Nasz wniosek o grant na rozwinięcie platformy dziennikarstwa obywatelskiego

avatar użytkownika Maryla

Jest decyzja w sprawie grantów.

Departament Pożytku Publicznego uprzejmie informuje, że w dniu 10 czerwca 2009 r. Minister Pracy i Polityki Społecznej zatwierdził listy ocenionych formalnie pozytywnie i merytorycznie pozytywnie wraz z informacją o uzyskaniu dofinansowania w ramach Krajowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2009 r.

Spośród 3087 zarejestrowanych wniosków, 2803 znalazły się na liście wniosków ocenionych formalnie i merytorycznie pozytywnie, 140 na liście wniosków ocenionych formalnie pozytywnie i merytorycznie negatywnie, zaś 144 na liście wniosków ocenionych formalnie negatywnie.

Zgodnie z „Zasadami przyznawania i rozliczania dotacji w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2009 r." utworzono 4 listy wniosków ocenionych formalnie pozytywnie i merytorycznie pozytywnie wraz z informacją o uzyskaniu dofinansowania, odrębne dla każdego z Priorytetów. Znajdują się na nich projekty „jednoroczne" (realizowane w 2009 r.) oraz projekty „dwuletnie" (realizowane w roku 2009 i 2010).

1. Priorytet I. Aktywni, świadomi obywatele, aktywne wspólnoty lokalne - 994 wnioski ocenione formalnie pozytywnie i merytorycznie pozytywnie, z których 326 to wnioski dofinansowane.

Wśród wniosków przeznaczonych do dofinansowania, 252 wnioski to projekty jednoroczne, zaś 74 to projekty dwuletnie.

2. Priorytet II. Sprawne organizacje pozarządowe w dobrym państwie - 224 wnioski ocenione formalnie pozytywnie i merytorycznie pozytywnie, z których 188 to wnioski dofinansowane.

Wśród wniosków przeznaczonych do dofinansowania, 142 wnioski to projekty jednoroczne, zaś 46 to projekty dwuletnie.

3. Priorytet III. Integracja i aktywizacja społeczna. Zabezpieczenie społeczne - 1533 wnioski ocenione formalnie pozytywnie i merytorycznie pozytywnie, z których 281 to wnioski dofinansowane.

Wśród wniosków przeznaczonych do dofinansowania, 210 wniosków to projekty jednoroczne, zaś 71 to projekty dwuletnie.

4. Priorytet IV. - Rozwój przedsiębiorczości społecznej - 52 wnioski ocenione formalnie pozytywnie i merytorycznie pozytywnie, z których 52 to wnioski dofinansowane.

Wśród wniosków przeznaczonych do dofinansowania, 33 wnioski to projekty jednoroczne, zaś 19 to projekty dwuletnie.

Poniżej zamieszczamy również listę wniosków ocenionych formalnie negatywnie lub merytorycznie negatywnie, na której znajdują się pozostałe zarejestrowane projekty nie przeznaczone do dofinansowania w konkursie.

Wnioski znajdujące się na poszczególnych listach zostały uszeregowane od najlepiej ocenionego (największa ilość punktów) do najgorzej ocenionego. Dla każdego Priorytetu ustalono punktację, dla której suma drugich transz projektów „dwuletnich" wykorzystuje pulę środków przeznaczonych na 2010 r. Następnie określono punktację, dla której suma dotacji dla projektów „jednorocznych" oraz pierwszych transz projektów „dwuletnich" wykorzystuje pulę środków przeznaczonych na 2009 r. Punktację ustalano dla każdego Priorytetu oddzielnie, wobec czego dolna granica punktowa jest inna w każdym z Priorytetów.

Na dofinansowanie projektów w ramach PO FIO w 2009 r., (po uwzględnieniu kwoty na obsługę PO FIO) przeznaczono ogółem kwotę 60 240 000,00 zł. Pula środków zarezerwowanych na realizację projektów w 2010 r. wynosi 18 072 000,00 zł.

 

W dniu 12 czerwca 2009 r. o godz. 9:30 dokonano aktualizacji list rankingowych PO FIO 2009 z Priorytetu 2 i Priorytetu 3, w których przy wnioskach posiadających status NIEDOFINANSOWANY znajdowały się kwoty dofinansowania. Kwoty te zostały usunięte w zaktualizowanych listach. Za nieścisłości przepraszamy.

http://pozytek.gov.pl/FIO,-,aktualnosci,888.html

 

Wniosek Stowarzysznia Blogmedia24.pl został rozpatrzony pod wzgledem formalnym pozytywnie, natomiast nie uzyskał dofinansowania.

 

5. Lista wniosków ocenionych formalnie negatywnie lub merytorycznie negatywnie [pdf 159 kB]

 

Nasz wniosek w Priorytecie I - jest na pozycji drugiej od góry

w Priorytecie II - 5 od góry.

 

Będziemy pisali odwołanie z pytaniem o powody , dla jakich tak nas oceniono.

