
    Paneliści: Ewa Gutowska, radna sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, przewodnicząca klubu Samoobrony RP, Robert Gwiazdowski, prawnik, Centrum im. Adama Smitha w Warszawie, Krzysztof Koseła, socjolog, Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, Janusz Lewandowski, poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska, Adrian Zandberg, Federacji Młodych Unii Pracy, redaktor portalu www.lewica.pl, Tomasz Żukowski, socjolog, Instytut Polityki Społecznej Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

  • Kłopot z gazem (6 lutego 2003)

    Debatę prowadził Dariusz Filar, główny ekonomista Banku PEKAO S.A.
    Paneliści: Aleksander Gudzowaty, prezes zarządu PHZ Bartimpex S.A., Tadeusz Syryjczyk, minister transportu i gospodarki morskiej w rządzie Jerzego Buzka, Piotr Woźniak, w latach 2000-2001 wiceprezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A.

  • Jugosławia 1989-2000 - pamięć i odpowiedzialność (21 listopada 2002)

    Debatę prowadził Jerzy Modlinger.
    W panelu wystąpili: Ivan Čolović, pisarz, etnolog z Instytutu Etnologii Serbskiej Akademii Nauk w Belgradzie, autor wydanej w Polsce w 2002 roku książki Polityka symboli oraz Konstanty Gebert, publicysta „Gazety Wyborczej”.

  • cykl debat Zaufanie publiczne poza polityką, przygotowany wspólnie z „Tygodnikiem Powszechnym” (kwiecień-czerwiec 2002), na który składały się dyskusje:
    • Zawody prawnicze - kryzys zaufania?
    • Etyka akademików
    • Lekarz - powołanie? zawód?
    • Zawód: dziennikarz
    • Duchowni
    • Wychowawca? Urzędnik? Nauczyciel?
  • Nowa Ukraina? (11 kwietnia 2002)

    Debatę prowadził Bogdan Borusewicz, członek Rady Fundacji im. Stefana Batorego.
    Paneliści: Ołeksij Harań, politolog z Akademii Kijowsko-Mohylańskiej w Kijowie, Hryhorij Nemyria, politolog z Centrum Studiów Europejskich Instytutu Stosunków Międzynarodowych w Kijowie, Witalij Portnikow, dziennikarz, Radio Wolna Europa.

  • O wsi polskiej (21 marca 2002) - zapis dyskusji

    Debatę prowadził prof. Marcin Król, członek Rady Fundacji im. Stefana Batorego.
    Paneliści: Katarzyna Duczkowska-Małysz, profesor ekonomii, pracownik Instytutu Gospodarstwa Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, doradca Prezydenta RP, dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, etnolog, socjolog wsi, pracownik Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, dr Marian Brzóska, doradca ministra ds. rolnictwa w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, Tadeusz Hunek, profesor ekonomii, rektor Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Legnicy, Walenty Poczta, profesor ekonomii, Zakład Ekonomiki Gospodarki Żywnościowej Akademii Rolniczej w Poznaniu.

  • Żydzi i europejski wiek XX (7 marca 2002)

    Debatę prowadził Aleksander Smolar.
    Paneliści: Shlomo Avineri, profesor nauk politycznych, dyrektor Instytutu Studiów Europejskich na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, Dan Diner, politolog, wykładowca na Uniwersytecie Beer Sheva w Tel Avivie, dyrektor Instytutu Historii i Kultury Żydów „Simon Dubnow” na Uniwersytecie w Lipsku, Fritz Stern, emerytowany profesor historii, Uniwersytet Columbia, Nowy Jork, autor wydanej w Polsce w marcu 2002 roku książki Niemiecki świat Einsteina. Eseje o historii Niemiec XX wieku.

  • Rosja a Zachód po 11 września (11 stycznia 2002)

    Debatę prowadził Aleksander Smolar, prezes Fundacji Batorego.
    Paneliści: Witalij Naumkin, prezes Międzynarodowego Centrum Studiów Politycznych i Strategicznych w Moskwie, Siergiej Rogow, dyrektor Instytutu USA i Kanady Rosyjskiej Akademii Nauk w Moskwie, Władimir Baranowski, wicedyrektor Instytutu Gospodarki Światowej i Stosunków Międzynarodowych w Moskwie, Stephen F. Larrabee, szef Katedry Bezpieczeństwa Europejskiego w Instytucie Rand Corporation w Waszyngtonie, Susan Braden, wiceprezes Intellibridge Corporation, Charles Gati, profesor Studiów Europejskich w Instytucie Spraw Zagranicznych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Waszyngtonie, Andrej Zagorski, politolog w genewskim Centrum Polityki Bezpieczeństwa.

