Rząd międzynarodowej finansjery dla pokolenia Koko zamiast suwerenności.

avatar użytkownika Maryla

Na szczycie 17 państw eurolandu w Brukseli uzgodniono pracę nad "czterema filarami" zacieśniania współpracy w ramach unii monetarnej, gospodarczej i politycznej.

Te cztery filary to: unia bankowa (czyli reforma europejskiego systemu bankowego); unia fiskalna (zdecydowane wzmocnienie kontroli nad budżetami narodowymi państw euro, z czym wiązałoby się przekazanie wielu narodowych kompetencji na poziom eurolandu); wzmocnienie koordynacji polityk budżetowych jak np. polityka podatkowa czy przepływ pracowników; zapewnienie demokratycznej legitymacji całemu procesowi, czyli zmiana traktatu.

Szczegóły tego porozumienia zostaną zawarte w kolejnym raporcie Hermana Van Rompuya we współpracy szefów KE, eurogrupy i EBC. Mają przygotować go do października. "Sprawdzą, co da się zrobić w ramach obecnych traktatów, a jakie środki wymagają zmian traktatowych"

Budowa unii bankowej, jak zaproponował Van Rompuy i jak chcą Niemcy, ma zacząć się od silnego wspólnego nadzoru bankowego nad  bankami. Van Rompuy i Barroso chcą, by unia bankowa obejmowała wszystkich 27 członków UE, ze względu na zachowanie jedności wewnętrznego rynku usług finansowych. Szef europarlamentu Martin Schulz wezwał by wszystkie reformy w UE, odbywały się w gronie 27 państw. "Rozłam w Unii Europejskiej kryje w sobie zagrożenie powrotu Europy do stanu, w którym kontynent był rozbity i skłócony."

Unia bankowa będzie miała formułę "euro plus" i nie przystąpią do niej Wielka Brytania i Czechy, które nie zrezygnowały z własnej suwerenności na rzecz międzynarodowego kapitału. Rewolucyjną zmianą jest przeniesienie uprawnień nadzoru bankowego z poziomu krajowego na poziom strefy euro . Umożliwi bezpośrednią rekapitalizację banków bez żadnego wpływu rządów państw, w których znajdują się banki, kosztem podatków obywateli tych państw.

Najpierw więc Federalna Unia-Spółka posiądzie we władanie słabsze państwa, a potem tę Unię posiądą najsilniejsi gracze i tym samym poprzez zapośredniczenie przejmą kontrolę także nad pozostałymi państwami członkowskimi.

Pakt fiskalny został podpisany w marcu 2012 r. z inicjatywy niemieckiej kanclerz Angeli Merkel przez 25 z 27 krajów UE. Ustala on reguły dyscyplinowania budżetów narodowych, by w przyszłości zapobiec nowemu kryzysowi zadłużenia w strefie euro. Europejski Mechanizm Stabilizacyjny o wartości 500 mld euro miał być przeznaczony na wsparcie państw strefy wspólnej waluty, które popadną w kryzys zadłużenia. szczycie Przywódcy 17 państw eurolandu uzgodnili jednak, że środki funduszu będą mogły być wykorzystywane na bezpośrednią rekapitalizację banków, a także wykup obligacji państw, których stabilność finansowa będzie zagrożona wskutek wysokiej rentowności ich obligacji.  Decyzja w sprawie tzw. unii bankowej zapadła za plecami  "10" Polaków, Szwedów, Duńczyków, Czechów, Węgrów i innych nacji,  podstawowe pytanie brzmi jak ona będzie implementowana.   

"Dotychczas do państw członkowskich prawie zawsze należy ostatnie słowo. To nie może tak zostać. W ważnych dziedzinach polityki musimy przenieść więcej kompetencji do Brukseli" - powiedział minister. Schaeuble chce m.in., by Komisja Europejska stała się prawdziwym rządem. Schaeuble uważa, że dalsza polityczna integracja państw członkowskich UE jest niezbędna.

Stara Unia z brakiem jednoznacznej dominacji któregokolwiek z jej członków odejdzie w zapomnienie na rzecz systemu z permanentną dominacją Niemiec. Europa będzie przypominała niemieckie imperium z Niemcami w centrum i peryferiami, które na stałe będą pogrążone w depresji."- George Soros    

Wyniki badania przeprowadzonego niedawno przez Pew Research Center w ośmiu krajach Unii pokazują, że w każdym z nich większość obywateli sprzeciwia się utracie kontroli nad budżetem na rzecz urzędników europejskich.

W bankrutującej Unii Europejskiej Niemcy sięgają po przywództwo polityczne. Nowy hegemon bezwzględnie wykorzystuje trudną sytuację Grecji, Hiszpanii i Włoch i narzuca neokolonialne rozwiązania suwerennym państwom. Wszystkie wskaźniki mówią, że beneficjentem obecnego potężnego kryzysu strefy euro jest gospodarka niemiecka. Osłabienie wspólnej waluty poprawiło konkurencyjność niemieckich towarów, np. eksport niemiecki poza UE wzrósł od 2009 r. o 42 proc., osiągając ponad 420 mld euro. Od 2004 r. nadwyżka bilansu płatniczego Niemiec przekracza co roku 100 mld euro. Wszystko zmierza w kierunku powstania scentralizowanego molocha europejskiego pod egidą Niemiec, pod wielokrotnie eksponowanym przez kanclerz Merkel hasłem: "Więcej Europy, nie mniej Europy" - diagnozuje dr Cezary Mech.