 

 

 

 

 

Etykietowanie:

33 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. Projekt odwołania w sprawie grantu z FIO

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl Olsztyn,18 czerwca 2009 roku Rzędziana 32 11-041 Olsztyn Minister Pracy i Polityki Społecznej Dot: dofinansowania w ramach Krajowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2009 r. W związku z ogłoszoną na stronach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej listą ocenionych formalnie pozytywnie i merytorycznie pozytywnie wraz z informacją o uzyskaniu dofinansowania w ramach Krajowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2009 r. , na której wniosek Stowarzyszenia został umieszczony w gronie odrzuconych pod względem merytorycznym w kategoriach: Priorytet I. Aktywni, świadomi obywatele, aktywne wspólnoty lokalne (obszar 2) na miejscu 2 (czyli o prawie najwyższej punktacji) zwracamy się z uprzejma prośba ponowne rozpatrzenie naszego wniosku. Uwzględniając poniższe informacje: Nasze Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w KRS w styczniu 2009 roku, faktycznie zaś podejmowało już obywatelskie interwencje w 2008 roku. Nie znamy zasad i kryterium oceny, które spowodowały, ze nasz wniosek nie znalazł się wśród tych, które uzyskały dofinansowanie, stąd nasza prośba . Jako świadomi obywatele, specjaliści z różnych dziedzin, podjęliśmy szereg interwencji i inicjatyw obywatelskich. Z wszystkimi można zapoznać się na naszym portalu. Nie zwracano się do nas o uzupełnienie wniosku w tym zakresie, ani pod innym względem nie żądano wyjaśnień ze strony Ministerstwa. Brak środków finansowych nie zatrzyma naszej aktywności, utrudni ją natomiast, co nie służy dobrze rozwojowi demokracji i zaangażowania innych fachowców w naszą pracę. Społeczna inicjatywa, jaką jest nasza dotychczasowa, zrobiona przez amatora , strona internetowa nie zapewnia komfortu prowadzenia merytorycznej dyskusji i zgłębiania problemów nurtujących nasze społeczeństwo. Szczególnie obecnie, w czasie , kiedy Polska znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i gospodarczej, cenne stają takie inicjatywy społeczne, skupiające fachowców w różnych dziedzinach, mogący wypracować w swoim gronie , opiniować i tworzyć sposoby na wyjście z kryzysu. Nie znamy kryteriów, jakimi kierowali się specjaliści Departamentu Pożytku Publicznego opiniując i wydając decyzje o przyznaniu środków, trudno nam zatem ocenić, zapoznając się z listą projektów, które znalazły się na liście zakwalifikowanych do uzyskania dofinansowania, dlaczego nasz wniosek został odrzucony. W związku z powyższym odwołujemy się od decyzji o odrzuceniu naszego wniosku. Prosimy o podanie powodów, dla których nasz wniosek został oceniony "negatywnie" merytorycznie, ze nie zakwalifikował się do dofinansowania. Prośmy o pisemne uzasadnienie odrzucenie naszego wniosku. Z poważaniem Prezes Zarządu Elżbieta Szmidt

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. prosze o uwagi i korekty, list musimy wysłac bardzo pilnie

terminy - 10 czerwca ogłoszono liste

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Foxx

3. Marylko

Zwóć uwage na literówki. Poza tym stowarzyszenie nie mogło podejmować działań obywatelskich przed swoim powstaniem. Mogli to robić późniejsi jego założyciele.
avatar użytkownika Krzysztofjaw

4. Maryla ...list w sprawie FIO

Witam W pierwszym akapicie winno być, ze od razu Stowarzyszenie składa formalne odwołanie a dopiero później prosi jednocześnie o pisemne uzasadnienie. Z formalnego punktu widzenia 'odwołanie" ma wyższą moc prawną niż "prosba" i wymaga odpowiedzi pisemnej i rozpatrzenia odwołania. W zwiazku z tym samo pismo zatytułowałbym "odwołanie od dezyzji...". Poza tym zgadzam się z powyzszymi uwagami. Pozdrawiam P.S. Nie wiem jeszcze czy nie należłoby też poczekać na formalna pisemna informację dotyczacą nie przyznania srodków (no chyba, że Ministerstwo "a'priori" załozyło, ze informacja w internecie jest jednoznaczna z bezposrednim przekazaniem dezyzji dla grupy nią zainteresowanej.

Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

avatar użytkownika Maryla

5. korekty

dziekuje za korekty, zaraz naniosę. Krzysztof, ministerstwo droga elektroniczną robiło nabór i na stronie internetowej opublikowało liste. Czas biegnuie od opublikowania, więc czekanie nie wchodzi w grę. Oficjalna strona z opublikowana decyzja ministra. Pozdrawiam