  • Stan i perspektywy polskiej polityki karnej (19 grudnia 2001)
  • Stan polskiej demokracji (14 listopada 2001) - zapis dyskusji [PDF 247 KB]
  • Islam i terror (3 października 2001) - zapis dyskusji [PDF 236 KB]
  • Polska między Europą a Stanami Zjednoczonymi (17 maja 2001) - zapis dyskusji [PDF 347 KB]
  • Polska polityka wschodnia (1 marca 2001) - zapis dyskusji [PDF 351 KB]

Copyright © Fundacja Batorego

Bracia

Aleksander Smolar, prominent Unii Wolności, wypromował na szefa tej partii Bronisława Geremka. Jego brat - Eugeniusz - jest jednym z szefów Polskiego Radia. Są synami Hersza Smolara, przedwojennego działacza komunistycznego i jako tzw. szare eminencje mają niebagatelny wpływ na politykę w Polsce.

Saga rodzinna z czerwienią w tle

 

Eugeniusz SMOLAR

Senior Fellow

Studia na Wydziale Ekonomii Politycznej zostały przerwane w 1968 roku w następstwie uwięzienia w związku z uczestnictwem w demonstracjach studenckich w marcu oraz protestu przeciwko inwazji Czechosłowacji przez wojska Układu Warszawskiego w sierpniu 1968 roku. Po uwolnieniu z więzienia w 1970 roku wyemigrował do Szwecji, gdzie ukończył studia na Wydziale Socjologii Uniwersytetu w Uppsali. W 1975 roku został dziennikarzem Sekcji Polskiej Serwisu Światowego BBC w Londynie, a następnie wicedyrektorem (1982-1988) i jej dyrektorem (1988-1997). Aktywnie wspomagał działalność Komitetu Obrony Robotników KOR i innych środowisk demokratycznej opozycji, związku zawodowego „Solidarność”, jak też podziemnych wydawnictw. Współtwórca kwartalnika politycznego „Aneks” (1973-1990) oraz Wydawnictwa Aneks. Po powrocie do Polski z emigracji w 1997 roku został odpowiedzialnym za program członkiem zarządu Polskiego Radia S.A. (1998-2002), a następnie Dyrektorem Programowym Polskiego Radia (2002-2004). Był współorganizatorem obchodów 25 rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” (sierpień 2005) oraz dyrektorem programowym konferencji „Od Solidarności do wolności”. Eugeniusz Smolar współpracował z Centrum Stosunków Międzynarodowych. W latach 2005-2009 był Prezesem Centrum Stosunków Międzynarodowych.
e-mail:  smolar (at) csm.org.pl

http://csm.org.pl/pl/o-nas/zespol/pracownicy/eugeniusz-smolar-senior-fellow.html

Kim różowo-czerwony profesor Nałęcz?

prof. Tomasz Nałęcz - Gość Radia ZET - Programy - Radio ZET ...
15 Wrz 2010 ... Monika Olejnik: A gościem Radia ZET jest profesor Tomasz Nałęcz, doradca
prezydenta Bronisława Komorowskiego, in spe na razie. ...

http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/prof.-To...

Nałęcz: "Wieczór pamięci" przypominał mi przemarsze nazistów - Polska
15 Wrz 2010 ... Prof. Nałęcz skomentował także ostatnie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, a
szczególnie słynny wywiad udzielony w "Gazecie Polskiej". ...

http://www.polskatimes.pl/stronaglowna/307766,nalecz-wi... -

TOMASZ NAŁĘCZ - Gazeta Wyborcza - internetowe wydanie - Wyborcza.pl
Profesor Tomasz Nałęcz i Partia Demokratyczna poparli w Łodzi kandydaturę
Bronisława Komorowskiego na prezydenta RP. Profesor Tomasz Nałęcz i Partia ...
http://info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/tomasz+na%C5%82%... -

 

Tomasz Nałęcz – Wikipedia, wolna encyklopedia

 

 

 

 

 

8 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. dla uzupełnienia - postać pracodawcy prof.Smolara

Prawda o G. Sorosu

By przetrwac, George, wtedy jeszcze nastolatek, kolaborowal z
Nazistami.

Najpierw pracowal dla "Judenratu". Byla to rada zydowska stworzona
przez Nazistow do wykonywania za nich brudnej roboty. Nazisci zamiast
zganiania codziennie zydow do pociagow, delegowali to zbrodnicze
dzialalnie na zydow, ktorzy pragneli przetrwac jeszcze jeden dzien
kosztem swoich sasiadow.

Theodore wyklul lepszy plan dla swego syna. Przekupil jednego
urzednika w ministerstwie rolnictwa, by George zamieszkal z nim. George w
zamian pomagal urzednikowi konfiskowac wlasnosc zydow.

Kolaborujac z Nazistami, George przetrwal holokaust. Wydawal innych
zydow, by samemu przezyc.

