Nadchodzi czas spełniania obietnic. Co obiecał kandydat Komorowski?
- Jeśli zostanę wybrany na prezydenta, to chciałem zapowiedzieć powołanie Rady Zdrowia Publicznego, do której zapraszam pana prezesa Kaczyńskiego i pana Napieralskiego, żebyśmy w końcu przeszli od fazy gadania wyborczego do fazy przyspieszania procesów modernizacji tego ważnego obszaru życia społecznego, jakim jest służba zdrowia.
Wizyta w Płocku, 23 czerwca
Afganistan:
- Konkluzją tej dyskusji jest mój wniosek do rządu o opracowanie stanowiska dla głowy państwa na listopadowy szczyt NATO w Lizbonie i przygotowanie narodowej strategii wyjścia z Afganistanu najpóźniej do 2012 roku.
Po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, 24 czerwca
Zniżki dla studentów
- Chcę przekazać informację, chcę powiedzieć głośno w imieniu tych, którzy dziś rządzą w Polsce, że studenci, także ci, którzy często z Sosnowca, z Zagłębia, ze Śląska jadą na uczelnie w różnych miastach Polski, będą korzystali z 50-procentowej zniżki.
Wiec wyborczy studentów, 29 czerwca
Nie będzie prywatyzacji lasów
- Gdyby ktokolwiek słyszał o tym, że mnie się pomawia o chęć prywatyzowania lasów, proszę o telefon. (...) Słyszałem już nawet modlitwy o to, by lasy pozostały własnością państwa polskiego. I tak sobie myślałem: czy warto modlić się o coś, co jest oczywistością. Ale zawsze to nie zaszkodzi, bo oczywiście bywają i modlitwy intencjonalne, bywają i kłamstwa intencjonalne. (...) Jako żywo nigdy nie byłem, nie jestem, nie będę zwolennikiem prywatyzacji lasów.
Krajowy Zjazd Leśników w Jabłonnie, 16 czerwca
Rozbudowa infrastruktury
- Zrobimy wiele, zbudujemy naprawdę wiele. To będzie rozpoczęcie budowy już na wszystkich odcinkach przewidywanych, planowanych autostrad w Polsce, to będą kontrakty podpisane na następne 1000 km budowy dróg w Polsce. To będzie dokończenie dzieła podwyżek dla nauczycieli.
Włocławek, 25 czerwca
System emerytalny:
- Nie ma potrzeby podnoszenia wieku (emerytalnego), można stworzyć możliwość wyboru, na przykład łącznie z wyższą emeryturą.
Debata prezydencka, 27 czerwca
Utrzymanie systemu KRUS
- Nie znam ani jednego polityka, który by mówił, że należy zlikwidować KRUS, ale czym innym jest ocena jakości funkcjonowania KRUS w obecnym kształcie.
Spotkanie krajowego zjazdu Kółek i Organizacji Rolniczych w Warszawie, 30 czerwca
Metoda in vitro:
(...), nie wolno zakazać stosowania metody in vitro, jeśli ktoś ma zastrzeżenie natury etyczno-religijnej, ale nie wolno innym zabierać tej nadziei.
Debata prezydencka, 27 czerwca
Emerytury służb mundurowych
- Ten system może być zmieniany ze względu na profesjonalizację sił zbrojnych, ale tylko i wyłącznie na tych zasadach, że nowo wstępujący do służby akceptują nowe reguły.
Debata prezydencka, 27 czerwca
Wspieranie parytetów
- Będę namawiał swoje środowisko polityczne, by przyjąć 35-proc. parytet, a jeśli Sejm uchwali 50 proc., to jako prezydent też taką ustawę podpiszę. Można uczciwie powiedzieć, że rolą prezydenta jest wspieranie i wyrównywanie szans. Wszyscy czujemy, że ten szklany sufit ogranicza kobiety i usiłujemy wspólnymi siłami ten sufit stłuc - podkreślał.
Na Kongresie Kobiet, 18 czerwca
Dopłaty UE dla rolników:
- Tak jak w tej chwili w ramach debaty wyborczej bronię dopłat dla polskich rolników, tak samo jako prezydent będę zabiegał o to, aby ten system korzystny dla rolnictwa polskiego na etapie jego wolnej, ale jednak dokonującej się w sposób istotny modernizacji, był zachowany.
Na spotkaniu Krajowego Zjazdu Kółek i Organizacji Rolniczych w Warszawie, 29 czerwca
Powołanie Forum Środowisk Wiejskich
- Jeżeli wygram wybory prezydenckie, chciałbym bardzo powołać takie forum reprezentujące różne instytucje, organizacje zajmujące się problematyką wiejską - Forum Środowisk Wiejskich przy prezydencie Polski.
Spotkanie Krajowego Zjazdu Kółek i Organizacji Rolniczych w Warszawie, 29 czerwca
Bezpośrednie wybory radnych
- Będę proponował, aby zacząć to od samorządu. Wydaje mi się, że doświadczenie wszystkich ugrupowań politycznych, które przecież w skali kraju mają wójtów, burmistrzów, prezydentów, powinno skłonić te partie do tego, aby też zdecydować się na wybory radnych nie na zasadzie konkurencji list partyjnych, ale na zasadzie konkurencji człowiek-człowiek.
Koszalin, 01 lipca
"Myśmy tego nie obiecali"
Hanna Gronkiewicz-Waltz pytana, czy Komorowski i Platforma Obywatelska zrealizują postulaty podnoszone w kampanii, a skierowane do elektoratu Grzegorza Napieralskiego (m.in. o in vitro, Karcie Praw Podstawowych, związkach partnerskich), odpowiedziała: - Myśmy w ogóle tego nie obiecali. Grzegorz Napieralski nas nie poparł.
Prezydent Warszawy uważa bowiem, że elektorat kandydata SLD mogli poprzeć go nie ze względu na wyznawane przez niego poglądy, ale uczynić to jako formę protestu przeciwko tylko dwóm partiom, które są u władzy.
Polityk zaznaczyła jednak, że dyskusję o in vitro rozpoczęła minister zdrowia Ewa Kopacz, a projekty w tej sprawie są już przygotowane. - Są co najmniej dwa w Platformie. (...) Myślę, że kolejny marszałek wystąpi z taką inicjatywą - dodała.
Polskie pięć minut
Gronkiewicz-Waltz mówiąc o przyszłej prezydenturze Komorowskiego powiedziała, że będzie ona bardziej modelowa niż ta Lecha Kaczyńskiego. - Przy zachowaniu kompetencji konstytucyjnych, przy zachowaniu odrębności urzędu prezydenckiego będzie współpraca, życzliwość i takie powiedziałabym wspólne dyskutowanie spraw ważnych dla Polski na najbliższy czas - prognozowała w TVN24.
Prezydent Warszawy podkreśliła, że zgadza się z Bronisławem Komorowskim, że obecnie "w historii Polski jest wyjątkowy okres". - Polska ma swoje pięć minut, żeby nabrać na znaczeniu jeszcze większym w Europie i na świecie, to taki naprawdę będzie modelowy przykład współpracy, którego doczekaliśmy się po dwudziestu latach - dodała.
SDiA
ŁOs, nsz/tr/k
http://www.tvn24.pl/12690,1663627,0,1,nadchodzi-czas-spelniania-obietnic-co-obiecal-kandydat,wiadomosc.html
- Zaloguj się, by odpowiadać
napisz pierwszy komentarz