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

6. poprawiony, prosze o uwagi

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl Olsztyn,18 czerwca 2009 roku Rzędziana 32 11-041 Olsztyn Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Pożytku Publicznego ul. Nowogrodzka 1/3/5 00-513 Warszawa Dot: Odwołanie od decyzji dofinansowania w ramach Krajowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2009 r. W związku z ogłoszoną na stronach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej listą ocenionych formalnie pozytywnie i merytorycznie pozytywnie wraz z informacją o uzyskaniu dofinansowania w ramach Krajowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2009 r. , na której wniosek Stowarzyszenia został umieszczony w gronie odrzuconych pod względem merytorycznym w kategoriach: Priorytet I. Aktywni, świadomi obywatele, aktywne wspólnoty lokalne na miejscu 5 Priorytet II. Sprawne organizacje pozarządowe w dobrym państwie na miejscu 2 odwołujemy się od decyzji i zwracamy się z uprzejmą prośbą o pisemne uzasadnienie odrzucenia naszego wniosku. Nasze Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w KRS w styczniu 2009 roku, faktycznie zaś założyciele portalu społecznościowego Blogmedia24.pl i użytkownicy skupieni wokół tej inicjatywy obywatelskiej podejmowali obywatelskie interwencje już w 2008 roku. Nie znamy zasad i kryterium ocen, które spowodowały, ze nasz wniosek nie znalazł się wśród tych, które uzyskały dofinansowanie, stąd nasza prośba o podanie powodów, dla których został odrzucony . Jako świadomi obywatele, specjaliści z różnych dziedzin, podjęliśmy szereg interwencji i inicjatyw obywatelskich. Z wszystkimi można zapoznać się na naszym portalu. Nie zwracano się do nas o uzupełnienie wniosku , ani nie żądano żadnych wyjaśnień i uzupełnień ze strony Ministerstwa. Brak środków finansowych nie zatrzyma naszej aktywności, utrudni ją natomiast, co nie służy dobrze rozwojowi demokracji i zaangażowania innych fachowców w naszą pracę obywatelską. Społeczna inicjatywa, jaką jest nasza dotychczasowa, zrobiona przez amatora , strona internetowa, nie zapewnia komfortu prowadzenia merytorycznej dyskusji i zgłębiania problemów nurtujących nasze społeczeństwo. Szczególnie obecnie, w czasie , kiedy Polska znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i gospodarczej, cenne stają takie inicjatywy społeczne, skupiające fachowców w różnych dziedzinach, mogący wypracować w swoim gronie , opiniować i tworzyć sposoby na wyjście z kryzysu zarówno na szczeblu lokalnym, jak krajowym. Nie znamy kryteriów, jakimi kierowali się specjaliści Departamentu Pożytku Publicznego opiniując i wydając decyzje o przyznaniu środków, trudno nam zatem ocenić, zapoznając się z listą projektów, które znalazły się na liście zakwalifikowanych do uzyskania dofinansowania, dlaczego nasz wniosek został odrzucony. W związku z powyższym odwołujemy się od decyzji o odrzuceniu naszego wniosku i prosimy o podanie powodów, dla których nasz wniosek został tak nisko oceniony merytorycznie, że nie zakwalifikował się do dofinansowania. Z poważaniem Prezes Zarządu Elżbieta Szmidt

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

7. proszę się pospieszyc z korektami, odwołanie wysyłam

o godzinie 13.00.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika hrabia Pim de Pim

8. Moje uwagi

Mam wątpliwość co do połączenia odwołania i prośby o uzasadnienie decyzji negatywnej w jednym zdaniu: "odwołujemy się od decyzji i zwracamy się z uprzejmą prośbą o pisemne uzasadnienie odrzucenia naszego wniosku." "W związku z powyższym odwołujemy się od decyzji o odrzuceniu naszego wniosku i prosimy o podanie powodów, dla których nasz wniosek został tak nisko oceniony merytorycznie, że nie zakwalifikował się do dofinansowania." Wg mnie skoro jako BM24 piszemy odwołanie to chodzi przede wszystkim o zmianę decyzji danego urzędu, a brak uzasadnienia podjętej decyzji należy podać jako jedną z przesłanek pisania odwołania. Podałbym też jakieś 2-3 "niekontrowersyjne" dla urzędu przykłady działalności dla dobra społeczeństwa - dbanie o pamięć historyczną (Pilecki itp), wywiady z czołowymi politykami, konferencje itd. Życzę powodzenia!

hrabia Pim de Pim

avatar użytkownika Maryla

9. hrabia Pim de Pim

bardzo dziekuje za uwagi, uwzglednię je w korekcie pisma.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