Po wojnie George przeniosl sie do Londynu, a nastepnie do Nowego
Jorku, gdzie podjal prace na gieldzie. Obecnie jest bogatym czlowiekiem.
"Forbes" ocenia, ze co do zamoznosci, jest on 35 czlowiekiem na
swiecie. Byc moze, zescie o nim slyszeli. Nosi nazwisko, ktore wymyslil
jego ojciec: George Soros.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Goethe

2. @Maryla

Już to mówiłem ..wypełzają ze wszystkich dziur...teraz czują sie pewnie ...nie dziwi mnie to nic a nic... przejęli media i pod pozorem neutralności będą narzucać swą prawdę i prawa...tak jak rewolucja francuska,...ważne że utworzono sztandar którego nie można zneutralizować...wiec lud otumaniony będzie jeszcze bardziej....i w końcu zaakceptuje to z czym walczył...więcej sam wyniesie ich na szczyty...ironia losu...czy chichot historii....pzdr

Goethe..."Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest...",JVG

avatar użytkownika Maryla

3. wiec lud otumaniony będzie jeszcze bardziej..

Media
i demokracja
(25 października 2004)
Dyskusję prowadził
Aleksander Smolar.
Paneliści: Jerzy Baczyński, Jan Dworak, Helena
Łuczywo i Jan Skórzyński.

Przygotowania do tego jak widac, wchodziły w fazę ostateczna, kiedy nieopatrznie Rywin przyszedł do Michnika.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Goethe

4. @kiedy nieopatrznie Rywin przyszedł do Michnika.

Ha... do tego są pazerni i zwalczają się między sobą ..to opóźnia.....ale jak widać ,nie na długo a kasa spływa..
W związku z tym jest nadzieja że pazerność i chciwość ich zeżre...a Naród się opamięta...ale to tylko nadzieja...podtrzymywana przez Nas....

Goethe..."Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest...",JVG

avatar użytkownika Maryla

5. W związku z tym jest nadzieja że pazerność i chciwość ich zeżre.

ja bardziej się obawiam, że pazerność i chciwość zafunduje ciemnemu ludowi , nie tylko w Polsce "taka piekną wojenkę".

A najbardziej niepokoi mnie kierunek naszczuwania - Muzułamni naszczuwani są na chrzescijan i odwrotnie.

Zobacz, ile obaw w Polsce przezd Muzułmanami, co maja 'zalać cały świat" - ile tego dało sie wszczepić Muzułmanom - też widzimy, po spaleniu Koranu przez "pastora kościoła 50 wiernych" nasila się ataki na chrześcijan.

Wojna niby religijna wytoczona przez Komorowskiego Polakom to tyz tyn sam trynd.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Goethe

6. @Wojna niby religijna ....

Historycznie rzecz biorąc, to zaczęło się od wypraw Krzyżowych...istnieje ciąg wydarzeń...szczególnie gdy się spojrzy na "Templariuszy"- przeistaczajacych się w zajadłych przeciwników Kościoła i Państw (Królów)...dzisiaj zbieramy żniwo tych tysiąca lat...nie będę wklejał linków ale warto zajrzeć i obejrzeć na YouTube.."Kod Templariuszy"
oczywiście zachować dystans i zdrowy osąd...nie łykać całej papki...przepuścić przez sito...to co zostanie ładnie sie wpisuje w dzień dzisiejszy i towarzyszące Nam wydarzenia...
Było tak zawsze że musimy czytać między wierszami ...a wiersze wybierać samemu a nie te specjalnie przygotowane..

Goethe..."Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest...",JVG

avatar użytkownika Maryla

7. a oto efekty tego szczucia

Rozwścieczony tłum muzułmanów w indyjskiej części Kaszmiru podpalił chrześcijańską szkołę misyjną po tym, jak grupka fundamentalistów chrześcijańskich w Waszyngtonie wyrwała przed Białym Domem kilka stron z Koranu.

Do zamieszek doszło w mieście Tangmarg. Na szczęście ofiar nie było, gdyż szkoła – ze względu na wcześniejszą falę przemocy wobec chrześcijan – została zamknięta. Policja zastosowała gaz łzawiący, aby rozpędzić tłum demonstrantów. Ranne są cztery osoby.

http://fronda.pl/bliskonieba/blog/podpalono_chrzescijanska_szkole_za_zni...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika razputin

8. Mówimy Soros, a w domyśle Moskwa....

...jest jak skrzypek z Zakazanych Piosenek,gdzie tylko się pojawi tam do głosu dochodzą ludzie Moskwy/często nie od razu,bywa ,że poprzedza go okres sprzedawania złudzeń//.To on z Kiszczakiem i Jaruzelskim zabawiał się w selekcjonera,wyłaniając kadry , które miały nas poprowadzć do wolności.To głównie dzięki niemu Moskwie udało się ukryć własną rolę" w rewolucjach" na Ukrainie i Gruzji....w tej sytuacji rola żydowskiego szmalcownika, może być ubiorem maskującym