W wyłaniającej się nowej konstrukcji politycznej Starego Kontynentu niemieckie państwo staje się suzerenem, wasalizującym za pomocą instrumentów ekonomicznych kolejne europejskie stolice.

Bankrutujący Cypr przejmuje w niedzielę po Danii rotacyjną prezydencję w UE.

rzecznik cypryjskiej prezydencji Nikos Christodulides podkreślił, że "są pieniądze na prezydencję": to około 61 mln euro. Budżet zeszłorocznej prezydencji polskiej wyniósł 430 mln złotych (ok.115 mln euro), zaś kończącej się duńskiej - około 50 mln euro. Osiągnięcie prezydencji duńskiej to  przegłosowanie możliwości przywracania kontroli granicznych Schengen, osłabiające rolę PE i Komisji Europejskiej w procesie kontroli.

Budżet UE bez przełomu; celem kompromis do końca roku
bez przełomu zakończyła się debata przywódców państw UE na szczycie w Brukseli ws. nowego budżetu UE na lata 2014-20.

Unia utopi w ratowaniu bankrutów 1,36 biliona euro.

Dotychczas na ratowanie banków Grecji, Irlandii, Portugalii i Hiszpanii  w latach 2010-2012 kraje UE oraz Międzynarodowy Fundusz Walutowy przeznaczyły  około 860 mld euro. Ratowanie banków Hiszpanii, Włoch i Cypru to kolejne 900 mld euro.

Komunikat NBP

Zadłużenie zagraniczne Polski ogółem w I kwartale 2012 roku wynosi 262 mld 656 mln euro. NBP podał , że zadłużenie sektora pozarządowego i pozabankowego w I kwartale 2012 r. wyniosło 110 mld 122 mln euro, zadłużenie sektora bankowego 50 mld 183 mln euro. zadłużenie rządu i samorządu  97 mld 307 mln euro.

Po przejęciu współodpowiedzialności za dług wszystkich państw eurolandu poprzez utworzenie Euroobligacji, każdy Polak zostanie zobowiązany do spłaty 1,36 biliona EURO. Cieszycie się ?
 

Finansowanie 'Wiosny Arabskiej" czyli przekazywanie władzy fundamentalistom muzułmańskim.

Ustawa z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie zakresu obowiązywania Umowy o utworzeniu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, podpisana przez Komorowskiego 26.06.2012.

Zmiany zakresu obowiązywania Umowy o utworzeniu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju pozwalają na geograficzne rozszerzenie regionu operacji Banku o kraje Południowego i Wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego oraz jak najszybsze rozpoczęcie operacji na nowych obszarach. Zmiana ta ma na celu umożliwienie operacji Banku w krajach Południowego i Wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego.
Druga zmiana dotyczy wprowadzenia do art. 18 Umowy poprawki przyjętej w uchwale nr 138 Rady Gubernatorów, a jej celem jest umożliwienie wykorzystania Funduszy Specjalnych w krajach odbiorcach i w potencjalnych krajach odbiorcach.

Kraje Unii Europejskiej zgodziły się na utworzenie funduszu dla" prodemokratycznych "celów, które jest niczym innym jak  funduszem do zmiany reżimu na rządy fundamentalistów islamskich w krajach jak Egipt, Tunezja, Libia, Syria a docelowo Iran.

Głównym architektem tego funduszu dla zmiany reżimu jest Radosław Sikorski, polski minister spraw zagranicznych, który powiedział dziennikarzom w Luksemburgu, że ta nowa instytucja "przeprowadzi szybką i skuteczną pomoc" do narodów ościennych UE.

Kolejne kraje zmieniaja rządy wg jednego scenariusza. Zgłasza się jakaś grupa rebeliantów ogłaszająca chęć obalenia rezimu, ta grupa dostaje wsparcie finansowe i wojskowe ze strony USA, UE i NATO, rząd jest obalany, a w to miejsce w "demokratycznych wyborach" obsadzani są fundamentaliści islamscy.

Ta "demokratyczna pomoc" ma  być finansowana przez kraje członkowskie Unii Europejskiej , jak również Komisję Europejską. Wszystkie te kraje, w tym Polska, są same w rozpaczliwej sytuacji finansowej, zadłużone na 1,36 biliona euro.

"Zagwarantowanie warunków suwerenności narodowej jest dzisiaj pierwszym i najważniejszym celem Polski. Państwo nie może oddawać swoich prerogatyw organizacji międzynarodowej, która jest zdominowana przez Niemcy, stanowiące jeszcze niedawno realne zagrożenie. (...) Suwerennośc narodowa zależy w dużej mierze od zdolności do jej obrony. (...) Na razie jednak Polska opiera gwarancje swojej niepodległości na przypuszczeniach."

George Friedman Part 7: Poland | STRATFOR

Obecny obóz władzy w Polsce i sekundujące mu media będą się starały uczynić z Euro 2012 „mit założycielski" ich Rzeczypospolitej i wykreować pokolenie Koko .

Pokolenie JPII było „inkluzywne i intelektualne" – zapraszało do dialogu, pokolenie Koko jest totalitarnie uśmiechnięte jak Joker z komiksu o Batmanie.

Pokolenie  JPII miało swoje fundamenty nie tylko odnoszące się do narodowych tragedii, ale także do postaci bł. Jana Pawła II. Tworzyło w ten sposób pozytywne wzorce dla Polski, która nie jest fajna, tylko wielka.

Pokolenie Koko jest produktem zapaści polskiej szkoły i kultury oraz infantylizacji życia publicznego. Jeśli nie zaczniemy naprawiać fundamentów polskiego państwa, to pokolenie Koko przejmie kiedyś nad nami realną kontrolę jak Edek w „Tangu". - Krzysztof Szczerski.