10. ostateczna treść

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl Olsztyn,18 czerwca 2009 roku Rzędziana 32 11-041 Olsztyn Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Pożytku Publicznego ul. Nowogrodzka 1/3/5 00-513 Warszawa Dot: Odwołanie od decyzji dofinansowania w ramach Krajowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2009 r. W związku z ogłoszoną na stronach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej listą ocenionych formalnie pozytywnie i merytorycznie pozytywnie wraz z informacją o uzyskaniu dofinansowania w ramach Krajowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2009 r. , na której wniosek Stowarzyszenia został umieszczony w gronie odrzuconych pod względem merytorycznym w kategoriach: Priorytet I. Aktywni, świadomi obywatele, aktywne wspólnoty lokalne (obszar 2) na miejscu 2 (czyli o prawie najwyższej punktacji) zwracamy się z uprzejma prośba ponowne rozpatrzenie naszego wniosku. Uwzględniając poniższe informacje: Nasze Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w KRS w styczniu 2009 roku, faktycznie zaś założyciele portalu społecznościowego Blogmedia24.pl i użytkownicy skupieni wokół tej inicjatywy społecznej podejmowali obywatelskie interwencje już w 2008 roku. (działalności dla dobra społeczeństwa - dbanie o pamięć historyczną , wywiady z czołowymi politykami) Nie znamy zasad i kryterium ocen, które spowodowały, ze nasz wniosek nie znalazł się wśród tych, które uzyskały dofinansowanie, stąd nasza prośba o podanie powodów, dla których został odrzucony . Jako świadomi obywatele, specjaliści z różnych dziedzin, podjęliśmy szereg interwencji i inicjatyw obywatelskich. Z wszystkimi można zapoznać się na naszym portalu. Nie zwracano się do nas o uzupełnienie wniosku , ani nie żądano żadnych wyjaśnień i uzupełnień ze strony Ministerstwa. Brak środków finansowych nie zatrzyma naszej aktywności, utrudni ją natomiast, co nie służy dobrze rozwojowi demokracji i zaangażowania innych fachowców w naszą pracę obywatelską. Społeczna inicjatywa, jaką jest nasza dotychczasowa, zrobiona przez amatora , strona internetowa, nie zapewnia komfortu prowadzenia merytorycznej dyskusji i zgłębiania problemów nurtujących nasze społeczeństwo. Szczególnie obecnie, w czasie , kiedy Polska znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i gospodarczej, cenne stają takie inicjatywy społeczne, skupiające fachowców w różnych dziedzinach, mogący wypracować w swoim gronie , opiniować i tworzyć sposoby na wyjście z kryzysu zarówno na szczeblu lokalnym, jak krajowym. Nie znamy kryteriów, jakimi kierowali się specjaliści Departamentu Pożytku Publicznego opiniując i wydając decyzje o przyznaniu środków, trudno nam zatem ocenić, zapoznając się z listą projektów, które znalazły się na liście zakwalifikowanych do uzyskania dofinansowania, dlaczego nasz wniosek został odrzucony. W związku z powyższym odwołujemy się od decyzji o odrzuceniu naszego wniosku. Prosimy o podanie powodów, dla których nasz wniosek został oceniony "negatywnie" merytorycznie, ze nie zakwalifikował się do dofinansowania. Prosimy o pisemne uzasadnienie odrzucenie naszego wniosku. Z poważaniem Prezes Zarządu Elżbieta Szmidt

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Barres

11. Jeszcze chwilę.

Zaraz dorzucę propozycję!
avatar użytkownika Maryla

12. czekam

Barres dziekuje

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Barres

13. Propozycja uzupełnieńia

Po tym akapicie ------ "Jako świadomi obywatele, specjaliści z różnych dziedzin, podjęliśmy szereg interwencji i inicjatyw obywatelskich. Z wszystkimi można zapoznać się na naszym portalu." ------ dodałbym ------- Oto kilka przykładów: - ujawnienie i podjęcie działań prawnych (w trybie art. 304 $1 KPK) w związku z uzasadnionymi podejrzeniami co do systemowych naruszeń prawa w działaniu organów wyborczych w wyborach do Sejmu i Senatu RP w roku 2007, - aktywne wystąpienie do PISF w związku z wnioskiem autorów o dofinansowanie filmu "Tajemnice Westerplatte", na kanwie tych działań pojawiły się wątpliwości odnośnie przestrzegania prawa w PISF, o czym poinformowaliśmy w trybie art. 304 $1 KPK organa Państwa merytorycznie właściwe, - [kilka słów o Konferencji w Sejmie - tu mam za mało danych] Omówienie wspomnianych przedsięwzięć prześlemy na życzenie. Dyskusja nad tymi działaniami odbywała się publicznie na naszej stronie internetowej www.blogmedia24.pl. Mimo formalnie krótkiego istnienia Stowarzyszenia aktywność nasza jest zauważalna w stopniu istotnym. ------ Tekst wydzielony kreskami to propozycja uzupełnienia. Urzędnicy lubią sprawdzalne konkrety, bo to podkładka.
avatar użytkownika Maryla

14. Barres

Dziekuję, uzupełniam.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

15. taka treśc wysyłam, ostatnie spojrzenie prosze

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl                                   Olsztyn,18 czerwca 2009 roku

Rzędziana 32
11-041 Olsztyn
                                                                    
 Ministerstwo Pracy i Polityki  Społecznej

Departament Pożytku Publicznego

ul. Nowogrodzka 1/3/5
00-513 Warszawa





Dot: Odwołanie od decyzji dofinansowania w ramach Krajowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2009 r.



W związku z ogłoszoną na stronach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej listą
ocenionych formalnie pozytywnie i merytorycznie pozytywnie wraz z informacją o uzyskaniu dofinansowania w ramach Krajowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2009 r. , na której wniosek Stowarzyszenia został umieszczony w gronie
odrzuconych pod względem merytorycznym w kategoriach:

Priorytet I. Aktywni, świadomi obywatele, aktywne wspólnoty lokalne (obszar 2)
na miejscu 2 (czyli o prawie najwyższej punktacji)

zwracamy się z uprzejma prośba ponowne rozpatrzenie naszego wniosku. Uwzględniając poniższe informacje:



Nasze Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w KRS w styczniu 2009 roku, faktycznie zaś założyciele portalu społecznościowego Blogmedia24.pl i użytkownicy skupieni wokół tej inicjatywy społecznej podejmowali obywatelskie interwencje już  w 2008 roku. (działalności dla dobra społeczeństwa - dbanie o pamięć historyczną , wywiady z czołowymi politykami)

Nie znamy zasad i kryterium ocen, które spowodowały, ze nasz wniosek nie znalazł się wśród tych, które uzyskały dofinansowanie, stąd nasza prośba o podanie powodów, dla których został odrzucony .

