Standardy tworzenia prawa w Unii Europejskiej (Beniowski)
Maryla, pon., 01/03/2010 - 11:45
Kiedy w 2007 roku Korwin-Mikke na swoim blogu pisał o rezygnacji z suwerenności Polski potraktowałem to, jako kolejną wypowiedź walczącego z UE polityka.Tymczasem w na stronie dziennik.pl ukazał się dziś wywiad z Vassilisem Akritidisem, szef biura antydumpingowego w kancelarii prawnej Hammonds. Jak się okazuje Polska może zapłacić wielomilionowe kary za nieskonsultowanie z Komisją Europejską zapisów w ustawie hazardowej. Jak mówi Akritidis:
„Zamiar wprowadzenia nowego prawa zawierającego przepisy o technicznych standardach zobowiązuje rząd kraju członkowskiego do poinformowania o tym fakcie Komisji Europejskiej, czyli do procesu notyfikacji. Dopiero po jej pozytywnej opinii projekt takiej ustawy może wcielać przepisy w życie. Nowe prawo bez konsultacji z KE jest nielegalne”.
Jak się okazuje za techniczne standardy można uznać niemal każdą definicję. Czy można mówić jeszcze o suwerenności Polski, jeśli rząd naszego kraju nie może samodzielnie tworzyć legalnego prawa? W imię czego rezygnujemy z tego przywileju? Ze względu na wartość jaką jest integracja, czy może raczej dla interesów brukselskiej biurokracji?
http://beniowski.salon24.pl/160285,standardy-tworzenia-prawa-w-unii-europejskiej
- Zaloguj się, by odpowiadać
Etykietowanie:
napisz pierwszy komentarz