 

Etykietowanie:

32 komentarzy

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

4. @Maryla

a w tym czasie Największa Partia Opozycyjna (o PiSie mowa), wpiernicza się w nawalankę o "in vitro" - bo to jest wg nich akurat teraz dla Polski najważniejsze.
Ale nic to - mogli rozpętać, pardon - rozpierduchę, o zakaz noszenia przez kobiety stringów.

Ewaryst Fedorowicz

avatar użytkownika Maryla

5. Ewaryst Fedorowicz

widze to samo, a w to miejsce wchodzi Marek Jurek z Marianem Piłką (!) i apeluja do Tuska - nie podpisuj paktu fiskalnego.
Nawet nie wiedza, że ustawa jest juz podpisana przez Komorowskiego!

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Krzysztofjaw

6. @Maryla

Witam serdecznie

Smutno się trochę robi. Najważniejsze dla Polski i naszej przyszłości decyzje zapadają przy milczącej zgodzie większości. Niestety PiS - takie odnoszę wrażenie - sam czuje się zagubiony i nie eksponuje najistotniejszych dziś kwestii. Przecież "wszystkie te unie", te reformy prowadzą de facto do utraty suwerenności przez wszystkie państwa UE na rzecz scentralizowanej władzy unijnych urzędasów kierowanych przez Niemcy.

Wielu polityków i ekonomistów wskazywało, że największym beneficjentem tego tworu jakim jest UE, będą Niemcy i tak naprawdę to jest ich pomysł... Nie udało im się zbrojnie (I i II WŚ), to teraz tworzą sobie "przestrzeń życiową" orężem ubezwłasnowolnienia ekonomicznego krajów europejskich. Takie rozwiązanie jest też pożądane przez międzynarodową finansjerę skupioną wokół idei NWO a w stosunku do Polski realizującej "mityczną" ideę tzw. Judeopolonii.

Niemiecka UE z jednej strony i Rosja z jej mocarstwowymi zapędami z drugiej strony to może oznaczać ostateczny rozbiór Polski z wykorzystaniem dzisiejszych województw jako ponadpaństwowych jednostek samorządowych. Nie jest przypadkowym, iż do teraz wielu Niemców uważa np. Wrocław, Szczecin, Opole czy Gdańsk i Toruń jako swoje miasta. Duża część z nich uważa też, że kiedyś i tak będą niemieckie.

Zazdroszczę przede wszystkim Czechom (UK to "insza inszość")...

Mam tylko nadzieję, że te utopijne "unie" reformujące trupa/UE tylko przyspieszą agonię tej ostatniej...

Pozdrawiam

Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

avatar użytkownika Maryla

7. @Krzysztofie

mam nadzieję także, że ten bankrut się wywali, zanim przyjmą te decyzje w październiku 2012.

Ale juz liczylismy dwa razy na Irlandię .... dzisiaj media sie ciesza, jaka ta Irlandia radosna i kolorowa i jak pieknie umie przegrywać w piłkę....

Pozostaje nam to, co nas ratowało przez wieki. Wiara i modlitwa.

Do października troche czasu, we wrześniu zacznie sie ruch nie tylko w Polsce.

Pozdrawiam serdecznie

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

8. Od unii bankowej trzymają się

Od unii bankowej trzymają się z dala już Brytyjczycy. Nie tylko nie mają zamiaru płacić za cudze błędy, ale nie chcą też, by europejski nadzór wchodził do ich londyńskiego City – by Bruksela i Frankfurt dyktowały reguły na brytyjskim podwórku. My też powinniśmy się trzymać naszych zasad – w końcu dotychczas w Polsce żaden bank nie upadł.

http://www.ekonomia24.pl/artykul/775555,906015-Kurasz--Trzymajmy-sie-z-d...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Goethe

9. ...bank nie upadł...

...tylko dla tego, że nasze prawo nie pozwalało na bezpośredni transfer środków. Teraz to się zmieni. Banki nie należą od dawna do nas.
Trupa unii nic nie ożywi, ONI o tym wiedzą doskonale. Będzie zamiast IVRP - IV Rzesza...
Pozdrawiam, choć smutno.-(

Goethe..."Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest...",JVG

avatar użytkownika Maryla

10. @Goethe

i tak, pomimo nadzoru bankowego, banki córki wyprowadziły z Polski ok, 15 mld złotych.

Jak "nadzór" przejmą właściciele banków, to kto ich powstrzyma od transferu kasy polskich przedsiębiorstw i ciułaczy?

2008-11-25

Grupa Lotos wystąpi przeciwko UniCredit na drogę sądową, a KNF
zbada, czy nie doszło w poniedziałek do manipulacji kursem akcji.
Analitycy UniCredit uznali, że akcje gdańskiej firmy są bezwartościowe,
ponieważ chyli się ona ku upadkowi.