Jako świadomi obywatele, specjaliści z różnych dziedzin, podjęliśmy szereg interwencji i
inicjatyw obywatelskich. Z wszystkimi można zapoznać się na naszym portalu.

Oto kilka przykładów:
- ujawnienie i podjęcie działań prawnych (w trybie art. 304 $1 KPK) w związku z uzasadnionymi podejrzeniami co do systemowych naruszeń prawa w działaniu organów wyborczych w wyborach do Sejmu i Senatu RP w roku 2007,

- aktywne wystąpienie do PISF w związku z wnioskiem autorów o dofinansowanie filmu "Tajemnice Westerplatte", na kanwie tych działań pojawiły się wątpliwości odnośnie przestrzegania prawa w PISF, o czym poinformowaliśmy w trybie art. 304 $1 KPK organa Państwa merytorycznie właściwe.



Omówienie wspomnianych działań prześlemy na życzenie. Dyskusja nad tymi działaniami odbywała się publicznie na naszej stronie internetowej www.blogmedia24.pl.

Mimo formalnie krótkiego istnienia Stowarzyszenia aktywność nasza jest zauważalna w stopniu istotnym.

Nie zwracano się do nas o uzupełnienie wniosku , ani  nie żądano żadnych wyjaśnień i uzupełnień ze strony Ministerstwa.

Brak środków finansowych nie zatrzyma naszej aktywności, utrudni ją natomiast, co nie służy dobrze rozwojowi demokracji i zaangażowania innych fachowców w naszą pracę obywatelską. Społeczna inicjatywa, jaką jest nasza dotychczasowa, zrobiona przez amatora , strona internetowa,  nie zapewnia komfortu prowadzenia merytorycznej dyskusji i zgłębiania problemów nurtujących nasze społeczeństwo.

Szczególnie obecnie, w czasie , kiedy Polska znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i gospodarczej, cenne stają takie inicjatywy społeczne, skupiające fachowców w różnych dziedzinach, mogący wypracować w swoim gronie , opiniować i tworzyć sposoby na wyjście
z kryzysu zarówno na szczeblu lokalnym, jak krajowym.

Nie znamy kryteriów, jakimi kierowali się specjaliści Departamentu Pożytku Publicznego
opiniując i wydając decyzje o przyznaniu środków, trudno nam zatem ocenić, zapoznając się z listą projektów, które znalazły się na liście zakwalifikowanych do uzyskania dofinansowania, dlaczego nasz wniosek został odrzucony.

W związku z powyższym odwołujemy się od decyzji o odrzuceniu naszego wniosku.

Prosimy o podanie powodów, dla których nasz wniosek został oceniony "negatywnie" merytorycznie, ze nie zakwalifikował się do dofinansowania. Prosimy o pisemne uzasadnienie odrzucenie naszego wniosku.


Z poważaniem

Prezes Zarządu

Elżbieta Szmidt
 

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika hrabia Pim de Pim

16. >> Barres

Nie wydaje mi się, aby sprawa podnoszenia prawnej ułomności wyborów z 2007 roku pomogła w pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Raczej odwrotnie. Urzędnicy nie są od tego aby rozważać takie kwestie. Jest im to z gruntu rzeczy obce. Wolą przyznać 100 000 zł na poprawę bytu bezpańskich kotów w Warszawie (taki wniosek zaopiniowano pozytywnie). To dopiero jest działalność obywatelska! Pozdrawiam -

hrabia Pim de Pim

avatar użytkownika Barres

17. Hrabio Pim Pim!

W swym podejściu masz rację. Tego po biurokratach można się spodziewać. Jednak ja bym się na miejscu urzędnika zastanowił. Pomyślałbym tak: - A co będzie, jak im odmówię? Pewnie zaczną się rozpisywać, że jeden urzędas chroni drugiego, utrudniając życie tym wścibskim z BM24. Wtedy i mnie się do d... dobiorą. A jak im dam, to przynajmniej ja będę miał spokój. Nawiasem mówiąc, można potem - po ew. odmowie - podjąć i taki wątek o nazwie "Antyobywatelskie fobie biurokracji". Pozdrawiam! PS. Podobno jedną z ważnych cech biurokracji jest silnie rozwinięty instynkt samozachowawczy.
avatar użytkownika Maryla

18. pod rozwagę - czy wchodzimy w ten projekt?

Nabór kandydatów na członków Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2009-2013
2009.06.10
 

  Ogłoszenie o otwarciu procedury wyłaniania kandydatów na członków Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2009-2013

Minister Pracy i Polityki Społecznej zgodnie z zarządzeniem z dnia 3 czerwca 2009 r. w sprawie Zespołu - Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2009-2013 (KM PO FIO) (POBIERZ >>>) ogłasza informację o przystąpieniu do procedury wyłaniania kandydatów na członków KM PO FIO reprezentujących stronę pozarządową.

