USA ucieka z Polski rządzonej przez D. Tuska?

avatar użytkownika Krzysztofjaw
Tylko informacyjnie, bo uznałem to za ważne...
 
Jak wynika z nieoficjalnych informacji „New York Timesa” J. Biden zatwierdził przeniesienie rakiet systemu rakiet Patriot z Polski do Ukrainy bo być może już nie będzie potrzeby ochrony amerykańskich żołnierzy w Polsce. Czy to oznacza wycofanie ich obecności z naszego kraju? Tego na razie nie wiadomo, ale faktem jest decyzja o przeniesieniu z Polski tego systemu [1]. "Jak pisze dziennik, Biden podjął decyzję po „serii spotkań na wysokim szczeblu i wewnętrznej debacie” na temat tego, jak sprostać potrzebom Ukrainy w sprawie obrony powietrznej bez narażania gotowości bojowej USA. Ostatecznie ustalono, że system zostanie przesunięty z Polski, gdzie - jak twierdzi gazeta - „chronił rotacyjne siły amerykańskich żołnierzy, którzy wrócą do Stanów Zjednoczonych”. Nie jest jasne, czy chodzi o powrót obecnej zmiany żołnierzy. Pytany o to rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby odmówił potwierdzenia doniesień" [1].
 
Śmieszne jest to, że my dowiadujemy się o tym dopiera teraz, choć decyzja zapadła jeszcze przed wyborami do Europarlamentu i jest  bardzo niekorzystna dla Polski. 
 
Rodzi się zatem pytanie: Czy za rządów PiS (ZP) J. Biden podjąłby taką decyzję? Tego nie wiem i już się nie dowiem, ale dziwnym jest fakt, że nawet podczas dyskusji w BBN zwołanej przez A. Dudę taka informacja też w ogóle się nie pojawiła. 
 
Można więc zadać pytanie: Jaka jest pozycja Polski w NATO i to dzisiaj pod rządami D. Tuska? Lepsza czy gorsza niż za czasów PiS (ZP)?
 
Zostawiam to pytanie do przemyślenia... 
 
 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 
 
Ten sam tekst jest jednocześnie publikowany na forach: https://www.salon24.pl/u/krzystofjaw/; https://naszeblogi.pl/users/krzysztofjaw; https://niepoprawni.pl/ludzie/krzysztofjaw; blogmedia.pl

napisz pierwszy komentarz