- Widzimy ponad
50-proc. prawdopodobieństwo, że Lotos może nie przetrwać w obecnej
strukturze, a w takiej sytuacji posiadacze akcji mogą stracić większość
lub całość swoich pieniędzy - głosi raport.


http://www.polskatimes.pl/artykul/63029,atak-na-gdanski-lotos,id,t.html


www.polskatimes.pl/.../443277,jan-krzysztof-bielecki-najsilniejszy-filar- przyszlego-rzadu,id,t.html

2012-01-14


Obniżka wiarygodności kredytowej niektórych państw strefy euro przez
agencję S&P nie zwiększa ryzyka upadku któregoś z banków eurolandu,
ale uzależni je w jeszcze większym stopniu od Europejskiego Banku
Centralnego (EBC) - uznał komentator BBC Robert Peston.
Przypadek włoskiego Unicreditu, którego akcje ostro straciły na
wartości, gdy zasygnalizował zamiar rekapitalizowania się na drodze
emisji nowych akcji na sumę 7,5 mld euro sugeruje, że "zgromadzenie
dodatkowego kapitału obrotowego na rynku komercyjnego kredytu dla
większości banków strefy euro stało się praktycznie niemożliwe" -
wskazał Peston.
http://www.polskatimes.pl/artykul/493944,ekspert-obnizka-ratingu-uzalezn...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Goethe

11. @ Maryla

To z Lotosem mi umknęło, to już będzie czwarta próba przejęcia. Tym razem może być skuteczna i to kosztem rodzimych inwestorów. Ciekawe czy znowu "ruskie" za tym stoją...czy kto inny dogadał się z Tuskolandem...

Goethe..."Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest...",JVG

avatar użytkownika Goethe

12. ejjjj...

ale czy dobrze widzę. To odgrzewane kotlety... z 2008 roku.
A już myślałem, że przeoczyłem tak istotną informację...
Troszku manipulujemy...? -))

Goethe..."Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest...",JVG

avatar użytkownika Maryla

13. @Goethe

data jest wytłuszczona, chodziło mi o pokazanie roli, jaką Unicredit, własciciel PBO SA - banku z bykiem pełni w Polsce.
Ostatnio była info o jakimś tajnym zleceniu za dużą kasę Tuska dla pracowników tegoż banku.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Goethe

14. Z tym bankiem...

jest więcej niesamowitych wydarzeń niż to przewiduje ustawa...-:)
Ostatnia decyzja o całkowitej zmianie zarządu na włoski i wyzbyciu się obciążeń kosztem posiadaczy kont...tworzeniu spółek w spółce. Nie oznacza nic innego jak export zysków i import zobowiązań za które zapłaci posiadacz konta plus podatnik....
...a łyżka na to,- niemożliwe...-:)) Pozdrawiam.

Goethe..."Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest...",JVG

avatar użytkownika Maryla

15. ekonomiści uważają, że obecny

ekonomiści uważają, że obecny kryzys doprowadzi do wielkich zmian dla wspólnej waluty.

http://money.cnn.com/2012/06/28/news/economy/survey_eurozone_exits/index...

Prawie połowa z 22 ekonomistów ankietowanych przez CNNMoney spodziewa się że co najmniej jeden kraj wyjdzie ze strefy euro, a większość z nich uważa, dwa do czterech krajów odejdzie. Jeden z respondentów przewiduje, pięć do siedmiu wyjść.

Ekonomiści uważają też, że kryzys w strefie euro sięgnie daleko poza granicami Europy. Połowa stwierdziła, że ​​europejskie problemy są największym zagrożeniem dla amerykańskiej gospodarki.

Największym zagrożeniem z Europy jest zamrożenie rynków finansowych na całym świecie, zgodnie z 10 ekonomistów ankietowanych. Innych pięciu martwi europejskie cięcia recesji dla wywozu z reszty świata. I siedmiu spodziewa się wielu problemów, w tym rozległych awarii bankowych.

"Zamrożenie rynków kredytowych, podobnie jak po upadku Lehman Brothers w 2008 r., spowodowałoby natychmiastowy szkody w gospodarce światowej", powiedział Lynn Reaser, główny ekonomista w Point Loma Nazarene University.

"Jednak duże straty i porażki bankowości mogłoby dojść i ostry spadek w Europie popyt może spowodować poważne uszkodzenie wschodzących gospodarek rynkowych" Reaser powiedział.

Żaden z ekonomistów nie przewidział kompletnego rozpadu euro, a wszyscy z nich powiedziali, że większość mieszkańców UE pozostanie we wspólnej walucie.

Mimo niepopularności programów oszczędnościowych w biedniejszych krajach i większe zjednoczenie fiskalne w bogatszych krajach, ekonomiści uważają europejscy przywódcy dadzą w końcu wsparcie działań niezbędnych dla zachowania euro.

"To może potrwać wyjście państwa" bo może przestraszyć "pozostałych członków euro", powiedział Sean Snaith, profesor ekonomii na University of Central Florida.

"Strach, jak się okazuje, jest wielkim motywatorem i widząc co zdarzyło się w kraju, czy dwóch wychodzącego z euro może być panika, że ​​pozostali członkowie muszą dokonać trudnych zmian, że zbawienie euro będzie potrzebne."

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika gość z drogi

16. Euroland to wydmuszka

kolos na glinianych nogach oparty na inzynierii finansowej....jak padnie ,to tylko gruzy po nim zostaną...

gość z drogi

avatar użytkownika Maryla

17. proszę, jacy mądrzy Hindusi

Strajki bankowców w Indiach. Przyłączyło się do nich już milion osób

Ponad milion pracowników banków w Indiach przystąpiło do
strajku, protestując przeciwko rządowym planom szerszego otwarcia
sektora finansowego dla kapitału zagranicznego.
Znajdujące się w rękach państwa banki, dysponujące 87 tys. filii na
terenie kraju, kontrolują obecnie około 70 proc. całego rynku usług
finansowych w Indiach.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

18. Tusk o 5 latach rządów:

Tusk o 5 latach rządów: Drogi, orliki, Euro 2012 i prezydencja w Unii największymi sukcesami

"Kawałem
mocnej, optymistycznej historii" nazwał premier Donald Tusk 5 lat
rządów PO. Przyznał, że rząd nie uniknął błędów, "jak każdy, kto coś
robi". Deklarował, że rządy PO to gwarancja, iż nikt nie będzie "polować
na mniejszości, albo na nie-Polaków".»