Minister Pracy i Polityki Społecznej zaprasza do zgłaszania kandydatów:

1.      organizacje pozarządowe,

2.      osoby prawne i jednostki organizacyjne kościołów i związków wyznaniowych prowadzące działalność pożytku publicznego.

Zgłoszenie powinno zawierać:

a)      wypełniony formularz zgłoszeniowy (POBIERZ >>> )

b)      załączniki:

-         CV kandydata wraz z oświadczeniem kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wyłonienia kandydatów na członków KM PO FIO,

-         wypis z Krajowego Rejestru Sądowego lub rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych, zgodny ze stanem faktycznym,

-         kserokopię statutu lub innego dokumentu potwierdzającego rodzaj i zakres działania organizacji,

-         ewentualne rekomendacje osób, instytucji oraz innych organizacji pozarządowych w związku z kandydowaniem do KM PO FIO.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami w formie papierowej należy przesłać na adres: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Departament Pożytku Publicznego, ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa, z dopiskiem „Komitet Monitorujący PO FIO - nabór". Ponadto, formularz zgłoszeniowy oraz CV kandydata należy przesłać drogą elektroniczną na adres: aleksandra.rybinska@mpips.gov.pl, w temacie e-maila wpisując: „Komitet Monitorujący PO FIO - nabór".

Ostateczny termin zgłaszania kandydatów upływa z dniem 3 lipca 2009 r. (decyduje data stempla pocztowego). Zgłoszenia złożone po terminie pozostaną bez rozpatrzenia.

Nabór dotyczy łącznie 6 członków KM PO FIO reprezentujących na forum Komitetu organizacje pozarządowe oraz podmioty kościelne i związki wyznaniowe prowadzące działalność pożytku publicznego. Przed powołaniem KM PO FIO, Rada Działalności Pożytku  Publicznego, wyrazi opinię o zgłoszonych kandydatach. Ogłoszenie o wynikach naboru członków KM PO FIO zostanie zamieszczone na stronie: http://www.pozytek.gov.pl/.

Dodatkowe informacje:

Formularz zgłoszeniowy, treść zarządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 3 czerwca 2009 r. w sprawie Zespołu - Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2009-2013, tekst Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2009-2013 dostępne są na stronie internetowej: http://www.pozytek.gov.pl/ w zakładce FIO/PO FIO 2009-2013.

Wszelkich informacji dotyczących naboru kandydatów na członków Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2009-2013 udziela Pani Aleksandra Rybińska: tel. (022) 661-14-20, e-mail: aleksandra.rybinska@mpips.gov.pl.

Dokumenty do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy na członka Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2009-2013  (POBIERZ >>>)

Zarządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 3 czerwca 2009 r. w sprawie Zespołu - Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2009-2013  (POBIERZ >>>)

Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2009-2013 (rozdział Monitorowanie, Komitet Monitorujący str. 59)  (POBIERZ >>>)

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Barres

19. Pani Marylo!

Jestem przekonany, że warto i należy. Uzasadniać nie trzeba. Nie można wykluczyć, że w założeniu biurokratów ma to być ozdobna paprotka, ale nie musi im się taki zamiar udać... Pozdrawiam!
avatar użytkownika Aspiryna

20. Pani Marylko!

Przychylam się do zdania pana Barresa. Jeśli tylko Stowarzyszenie ma takie możliwości"kadrowe" - to jak najbardziej! Pozdrawiam!
Tabletką w Imperium Zła
avatar użytkownika Maryla

21. kandydaci na członków Komitetu Monitorującego Program Operacyjn

jezeli ktos chce sie zgłosić do tego projektu - zapraszam. Prosze zapoznac sie z wymogami formalnymi w regulaminie PO FIO wyżej.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika MoherowyFighter

22. Pani Marylo,

poza czepianiem się finansowego państwowego "cycka" zacząłbym się energicznie i z ikrą rozglądać za jakimiś Dobrymi i Bogatymi Wujkami lub Ciotkami, którzy mogliby się szarpnąć i wysupłać nieco dutków na Wasze projekty. Dlaczego? Ano, jako były pracownik administracji rządowej wiedziałbym co zrobić, jak uzasadnić oraz jak sfabrykować przesłanki do odmowy przyznania antyestabliszmentowemu środowisku jakiegokolwiek grantu.

Ma się rozumieć, że dalej powinniście pisać odwołania, zażalenia, skargi, protesty itp itp., lecz tak naprawdę to wcale nie zdziwiłbym się gdyby miało być tak, że one wszystkie lądują na samym dnie najniższej szuflady urzędnika, którego zadaniem jest postępować zgodnie z procedurą (by nic jemu nie można było zarzucić) oraz "po linii i na bazie". Proste. "Nie kochają naszej władzy a w dodatku są za mało euroentuzjastyczni, to takiego wała, złamanego grosza nie zobaczą. A zrobi się to tak, by nie mogli się do nas przyczepić. Przecież jest art. 80 KPA mówiący o tym, że Organ administracji publicznej ocenia na podstawie całokształtu materiału dowodowego, czy dana okoliczność została udowodniona. He, te mohery, to pewnie jeszcze nie wiedzą, że to się po naszemu nazywa zasada swobodnej oceny dowodów. A jak będzie trzeba swodobnie ocenić po linii i na bazie, to się im w postępowaniu odwoławczym pokaże ekspertyzę prawną, która ich prostesty wysadzi w powietrze. W końcu ma się w tym praktykę."

avatar użytkownika Maryla

23. MoherowyFighter

Witam, wcale mnie ta decyzja nie zdziwiła za mocno. Nie jest tak, aby taka społeczność, co chce władzy patrzec na ręce, była mile widziana. Co nie oznacza, ze mamy dac sie zepchnąc do katakumb. Dobrego i hojnego Wujka lub Ciocię, a nawet całą kolekcję takich dobroczyńców chetnie powitamy i uhonorujemy, ale gdzie ich szukać? Na razie musimy walczyć o to, co nam sie w demokracji nalezy i - liczyc na siebie ! Pozdrawiam

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika jlv2

24. @Maryla

Gdzie szukać dobrych Wujków i Cioć? Na tym portalu. Założę się, że nikt nie walnie milion złotych na BM24, nie dlatego, że nie chce, ale dlatego, że nie ma. Nie jest przypadkiem, że państwo najbardziej okrada biednych. Co prawda, od jednego wiele się nie ukradnie, ale za to jest ich dużo. A jak poucza polskie przysłowie: grosz do grosza, i zbierze się kokosza. Zalatany różnymi rzeczami, świeżo po chorobie, już mnie zdążyli na delegację wysłać i parę innych drobiazgów, zaniedbałem. Mea culpa, mea culpa, mea oczień bolszaja culpa. Ale błąd już naprawiłem i wydałem rozkaz systemowi, by 27 danego miesiąca bezwzględnie przelewał (nie zawracając mi tym czterech liter) 20 zł na konto BM24. To nie dużo. Ale niech tak zrobi każdy bloger. To już będą spore pieniądze.
jlv2
avatar użytkownika Maryla

25. To nie dużo. Ale niech tak zrobi każdy bloger.

Witam, tez uważam, ze nie ma co czekać na "dobrego wujka" . To, ze nie mamy duzo pieniędzy, nie oznacza, że nie możemy wspierając się wspólnie małymi kwotami, nazbierać wystarczająco dużo. Ta metoda sie sprawdza, juz mamy "nazbierane" na koncie pieniądze na zlecenie nowego portalu, czekaliśmy na rozstrzygnięcie FIO, choć dużo nadziei na tę dotacje nie było. Nie jest to majatek, za te sumę nie zamówimy portalu u profesjonalnej firmy, ale wystarczy na nowy projekt i zapłacenie za domenę i hosting. Pozdrawiam

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika jlv2

26. @Maryla

Gdyby BM24 promował związki partnerskie pedałów i lesb, najlepiej z adopcją dzieci, a do tego twierdził, że Polacy to antysemici z definicji, to byście tam nie wiedzieli, co z tą forsą zrobić. A tak, to tzw. ch*jnia. Ale długofalowo przegrają (co mnie cieszy). Bo póki będzie mnie stać, to wspomogę (też mogę stracić pracę), ale oni są uzależnieni od koryta. I jak się zaczną (a już się zaczęły) problemy, komu dać, to rozwiązanie jest jedno: ch*j z Biedroniem, Niemcem, Senyszyn. Ważne, by dla nas było (urzędasów). Najbardziej boli własna d*pa. A o tym eoropojeby niedługo się przekonają. Szybciej im zakręcą kranik, jak sobie, he, he, ;-)
jlv2
avatar użytkownika MoherowyFighter

27. Pani Marylo,

Cóż, jeśli państwowy "cycek" finansowy jest dla "dobrze uczesanych", zaś w Polsce Dobrych i Bogatych Wujków i Ciotek albo deficyt albo są z innej "parafii", to może trzeba by ich poszukać gdzieś za granicą. W Polonii dajmy na to. Ilu jest takich bogatych Polaków (bądź osób polskiego pochodzenia), którzy mogli by wesprzeć finansowo takie lub tym podbne projekty? Moze trzeba zapukać do tamtych drzwi? Ustawa z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach. Art. 33. 1. Majątek stowarzyszenia powstaje ze składek członkowskich, darowizn, spadków, zapisów, dochodów z własnej działalności, dochodów z majątku stowarzyszenia oraz z ofiarności publicznej. 2. Stowarzyszenie, z zachowaniem obowiązujących przepisów, może przyjmować darowizny, spadki i zapisy oraz korzystać z ofiarności publicznej.
avatar użytkownika Maryla

28. MoherowyFighter

pukac bedziemy wszedzie, ale nie zapominajmy, ze Polonia od dziesięcioleci sle nam tu "zielone". Teraz pomagają w miare mozliwości, Polonii ze wschodu, która została porzucona przez Ojczyznę teraz bardziej, niz kiedykolwiek. Ostatnio - próby zamknięcie szkół polskich w Grecji i Brukseli. Grecja sie wybroniła, nie ma info o Brukseli. Co mówic o Polakach z Kazchstanu, Białorusi,Rosji i kto jeszcze wie, gdzie pozostawionych na pastwe losu? Jak bysmy wymyslili jakis biznes, w który warto zainwestować - tu widzę szybsza ścieżkę do zrozumienia. Bardziej od nas pomocy potrzebuja ci, o których nikt nie pamięta i nie chce pamietać. Ale oczywiście - czekamy z chlebem i solą na tych, którzy by nas mogli i chcieli wesprzeć finansowo w naszych działaniach statutowych. Pozdrawiam