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

19. Chaos w unii walutowej został

Chaos w unii walutowej został przewidziany już 38 lat temu. Przez... Komisję Europejską

38
lat temu Komisja Europejska zamówiła raport, z którego jasno wynikało,
że jeśli wspólnej walucie nie będzie towarzyszył centralny rząd Europy,
to unia walutowa pogrąży się w chaosie i ulegnie podziałom.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

20. Europa wiedziała od 5 lat o

Europa wiedziała od 5 lat o dramatycznej sytuacji Grecji

Ujawnione w ubiegłym tygodniu przez WikiLeaks notatki z podsłuchów
niemieckich polityków wskazują, że już kilka lat temu doskonale zdawali
sobie oni sprawę z tego, że Grecja nie zdoła wyjść z kryzysu zadłużenia.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

21. Polacy przeciwko dalszej

Polacy przeciwko dalszej pomocy Grecji

Przeciwnicy dalszego pomagania Grecji są u nas dwa razy liczniejsi
od zwolenników - wynika z sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej".

Słowacja przeciwna ustępstwom wobec Grecji - Grexit realistyczny

Minister finansów Słowacji jest rozczarowany wynikiem referendum w
Grecji i sprzeciwia się kolejnym ustępstwom wobec Aten. Greckie "nie"
sprawia, że scenariusz wyjścia Grecji ze strefy euro jest realistyczny -
napisał z niedzieli na poniedziełek na Twitterze Peter Kazimir.

We wtorek szczyt strefy euro ws. Grecji; wcześniej maraton konsultacji

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zwołał na wtorek szczyt
przywódców krajów strefy euro w sprawie Grecji, po tym jak obywatele
tego kraju odrzucili w niedzielnym referendum propozycję wierzycieli ws.
pomocy zagranicznej.



Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

22. Minister finansów: Nie

Minister finansów: Nie pożyczyliśmy pieniędzy Grecji, tylko MFW

Minister
finansów uspokaja. Zdaniem Mateusza Szczurka Polska odzyska pieniądze,
które pożyczyła na ratowanie Grecji. Kredyt udzielono bowiem nie Atenom,
a Międzynarodowemu Funduszowi Walutowymi.

Czy Grecja dostanie nową pożyczkę? Część państw eurostrefy już mówi NIE

Grecy
mówią "NIE" oszczędnościom i liczą, że eurostrefa się ugnie i pożyczy
im pieniądze. Tymczasem część mniejszych państw już buntuje się przeciw
ustępstwom i nie chce dalej finansować Grecji.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

23.  Merkel już po spotkaniu


  • Merkel już po spotkaniu z Hollandem. Rozmawiali o przyszłości eurogrupy 


    Merkel już po spotkaniu z Hollandem. Rozmawiali o przyszłości eurogrupy

  • W sprawie kryzysu greckiego drzwi dla negocjacji pozostają otwarte
    - zapewnili u prezydent Francji Francois Hollande i kanclerz Niemiec
    Angela Merkel. Przywódcy spotkali się w Paryżu, żeby omówić dalsze
    działania w związku z kryzysem w Grecji.

    Hollande mówił, że premier Grecji Aleksis Tsipras powinien złożyć "poważne propozycje".
    - Wszyscy powinni być odpowiedzialni - podkreśliła Merkel. Oboje
    wskazali, że respektują wyniki niedzielnego referendum w Grecji.Hollande stwierdził, że greckie partie "wyraziły wolę pozostania w
    strefie euro". - W Europie panuje solidarność i tak musi być również w
    przyszłości. Ale musi być także miejsce na odpowiedzialność - dodał prezydent.Z kolei Merkel ponownie podkreślała, że greckiemu rządowi złożono "hojną" ofertę.

  • Raport MFW: Grecki rząd ma zaległe zobowiązania wcześniej nieujawnione. Trzeba 50 mld euro

    Raport MFW: Grecki rząd ma zaległe zobowiązania wcześniej nieujawnione. Trzeba 50 mld euro

    Do opinii publicznej dotarły tylko strzępy analizy MFW. Warto jednak z dokumentem zapoznać się głębiej.


  • Maryla

    ------------------------------------------------------

    Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

     

    avatar użytkownika guantanamera

    24. I komu pomagać?

    "Polacy przeciwko dalszej pomocy Grecji
    Przeciwnicy dalszego pomagania Grecji są u nas dwa razy liczniejsi
    od zwolenników - wynika z sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej"."

    Jasne. Trzeba pomagać finansjerze. Bankierzy mogą stracić wszystko co w Grecji zaryzykowali...

    A może jednak w którymś momencie zaczęlibyśmy poważną rozmowę o lichwie? Nie znam się na lichwie ani na ekonomii, ale sytuacja w której w mojej dzielnicy na obszarze 150 na 150 metrów w miejsce zamkniętych 4 sklepów spożywczych otworzono 4 banki MUSI mnie, ignorantkę, zastanawiać. Chcieli zrobić bank i w piątym, ale stawiła się pikieta mieszkańców...

    avatar użytkownika Maryla

    25. Juncker: Jestem przeciwny

    Juncker: Jestem przeciwny wyjściu Grecji ze strefy euro

    Szef
    Komisji Europejskiej przeciwny wyjściu Grecji ze strefy euro. - Zawsze
    wierzyłem , że musimy uniknąć Grexitu, jestem przeciwny
    Grexitowi - mówił Jean Claude Juncker w Parlamencie Europejskim.
    "Grexit nie może być naszym celem"

    "Grexit nie może być naszym celem"

    Przewodniczący
    PE Martin Schulz oświadczył, że jest za pozostaniem Grecji w strefie
    euro. "Według mnie Grexit nie może być naszym celem" - zaznaczył.