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika MoherowyFighter

29. Pani Marylo,

to wymyślić coś, co Polonii (gł. zachodniej) załatwiałoby jakieś jej problemy (np. tutaj w kraju). I jej to zaproponować. I może byłaby ona bardziej skłonna wspierać to, na czym Wam zależy.
avatar użytkownika Maryla

30. MoherowyFighter

dobry trop ;) Nie ma nic za darmo, ani na piękne oczy. Myślmy więc , co możemy zaproponować, a potem szukajmy tego, kto będzie tym zainteresowany.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika MoherowyFighter

31. Pani Marylo,

to może takie joint venture? Pamięta Pani dyskusję o tym, co miało się znaleźć na nowym portalu BM24.pl? Jak nie, to przypomnę. Otóż, miała to być - zgodnie z Pani postulatem - wydzielona przestrzeń na serwis polonijny. Można by więc teraz na belce wydzielić miejsce (i przestrzeń na serwerze) "do i od Polonii", które adresowane byłoby właśnie do środowisk polonijnych. Z początku, jako że te są lepiej skomupteryzowane, konieczne byłoby "targetowanie" tego do Polonii zachodniej, zaś później wraz z rozwojem rozszerzać to na Polonię wschodnią.

W przestrzeni "do i od Polonii" trzebaby zaadresować wprost pytanie do Polonii zachodniej o to, jakie to jej potrzeby widziałaby ona do realizacji poprzez taki "instrument" jak inicjatywa Stowarzyszenia. Co wydaje się jej za konieczne do załatwiania, realizowania itp. Tym czymś, jak mogę pospekulować, mogłoby być to, że np. Stowarzyszenie (bądź tutejsi Uzytkownicy/blogosfera) mogłoby (mogliby) tutaj na miejscu/lokalnie pomagać Polonii z załatwianiu jakichś spraw, promować dokonania Polonusów za granicą, w jej imieniu wywierać naciski na krajowe władze w sprawach dla Polonii żywotnych itp. itd. Jak się ktoś z Polonii np. odezwie, że, powiedzmy, szuka swoich przodków/kuzynów itp., to jemu w tym pomóc. Jak np. ktoś z Polonii oczekuje merytorycznego wsparcia podczas załatwiania jakichś jego spraw tutaj w Polsce, to jego w tym wspomóc. Nie wiem co jeszcze - to musiałoby się okazać "w praniu".

O np. możnaby na początek dawać jakieś linki/odniesienia do prasy polonijnej, do jakichś polonijnych biuletynów itp. itd.

Z drugiej zaś strony należałoby zawrzeć, z bogatymi środowiskami polonijnymi, swego rodzaju "umowę dżentelmeńską", na mocy której one objęłyby np. takie stowarzyszenie jak BM24 (i jego portal) swego rodzaju "mecenatem".

No tego i owego dałoby się przecież wykoncypować sporo.

avatar użytkownika Maryla

32. No tego i owego dałoby się przecież wykoncypować sporo.

;)) MoherowyFighter tez tak myślę, ze dałoby się,musimy tylko sie ruszyć, zacząć mysleć i docierać z naszym "myśleniem" tam, gdzie znajdzie zainteresowanie.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika MoherowyFighter

33. Ależ przecież ma to Pani u siebie.

www.kworum.com.pl/

www.polonia.org/

Brać całymi garściami. Może poprzez te linki dałoby się znaleźć jakiego Dobrego Bogatego Wujka bądź Dobrą Bogatą Ciocię, którzy szarpnęliby się stosowną kwotą $, £, €, ¥...

Tutaj np nawiązać kontakty z polonijnymi mediami, a te może jakoś skojarzą BM24.pl z jakimś "mecenasem". Co to Polonusów bądź ludzi z polskim pochodzeniem robiących w świecie biznesy i rozwijających się jest mało? Dobrze przygotować ofertę, tj. dobrze ją przemyśleć, i zacząć robić akwizycję.

Tutejszy rządowy "cycek" finansowy nie będzie zbyt skory do finansowania czegoś takiego jak BM24. Krajowe układy i układziki z takiej lub innej "parafii" też mogą na to nie chcieć pójść. Bo to ryzyko, nie tylko finansowo-ekonomiczne. Na Kościół też myślę nie ma za bardzo co liczyć. Mali i średni przedsiebiorcy samy cienko przędą, a jeszcze będą się bali, że jak wysupłają jakieś kwoty na takie coś jak BM24, to od razu zaczną mieć jakieś kłopoty. Więc pozostaje zagranica.

Aha, i jeszcze jedno. Jak do ten pory nie ma nakazu finansowania działalności via rządowy "cycek" finansowy (tj. centralną kasę unijną), w obec czego można jeszcze szukać pieniędzy na całym świecie i nie ograniczać się wyłącznie do polskiego grajdołka. Jak tuskoza wprowadzi nakaz finansowania się via centralną kasę unijną, to dopiero wtedy mogą zacząć się problemy.