    Schetyna: Grecja powinna pozostać w strefie euro

    Najlepszym wynikiem dalszych rozmów o Grecji byłoby pozostanie tego
    państwa w strefie euro, ale na twardych zasadach - ocenił we wtorek
    minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Przypomniał, że są
    kraje, które takie restrykcyjne działania podjęły.

    Maryla

    ------------------------------------------------------

    Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

     

    avatar użytkownika Maryla

    26. Komorowski: Polska bez euro


    Komorowski: Polska bez euro będzie słabym krajem

    Trudno sobie wyobrazić Polskę z ambicjami odgrywania istotnej
    roli w świecie zachodnim bez członkostwa w unii walutowej - twierdzi
    Komorowski.


    "Mocna rola Polski w UE bez członkostwa w unii walutowej - wątpliwa"

    Bez członkostwa w unii walutowej o wiele trudniejsze, albo w ogóle
    wątpliwe, będą marzenia o mocnej roli Polski w UE - powiedział we wtorek
    prezydent Bronisław Komorowski. - Jeśli ktoś ma inny pomysł, jak
    zapewnić mocną pozycję, niech powie - dodał.

    Maryla

    ------------------------------------------------------

    Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

     

    avatar użytkownika Maryla

    27. "Der Spiegel": Europa

    "Der Spiegel": Europa postawiła Grecji finalne ultimatum

    Zaplanowany na niedzielę unijny szczyt w sprawie Grecji będzie
    rozstrzygający dla tego kraju - oceniają media w Niemczech. Zauważają
    też, że Europa jeszcze nigdy tak otwarcie nie mówiła o możliwości
    wyjścia Grecji ze strefy euro.

    Francuzi bardziej ufają Angeli Merkel niż swojemu prezydentowi

    Francuzi mają większe zaufanie do Angeli Merkel, iż będzie ona w
    stanie wyprowadzić Europę z greckiej zapaści niż do swojego prezydenta.
    Takie wnioski płyną z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez
    ośrodek Ifop . Więcej na ten temat Marek Brzeziński.

    Angela Merkel walczyła o realną władzę nad Europą. Nie dała rady

    Bez względu na to, czy grecka telenowela finansowa skończy się
    kompromisem, czy też usunięciem Hellady z unii walutowej, Angela Merkel
    znajdzie się wśród przegranych. Pani kanclerz chciała zagrać o najwyższą
    stawkę: realną władzę w Europie. Nie dała rady. »

    Pięć dni na porozumienie. Europa postawiła Grecji finalne ultimatum

    Zaplanowany na niedzielę unijny szczyt w sprawie Grecji będzie
    rozstrzygający dla tego kraju - oceniają media w Niemczech. Zauważają
    też, że Europa jeszcze nigdy tak otwarcie nie mówiła o możliwości
    wyjścia Grecji ze strefy euro. »




    Maryla

    ------------------------------------------------------

    Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

     

    avatar użytkownika Maryla

    28. Angela Merkel i bałkańska

    Angela Merkel i bałkańska beczka prochu"

    Angela Merkel i bałkańska "beczka prochu"

    Wysokie bezrobocie, głęboko zakorzeniona korupcja i
    autorytarne elity władzy - to elementy wspólne wszystkim trzem krajom,
    które odwiedza Angela Merkel: Serbię, Bośnię-Hercegowinę i Albanię. Jak
    wynika z sondaży, Unia Europejska traci w tych krajach swoją
    atrakcyjność. Jest to być może także wynikiem zapowiedzi, jaka nadeszła z
    Brukseli, że przez najbliższe pięć lat do europejskiego klubu nie
    zostanie przyjęte żadne nowe państwo.

    Maryla

    ------------------------------------------------------

    Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

     

    avatar użytkownika Maryla

    29. Prywatne zyski, uspołecznione

    Prywatne zyski, uspołecznione straty. Cała prawda o programach ratunkowych

    Co
    wspólnego mają Grecja, Irlandia i Stany Zjednoczone? Każde z tych
    państw doświadczyło tzw. „nowej ery finansowej”, która doprowadziła do
    olbrzymiej ekspansji sektora bankowego.

    "The Economist": Hiperinflacja, brak żywności i leków. Grexit blisko

    Choć scenariusze dla Grecji są różne, najbardziej prawdopodobne
    jest wyjście tego kraju ze strefy euro. A to może mieć wiele bolesnych
    skutków. Tak o przyszłości Grecji pisze brytyjski tygodnik "The
    Economist".



    Multikulti nie działa


    Wielka Brytania zapłaci wysoką cenę za zbyt dużą tolerancję wobec
    imigrantów. Strach przed oskarżeniami o rasizm prowadzi do bezkarności
    przyjezdnych – uważa Roger Scruton,

    Trudno uwierzyć, że imigranci z krajów islamskich stali się w Wielkiej Brytanii nietykalni.

    To zasługa lewicy, która w latach 60. zaczęła posługiwać się ideą
    wielokulturowości, żeby krytykować brytyjskie wartości i tradycje.
    Zwykli Brytyjczycy nigdy nie dali się na to nabrać, ale lewicy udało się
    przekonać ludzi dobrze wykształconych, a przynajmniej tych, którzy
    za takich się uważają. Dlatego kiedy Honeyford skrytykował imama,
    zaprotestowali właśnie profesorowie.

    A jak lewicowi zwolennicy wielokulturowości tłumaczą

    sprzeczność między np. feminizmem a muzułmańskim zwyczajem
    przymusowych, zaaranżowanych małżeństw albo honorowych zabójstw kobiet?
    Nikt nie zaprząta sobie głowy roztrząsaniem takich sprzeczności.
    Politycy zamiast zmierzyć się z zagrożeniami związanymi z imigracją,
    unikają debaty, podobnie zresztą jak innych wielkich problemów
    współczesności. W Anglii nie mówi się publicznie ani o utracie wiary
    chrześcijańskiej, ani o odarciu relacji seksualnych z pewnego rodzaju
    sacrum, ani wreszcie o narażaniu młodych kobiet na drapieżność
    i zepsucie współczesnego świata. Dlatego napisałem tę książkę.



    Maryla

    ------------------------------------------------------

    Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

     

    avatar użytkownika Maryla

    30. O przyszłości UE w wąskim


    O przyszłości UE w wąskim gronie. Spotkanie czterech przywódców w Wersalu

     
    Przygotowania do jubileuszowego szczytu UE w Rzymie. więcej
    Planem działań 27 krajów Unii
    Europejskiej po Brexicie i wypracowaniem europejskiej strategii na
    najbliższy czas będą się zajmować przywódcy Niemiec, Włoch, Hiszpanii i
    Francji podczas spotkania w podparyskim Wersalu.KE zaproponowała pięć scenariuszy reform UE i ułożenia współpracy w
    gronie 27 państw, bez Wielkiej Brytanii. Przewidują one zarówno
    rozluźnienie integracji, Unię wielu prędkości, jak i federację.


    Pomysłodawca i organizator spotkania, prezydent Francois Hollande
    wyjaśnił, że chodzi o to, aby każdy z zaproszonych do Wersalu gości
    nakreślił swoją wizję przyszłości Unii Europejskiej i dodał, co chciałby
    zrobić we współpracy z pozostałymi krajami, by rozwijać wspólną Europę.




    Chodzi o wymianę poglądów i dokonanie pewnych ustaleń przed unijnym szczytem w Rzymie, który odbędzie się 25 marca.



    Stolicę Włoch na miejsce szczytu wybrano w związku z 60. rocznicą
    podpisania Traktatów Rzymskich. Pierwszy z tych dokumentów ustanawiał
    Europejską Wspólnotę Gospodarczą, którą później w Maastricht
    przekształcono we Wspólnotę Europejską.

    Maryla

    ------------------------------------------------------

    Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

     

    avatar użytkownika Maryla

    31. Hollande odsłania karty:


    Hollande odsłania karty: "Europa 27 państw nie może pozostać Europą jednolitą. Idea wielu prędkości…


    "Bądźmy szczerzy: niektóre państwa członkowskie nigdy nie
    przystąpią do strefy euro. Chcąc robić wszystko w 27 krajach,
    ryzykujemy, że nie zrobimy
    Niepokoi mnie powrót egoizmów narodowych. Każdy myśli tylko
    o swoim interesie. Jedni o funduszach strukturalnych, inni o korzyściach
    ze wspólnej waluty, wielu o atutach wspólnego rynku towarów i pracy.
    W sumie nikt nie jest zadowolony, a Europa traci
    mówi prezydent Francji w wywiadzie udzielonym dziennikom „Le Monde”,
    „Süddeutsche Zeitung”, „La Stampa”, „The Guardian”, „La Vanguardia”
    i „Gazecie Wyborczej”.

    François Hollande przestrzega przed
    skrajną prawicą, która we Francji „nigdy nie była tak silna”. Z czym
    wiąże się według obecnego prezydenta ewentualna wygrana Frontu
    Narodowego w wyborach nad Sekwaną?

    To realne
    zagrożenie. Od 30 lat skrajna prawica nigdy nie była tak silna. Ale
    Francja się nie podda. Obywatele są świadomi, że od głosowania
    23 kwietnia i 7 maja zależy los nie tylko ich kraju, ale i europejskiego
    projektu. Gdyby bowiem kandydatka FN wygrała wybory, natychmiast zostałby uruchomiony proces
    wyjścia ze strefy euro i z samej Unii. Taki cel stawiają sobie
    populiści wszystkich krajów europejskich: wyjść ze Wspólnoty i zamknąć
    się na świat. Ich pomysł to bariery i pilnie strzeżone granice

    —podkreśla.

    Podczas
    wywiadu pada również pytanie o przyszłość Unii Europejskiej, której
    państwa członkowskie Polska i Węgry mają podważać „autorytet
    instytucji europejskich”.

    Europa to nie
    bazar, lecz system wartości. Normalną rzeczą jest to, że Komisja
    Europejska stoi na straży poszanowania zasad Unii. Sankcje są możliwe,
    z finansowymi włącznie. Nie można jednak zawiesić członkostwa jakiegoś
    kraju i na powrót odwiesić, gdy rząd się zmieni. Instytucje europejskie
    winne są dbać o spójność i traktaty

    —zaznacza.

    Hollande tłumaczy, że Unia Europejska może ostać się jedynie jako wspólnota ” wielu prędkości”.

    To moment
    zwrotny. Przebudzenie europejskie zakłada jasny wybór form organizacji.
    Europa 27 państw nie może pozostać Europą jednolitą. Idea Europy wielu
    prędkości wywoływała wiele oporów, ale dziś narzuca się sama.
    W przeciwnym razie Europa eksploduje

    —tłumaczy.

    Prezydent podkreśla, że Europa nie ma żadnych innych alternatyw.

    Albo
    zrobimy to inaczej, albo nigdy nie zrobimy tego razem. Będzie
    w przyszłości wspólny pakt, wewnętrzny rynek, dla niektórych państw –
    wspólna waluta. Na tej bazie państwa, które zechcą pójść dalej, będą
    mogły się przyłączyć i działać w wybranych dziedzinach, np. w dziedzinie
    obronności, harmonizacji fiskalnej i społecznej, w badaniach naukowych,
    kulturze czy sprawach młodzieży. Musimy sobie wyobrazić różne
    poziomy integracji

    —podkreśla.

    Jak tłumaczy, wyjściem nie jest zatrzymanie integracji.

    Żaden kraj nie może hamować innych. Bądźmy szczerzy: niektóre państwa członkowskie nigdy nie przystąpią do strefy euro. Chcąc robić wszystko w 27 krajach, ryzykujemy, że nie zrobimy niczego

    —mówi.

    Mówiąc o przyczynie kryzysu Unii Europejskiej, wskazuje:

    Rozszerzenie
    Unii odbyło się w imię szczytnych zasad, ale nowym krajom pozwoliliśmy
    konkurować na bardzo korzystnych dla nich zasadach. Czy należało
    zastosować dłuższy okres przejściowy? Z pewnością. Ale dziś już za późno
    na te rozważania. (…) Europa nie dość broniła swoich interesów
    handlowych. Chciała być przykładem otwartości, ale sprawiała wrażenie,
    że oddaje pole wschodzącym rynkom. Nie chcemy popadać w protekcjonizm,
    ale należy walczyć z wszelkimi formami dumpingu, tak jak w przypadku
    chińskiej stali. (…) Sprawna Unia to instytucje, które szybko podejmują
    decyzje. Oto lekcja ostatnich lat kryzysu

    —wyjaśnia.

    Maryla

    ------------------------------------------------------

    Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

     

    avatar użytkownika Maryla

    32. Szczyt w Wersalu: Francja,

    Szczyt w Wersalu: Francja, Niemcy, Włochy i Hiszpania za UE różnych prędkości

    Przywódcy
    Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii na szczycie w Wersalu pod Paryżem
    opowiedzieli się w poniedziałek za Unią Europejską różnych prędkości, co
    ma pozwalać pewnym krajom członkowskim na szybszą integrację w
    wybranych dziedzinach.

    Premier Hiszpanii Mariano Rajoy, kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Francois Hollande i premier Włoch Paolo Gentiloni
    Jedność nie oznacza jednolitości - powiedział gospodarz spotkania, prezydent Francji Francois Hollande, który w wersalskim pałacu przyjął kanclerz Niemiec Angelę Merkel oraz premierów Hiszpanii i Włoch, Mariano Rajoya i Paolo Gentiloniego, by dyskutować o przyszłości UE.-
    Dlatego opowiadam się za tym, by zaistniały nowe formy współpracy, za
    nowymi projektami, co określamy jako zróżnicowaną współpracę -
    dodał Hollande przed roboczą kolacją. Jako przykłady ściślejszej integracji grupy krajów wymienił obronność, strefę euro, harmonizację podatkową i socjalną, kulturę i sprawy młodzieży.Chodzi o to, by iść szybciej i mocniej w gronie niektórych
    krajów, nie wykluczając innych, ale tak, by inni nie mogli się temu
    przeciwstawić -
    tłumaczył prezydent Francji.

    - Musimy odważyć się na to, by niektóre kraje szły do przodu, jeżeli nie wszyscy będą chcieli brać udział - powiedziała Merkel.

    - Musimy być Unią, która nie tylko obiecuje, lecz także rzeczywiście zapewnia ludziom ekonomiczny dobrobyt, miejsca pracy, bezpieczeństwo socjalne - zaznaczyła szefowa niemieckiego rządu.

    Jej
    zdaniem, "Europa różnych prędkości jest koniecznością, w przeciwnym
    razie dojdzie do zastoju". Merkel wymieniła obronę jako dziedzinę
    wymagającą reformy. Pozytywnie oceniła poniedziałkową decyzję ministrów
    obrony i spraw zagranicznych o utworzeniu wspólnego dowództwa dla misji
    zagranicznych.

    Z prezydentem Francji i kanclerz Niemiec w sprawie UE wielu prędkości zgodzili się premierzy Włoch i Hiszpanii.

    Gentiloni
    opowiedział się za "bardziej zintegrowaną Unią Europejską", wyposażoną w
    "róże poziomy integracji". Rajoy z kolei wskazał, że "Hiszpania jest
    gotowa iść dalej w integracji razem z tymi, którzy zechcą pójść w jej
    ślady".

    Spotkanie w Wersalu na zaproszenie Hollande'a poświęcone
    było przygotowaniom do dwóch szczytów UE, które odbędą się w tym
    miesiącu: w tym tygodniu w Brukseli i 25 marca w Rzymie, gdzie w 60.
    rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich z 1957 r. zbiorą się unijni
    liderzy. Mają tam nakreślić wizję przyszłości integracji europejskiej po
    Brexicie.

    Maryla

    ------------------------------------------------------

    Stowarzyszenie Blogmedia24.pl